Niet elke influencer geloven. Amundi had door overname van Lyxor veel dubbele fondsen. Aantal opgeheven en samengevoegd, daarbij hebben ze ook af en toe de index aangepast.FrenzyFire schreef op zondag 8 juni 2025 @ 23:25:
Zitten zoeken in dit topic naar FWRA (TER 0.15%)
Nu is dit slechter dan WEBN (TER 0.07%); maar ik ben voor FWRA gegaan vanwege de video van Angelo link
Hij haalt aan dat Amundi wel nog eens locaties wijzigt en andere aanpassingen doet, wat is jullie mening?
Gezien in België nogal complexe regeling voor de beurstaks is rond het uitgegeven land van de index (en of er een kopie beschikbaar is in Belgie) wil ik liever niet voor verassingen komen staan als Amundi zou veranderen!
Link over belastingen België
Als broker gebruik ik Mexem en een deel staat nog bij De Giro.
Mexem is vanwege lage kost (FWRA staat niet op De Giro) en vanwege dat het een directe link is met IBKR maar wel de TOB taks regelt, hierdoor moet ik niet elke keer een formulier invullen voor de belastingen.
Jammergenoeg is Mexem wel gevestigd in Cyprus, dus misschien dat ik op termijn toch naar Belgische bank ga (SAXO ofzo) en daar iets meer betaal per transactie.
Daarnaast zijn ze bezig met fondsen te verplaatsen naar Ierland, omdat het qua belasting beter is.
Verder worden fondsen opgeheven die bijna geen vermogen hebben. Allemaal heel logisch. En allemaal niet van toepassing op WEBN.