Baudet zou zoveel sterker zijn als hij een beetje gaat dimmen. Niet klimaatveradering ontkennen maar wel hameren op effectiviteit en haalbaarheid van maatregelen. Ik vind het goed dat hij hier op hamert, maar om dan klimaatverandering weer in twijfel te gaan trekken en met zo'n superverveelde toon te reageren. Hij mag misschien wel denken dat iedereen achterlijk is, maar als hij dat nou eens niet uitstraalt. Dan kan hij misschien ooit nog eens er iets aan veranderen.
Niet de EU opblazen, wel streng zijn op de gebieden waar het slecht gaat. Geeft me een beetje hoop dat ze daar aan leken te twijfelen en aan willen kloppen bij de ACRE-superpartij die Europa wilt hervormen in plaats van opblazen. Wat CU en SGP dan weer willen blokkeren omdat ze vinden dat de FVD de EU wil opblazen en niet hervormen.
Toch vind ik een ruk naar conservatief goed op het gebied van migratie (en alleen al nadenken over de bevolkingsgroei en -ontwikkeling van Nederland). Ik vind het slecht dat daar
niet meer over nagedacht wordt. Op de lange termijn vind ik dat echt een superbelangrijk thema omdat het sluipend de maatschappij veel veranderd door
gebrek aan geboortes bij autochtonen en een grote aanwas aan mensen met een migratieachtergrond. Dit verandert de samenstelling van de groepen in Nederland te snel en dat zal afbreuk doen aan de saamhorigheid. Totdat straks iedereen echt in z'n eigen bubbel zit. Overigens niet alleen tussen westers en niet-westers, maar ook tussen hoogopgeleid en laagopgeleid. Er moet een gemeenschappelijke basis blijven en die is in gevaar op de lange termijn. Ik ben het erg eens met Jan Latten, de ex-baas van het CBS en hoogleraar demografie. Als je dit interessant vind moet je hem eens volgen op twitter. Stuk gebalanceerder van of Baudet/Wilders of Jetten/Klaver.
Op provinciaal niveau spreekt de FVD me wel aan omdat ze daar ook conservatiever zijn en zich willen beperken tot de kerntaak. Met natuurlijk het grote risico dat ze flaters gaan slaan en zich veel te vijandelijk opstellen, of is dat alleen de persoonlijkheid van Baudet?
Ik vind het moeilijk! Ik zie ook niet zo snel een alternatieve partij die me wel aanspreekt. CDA? Ik vind het moeilijk om te geloven dat ze hard durven ingrijpen bij het migratiethema. PVV? Nog meer risico op schreeuwerige domheid.
Gelukkig is zijn dit de provinciale staten en stem ik niet direct op Baudet. De kandidaten die zij opgesteld hebben in mijn provincie lijken me betrouwbaar. Het verkiezingsprogramma daar lijkt me ook redelijk. Ik voel me dus minder bezwaard om op FVD te stemmen in deze verkiezingen in tegenstelling tot de nationale verkiezingen. Dus dat geeft me wel wat meer rust. Wat ze in de eerste kamer dan weer gaan doen...
Echt overtuigd ben ik niet. Maar dat hoort bij democratie, schijnbaar.
De persoonlijkheid van Baudet is het grootste gevaar voor zijn partij op dit moment.
Waterschap stem ik blanco, laat experts het maar uitzoeken. Dat is tenminste makkelijk.
[
Voor 13% gewijzigd door
Grotbewoner op 20-03-2019 11:15
]