Barleone schreef op woensdag 16 april 2025 @ 23:34:
[...]
Leuk, succes!
Meerprijs waard? Volgens mij is die meerprijs marginaal dus ik zou het zeker weten doen. Maar, je hebt geen specificatie gegeven. Als ze ergens anders op bezuinigen met triple dan heb je een addertje onder het glas.
Geluidswerend is lekker, maar 40dB zegt niet alles. Hoge tonen, middentonen, lage tonen? Waarschijnlijk hoge. De lage tonen zoals verkeer zullen dan alsnog rond 30dB zitten.
Bij AGC glas kijk je naar de Rw Ctr waarde. Als die hoog is, goed voor elkaar.
Daarnaast moet je niet vergeten dat je dakconstructie ook geluid doorlaat. Dat vliegtuig en de heli hoor je gewoon net zo hard -afhankelijk van je dakisolatie/demping.
Maargoed, ik heb net vers 5cm triple en ik wil niks anders meer. Comfort!
Triple naast hr++ kan gewoon, niet langer over nadenken . Let bij je glas op de u-waarde. Die van het triple moet natuurlijk wel lekker 0.7 of lager zijn.
Die 44.1 betekent glas4mm-1 geluidswerende folie-glas4mm. Samen 8,05mm ongeveer
Het verminderd trilling, maar misschien heb je dan ook nog een klein beetje baat bij 5-15-44.1
Tip:Bij AGC kun je dat met hun tools zelf uitrekenen. Ik had qua dB nooit veel baat bij verschillende glasdiktes in de berekeningen, akoestische folies wel.
Bedankt voor je reactie en tip van de calculator! Ik heb inmiddels wat meer informatie verzameld.
Het triple glas is 4-16-4-16-5 met een u-waarde van 0,6. Nog steeds met de warme edge afstandhouders, dus het lijkt mij niet dat hij dan ergens anders nog op kan bezuinigen.
Voor mij zijn de hogere tonen het belangrijkst, straatlawaai heb ik niet zoveel, het gaat vooral om buren, vogels, enz.
Als ik de configuraties in de AGC tool probeer (ik neem aan dat het bij elke fabrikant wel ongeveer hetzelfde zal zijn), geeft 4-15-5 een reductie van 32(-1,-3), dus netto 31 en 29.
4-15-6 zou 36(-1,-5) zijn, netto 35 en 31 dus dat scheelt voor hoge tonen behoorlijk.
4-15-44.1 is 38(-1,-6), dus 37 en 32 wat nog iets beter is.
5-15-44.1 en 6-15-44.1 geven allebei nog eens 1 dB extra.
4-15-44.2 geeft hetzelfde effect als 5-15-44.1, maar scheelt gewicht, dus wellicht een optie.
Dus ik ga vragen of dat nog mogelijk is.
Het triple glas zou uitkomen op 33(-2,-6) dus 31 en 27, slechter dan het standaard HR++ glas.
Met 4-16-4-16-6 zou dat 36(-2,-6) zijn, dat scheelt in ieder geval al 3 dB.
De combinatie met gelaagd glas zal wel de dik/zwaar worden.