Hey Allemaal,
Ondertussen 15k kilometers verder en ik dacht mooie tijd voor een korte "review"
Ik heb een Ioniq 5 Project 45 uit 2021.
Laten we beginnen met het fijne / goede aan de auto:
- De auto is zeer ruim van binnen, en de kofferbak is voor mij ook meer dan groot genoeg.
- Echt een hoop Luxe features zoals bijvoorbeeld stoel verkoeling en verwarming stuur verwarming de HUD (personal favorite) enz.
- Airco doet het erg goed.
- Ik vind de ACC echt geweldig! Rijd super relaxed bij lange afstanden.
- Hardware matig is de auto ook echt heel sterk, persoonlijk vind ik de range dikke prima (rond de 300 km in de winter en 400 in de zomer)
- Laadsnelheid is super (behalve bij Fastned for some reason)
- De ingebouwde navigatie werkt super en is betrouwbaar.
- Auto rijdt ook lekker.
- veiligheids geluidjes zijn goed (Blijvend) uit te zetten.
De nadelen/problemen:
Ik heb zoals sommige al weten problemen gehad met de auto in totaal 3 problemen ervaren die ik als ernstig zou neerzetten maar die wel opgelost zijn.
- Zombiemode - nu 2 keer voorgekomen en is vrij irritant zeker in de hitte.. probleem lijkt hem te zitten als je meerdere keren de auto opent om wat in te laden en dan later weer terugkomt.
- de 12 volt accu hielt ermee op een dag voordat we met de auto naar Polen gingen (kan de auto op zich niet extreem veel aan doen maar een pro actieve waarschuwing had fijn geweest)
- de achtermotor/as (geluid dat zuinigerijder had opgenomen ) is vervangen onder garantie.
Verder kleine irritatie puntjes:
- Gerammel, de gordels rammelden eerst dit heb ik kunnen oplossen door middel van een 3D print tussen de hoofdsteunen (ja PETG zou niet moeten smelten) en nu heb ik een raar rammeltje vanaf 80 km per uur.. jammer want voor de rest is het een lekkere stille auto.
- op een bepaald punt (echt alleen in die straat) vallen de sensoren weg qua snelheids lezen front collision warning enz die zijn na een paar seconden weer terug.
Mijn vorige Elektrische auto was een MG4 (zakelijke lease) die doet echt wel onder aan deze Ioniq 5 wat natuurlijk niet gek is maar het is echt wel een verademing. de auto die ik hiervoor reed was een Prive Alfa Romeo Giulietta dus was wel wat gewend qua gekraak

.
tot slot zou ik deze Auto nogmaals kopen?
Ja, zelfs met het ICCU debacle en zelfs met de irritatie puntjes en nadelen die genoemd zijn, ik heb ook in andere forums meegelezen en alle auto's hebben problemen...
Het is echt een fijne auto om mee te reizen en super ruim en luxe verder is de auto hardwarematig sterk.
Enige wat ik misschien anders had gedaan was toch nog even wat meer kijken naar een Lounge variant.
de zonnepannelen zijn meer een gimmick en ik heb de power niet echt nodig (al is het af en toe wel echt genieten

) Dat had dan een Rationelere keus geweest.
Verder iedereen in dit Forum bedankt voor alle adviezen en Hulp!