cornholio24 schreef op woensdag 18 augustus 2021 @ 13:59:
[...]
Prive aangeschaft snap ik dat helemaal, dont get me wrong! Het is inderdaad duur speelgoed.
<snip>
Misschien ben ik ook gewoon een hele
luie leaserijder ( en interesseert t me niet zo heel veel

)- maar nu bijvoorbeeld met mn Passat diesel - ik kijk echt niet naar m'n verbruik of naar de literprijs. Tis een vrij nieuwe auto en goed onderhouden - het zal wel.
Terwijl ik een collega heb die maakt er een sport van zo lang mogelijk te rijden op een tank (die hangt ook het liefst met zijn cruise control aan achter een vrachtwagen die 80 rijdt

)
Maar goed... vandaar mijn vraag en probeer ik me even in de discussie hier te verplaatsen

Dan zou ik mij maar eens wat beter verdiepen in wat de implicaties van een leasewagen op jou als privé-persoon is. Al is dat alleen maar om een beeld te krijgen van de algemene financiële implicaties van een leasewagen (dus zowel op jouzelf als op je werkgever).
Wat zou het betekenen als je géén lease-auto zou nemen, maar jouw loon niet verlaagd zou zijn met leasebudget?
Hééél kort door de bocht; nemen we een Polestar à 900 euro / mnd (bruto). Dan betekent het dus jouw bruto loon ook is gekort met 900 euro. Bij 37% schaal 1 betekent het dus dat je daar normaal gezien 600euro aan over zou houden. Doe de bespaarde bijtelling er bij (150eu/mnd) en je komt dan uit op een 750eu/mnd netto.
Het hoeft natuurlijk niet, maar ik merk vaak dat mensen de "leasewagen wel makkelijk vinden" zonder te weten wat ze er nou écht voor kwijt zijn. De quote "geld lenen kost geld" is m.i. op leasewagens ook vrij goed van toepassing
Zelf heb ik de P2 ook gewoon in operational lease op het bedrijf. Maar dat is weloverwogen en doorgerekend. Of het nou door jezelf, je bedrijf of je baas/opdrachtgever wordt betaald, het blijft een hoop geld. Dat jij er niets van voelt is echt een perceptie ding