Net terug uit Frankrijk en had problemen met Internet van VF. Soms had ik wel internet maar vaak onderweg of in kleinere plaatsen helemaal niets. Medereizigers ook bij VF konden wel gebruik maken van internet.
Gaan zoeken naar instellingen en toen viel mij op dat bij de APN (Namen Toeganspunt) van Vodafone er 1 optie niet aanstond/staat ook niet na het resetten van de standaard APN. Mogelijk dat je probleem ook daarmee te maken heeft.
Verificatietype stond op GEEN. Deze moet bij VF in ieder geval op PAP staan. Daarna had ik waar het beschikbaar is ook altijd internet en was het probleem opgelost.
Weet niet of dit bij jouw provider ook aan moet staan maar check de APN instellingen eens met die van je provider mogelijk een soortgelijk probleem.
En bij de andere sim T-Mobile had ik helemaal geen ontvangst ook niet om te bellen. Bleek dat ik dit ooit zelf had geblokkeerd

Voorheen 2 toestellen en deze geen nooit naar het buitenland dus voor de zekerheid geblokkeerd. Nu met de multi-sim gaat ook deze mee en ja dan kom je dingen tegen waar je niet meer aan denkt

Gelukkig kun je dit direct aanpassen en was ook dit probleem opgelost.
Dus sommige problemen kunnen ook nog iets te maken hebben met een verleden, geef het maar voor de zekerheid mee.