Ik ben na 3 maanden met de verkoop van die rommel gestopt. Toen geleerd wat DOA betekende: Dead On Arrival. Dat zegt genoeg lijkt mij.Gramser schreef op dinsdag 2 juni 2026 @ 17:31:
Zonder verdere uitleg beschouw ik de bijdrage van @Tony71 als nietszeggend.
Weheat Sparrow + WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L Adviseur Warmtepomponline&Fancoilonline
Compressor problemen, lekkage R290 gassen, brakke schermpjes, defecte ventilator en niet fatsoenlijk navulbaar en dus te servicen. Genoeg ervaringen en uitleg nu dus. ACR de voormalige importeur is er niet voor niets mee gestopt.Gramser schreef op woensdag 3 juni 2026 @ 17:27:
Ja joh, dat weten we nou wel. Maar zomaar een ongefundeerde bewering het forum opslingeren zonder enige tekst en uitleg past hier niet. En dat weet jij ook wel, los van je eigen ervaringen.
[ Voor 9% gewijzigd door Carboy54 op 03-06-2026 17:45 ]
Weheat Sparrow + WH-MDC09J3E5 + ITHO AMBER 9.5. 26x245 WP Panelen. WP boiler 200L Adviseur Warmtepomponline&Fancoilonline
Het gaat me hier om de uitspraak van @Tony71 , die die uitspraak niet toelicht. We hebben er allemaal een beeld bij, maar dat zouden we niet zelf erbij moeten verzinnen. Het is niet aan jou -of mij- om dat voor hem in te vullen.
Als je geen haast hebt mogelijk interessant om te wachten waar ze mee komen.
Hoe moet ik dat zien ?RickvdT schreef op donderdag 4 juni 2026 @ 10:28:
ACR meldde overigens dat ze bezig zijn met de ontwikkeling van een water-water warmtepompboiler, maar dat er nog geen zicht is op wanneer deze aan het assortiment wordt toegevoegd.
Als je geen haast hebt mogelijk interessant om te wachten waar ze mee komen.
Warmte uit je grondwaterbron in de tuin of zo ?
Amber 95 sinds 10 / 2023 en 9 x 365 Wp glas / glas solarwatt
Ook ik hoor graag welke problemen er echt spelen. Wat is er aan de hand, graag details.
DeWarmte 8,3 kW - Auer Edel Eau 270L - Enphase 7820 Wp - 2x MT 5.12 kWh - Easee Charge Max - Tesla Model 3 LR AWD - BMW 428i - Mini Cooper S R53
Ik sta voor de aankoop van de Auer Edel Eau 200L. Hebben jullie nog specifieke tips of ervaringen inmiddels (los van wat in eerdere posts te vinden is)?
Ik ga hem aansluiten op een Adlar Aurora 3 warmtepomp, 75m2 vloerverwarming (100mm hoh) en voorlopig hou ik boven in de slaapkamers nog de normale radiatoren (die zijn pas 3 jaar oud).
hoi,marinadus schreef op dinsdag 16 juni 2026 @ 07:07:
Goedemorgen allemaal,
Ik sta voor de aankoop van de Auer Edel Eau 200L. Hebben jullie nog specifieke tips of ervaringen inmiddels (los van wat in eerdere posts te vinden is)?
Ik ga hem aansluiten op een Adlar Aurora 3 warmtepomp, 75m2 vloerverwarming (100mm hoh) en voorlopig hou ik boven in de slaapkamers nog de normale radiatoren (die zijn pas 3 jaar oud).
ik zit ook te twijfelen over deze optie. in Frankrijk zijn ze nog geen 2000 euro, maar dan komt er wat transportkosten bij. Met subsidie kom je dan op ongeveer 1200 euro + installatie. Is dat ook jouw overweging? (buiten stil, efficient, etc etc)
Ik krijg vandaag een Adlar adviseur over de vloer en dan wil ik eerst even kijken wat zij adviseren en vragen voor de boiler + installatie. Mocht dat veel duurder zijn dan is de Frankrijk optie mogelijk een goede.Beer070 schreef op dinsdag 16 juni 2026 @ 07:20:
[...]
hoi,
ik zit ook te twijfelen over deze optie. in Frankrijk zijn ze nog geen 2000 euro, maar dan komt er wat transportkosten bij. Met subsidie kom je dan op ongeveer 1200 euro + installatie. Is dat ook jouw overweging? (buiten stil, efficient, etc etc)
ik heb wat twijfels over de kwaliteit, maar over het algemeen zijn er heel veel mensen hier die relatief tevreden zijn met hun oplossing, en dat wil wat zeggen over een 'probleem oplos forum' zoals tweakers.marinadus schreef op dinsdag 16 juni 2026 @ 07:29:
[...]
Ik krijg vandaag een Adlar adviseur over de vloer en dan wil ik eerst even kijken wat zij adviseren en vragen voor de boiler + installatie. Mocht dat veel duurder zijn dan is de Frankrijk optie mogelijk een goede.
De voordelen van water/water WPB met betrekking tot geluid en efficiency zijn in mijn ogen wel significant. Het is ergens jammer dat er nog geen nieuwe NIBE Booster is, anders zou ik daar meer van gecharmeerd zijn denk ik.
Fout van hun in het magazijn, met de retour is blijkbaar de unit beschadigd geraakt tijdens transport. Geen fouten van mijn kant maar ze gingen in ieder geval onder geen beding een nieuwe sturen. Het had ze al te veel geld gekost en de enige optie was geld terug. Uiteindelijk maar geen heisa gemaakt en op zoek gegaan naar een alternatief. Jammer want als ze de de juiste hadden gestuurd was het allemaal soepel gelopen voor een mooie prijs
Maar als je als nitwit hiervoor een monteur moet laten komen die alleen de officiele wegen volgt, was hier wel een originele pomp en wellicht nieuwe printplaat er in gekomen en dat kost wel serieus geld. Ik hoop dan ook dat er niet iets met een WP gedeelte gaat gebeuren want dan is het wel vrij snel klaar.
Voor de rest werkt ie (vooralsnog) perfect, stil en zuinig
Met gemiddeld 1,1kwh per dag voor hele gezin en ook de wasmachine er aan, mag ik niet klagen denk ik
Overigens heb ik de mijne met een camper opgehaald. Welliswaar uit een ander deel van NL maar Frankrijk zou ook tot de mogelijkheden behoren als daar een leuk tripje van te maken is.
[ Voor 19% gewijzigd door Wuursj op 16-06-2026 10:14 ]
droogworst - rookworst - leverworst - salamiworst - knakworst - bokworst - boterhammenworst
Prijs met installatie ligt een stuk hoger dan de aanschafprijs van degene in Frankrijk maar dit is wel makkelijker, ook als er wat mee is. En aan de achterkant krijg ik weer een flinke korting op het geheel dus dan maakt het qua prijs niet zoveel meer uit denk ik.
Wil je meer weten stuur me dan een pb aub.
Ik wil nu een nieuwe 150L eau kopen, maar dan de RVS versie. Deze was een tijd geleden te koop, maar ik zie nu alleen nog maar de geëmailleerd staal terug op webshops.
Weet er iemand waar ik de 150L eau van RVS kan kopen?
Nieuw huis, nieuwe (verduurzamings)kansen...
Ja klopt, helaas wel. Paar maanden geleden stonden de 150L wel in RVS te koop, maar kan ze niet meer vinden.zeekoe schreef op dinsdag 30 juni 2026 @ 12:48:
Ik meen dat ze vanaf 200 liter RVS zijn, en t/m 150 geëmailleerd?
200L past niet op mijn zolder. Ik heb er nu 2 staan. 1 is kapot en uit bedrijf. Nadat ik de anode had vervangen begon die te lekken.
Dus ik moet een keer een 150L bijlopen. Kinderen gaan meer douchen naarmate ze ouder worden.
Ik heb in mijn opstelling een grapje gedaan. Ik laat het douchewater door een spiraal van een buffervat in de kelder lopen. Hierdoor hoeft een WPB veel minder op te warmen en krijg je er meer effectief warm water uit. Misschien een optie als je geen tweede wpb wil bijkopen. Vat met enkele spiraal is mogelijk goedkoper dan een water-water wpbChris499 schreef op dinsdag 30 juni 2026 @ 22:04:
[...]
Ja klopt, helaas wel. Paar maanden geleden stonden de 150L wel in RVS te koop, maar kan ze niet meer vinden.
200L past niet op mijn zolder. Ik heb er nu 2 staan. 1 is kapot en uit bedrijf. Nadat ik de anode had vervangen begon die te lekken.
Dus ik moet een keer een 150L bijlopen. Kinderen gaan meer douchen naarmate ze ouder worden.
Een DIY Douche-WTW dus? Slim gedaan. Een WTW is bij boilers sowieso aan te raden, dat scheelt behoorlijk wat efficientie (ik heb een echte koperen vertikale douche-WTW, denk dat dat nog net iets efficienter is dan een buffervat).Beer070 schreef op woensdag 1 juli 2026 @ 08:15:
[...]
Ik heb in mijn opstelling een grapje gedaan. Ik laat het douchewater door een spiraal van een buffervat in de kelder lopen. Hierdoor hoeft een WPB veel minder op te warmen en krijg je er meer effectief warm water uit. Misschien een optie als je geen tweede wpb wil bijkopen. Vat met enkele spiraal is mogelijk goedkoper dan een water-water wpb
Wat me tegen hield:
- zo'n buffervat doet alleen wat als de verwarming aanstaat. ~8 maanden per jaar doet ie dus niet veel.
- de vloerverwarming draait maar op 28 graden dus heel veel warmte voegt het niet toe
- lastig te combineren met de douche WTW die ik al heb.
[ Voor 42% gewijzigd door Wuursj op 01-07-2026 09:20 ]
droogworst - rookworst - leverworst - salamiworst - knakworst - bokworst - boterhammenworst
Inderdaad. Bij mij zit ie in het circuit van de cv. Dat blijft in de zomer ook nog enigszins op temperatuur, en als ik eventueel in de toekomst ga koelen (cv op 18 graden) pak ik de eerste paar graden koelen ook mee. Wij hebben nog wat radiatoren dus met echte kou moeten we naar 38 graden cv water. In voor en naseizoen rond 30 graden, maar dat scheelt toch ook al een hoop.Wuursj schreef op woensdag 1 juli 2026 @ 09:10:
@Beer070 Je bedoelt een buffervat in het circuit van de CV dat het douchewater voorverwarmt voor het de WP boiler in gaat? Ik heb er ook wel eens aan gedacht toen de 200l toch soms aan de krappe kant is voor een huishouden van 5 + wasmachine aan de Auer. De hoofd-WP zet de vloer (en buffervat) op 28 graden hier. Dus de eerste pak hem beet 20 (van 8 tot 28) graden hoeft de WP boiler niet te doen en wordt met een redelijk hoge COP voor de hoofd-warmtepomp gedaan.
Wat me tegen hield:
- zo'n buffervat doet alleen wat als de verwarming aanstaat. ~8 maanden per jaar doet ie dus niet veel.
- de vloerverwarming draait maar op 28 graden dus heel veel warmte voegt het niet toe
- lastig te combineren met de douche WTW die ik al heb.
Ik kan in de zomer de circulatie naar het huis stoppen en op PV alleen het vat verwarmen met de WP. Dan is het helemaal geen probleem meer.
Een wtw op basis van cv water. Douche wtw kan bij mij alleen achter de wc muur en ik heb nog geen behoefte om die te vervangen.jurjen_g schreef op woensdag 1 juli 2026 @ 09:04:
[...]
Een DIY Douche-WTW dus? Slim gedaan. Een WTW is bij boilers sowieso aan te raden, dat scheelt behoorlijk wat efficientie (ik heb een echte koperen vertikale douche-WTW, denk dat dat nog net iets efficienter is dan een buffervat).