Mwoh kopen of afstand geeft aan dat je zonder opgaaf van reden retour mag sturen, linksom of rechtsom hadden ze me moeten helpen en hebben dat niet gedaan.ninjazx9r98 schreef op dinsdag 9 augustus 2022 @ 09:16:
@Evil_Ed Worden ze niet stil omdat je twee zaken door elkaar aan het halen bent? Het leest alsof je een probleem met de printer gemeld hebt en vervolgens gebruik wenst te maken van de 14 dagen koop op afstand. De 14 dagen is er niet voor om defecte producten terug te sturen, daarvoor heb je garantie en dan klopt het verhaal dat ze eerst gaan testen. Voor koop op afstand had je niks moeten zeggen over een defect en/of problemen en gewoon aan moeten geven dat je de printer terug wil sturen. Met natuurlijk het risico dat ze een probleem ontdekken bij het testen.
Nu is het gewoon een garantie kwestie en zal het probleem opgelost moeten worden.
Ik ga bij dat beroerde kud bedrijf nooit of te nimmer nog iets bestellen.
Zelfs bij Ali krijg je betere garanties.
en ik ben het niet met je eens dat het gewoon een garantie kwestie is , het was een doa , die vanaf dag 1 defect was, en ook als zodanig hadden ze hem terug kunnen nemen.
Het neerbuigende toontje van de medewerker die een blauwe maandag in dienst was zette bij mij direct mijn stekels uit
ik heb ervoor gekozen om alle communicatie af te kappen en met een CR touch heb ik hem nu redelijk aan de gang, hij is nog niet zo goed als mijn eerste , maar hij doet het iig beter nu.