En in die thread eronder is te lezen dat dit misleidend is, omdat:
- OP aangeeft dat hij vorig seizoen master was en de zichtbare SR nu in Plat 5 begint, dus niet 'gold'.
- Te zien is dat er minstens een GM en andere master uit seizoen één in die lobby zitten. De MMR van OP is dus nog steeds gewoon rond het niveau Master en daarom zitten ze bij elkaar, ook al zegt hun SR dat ze Plat 5 of whatever zijn. Hun SR is meegedaald. Ik verwacht dus dat een 'gold 1' in die match dus gewoon een 'diamond 1' was in seizoen één en heel dicht bij master-MMR zit.
Nergens zie ik het bewijs dat iemand met een silver MMR niet een SR-decay heeft gehad (want dat zou de bug zijn) en nu ineens zelfs in een lobby zit met mensen met een master-MMR/huidig post-decay platinum-SR. Je bron laat nergens zien dat een èchte silver (dus een ondergemiddeld presterende speler met bijbehorende silver-MMR) in die lobby terechtkomt en wordt ingemaakt, dus mijn oorspronkelijke punt blijft staan. Zoals ik al zei, een theoretische situatie, tenzij je alsnog wèl die gebugde situatie kan produceren .
Sterker nog, het versterkt maar het punt dat de matchmaker de onzichtbare mathmaking rating MMR gebruikt die niet steeds aan het begin van het seizoen wordt aangepast.
De enige conclusie die we hieruit kunnen trekken is dat de
zichtbare SR-waarde na een rank decay
zeer weinig betekenis heeft. Het lijkt puur cosmetisch te zijn, zelfs nog meer dan in OW1, waar ik het gevoel had dat het in competitive nog wel werd gebruikt in de matchmaking.
Wat heeft het dan voor nut om zo een ingewikkeld systeem te hanteren? Blizzard is hier heel mysterieus over, maar toch is het mogelijk om hun bedoeling te achterhalen. Zij denken iedereen met een verplichte en artificiële rank decay te motiveren door ze te laten denken dat hun rang steeds weer vanzelf omhoog gaat door te spelen.
Want zelfs al spelen ze middelmatig/gemiddeld in hun master-MMR-matches, hun zichtbare SR gaat toch gewoon weer richting master, terwijl hun MMR in master blijft. Iemand die als silver eindigde in seizoen één mag dus ergens in bronze beginnen en wordt zo 'gemotiveerd' om weer op te klimmen.
Speelt die niet, dan kan die niet meer 'rank-campen' en speelt die wel, dan is het gemakkelijk om de SR omhoog te krijgen, omdat die langzaam weer naar zijn MMR toekruipt.
Dit verklaart ook waarom de keuze is gemaakt om het seizoen te beginnen met een verplichte decay voor iedereen (en dus niet de onrealistische situatie waarin een silver immuun daarvoor is, wat vooralsnog niet is aangetoond). Bij het begin van een nieuw seizoen is er weer een grote onzekerheid, dit is een keuze die gemaakt is door de developers zodat minder mensen worden teleurgesteld en wel hierom:
In de huidige situatie begint iedereen aan het begin van het seizoen weer met een lagere SR, wat er eigenlijk niet toedoet, want de matches zijn nog steeds met tegenstanders en teammaten van gelijk niveau, want MMR is niet veranderd van alle deelnemers.
- presteren ze goed, dan stijgt het zichtbare SR snel.
- presteren ze gemiddeld, dan stijgt het SR weer naar hun MMR, maar minder snel. Ook prima.
En nu de crux van de keuze voor een rank decay:
- presteren ze ondergemiddeld, dan stijgt hun zichtbare SR nog steeds, want die is expres en heel artificieel twee rangen te laag omlaag gezet. Een master-MMR speelt dus deze platinum SR-match en mag dan wel slecht spelen, maar die SR gaat uiteindelijk toch wel richting diamond.
De enige mogelijkheid waarin hun SR op platinum blijft hangen, is als ze echt als een platinum spelen en dat gebeurt vrijwel niet. Gevolg:
everybody is a winner, want vrijwel iedereen stijgt, hoe goed of slecht ze spelen. Die
dopamine rush bij elke rank update zal iedereen een goed gevoel geven, ook al worden ze misleid door het spel.
Ik denk dat deze rank decay dus een sluwe tactiek is om rank camping tegen te gaan èn iedereen in de maling te nemen door ze te laten denken dat ze elk seizoen weer klimmen, zelfs al spelen ze ondergemiddeld. Daardoor blijven mensen spelen, meent Blizzard. Ik weet niet zozeer of dit motiverend is, maar ik denk dat dat hun gedachte is. Het zorgt echter ook voor verwarring, omdat mensen dit psychologische trucje niet in de gaten hebben en denken dat SR een indicatie is voor hun speelniveau, terwijl dat juist wordt verborgen in de MMR. SR dus gewoon negeren in de huidige vorm, want die zal elk seizoen te laag zijn en na lang spelen eindelijk in de buurt komen van het echte niveau. Ondertussen kunnen we aannemen dat de matches 'eerlijk' zijn, want die zijn gebaseerd op MMR waar niet kunstmatig aan wordt gesleuteld. Ook dat valt te betwisten en vind ik het oké dat SR niet meteen wordt geüpdatet omdat men dan slecht presterende mensen in een winnende match alsnog weinig of zelfs een negatieve MMR/SR-correctie kan geven, maar dat is een andere discussie waard.
Een ander punt wat genoemd is dat die plotselinge en verplichte decay aan begin van het seizoen een slechte keuze is. Dit is echter slecht voor Blizzard en daarom doen ze het (vooralsnog) niet. Als ze de rang houden aan een nieuw seizoen en er pas een decay komt na inactiviteit zoals in CS:GO, dan gaan mensen natuurlijk het minimale aantal matches spelen om die decay te verhinderen en dat is niet goed voor de whales die geld uitgeven, want dan zijn de wachttijden langer en is er simpelweg minder motivatie om te moeten spelen. Ik denk echter dat zo een latere decay eerlijker zou zijn voor de spelers, omdat SR dan wel een iets betere relatie heeft met iemands speelniveau. Maarja, dan zijn mensen minder gemotiveerd om eindeloos matches te grinden. My two cents.
Edit: wat me ook nog binnenschiet, is dat die ondertitel wordt uitgedeeld voor de hoogst behaalde rang in het vorige seizoen, maar dat kan dus ook op een andere role zijn. Genoeg master tanks die op dps slechts platinum zijn, maar zichzelf wel op het internet presenteren als een master, dus neem veel van deze berichten als 'een top 500 heeft mij vermorzeld in een silver lobby' met een korrel zout als die top 500 op een andere rol was en diamond-MMR was op zijn huidige rol, terwijl de poster ook een diamond-MMR had met artificiële rank decay en die match gruwelijk onderpresteerde, omdat die zich teveel fixeerde op iemands ondertitel.
[
Voor 12% gewijzigd door
CaptainPanda op 09-12-2022 14:34
]