Dat vraag ik me af. Van der Plas wordt voor zover ik kan beoordelen veel meer als spreekpop voor een select aantal Quote-500 leden gebruikt dan veel andere politici en zit er voor een maar heel beperkte doelgroep.martwoutnl schreef op donderdag 16 maart 2023 @ 08:22:
Ik denk dat de voornaamste reden voor de winst van BBB is dat mensen het beleid van het kabinet zat zijn en dan met name het ivoren toren-gedrag. Regering luistert niet maar walst over mensen heen in verschillende dossiers. Eerste reactie Kaag geeft dat weer goed aan. Volledig losgezogen van de werkelijkheid. Als het kabinet eens stopt met het huidige aanmodderen en niet willen luisteren en de burger normaal gaat betrekken bij de grote lijnen krijg je veel meer steun en kom je verder. De gemiddelde burger wil weer eens serieus genomen worden. En hoe je het wendt of keert Van der Plas staat veel dichter bij de gemiddelde burger dan een Kaag, Rutte of ander bewindspersoon. Vandaar de grote overwinning.
Rutte/Kaag etc. houden veel meer het collectieve belang in de gaten en dan moet je compromissen sluiten en de nuance zoeken. Dat leggen ze niet goed uit, maar ik denk dat een coalitie van VVD/D66 die een duidelijke meerderheid in 1e en 2e kamer heeft véél meer bereikt voor de gemiddelde Nederlander, zeker op de middellange termijn, dan een BBB