RedHat schreef op zondag 2 juni 2019 @ 17:25:
[...]
Heb je de dotcom bubble meegemaakt? Daar gebeurde eigenlijk op tech gebied precies hetzelfde. Goed, ik kan niet in de toekomst kijken maar in de dotcom bubble zijn vele "superieure" projecten ten onder gegaan terwijl minder goede projecten vandaag de dag nog steeds aan de top staan.
De kern van het verhaal zit in de term "superieur".
Als je het mij vraagt zitten er nou eenmaal een paar 'nadelen' inherent aan blockchain. Ieder blockchainsysteem, hell, ieder systeem van dataopslag, valt ergens tussen deze 3 pijlers te plaatsen:

Of vervang nog een van de peilers met 'energieverbruik' of iets dergelijks, you name it. Gaat om het idee.
Iedere cryptomunt is op grofweg dezelfde principes gebaseerd, maar maakt net iets andere keuzes in A of B. met als gevolg dat 'ie iets minder op gebied C is.
Het woord 'superieur' is daardoor eigenlijk niet juist. Als je PoW tegenover PoS zet, hebben beide hun voor- en nadelen om een voorbeeld te geven.
Anyhow; wat je stelt ben ik wel met je eens. Dit is #1 reden waarom ik heel dik in BTC zit en dit ook niet ga veranderen voorlopig. Zelfs een 'betere' munt (ergo, een andere techniekverdeling die beter aansluit op het doel) - zal de positie van BTC niet kunnen overnemen, simpelweg omdat de naam te groot is en er teveel vanaf hangt.
Ik geloof niet in een flippening. Tegen welke coin dan ook.
Edit: Amazon gaat Microsoft ook niet inhalen. En als je 20 jaar je geld in een 'bag' met Amazon-aandelen hebt gehad, heb je ook ontzettend veel kansen verloren. Daarbij zijn er ontzettend veel bedrijven in de dotcombubble daadwerkelijk gecrashed en niet meer teruggekomen; het risico is wel degelijk groot.
Ergo: de slimme investeerder zat tijdens de dotcombubble ook niet in Amazon.
Ik zie dat bij VeChain ook maar zo gebeuren.
Naja, bovenstaande geldt dus voor heel veel muntjes in de top 2000.
Maar niet voor VeChain

- Het product wat het aanbiedt is weinig relevant; er is basically amper behoefte naar. Er is nog steeds niks wat dit serieus op grote schaal gebruikt na 2 jaar. (zie het robotfilmpje)
- Het is niet bewezen schaalbaar op de schaal waarop het gewenste gebruik - en highly unlikely dat dat überhaupt op blockchaintechniek toepasbaar is.
- Het economische systeem is onmogelijk in te richten zodat node houders een fatsoenlijke ROI hebben, terwijl de risico's groot zijn. Terwijl de hele investeringsdrang op de zogenaamd hoge ROI gebaseerd is. Het hele leven en de waarde van VeChain is volledig gebaseerd op speculatie op de waarde van het cryptomuntje en totaal niet op het product wat het moet worden. Laat staan dat er überhaupt een slimme relatie is gelegd tussen het cryptomuntje en het product.
- Het hele project is omringt door gasten die creatief met cijfers omgaan om hype en fake news te creëren; de marketingafdeling is groter dan de dev-afdeling.
[
Voor 7% gewijzigd door
Richh op 02-06-2019 17:46
]