Exact dit. ^^tss68nl schreef op maandag 5 september 2022 @ 23:27:
Ik snap niet zo goed waarom iedereen maar rondjes blijft draaien om het verhaal of ze wel of niet geinformeerd moeten worden over een wijziging in de TLV. Omdat het een vergoeding zou betreffen, omdat ze niet voldoende zouden opwekken, etc etc.
Kijk eens in je contract. Daar staat: 'De terugleververgoeding is gelijk aan het kale leveringstarief.'. Het leveringstarief is niet gewijzigd, een vergoeding mogen ze wél wijzigen... maar daarvoor moeten ze je getekende contractvoorwaarden wijzigen.
Er is geen enkele uitvlucht opgenomen hoe ze stilzwijgend, zonder informeren de regel 'De terugleververgoeding is gelijk aan het kale leveringstarief.' uit je contract kunnen strepen. Dus confronteer daar dan Eneco mee. Benoem dat in je klacht bij Eneco, of bij de ACM.
Wat is een contract nog waard als stilzwijgend alle bepalingen in dat contract eenzijdig gewijzigd kunnen worden? Dát is wat Eneco hier 100% fout doet en waar ze niet omheen kunnen.
We kunnen wel allemaal die 10 dagen vooraf-melding gaan eisen (en daar hebben ze zichzelf óók toe verplicht) voordat ze wijzigingen aan de tarieven uit het contract kunnen gaan doorvoeren, maar het modelcontract zelf is gewoon leidend, en daarin staat dat de hoogte van de terugleververgoeding gelijk is aan het leveringstarief.
Als je nu al instemt met dat die 10 dagen oké is hebben ze eigenlijk al gewonnen..
Ook al geven ze in chatberichten aan dat ze de algemene voorwaarden mogen wijzigen, in ons contract staat het volgende:
- In geval van tegenstrijdigheid tussen de Modelcontractvoorwaarden en de Algemene Voorwaarden, geldt hetgeen is vermeld in de Modelcontractvoorwaarden.
Delidded 4770K 4.7GHz @ H220 || Gigabyte Z87X-UD4H || 16GB @ 2400MHz || Gigabyte GTX 760 || 2x128GB Samsung 830 @ RAID-0 & WD 3 TB || Iiyama XB2483HSU-B1 || Synology DS916+ 3x6TB + 120GB SSD Cache || Synology DS213+ 6TB backup