Septillion schreef op maandag 10 mei 2021 @ 19:13:
@
Kire88 Wat wil je precies bereiken? Je kan natuurlijk gewoon een input_select maken met de standen. En dan bij wijzigen van de input_select gewoon met een automation de juiste service call doen om de wijziging ook werkelijk door te voeren.
En andersom kan ook gewoon met een automation, met een trigger op het attribute kan je de input select aanpassen met de service call input_select.select_option.
Wil je het helemaal fancy doen zou je zelfs de verschillende opties bij een HA herstart uit het 'fan_speed_list' attribute kunnen halen met met wat template magie met inut_select.set_options kunnen toevoegen aan de input_select. Maar als ze niet wijzigen kan je hem ook gewoon zelf aanmaken met deze waardes.
Wat ik probeer te bereiken is het volgende:
Dus door op de fan mode te klikken, volgt er een selectiemenu op de snelheid te kunnen selecteren.
Bovenstaande is de Vacuum card:
https://github.com/benct/lovelace-xiaomi-vacuum-card
Maar ik wil dit dus zelf nabootsen zodat ik flexibiliteit kan krijgen om deze card na te maken.
Ik ben al een tijdje aan het proberen met automations en scripts, maar het is me nog niet gelukt.
In de configurations.yaml heb ik de volgende input select gemaakt:
YAML:
1
2
3
4
5
6
7
| input_select:
set_fan_speed:
options:
- Silent
- Standard
- Medium
- Turbo |
Nu moet ik volgens mij op basis van de input select in een automation de service vacuum.set_fan_speed moeten kunnen triggeren. Maar als ik deze service in de dev tools probeer krijg ik op dit moment het volgende:
:fill(white):strip_exif()/f/image/L9wyXAPjkl0OgT4ETzUzLRyR.png?f=user_large)
En als ik call service doe de volgende melding:
Volgens mij mis ik nog de data in de service call, waarbij een fan stand geselecteerd wordt op basis van de input select?