Ferra schreef op zaterdag 23 november 2024 @ 12:21:
Ik ben bezig om een Shelly 1 mini gen 3 te plaatsen op een schakelaar, waar ernaast ook een stopcontact zit. De schakelaar schakelt 2 lampen. Nu zie ik op de schakelaar 2 zwarte draden en 2 bruine. Op het stopcontact zit 2x bruin, 2x neutraal, 2x blauw. Nu zit ik dus te puzzelen hoe dit aan te sluiten:
Stop met het mixen van kleuren en benamingen want je lijstje zoals je het nu opschrijft klopt niet.
Een wcd(stopcontact) hoort fase (L/bruin), nul (N/blauw), en aarde (G/geel-groen) te hebben.
er hoort eigenlijk geen zwart naar een wcd omdat zwart als kleur voor schakeldraad gebruikt wordt. Het is geen ramp.
Je blauw mag never nooit nimmer ooit iets anders zijn dan nul. dus je opsomming hierboven is dat je 4x nul en 2x schakeldraad naar je wcd hebt... kan niet kloppen.
gebruik je het woord nul voor geel/groen misschien? dan is het een stuk logischer.
- De blauwe draad aftappen van het stopcontact voor naar de Shelly
- De 2 bruine in een 5 lasklem en dan vanuit de lasklem naar L en I op de Shelly. De laatste naar de schakelaar.
- De 2 zwarte naar een lasklem en van daar een draad naar de Shelly.
- Als laatste een draad van Shelly naar schakelaar.
Is dit de juiste manier of doe ik dan iets fout?
aansluiten via de voorbeelden in de handleiding:
- 1x blauw klopt. er moet een blauwe/N naar de shelly. Die blauwe moet ook blijven waar die nu is dus met een lasklem aftakken idd. Als er een blauwe naar de lamp gaat moet die blauwe ook gewoon in die lasklem aangesloten zitten
- 2x bruin aftappen naar L en I klopt. dit is de fase, de L om de shelly van spanning te voorzien. De I wordt gebruikt om door te sturen naar de lamp (via O).
- nu moet je alleen nog de schakeldraad van je aan te sturen verlichting op de shelly O aansluiten. Dit zou zwart moeten zijn, en een zwarte die dus niet naar je wcd gaat.
Waarom heb je 2x bruin en 2x zwart op de schakelaar? is ieder lamp afzonderlijk naar de schakelaar aangesloten? in dat geval moeten alle bruine via lasklemmen op de rest van de bruine (er hoeft er nog steeds maar 1 naar de shelly). de O van de shelly moet zwart zijn en naar een lasklem. In die lasklem sluit je dan ook 2x zwart van de schakelaar aan.
Let wel, met deze opstelling doet je schakelaar helemaal niets meer. Als je die ook nog wil blijven gebruiken moet je die ook nog op de shelly aansluiten. Dan moet er alsnog een een bruine van je bruine-lasklem naar de schakelaar en dan een zwarte van de schakelaar naar de SW op de shelly.
en zoals atlijd: pas op met 230v!
[
Voor 42% gewijzigd door
sjorsjuhmaniac op 23-11-2024 13:34
]