Degreedays is een HACS integratie die in iedergeval je graaddagen bij kan houdenpietje63 schreef op woensdag 20 november 2024 @ 09:00:
Voor lange toelichting, zie hieronder
DIt seizoen wil ik gaan testen met de nachtverlaging, door dit de enige dag van de week wel toe te passen en de andere niet. Wat ik zou willen, is een tabel
dag van de week Gemiddeld m3/graaddag Maandag 0.5 Dinsdag
(etc).0.6
Home assistant lijkt echter standaard geen tabel card te hebben, en ook de gevonden cards bieden standaard niet echt wat ik zoek.. Klopt het dat ik hier zelf voor wat zal moeten gaan maken, of iemand tips? Grootste uitdaging voor mij zal dan zijn om de m3/graaddag per dag van de week te krijgen. Ik heb nu een entity met gasverbruik (standaard uit energy dashboard) en een template entity met graaddagen (zelf gemaakt, een item per dag). Maar hoe krijg ik de totalen voor alle maandagen?
toelichting / historie
Ik probeer mijn energieverbruik te optimaliseren. Sommige "wijzigingen" zijn echter lastig te meten, zoals het effect van nachtverlaging (of dagverlaging op de dagen dat we niet thuis zijn). Daarvoor zijn er te veel variabelen (naast graaddagen ook, zon, aantal keer dat kinderen de deur open laten staan, etc..). Door vloerverwarming is opwarmen langzaam en voor mijn gevoel minder efficiënt (dan temp vast houden), maar warm houden is natuurlijkook niet optimaal.
Wat ik afgelopen stookseizoen (voor HA) heb gedaan, is elke dag het m3 gasverbruik genoteerd (/geladen) en de gewogen graaddagen. Daarmee per dag van de week gekeken hoeveel m3 per graaddag ik gebruikte. Vervolgen kan ik vergelijken tussen maandag (overdag niemand thuis, dagverlaging) en woensdag (overdag iemand thuis, geen dagverlaging). Door een langere periode te hanteren, zou het toch een aardig beeld moeten geven. Dit invullen is echter relatief veel werk (al is het maar omdat ik het niet één keer doen, maar dagelijks of wekelijks..).
Voorzichtige conclusie van vorig jaar: dagverlaging levert een kleine besparing op (op woensdag gemiddeld 5% meer verbruik dan op maandag). Relatief beperkte winst, maar "good to know".
https://github.com/Ernst79/degree-days
Even meedenken voor je weergave, maar nog geen kant en klare oplossing:
Zou je een utility meter kunnen maken met dagen van de week als tariffs? En de automation die dan de weekday oplepelt als tariff van dat moment. En daar dan een plot bar chart van maken?
Of een apex chart met group by op weekday?