Of hij was gewoon ontworpen voor 450 watt of meer maar hebben ze door ale negatieve feedback over de Nvidia GPU's net als nvidia besloten het stroomverbruik en dus de clocks terug te brengen naar "normalere" niveaus.sunsmountain schreef op dinsdag 15 november 2022 @ 12:23:
[...]
De 3 GHz target of 30% betere clocks hebben ze voor deze 1ste generatie chiplets dus niet gehaald voor Navi31. Hopelijk kunnen ze dat fixen met een respin of in ieder geval voor Navi32.
Ondanks verdubbeling compute en veel meer TFLOPs, ziet AMD het zelf als maar 20% er bij. Van 80 naar 96. Ik vermoed dat ze daar nog wel meer uit kunnen halen met hun drivers, maar net als bij Ampere/Lovelace krijg je aanvankelijk meer onderbezetting vergeleken met de compute performance.
Dat gaan we vanzelf zien bij de AIB modellen met hogere power cap vs lagere power cap. Bij de 4090 kan je ook 3.1 Ghz halen door een flink hogere power cap door shunt mods. De clocks kunnen dus best mogelijk zij alleen niet met deze power draw.