vanDaal schreef op dinsdag 4 augustus 2020 @ 08:35:
[...]
We gaan inderdaad met jullie adviezen mee en gaan de nok verhogen. De helling van het linkerdeel is 5 graden en die van het rechterdeel 10 graden. Links willen we minimaal naar 15 graden gaan brengen. We hebben inmiddels van het linkerdeel de pannen, tengels/latten en roofliner verwijderd. De multiplex platen zien er op twee plekken niet best uit. De pannen van het rechterdak gaan er vandaag of morgen ook af.
Ik denk dat de nok verhogen de enige goede oplossing is als je er dakpannen op wilt hebben. Wat voor dakpannen heb je er nu op liggen, welk type? Wat is de minimale hellingshoek die die pannen nodig hebben?
Ik heb hier op het huis tuile du nord op het dak liggen, onder een hoek van 30 graden. Ik woon redelijk dicht bij de kust, als het stormt, stormt het goed, en wordt regenwater gewoon onder de pannen geblazen. Ondanks dat tuile du nord minimaal een dakhelling van 25 graden moet hebben. Kijk goed naar welke hellingshoek je pannen minimaal moeten hebben. Als je het dak laag wilt houden, maar de pannen die je nu hebt daar niet geschikt voor zijn, kan je kijken naar Monier Low Pitch bijvoorbeeld, die zijn speciaal voor daken met een lage hellingshoek.
Daarnaast zorg ook dat de wind onder het dak kan komen

iets tegen muizen/vogels is prima maar maak je dak niet compleet dicht aan de lage kant, je moet enige ventilatie hebben daar. Dat in combinatie met een dakfolie die waterafstotend is, maar vocht door laat, moet er voor zorgen dat als het toch een keer nat wordt, de boel kan verdampen.
Nu komt de volgende vraag... hoe ga je dit netjes ophogen? Het meest logische, maar ook het meest complexe, is het opmetselen van de nok. Dus dat betekent dat je een aan de voor en achterkant de muur moet gaan ophogen.
Ik ben geen expert op vlak van vergunningen, maar check voor de zekerheid of je geen vergunning nodig hebt voor het ophogen van de nok
Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing.