Bedoel je dat je verbruik per graaddag per dag uitrekent en dat je dan een grafiek over de tijd maakt van gas per graaddag per dag?DaKo2019 schreef op woensdag 8 december 2021 @ 20:22:
Mbt graaddagen heb ik in een andere thread (DaKo2019 in "Tuning ATAG i28EC en ATAG ONE") al antwoord gekregen op de betrouwbaarheid, en variabelen. Met gewogen graaddagen worden seizoensinvloeden gedeeltelijk gecompenseerd, maar specifieke wind/zoninvloeden blijven aanwezig.
Maar zou ik dan niet in mijn grafiek in mindergas.nl een soort van horizontale lijn moeten hebben? Een slingerende lijn rondom een gemiddeld verbruik per graaddag? Ik heb nu in de zomer 0 (dat vind ik logisch, verwarming staat uit) maar het verbruik per graaddag loopt vervolgens op en piekt eind december/begin januari. Dit paraboolgedrag snap ik niet. Wat heeft rekenen met gewogen graaddagen voor zin als je eenzelfde grafiek krijgt als je gewoon de kuubs per dag gebruikt?
Als ik dat plaatje voor een stookseizoen maak zie ik geen parabool. Wel een rommelige grafiek. Per dag verschilt de 'gas per graaddag' tussen de 0.2 en 1. Zelfs het weekgemiddelde schommelt als een gek.
Voor gas per graaddag moet je echt kijken naar jaargemiddelden. Je krijgt dus 1 waarde per stookseizoen en zo kun je stookseizoenen met elkaar vergelijken.
Instraling van de zon/regen/wind zijn allemaal factoren die per dag verschillen en invloed hebben.
WP: Toshiba Estia 8kW split HWT-801H(R)W-E + HWT-1101 binnenunit met 300 liter SWW tank. PV: 4 strings, totaal 12590 Wp