Vandaag eindelijk weer eens een langere rit gehad. Zo'n 350km. Voor de geïnteresseerden hier een klein verslagje met goede en mindere punten. Er zijn ook wat nieuwe rijders zag ik dus sommige dingen kunnnen dubbel zijn. Irriteert je dat... Negeer het lekker.
Ik zag hier en elders al een aantal keren dat ook de P8 berijders veel betere verbruik cijfers (18-20kWh) hadden met wat beter weer en een update (wat volgens mij niet klopt aangezien die update nog moet komen toch? ). Dus ik had veel zin om dat te testen. Het was immers heen en terug rond de 13/14 graden, zonnetje, geen regen of harde wind. Maar het viel me toch wat tegen eigenlijk...
1. Totaal verbruik was 23,5 over ongeveer 90% snelweg en de rest wat tussendoor wegen. Bijna steeds met ACC aan op 105/110 en ik heb een warmtepomp. Ik had geladen tot 90% en kwam op bestemming aan met 38%. Viel me echt tegen dus. Met dit percentage kon ik op de terug weg niet bijladen op de locatie die ik in mijn hoofd had.
2. Wat me wel meeviel aan verbruik was dat ik de laatse 30-35km van mijn rit 125 heb gereden (na 19:00 uur). Het verbruik steeg minimaal naar 23,7 terwijl het percentage batterij gelijk bleef. Ik had echt wel een forse stijging verwacht maar dat bleef dus uit. Teken dat harder rijden dan 105/110 niet zoveel uitmaakt?
3. Toen ik de laatste 5km naar huis vanaf de snelweg weer 80/70/50/30 moest rijden zakte het weer terug naar 23,5kWH. Kortom, verbruik was gelijk als de periode voor rijden met 125km/h. Netjes!
4. Ik had weer eens ruzie met Google Maps. Man wat vind ik het dramatisch dat je zo enorm weinig geholpen wordt met snelladers. Toen ik weer naar huis ging wilde ik op mijn route ff snelladen. Het blijft te idioot voor woorden dat Maps dan met suggesties komt van 11kw laders in de omgeving waar ik dan een paar uur moet wachten terwijl er even verderop een snellader staat. Ik blijf erbij, wat een gruwelijk fout of gebrek van Google en Volvo om de rijder niet optimaal te helpen bij het plannen van een langere route. Ook het toevoegen van bestemmingen of het schuiven van bestemmingen is echt een ramp. 0,0 mogelijkheid om daar simpel een volgorde in te maken..
5. Daarover gesproken, ik begin meer en meer de POI te missen. Je weet niet wanneer de eerst volgende parkeerplaats is, of tankstation, of snellader. Je ziet gewoon niets, 0,0. Zelfs niet als je er letterlijk lang rijdt. Hoe kan je zoiets over het hoofd zien of er bewust voor kiezen als app bouwer. Onbegrijpelijk.
6. Om Maps niet helemaal af te kraken... Het navigeren zelf blijft top. In beide schermen top!
7. Laden.... Tja... Ik heb 2x aan de snellader gehangen. Eerste keer omdat het echt moest. Lang rond de 80kW gezeten, heel kort 100kW en daarna snel naar 70/60kW. Terwijl ik op 25% accu zat ongeveer met 45 min rijden en 14 graden. Viel me zwaar tegen. De 2de keer laden kon ik even doen omdat ik moest stoppen voor wat eten/drinken. Accu was ondertussen weer op 45% ongeveer, had een uurtje gereden. Maar ik kwam bij fastned geen moment boven de 55kW uit. Dit zijn voor mij absoluut geen voorbeelden van hoe snelladen zou moeten zijn. Die 20-80% in 45 min is leuk, maar ik blijf iig niet zolang hangen. Als ik 5-15 min sta te laden wil je in de korte tijd zoveel mogelijk bijladen. Ik begrijp echt niet waarom dat zo traag (met 150kW Max in het achterhoofd) moet. Zou het niet logischer zijn om te werken met tijden? Dus ongeacht met welk % je aankomt dat je de eerste 10-15 min veel sneller kan laden? Wat houdt het technisch gezien tegen om sneller te kunnen laden? Overigens net als maandag lukte ook nu de 1e laadpoging niet bij Shell. 2de keer dit keer wel. Erg vaag, exact dezelfde stappen gedaan namelijk.
8. De ACC grijpt in mijn ogen te snel in als je wat harder rijdt. Zeker als je netjes van baan wisselt grijpt hij zo fors in terwijl de auto op de rechterbaan nog best ver weg is. Ik snap dat het een berekening zal zijn met oog op veiligheid, maar persoonlijk heb ik gemerkt dat met 120km/h zigzaggend niet fijn werkt. Te snel en te fors een ingreep. Op een rustig wegdek is het overigens wel heerlijk.
9. Voor het eerst (!!) een kort stukje in het donker gereden en het viel me op hoe saai de auto eigenlijk dan is als je praat over sfeerverlichting. Als je luxe en comfort wilt bieden... Had dat dan even mooi aangepakt. Paar iniminie lampjes her en der waar je niks mee kan. Gemiste kans om dat mooi, warm en gezellig/knus aan te kleden zodat je ook in het donker geniet van de mooie auto! Je zou bijna een korte led strip in de auto maken en die aan de usb poort koppelen voor wat fijne en verstelbare sfeer verlichting.
10. Het scherm bevalt me steeds beter. Kan alles snel vinden, zit super logisch in elkaar en de kwalteit is prachtig. Ik dacht eerst dat het scherm wat klein/ouderwets was maar ik vind het eigenlijk perfect zo. Werkt super intuïtief. Tuurlijk zou het mooi zijn als je nog wat meer data zichtbaar kan hebben over het elektrische deel maar misschien komt daar nog een extra app voor.
11. Spotify werkt heel fijn, geniaal idee om het in android te bakken zodat je geen telefoon meer nodig bent. Alleen het playlist probleem irriteert mij meer en meer. Ik kan gewoon niet luisteren wat ik wil en volgens mij hoort dat niet zo bij Spotify. Maargoed, dat is een Spotify issue en dat heb ik gemeld. Zelfde probleem trouwens op mijn smart watch. Ook daar geen sorterings optie.
Conclusie: ik keek echt enorm uit naar eindelijk weer eens een langere rit. Qua rijgedrag en comfort is het een briljante auto. Ik heb er uiteindelijk 3,5 uur over gedaan en geen seconde een vervelend gevoel gehad. Rijdt gewoon heerlijk. En met een verplichte stop om bij te laden is het eigenlijk alleen maar fijner. Je blijft zelf fit, je rijdt een stuk ontspannender en minder gehaast. Maar toch zorgt vooral het falen van Maps mij aan de andere kant weer overbodige stress en zelfs boosheid haha. Het lukte mij gewoon niet om de route zo te plannen dat ik zoals je wil snellaad op je route aan een snellader! Big big faik Google en Volvo!!! Al scheldend en vloekend toch maar weer de auto langs de weg gezet, telefoon erbij, ABRP openen en daar weer gaan zoeken. Zo wil je het niet!!!
Een ritje met gemengde gevoelens dus 🤣. Lang verhaal, maar hopelijk hebben (nieuwe) rijders er wat aan 😉
[
Voor 3% gewijzigd door
Juancho op 26-03-2021 23:48
]
Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio