Al jaren een deconz gebruiker maar deze kerstvakantie gaat het huis even op zijn kop. Op dit moment 100+ devices in Deconz hangen en morgen ga ik die allemaal opnieuw pairen (woehoe!). Reden dat ik dit doe is even groot onderhoud in de thuissituatie (upgrade van het netwerk / nuc / nas en bijbehorende hardware). In dit geval daarom ook de conbee 1 geüpgraded naar de conbee 2.
Nu mijn concrete vraag, zoals ik aangeef upgrade ik ook mijn thuisnetwerk. In de huidige situatie maak ik gebruik van:
Huidige situatie:
Zigbee kanaal 11 (oftewel wifi kanaal 1)
NanoHD's op wifi kanaal 6 en 11 (oftewel vrij van kanaal 1)
Ondanks dat ik op dit moment geen overlast heb op kanaal 11 ben ik aan het kijken hoe ik het beter kan inrichten. Uiteraard ken ik de pagina
zigbee vs wifi van metageek en twijfel ik nu over onderstaande setup
Toekomstige situatie:
Zigbee kanaal 25 (net boven wifi kanaal 11)
LR6 op wifi kanaal 1, 6 en 11 (of alleen 1 en 6 maar heb vanaf januari 3 x LR6 hangen en wil eigenlijk daarom alle drie de kanalen gebruiken anders overlap tussen 2 LR6)
Als ik onderstaande bekijk dan lijkt het erop dat zigbee kanaal 25 net boven wifi kanaal 11 zit en daardoor ook redelijk uit de buurt van meest gebruikte wifi kanalen (toch meestal 1) (dit ivm wonen in hoekwoning van 3-onder-1 kapper met buren naast ons en achter ons (zigbee zit ook in de tuin met
ledvance en aqara/hue motion sensoren
Omdat ik het morgen beter wil neerzetten dan de huidige setup hier toch even de vraag op tafel.
Is zigbee kanaal 25 goed of heeft dit nog andere nadelen die ik over het hoofd zie en kan ik beter gewoon op zigbee kanaal 11 blijven zitten (of middenweg zigbee kanaal 15?)
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/Tz6xNzl62Bs0VCMRl6gBH72P.jpg?f=user_large)
bron:
https://www.control4.com/...-best-practices-rev-d.pdf

wifi kanalen

wifi en zigbee kanalen
bron:
https://support.metageek....gBee-and-WiFi-Coexistence