thehog schreef op zondag 6 maart 2022 @ 09:20:
[...]
Wat je zeker weten met de Sofar kan doen is lokaal aansturen (via sofar2mqtt) en de sofar in passive mode zetten zodat jij bepaald wanneer en hoeveel hij laad of ontlaad. Met Growatt kan dat voor zover ik weet niet. Als het wel via de cloud server zou kunnen weet ik niet maar daar zou ik niet zo op vertrouwen want Growatt staat niet echt bekend om een veilige cloud verbinding laat staan dat als de internet verbinding even wegvalt je geen controle meer hebt.
De levering van de Sofar is inderdaad lastig. Ik heb contact met liionstore.nl en die zou ze kunnen leveren maar ook hij heeft moeite, moet per 10 afnemen. Nieuw beleid bij Sofar ofzo. Twee partijen kunnen wel een HYD-ES leveren, wdsolar.nl en durasun.be (is dat wat jij bedoeld met een obscure handelaar, waarom?). Ik sta op het punt om, als liionstore niet kan leveren, om bij een van beiden daar aan te schaffen.
Ik kan sowieso niet voor de Sofar vanwege mijn 3 fasen. Wat me ook tegenstaat is: Wat als er iets met je inverter is? Ze zijn zo lastig te verkrijgen, dan zit je straks zonder of een hele poos zonder.
Growatt haal je bij de aldi op de hoek (bij wijze van speken) en onderdelen ook.
Het meeste wat ik wil doet de Growatt zelf, gebruik de zon om de batterij op te laden, en gebruik de batterij als er niet voldoende zon is.
Alleen in de wintermaanden is het handig als je echt de goedkoopste uren kunt programeren. Anders is tussen 02:00 en 06:00 meestal wel een redelijke tijd om je batterij te laden.
Met de data van de laatste 1,5 jaar (waar je nu niets meer aan hebt met de nieuwe prijzen) heb ik uitgerekend dat dat een heel redelijke gok is. (Data staat ergens in het day-ahead topic)
Het zou natuurlijk leuk zijn om met de tijden te kunnen spelen, op dagen waar je te veel zon hebt dus toch terug moet leveren zou je zo kunnen timen dat je op momenten dat je het meeste terug krijgt voor je energie, je het net op gaat en momenten dat het goedkoopst is je batterij pas gaat opladen. Maar met prijsverschillen van 30 cent tussen hoge en lage tarieven zoals ze nu zijn heb ik de investering er sowieso snel uit.
De hele (11kWh) batterij inclusief modules BMS kabel en (plastic kist) enclosure kost 1750 euro de Growatt SHP3000 kost 1250 = 3000 euro
Met de energieprijs van nu heb ik dat er binnen 3 jaar weer uit... Hoewel ik hoop dat de energieprijzen snel zullen zakken.
BMW C-Evolution LR, Skoda Enyaq iV80 Sportline, 7200Wp 27KwH thuisbatterij (zelfbouw) , 7x Daikin l/l warmtepomp, Homeautomation by Homey