Wij wonen in een verbouwde hoeve/boerderij. Beneden is allemaal vloerverwarming en boven zijn het radiatoren, wel 12 stuks gezien het een enorme woning is (30m lang en +/- 8m breed). Oversized want de laatste jaren in de winter staan amper de helft van de radiatoren aan. Tijd om de oude brander buiten te gooien en iets moderner te zetten.
Heb gesprekken gehad met meerdere installateurs en volgende opstelling leek ons de beste:
- "Grote" warmtepomp voor sanitair water en radiatoren (50-60 graden) met een vat van 230 liter. Enkel verwarmen.
- "Kleine" warmtepomp voor vloerverwaring, die ook kan koelen.
Als we de vloerverwarming op de grote WP hadden gezet, moest dit continue afgemengd worden met koud water gezien vloerverwarming niet zo heet moet zijn en dat is dus pure verspilling en door die op een aparte WP te zetten kunnen we er ook mee koelen op hete dagen.
Sinds gisteren trotse eigenaars van:
Sanitair warm water + radiatoren:
* Daikin Altherma 3 H MT F vloermodel 12kW met 230l tank (ETVH12S23E6V(7))
* Daikin Buitenunit 10kW warmtepomp R32 3f 400V +N (EPRA10EW1)
Vloerverwarming/koeling:
* Daikin Altherma 3 R W wandmodel 8kW (EHBX08E6V)
* Daikin Buitenunit 8kW warmtepomp R32 1f 230V (ERGA08EVH7)
Voorlopig enkel de grote in dienst genomen gisteren en voorlopig, na 1 dag

, tevreden van. De elektrische bijverwarming meteen uitgezet en op een uurtje was die van +/- 20 graden naar 50 graden gegaan. Alles mooi in te stellen en verbruik valt goed mee.
Binnen enkele weken komen de zonnepanelen: 32 stuks van 455WP met een 21kWh batterij.