Verwijderd schreef op vrijdag 23 augustus 2024 @ 23:25:
Ik weet niet waarom, maar ik heb gewoon heel erg het idee dat een groot deel van de wereld er gewoon niet bij mag horen op de beurs, en dat je een dief van je portemonnee bent als je wel in wat niet USA/EU is investeert. Worden ergens in obscure etf's weg gestopt of je hebt hele continenten die helemaal niet te vinden zijn.
Kan eigenlijk niet anders concluderen dan dat dat bewust zo gedaan wordt
Omdat zonder een goed functionerende rechtsstaat, ben je niet zeker over je bezittingen en een dictator kan zomaar je spullen afpakken.
In China kunnen ze hele sectoren verbieden en er verdampt honderden miljarden dollar aan market cap.
Of de overheid verandert de content in games, films, TV series,... Als de producten, diensten,... onaantrekkelijk gemaakt worden, dan is het bedrijf en je aandelen verpest.
Opstanden, coup, (burger)oorlog,... zijn ook risico's.
Als er in de VS teveel huizen gebouwd werd, dan spraken we over 5 of 10% overschot.
In China genoeg lege woningen voor 1 tot 2 keer de bevolking is extreme overschot.
"How many vacant homes are there now? Each expert gives a very different number, with the most extreme believing the current number of vacant homes are enough for 3 billion people," said He Keng, 81, a former deputy head of the statistics bureau.
"That estimate might be a bit much, but 1.4 billion people probably can't fill them," He said at a forum in the southern Chinese city Dongguan, according to a video released by the official media China News Service.
https://www.reuters.com/w...rmer-official-2023-09-23/
In kleinere steden zijn de vastgoed prijzen gedeeld door 4 of 5 gegaan.
Voor ons zijn bakstenen een gedeelte van de portefeuille. De Chinezen vertrouwen de aandelen, obligaties,... niet en willen iets fysieks dat je vast kan pakken.
En cash in de bank heeft ook limieten, beperkt bedrag per dag mogen afhalen, je moet vroeg voor de openingsuren in de rij staan om een plekje te claimen zodat je geld mag afhalen.
Dus ze steken bijna hun volledige vermogen in vastgoed. En als woningprijzen crasht zoals Alfen, TKWY,... dan is er algemene verarming van hele bevolking. De helft van het vermogen van de bevolking is verdampt.
Wealth effect is dat wanneer de beurs, vastgoed,... omhoog gaat, dan voelen de mensen rijker, geven gemakkelijker geld uit en de hogere koopdruk zorgt voor meer inflatie.
Omgekeerd is als de mensen armer voelen, minder spenderen en deflatie zet druk op de bedrijven. De PPI (prijzen aan fabriekspoorten) gaat omlaag en de grondstoffen in de internationale markten gaan omhoog. De winstmarges worden platgedrukt.
Demografisch hadden ze 1 kind beleid te lang aangehouden en beseften niet dat meer verstedelijking en hogere levensstandaard verandert de kinderen van goedkope hulpjes/arbeid naar dure wandelende meubels die in de weg lopen. In alle landen zorgt verstedelijking en stijgende levensstandaard voor minder kinderen per vrouw.
Ze hebben het beleid aangehouden wegens imaginaire kinderen. Lokale overheden schreven imaginaire kinderen in om meer subsidies van de centrale overheid te krijgen. Imaginaire kinderen zijn over 100 miljoen gegaan. Als je 20 jaren aan de cijfers ziet dat het best wel goed gaat, plotseling krijg je de echte cijfers en het gaat al 20 jaren fout. Het is nu te laat om tegenmaatregelen te nemen en ze zitten in de terminale fase.
Voor meer info:
rapture in "Kan de wereldeconomie blijven groeien?"
Er is stijgende bevolking nodig om meer consumenten te hebben die de GDP omhoog doen, die ergens werken zodat bedrijven meer producten/diensten kunnen leveren,...
Steeds minder consumenten, steeds minder personeel,... is een mogelijke verklaring voor waarom Xi de macht consolideert en de bevolking klaar kan maken voor het aanbidden van de grote leider. Het maakt niet uit hoe arm de gemiddelde rus, Noord-Koreaan,... is, zolang ze een tsaar of groter leider aanbidden en af en toe trots op de beelden van een raket of maansonde die het Westen kan overtreffen.
De situatie in China is zo slecht dat er veel meer Chinezen illegaal door de grens tussen Mexico en de VS gaan dan in het verleden.
Chinese migrants are entering the United States in record numbers, part of a historic global surge across the Mexico border
U.S. authorities have encountered more than 55,000 Chinese migrants crossing illegally from Mexico during the past 18 months, primarily in the rugged desert mountains east of San Diego — up from 3,813 in 2022. It is the last stage of the journey known in Chinese as zouxian — “walking the line.”
https://www.washingtonpos...order-san-diego-new-york/
En zo wordt de bevolking in Westerse democratieën aangevuld.
Of is het tijd voor muren en prikkeldraad rond China om de Chinese bevolking binnen te houden?
Niemand gaat in de China rapporteren dat die z'n werk niet goed gedaan heeft. Dus de lokale overheden rapporteren de gewenste target om promotie te maken.
Secsytime schreef op zaterdag 24 augustus 2024 @ 00:02:
Zijn ook een aantal dividend pareltjes in China, die makkelijk de 10% aantikken.
Er is nu een enorm negatief sentiment mbt investeren in China, dit gaat ook wel weer over. Tenzij je in wilt zetten op verdere escalatie in de wereld. Dan vooral lekker EU/NA beleggen.
Evergrande is zo'n dividendaandeel. Het probleem was dat het eigenlijk een doorgeefluik naar de partijleden (die veel aandelen hebben) is. Met obligaties geld ophalen om dividend uit te keren. Zolang de schulden mogen groeien kan het bedrijf de hefboom steeds verder omhoog doen. En toen mocht de hefboom niet meer zo hoog:
Wikipedia: Three red lines
Dus uitkijken voor structureel steeds meer en meer geld lenen om dividend uit te betalen. Dat lijkt op een pyramidespel, particulieren leggen geld in en het geld wordt naar de partijleden doorgeschoven.
In zulke landen is er geen goedwerkende toezichthouder die de investeerders beschermen. x projecten in y steden zijn in een Chinese jaarverslag of earnings andere getallen dan wat er op de bedrijfswebsite staat
In de VS, EU,... zijn er veel regels waaraan een boekhouding, prospectus, jaarverslag,... moet voldoen en meldplicht. En er is onafhankelijke rechtspraak, onderzoekscommissies,...
[
Voor 4% gewijzigd door
rapture op 24-08-2024 20:13
]