Misschien wel niet inderdaad, dus ik overweeg het ook door een ander te laten installeren, maar ik wil graag zelf de spullen aanschaffen.
De Shelly EM verbruikt zelf nauwelijks iets. De stroom gaat immers niet door het apparaat zelf, hij meet met de CT clamps. Daarom lijkt me 6mm wat overdreven, maar kan ook nooit kwaad natuurlijk.
De 50A clamps lijkt me ruim voldoende, maar ik las iets over maximale draaddikte waar ze omheen kunnen. Klopt dat?
Ik wil verscheidene zaken meten. Om te beginnen een spa ('jacuzzi' in de volksmond), maar ook een L/W warmtepomp, een L/L warmtepomp, een onderverdeelkast voor ons kantoor, twee verschillende zonnestroominstallaties, een laadpaal... Aardig wat meters dus.
We verbruiken hier inmiddels een behoorlijke hoeveelheid stroom, maar wekken ook een hoop op. Ik wil en moet inmiddels echt inzicht krijgen in opwek en verbruik van zakelijk, privé, verwarming, auto. De Shelly meters (zowel 1-fase als 3-fase) leken mij een goede oplossing, i.c.m. HA, om te gaan loggen.
[
Voor 4% gewijzigd door
JanHenk op 15-12-2023 11:11
]