RobertMe schreef op maandag 15 maart 2021 @ 17:05:
[...]
Mag ik je hierin erg pessimistisch vinden?
[...]
En hoe is dat anders dan met Verstappen, die ook vaak genoeg in niemandsland reed? En een Gasly en Albon kwamen er al helemaal niet aan te pas. Races waarbij Verstappen in niemandsland reed reden Gasly en Albin ergens achteraan het middenveld, en als Verstappen bij de Mercedessen reed konden Gasly en Albon nog wel eens vooraan het middenveld rijden. Perez schat ik dan toch een stuk hoger in. Buiten het gekke afgelopen jaar is Perez schat ik ook de enige geweest die buiten de top 3 auto's op het podium kwam
Mag, ik noem het eerder realistisch. Ik heb verder niets tegen een Perez, ik vind het een kundige pay driver maar niet meer dan dat. Het is dat hij de support heeft van zijn Mexicaanse sponsors maar anders had hij waarschijnlijk geen F1 meer gereden. Linksom of rechtsom, Perez is een "armoedige keuze" omdat er gewoonweg niets beters beschikbaar was geweest. Ik had wat dat betreft veel liever een Sainz, Ricciardo, Russel of iets van vergelijkbare orde in die wagen zien zitten.
Wat betreft Gasly, ik denk dat die te snel is gepromoveerd en daarna te snel is afgeschreven. Tuurlijk behaalde die niet de resultaten maar die jongen heeft echt wel meer in zijn mars dan hij ooit bij RBR heeft kunnen laten zien. Perez daarentegen verklootte het nog erger in zijn eerste seizoen bij McLaren door Button er een paar keer zowat vanaf te rijden (geloof zelfs dat hij hem een keer in de kont van Button z'n McLaren geparkeerd heeft) en was men daarna ook wel klaar met Perez aangezien zijn meerjarige deal destijds na 1 jaar werd beëindigd. Na zijn goede start bij Sauber, het jaartje McLaren waren het nog wat dagsuccessen als het bij de kop niet liep zoals het zou moeten lopen maar dat was het dan ook wel naar mijn mening.
Albon is ook een armoedige keuze geweest die ik echt NOOIT heb begrepen, die was op weg naar een roemloze aftocht richting de FE nadat hij niet goed genoeg bleek te zijn maar men verwachte wel dat hij beter zou presteren dan een Gasly. Nooit begrepen waar die keuze op gebaseerd zou zijn maar het was er vast geen één waar Dr. Helmut Marko met plezier aan terug denkt

Vervang Perez door Bottas en RBR door Mercedes en je verhaal klopt nog steeds. Bottas vind ik persoonlijk echt nog minder dan Perez. En ook Bottas zit alleen maar op dat stoeltje omdat er niemand anders beschikbaar was en Mercedes intussen ook heeft gezien dat ze geen tweede topcoureur nodig hebben en Hamilton ook alleen wel alles wint dat er te winnen valt.
Maar Mercedes heeft het luxe probleem dat ze EN Hamilton EN een verrekte snelle wagen hebben, die hebben geen snelle tweede man nodig en die komen prima met een dergelijke keuze weg. RBR heeft die luxe niet en mag ieder jaar in de achtervolging. Dan heb je mensen nodig die EN over een gezonde dosis talent beschikken EN in staat zijn bij te dragen aan de ontwikkeling van een auto.
Bottas is inderdaad geen kundigere coureur dan een Perez maar heeft wel de mazzel dat er een Mercedes om zijn stoeltje heen zit

Perez zie ik in normale races echt geen 30 seconden achterstand oplopen (op Verstappen). Zie ook beide races in Bahrein afgelopen jaar. De ene valt ie in het slot uit op IIRC podiumpositie met mechanische pech en de andere rijdt ie van P18 naar P1. Ja, mede geholpen door het gestuntel van Mercedes, maar dan nog reed Bottas als een natte dweil. En Perez heeft (ook daar) weer laten zien dat die zeker net zo goed is als de rest van het veld en hij echt wel weet hoe zijn rechtervoet te gebruiken.
Maar Bottas had toen weer eens last van onzichtbare schade
Perez z'n kunnen ophangen aan die paar dagsuccessen vind ik een beetje teveel van het goede, daar hebben we er namelijk wel meer van gehad in het verleden (een Grosjean, een Stroll, Gasly die zijn eerste overwinning pakt en zo zijn er nog veel meer die er geen 10 jaar voor nodig hadden). Daarnaast had Racing Point vorig jaar een auto die buitengewoon lekker mee kon komen achter de Mercs en RBR auto's.
Dit slaat natuurlijk op Mercedes vs Red Bull en staat Perez buiten

Als Mercedes dadelijk weer oppermachtig blijkt te zijn en beide Red Bulls niet kunnen aanhaken dan kun je dat moeilijk aan Perez verwijten.
En of Perez een slechte keuze is zullen we moeten afwachten. Maar de kans lijkt mij echt nihil dat Perez een slechtere keuze is dan dat, achteraf gezien, Gasly en Albon bleken te zijn.
Overigens wil ik daarmee ook niet zeggen dat ik Perez de absolute top van F1 vind, zoals een Schumacher, Hamilton of Verstappen. Maar het is wel gewoon een goede coureur die vooraan mee kan doen en in een goede auto zeker succesvol zal zijn en bv in een gek jaar ook kampioen kan worden (zoals een Button).
Als RBR weer op achterstand wordt gereden ligt dat zeker niet aan Perez, ik blijf echter wel van mening dat Perez in ieder geval niet de doorslaggevende factor gaat zijn waarmee RBR het Mercedes lastig kan gaan maken als het bij Mercedes gaat zoals het de afgelopen 8 jaar is gegaan.
Maar we zullen het gaan zien, ik denk dat het voor Perez dit jaar er op of er onder is, persoonlijk denk ik dat dit een mooie afsluiter gaat zijn van zijn F1 carrière maar dat we hem volgend jaar niet meer terug gaan zien op de grid wanneer Tsunoda echt snel blijkt te zijn en de huidige pay drivers blijven zitten bij de achterhoede teams.
Met het geld wat Perez mee brengt had hij als hij over het niveau van Verstappen zou beschikken niet na het debacle bij McLaren 7 jaar bij Force India rond hoeven tuffen.
[
Voor 14% gewijzigd door
R2D2 op 15-03-2021 21:10
]