ZenTex schreef op woensdag 14 september 2022 @ 07:53:
Dat geneuzel over Duitsland is koren op de molen van de kremlintrollen die poserend als Oekraïners berichten op social media. "waarom doet Duitsland toch niets".
Duitsland levert aardig wat. Niet genoeg. NL levert ook te weinig, Frankrijk als grootste leger in de EU al helemaal, België heeft al niet veel en levert nog minder. Toch is het elke keer weer Duitsland. De trollen weten wel wie ze moeten aanvallen met het meeste succes.
Ja, Duitsland had de meeste belangen in Rusland. Duitsland heeft daarmee ook de grootste problemen en een gedeelte van de industrie ligt stil.
Maar nogmaals, dit soort geluiden hoor je vooral op (social) media. Tweespalt zaaien zijn de Kremlin trollen altijd al goed in geweest.
Ik weet niet wat je precies bedoelt en of je de discussie hier als geneuzel beschouwt. Het is inderdaad zo dat Dld eigenlijk gemeten naar BBP het net zo goed of beroerd doet als de rest.
Ik zie geen trollen maar de minister van UA die scherpe kritiek levert. In het stuk dat ik heb gedeeld in mijn bespreking staat dat de VS van meet af aan Duitsland heeft behandeld met "kid gloves". Inmiddels is volgens het artikel de irritatie over de rol van Dld bij de VS ook waarneembaar. Met de kritiek van wapenexperts, US en UA kan je het oneens zijn, maar dat is niet perse trollen.
Waar in ieder geval ik op aanhaakte zijn feitelijk bekende gegevens: Dld kondigt allerlei dingen aan, maar als puntje bij paaltje komt is UA vrij "underwhelmed", want dan lijken er allerlei bezwaren te zijn. Ook zit er een mismatch in de vraag van UA en het gebodene. Dat is op zich geen probleem als je meteen duidelijk communiceert met eerlijke, steekhoudende argumenten.
Het is meerderen opgevallen dat Baerbock en Scholz soms verschillende landen lijken te representeren. Daar zit waarschijnlijk een belangrijk probleem, want het klinkt niet logisch om dit opzettelijk te doen. Maar ik sta open voor een alternatieve theorie.
Het klopt dat de Gepards en de PHZ2000 welkome bijdragen zijn. Het heeft denk ik geholpen dat Nederland het voortouw hierbij heeft genomen. Dat geeft te gelijk te denken: waarom zou UA een belangrijk donorland schofferen? Als Dld een 6 of een 7 scoort, waarom zou UA daar publiek de vloer mee aanvegen? En niet met Frankrijk?
De discussie over tanks is een interessante. Dld stelt: als de anderen geen moderne tanks leveren, dan hoeven wij het ook niet te doen. Het is dus inmiddels niet meer een kwestie van niet kunnen, maar van niet willen. Dat is op zich een goede vraag: waarom zou Dld dat moeten doen? Omdat zij de beste tanks hebben? Omdat reparatie en onderhoud vanuit Dld makkelijker zou gaan dan voor tanks die helemaal uit de VS moeten komen?
Is het verlies van moderne tanks een kostbaar verlies van voorsprong in know-how? Zeg het maar, hier heb ik geen verstand van.
Wat @
teacup de Alleingang noemde is ook vreemd. Staat Dld hierin alleen? Waarom zou Dld zoveel reputatieschade willen lopen, als stiekem de andere landen er het zelfde over denken?
Je noemde dat Frankrijk weinig levert. Ik heb daar niet direct zicht op, maar wat ik uit artikelen opmaak is dat de Fransen juist geen tam-tam maken, maar wel significante bijdragen leveren. Wellicht kan iemand het hier bevestigen of ontkrachten, maar ik las dat Frankrijk 1/3 van hun state of the art artillerie heeft gedoneerd.
Al met al zijn er genoeg vragen over de Europese verhoudingen die we denk ik niet kunnen afdoen met een verwijzing naar trollen.