@
Wachten... Duidelijk verhaal.
Waar iedereen mee zit is de temperatuur die we meten wel de temperatuur die het echt is, heb er wel eens een discussie met een professional in die hoek over gehad. Vooral tav de temperatuur van lucht in de ruimte waar we van aannemen dat ie goed gemeten is. Dat geldt dus ook voor mijn metingen. De lucht kort bij het glas is dus lastig meten, daar zitten geen voorwerpen die dezelfde temperatuur aan kunnen nemen en als het vanaf dat punt een gradient=T is dan s het helemaal lastig
Uiteindelijk geeft het gasverbruik ons de som van alle transmissie verliezen en daarom heb ik dan ook alleen de te verwachten relatieve vergelijking gegeven van die transmissie verliezen.
De toekomst zal aangeven wat het werkelijk wordt.
Dat het goed aanvoelt is wel een positieve indicatie.
Ons huis is al enorm goed geïsoleerd (jaren 90 woning)
Dan zit je inderdaad al op een veel hoger isolatie niveau dan wij met een woning uit 1982. Maar je ziet dat zelfs dan met gerichte en ook nog vrij beperkte keuzes ons verbruik vrij laag is, iig dik onder het gemiddelde in onze wijk voor zover mij bekend van dat type woningen.
Wij wonen erg rustig dus geluid speelt een ondergeschikte rol, mochten we het alsnog doen dan is het vnl om nog een stapje in duurzaamheid te zetten, we hebben al een comfort wat ons bevalt bij laag gasverbruik.
Hoe is jullie gasverbruik voor de renovatie en wat verwacht je van wat het nu wordt er na? Ben erg benieuwd.
Ben (vooral isolatie technisch) betrokken bij de energie werkgroep en spreek geregeld met onze energie coach. De groep die hij coacht zou er ook wel graag er warmer bij wil zitten maar beschikt niet over zulke bedragen om iets als jij doet uit te laten voeren en een duurzaamheidslening vinden ze vaak te riskant. En dan zitten wij dus in een sterk verjongde wijk waar veel ouders met kinderen zitten waarvoor ze al een flink stuk van hun beschikbare budget voor nodig hebben. We wonen in een wijk die demografisch qua leefbaarheid behoorlijk gunstig scoort met een best redelijk gemiddeld inkomen. Maar kom eens thuis bij zulke mensen dan kijken ze tegen zulk investeringen, zelfs met uitleg over duurzaamheidsleningen, toch flink tegen op.
Voor ons, omdat ik zelf nog relatief veel kan doen op dit gebied, is het een uitdaging om het stap voor stap te doen. Van het verschil kunnen we onze kids in mee laten delen, we zien daar duurzame zaken gebeuren....
Die range van 400-750 m3 gas kunnen wij probleemloos betalen, ben benieuwd naar de stappen die nog mogelijk zijn, vooral het dak en dan kunnen we voor beneden altijd nog kiezen voor HR++ of HR++ combi nieuwe gevels.
Een ding is zeker, ik voel geen druk bij onze isolatie cases en doordrijven op dit gebied is onze aanpak zeker niet.
Onze materiaal resources in de huidige wereld, maar ook het beschikbaarheid van mensen die het isoleren uit kunnen voeren, blijkt nu toch op een punt te komen dat dit allemaal niet the sky is de limit is.... Geregeld is het materiaal nog wel (behalve warmtepompen e.d) maar ontbreekt het aan de mensen die het moeten aanleggen voor mensen die dit zelf niet kunnen of willen doen. Gelukkig wordt de rij door ons DIY aanpak niet langer. Het is te verwachten dat de productie van WP's de komende jaren geleidelijk aan wel op een gewenst peil komt, en als er dan geen andere betaalbare technologie is om aan warmte te komen, zou een WP bij ons wellicht ook een keer haar intrede doen. Heb geen haast, we gaan steady door.
[
Voor 16% gewijzigd door
route99 op 09-12-2022 13:18
]