Imho eerlijk gezegd niet echt, het is gewoon 1 artikel/voorbeeld, wat door 1 persoon premium gevonden wordt.
Daar kan iedereen compleet subjectief uithalen net wat hij wil zien.
Ik denk dat het relevanter is om te zeggen : Waarom vind jij dit premium?
En zou je ditzelfde artikel bijv ook premium vinden als het op t.net zou verschijnen?
En denk je dat een t.net redacteur een goede levensbeschrijving zou kunnen maken?
En C'T tja dat vind ik al veel beter te kwalificeren.
Alleen dat is gevoelsmatig op t.net meer het forum.
Ik denk ook dat dat het grootste probleem is met premium op de FP voor mezelf, de FP is vrij eentonig en vereist vanuit de redactie zo goed als geen eigen input. 90+% van wat er op de FP verschijnt zijn gewoon newssubmits of persberichten of overgenomen van andere site artikelen die gewoon even vertaald en ietwat anders verwoord moeten worden en dat is dan een t.net FP-artikel.
De FP kent simpelweg heel weinig eigen input, het is enkel voornamelijk een aggregator.
Een redacteur hoeft ook heel weinig zelf te verzinnen, er is gewoon een lijst met onderwerpen waaruit gekozen kan worden en al die onderwerpen bevatten direct al de basis van het nieuwsbericht, hooguit 1 mailtje naar de verspreider van het originele bericht en je hebt alle info benodigd om een T.net artikel te schrijven.
En dat model werkt simpelweg al 20+ jaar goed, daar zijn de redacteuren op aangenomen en in getraind.
Alleen dan krijg je dus het probleem van premium, want van andere nieuwsberichten kan je moeilijk iets premiums gaan maken aangezien de concurrentie dezelfde info krijgt, je kan het langer maken maar niet echt iets toevoegen.
En je kan dan gaan experimenteren met andere nieuwsvormen, columns etc. alleen daar zijn de redacteuren simpelweg niet op aangenomen / tijd niet gedaan en dat is dan ook niet al te verassend dat het resultaat ondermaats is.
Kijk ik nu net op de site van C't dan zie ik daar zo goed als geen nieuwsberichten op, het zijn voornamelijk unieke content-items ontstaan uit interesse (achtergrondartikelen) of gewoon concrete problemen (hotline)
juist het type berichten wat T.net zo goed als niet heeft.
Oftewel ik denk dat het problematisch wordt om premium te introduceren, omdat de redactie simpelweg bijna nooit hoefde na te denken over een artikel.
Een aggregator heeft simpelweg geen premium content.
Wil je als t.net zijnde echt premium content gaan genereren, dan zal je gewoon ook premium redacteuren moeten aantrekken. De bestaande redacteuren komen gewoon meer over als mensen die pogingen doen tot het genereren van een artikel, maar of de technieken/ideeen zijn verleerd of ze gewoon nooit geweten hebben.