Fan van: Unraid, ProxMox, Pi-hole, PlexMediaServer, OPNsense. Meer een gluurder dan een reaguurder.
Heeft het niet hiermee te maken?geenwindows schreef op maandag 3 februari 2020 @ 11:21:
[...]
geef het even tijd, vaak met de uren komen de hostnames binnen.
- Never forward non-FQDNs
- Never forward reverse lookups for private IP ranges
Note that enabling these two options may increase your privacy slightly, but may also prevent you from being able to access local hostnames if the Pi-hole is not used as DHCP server
Beiden staan aangevinkt bij mij.
Mijn boefje is liev!
naar mijn weten niet, ik had deze eerst nog wel aangevinkt en pihole liet me gewoon de hostname zien ipv het ipadress, het uitvinken van die 2 opties zijn volgens mij enkel bedoelt voor wanneer je www adressen lokaal wil benaderen (reverse dns)JB schreef op maandag 3 februari 2020 @ 13:14:
[...]
Heeft het niet hiermee te maken?
- Never forward non-FQDNs
- Never forward reverse lookups for private IP ranges
Note that enabling these two options may increase your privacy slightly, but may also prevent you from being able to access local hostnames if the Pi-hole is not used as DHCP server
Beiden staan aangevinkt bij mij.
Fan van: Unraid, ProxMox, Pi-hole, PlexMediaServer, OPNsense. Meer een gluurder dan een reaguurder.
Hmm dan zit er toch iets anders niet lekker denk ik. Zie nog steeds geen hostnames verschijnengeenwindows schreef op maandag 3 februari 2020 @ 13:22:
[...]
naar mijn weten niet, ik had deze eerst nog wel aangevinkt en pihole liet me gewoon de hostname zien ipv het ipadress, het uitvinken van die 2 opties zijn volgens mij enkel bedoelt voor wanneer je www adressen lokaal wil benaderen (reverse dns)
Mijn boefje is liev!
Sinds drie weken ben ik volop bezig om mijn manual te updaten voor v5 van pihole, zodat die onmiddelijk beschikbaar is, wanneer de final release er is.JB schreef op maandag 3 februari 2020 @ 09:32:
Kan die Pi Hole ook hostnames laten zien in de web interface? Nu moet ik kijken in de DHCP leases van mijn router om IP te kunnen herleiden.
Mijn pihole v4.3.2 manual vind je hier.
Mijn pihole v5 (draft) vind je hier.
In de pihole v5 manual, een nieuw hoofdstuk (chapter 9 - Adding a local LAN list). Hier beschrijf ik hoe je, ofwel de pihole feature (Custom DNS) kan gebruiken, ofwel een custom oplossing kan implementeren, die je later ook kan gebruiken om clients te importeren in de database, voor gebruik met de nieuwe group management feature.
Als er fouten of onvolkomenheden staan in de draft, hoor ik dat graag.
vreemdJB schreef op maandag 3 februari 2020 @ 13:29:
[...]
Hmm dan zit er toch iets anders niet lekker denk ik. Zie nog steeds geen hostnames verschijnen
ik krijg enkel IP-adressen te zien wanneer de DHCP server besluit de apparaten een nieuw ip geven, en over het algemeen is dit binnen 24u (ik houd het niet exact bij) zie ik weer hostnamen.
ik gebruik edgerouter zelf niet maar misschien dat die de hostnamen niet registreert?
Fan van: Unraid, ProxMox, Pi-hole, PlexMediaServer, OPNsense. Meer een gluurder dan een reaguurder.
Ja dat laatste is het probleem denk ik. Had in de tussentijd al eens gecheckt en na wat CLI rammen lijkt die zich nu te gaan vullen (althans er verschijnt steeds meer) dus nu eens kijken of Pi-hole dat ook bemerkt na een tijdje.geenwindows schreef op maandag 3 februari 2020 @ 14:32:
[...]
vreemd![]()
ik krijg enkel IP-adressen te zien wanneer de DHCP server besluit de apparaten een nieuw ip geven, en over het algemeen is dit binnen 24u (ik houd het niet exact bij) zie ik weer hostnamen.
ik gebruik edgerouter zelf niet maar misschien dat die de hostnamen niet registreert?
Jep! Nu melden de eersten zich met hostname.
De oplossing; commando op EdgeRouter "set service dhcp-server hostfile-update enable"
[ Voor 10% gewijzigd door JB op 03-02-2020 15:02 ]
Mijn boefje is liev!
[ Voor 99% gewijzigd door Toet3r op 03-02-2020 15:19 ]
Dat is nieuw voor mij, bedankt voor de infojpgview schreef op zondag 2 februari 2020 @ 22:25:
[...]
reddit: Wireguard VPN merged into Linux kernel (v5.6) -- PLEASE stop saying it's "untested" or unproven. It is OUTSTANDING.
arstechnica: Linus Torvalds pulled WireGuard VPN into the 5.6 kernel source tree
The last likely hurdle to inclusion in the Linux kernel itself is cleared.
We say it's unaudited, and that's still true.
Ik heb sinds een week een pi-hole draaien. DHCP loopt via de Experiabox 10, waarop het pihole IP adres staat ingesteld. Dit werkt perfect, ik heb alleen problemen met Interactieve TV van Telfort (KPN).Siewert schreef op zaterdag 9 februari 2019 @ 22:52:
@Bongoarnhem
Toevallig KPN iTV?
Zo ja, dhcp door de Experiabox laten doen.
DNS aanpassen naar waar jij Pi-Hole hebt.
Je tv decoders uitschakelen en netwerkkabel eruit en 1 minuut wachten.
Netwerkkabel is belangrijk om totale ontlading van de decoder te bewerkstelligen.
Na die minuut decoder weer opstarten met netwerkabel ingestoken natuurlijk en alles moet werken.
Pi-Hole blocked niks van KPN tenzij je ergens wat in de blacklist hebt gezet.
Als ik de TV decoder op pauze zet dan gaat decoder na ongeveer 2 minuten op zwart, of schakelt hij zichzelf uit. Als ik de pi-hole uitzet en de DNS server in de Experiabox weer op ISP DNS zet werkt alles weer.
Heb de decoder uitgescakeld en de netwerkkabel verwijderd. Dat haalde niks uit helaas. Zijn er nog andere opties die ik kan uitproberen? Er staat niks van KPN in de blacklist, die is sowieso nog vrij leeg.
Ik heb nu pihole lopen in docker op de synology zonder omslachtige dingen als extra virtual netwerk, macvlan of wat dan ook, heeft 2 halve dagen uitzoekwerk gekost. Alle stappenplannen op het internet werken geen van allen voor mij, en ik wou het zo simpel mogelijk houden.
Het enige wat ik tijdens al dat uitzoeken over het hoofd zag, was de lanport naam van de nas, dat is dus niet eth0 of eth1 zoals op een raspberry pi maar ovs_eth0 of ovs_eth1 voor de tweede lanport als je nas die heeft.
Binnen 1 minuut kan ik nu een nieuwe pihole opzetten vanaf scratch die werkt met echt alleen de docker.
Ik kan zelfs nog de 2de lanport van de synology ervoor gebruiken maar vooralsnog lijkt dat niet nodig.
Wel mis ik dan de redirection op port 80 voor ad banners, maar voor dit uitzoekwerk had ik daar geen weet van, de huidige installatie op mijn pi heeft dat namelijk ook niet dus ik heb het nooit gemist.
Router broadcast de IP van de nas, dus ik heb netjes alle clients in de lijsten staan ipv alleen het router adres maar dat had ik met de pi ook al.
Nu testdraaien, de raspberry pi 3b met pihole staat er nog naast voor het geval dat.
Heb een kleine stappen tutorial gemaakt van alle stapjes.
1 installeer synology docker via package center op de nas
2 open docker en:
⦁ klik op "registry"
⦁ zoek op "pihole"
⦁ Klik rechts op "pihole/pihole the official pi-hole docker image" en kies "download"
⦁ kies tag "latest" of huidige laatste versie "4.3.2-1" image wordt nu gedownload.
3 als de download klaar is, klik in docker op "image"
4 dubbelklik op de zojuist gedownloade "pihole" image.
⦁ geef de container een naam, bijvoorbeeld "pihole"
⦁ vink " container with high privilege" aan
5 klik op advanced settings
⦁ vink "auto re-start" aan
6 klik tabblad "volume" aan
⦁ klik op "add folder"
⦁ maak in de map "docker" de map "pihole" aan
⦁ maak in de map "pihole" de mappen "pihole-configs" en "dnsmasq.d-configs" aan
⦁ select de map "pihole-configs"
⦁ bij "mount path" vul in "/etc/pihole/"
⦁ klik op "add folder"
⦁ select de map "dnsmasq.d-configs"
⦁ bij "mount path" vul in "/etc/dnsmasq.d/"
6.1 (een eigen config maken om de 127.0.0.1 error te voorkomen, is experimental nog)
⦁ klik op "add file"
⦁ maak in de map "pihole" de map "config" aan
⦁ kopieer met synology file station de file resolv.conf in de zojuist gemaakte "config" (in dit text bestand staan de nameservers)
⦁ select het bestand resolv.conf
⦁ bij "mount path" vul in "/etc/resolf.conf"
⦁ vink "read only" aan
7 klik op tabblad "network"
⦁ vink " use the same network as docker host" aan
8 klik op tabblad "environment"
⦁ waarde voor IPv6 op "False" als je geen ip6 gebruikt
⦁ waarde voor ServerIP op "ip synology"
⦁ add "INTERFACE" met waarde "ovs_eth0" voor lan port 1
⦁ add "WEB_PORT" met waarde "8080" voor webport :8080
⦁ add "WEBPASSWORD" met waarde "jouwpassword" voor een wachtwoord
⦁ klik op toepassen
9 terug in het algemene instellingen menu, klik op "next"
⦁ klik op "apply"
10 start de virtual pihole!
[ Voor 84% gewijzigd door Chrisje1983 op 04-02-2020 05:08 ]
Hoe zijn mensen hier met wireguard en pihole op een pi.
Pivpn was verdomde makkelijk, ik kan wel wat knutselen in linux en weet ook waarom domoticz of zigbee2mqtt niet werkt, maar dat hele gedoe om wireguard aan de praat te krijgen.....
Ik heb een 5000mA accu in mijn Oppo A9 2020, maar de grootste slurper is openvpn. Aangezien wireguard (a)een stuk sneller is, (b) ik bezig ben met een zuinige server, wil ik dan toch in 1x overstappen
who put a "stop payment" on my reality check
En de problemen die je hebt zijn...DaRk PoIsOn schreef op maandag 3 februari 2020 @ 23:23:
Misschien niet helemaal het juiste topic.
Hoe zijn mensen hier met wireguard en pihole op een pi.
Pivpn was verdomde makkelijk, ik kan wel wat knutselen in linux en weet ook waarom domoticz of zigbee2mqtt niet werkt, maar dat hele gedoe om wireguard aan de praat te krijgen.....
Ik heb een 5000mA accu in mijn Oppo A9 2020, maar de grootste slurper is openvpn. Aangezien wireguard (a)een stuk sneller is, (b) ik bezig ben met een zuinige server, wil ik dan toch in 1x overstappen
Ik zou zweren dat die optie alleen werkt als Pi-Hole zelf de DHCP Server speeltZandpad schreef op maandag 3 februari 2020 @ 11:44:
@JayOne Het kan via SSH op /usr/share/hassio/addons/data/a0d7b954_pi-hole/dnsmasq.d
Daar heb ik een 02-zandpad.conf gemaakt met de volgende regels:
code:
1 host-record=ipadres,sub.domain.nl
Na wat gepruts kwam ik daar destijds achter en heb toen gewoon de /etc/hosts manier gebruikt
Je hebt het al opgelost, maar zoals je zelf al hebt gemerkt : Niet alle Routers doen dat (standaard) helaas!geenwindows schreef op maandag 3 februari 2020 @ 14:32:
vreemd![]()
ik krijg enkel IP-adressen te zien wanneer de DHCP server besluit de apparaten een nieuw ip geven, en over het algemeen is dit binnen 24u (ik houd het niet exact bij) zie ik weer hostnamen.
ik gebruik edgerouter zelf niet maar misschien dat die de hostnamen niet registreert?
En als extra leuke bonus : Niet alle Clients registreren hun naam altijd!JB schreef op maandag 3 februari 2020 @ 13:29:
Hmm dan zit er toch iets anders niet lekker denk ik. Zie nog steeds geen hostnames verschijnen
Een hele grote gok, want geen ervaring mee :musicfreak schreef op maandag 3 februari 2020 @ 17:23:
Ik heb sinds een week een pi-hole draaien. DHCP loopt via de Experiabox 10, waarop het pihole IP adres staat ingesteld. Dit werkt perfect, ik heb alleen problemen met Interactieve TV van Telfort (KPN).
Als ik de TV decoder op pauze zet dan gaat decoder na ongeveer 2 minuten op zwart, of schakelt hij zichzelf uit. Als ik de pi-hole uitzet en de DNS server in de Experiabox weer op ISP DNS zet werkt alles weer.
Heb de decoder uitgescakeld en de netwerkkabel verwijderd. Dat haalde niks uit helaas. Zijn er nog andere opties die ik kan uitproberen? Er staat niks van KPN in de blacklist, die is sowieso nog vrij leeg.
De KPN DNS Servers kennen DNS Records/IP's die de Pi-Hole niet kent of niet kan resolven
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Ik denk dat jij geholpen bent wanneer je DietPi installeert. Uit het menu selecteer je dan gewoon Pi-Hole en Wireguard. Op het forum staat uitleg over de Wireguard configuratie.DaRk PoIsOn schreef op maandag 3 februari 2020 @ 23:23:
Misschien niet helemaal het juiste topic.
Hoe zijn mensen hier met wireguard en pihole op een pi.
Pivpn was verdomde makkelijk, ik kan wel wat knutselen in linux en weet ook waarom domoticz of zigbee2mqtt niet werkt, maar dat hele gedoe om wireguard aan de praat te krijgen.....
Ik heb een 5000mA accu in mijn Oppo A9 2020, maar de grootste slurper is openvpn. Aangezien wireguard (a)een stuk sneller is, (b) ik bezig ben met een zuinige server, wil ik dan toch in 1x overstappen
Als dit het is, is dit dan op te lossen door aanpassingen in pi-hole?nero355 schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 01:49:
[...]
Een hele grote gok, want geen ervaring mee :
De KPN DNS Servers kennen DNS Records/IP's die de Pi-Hole niet kent of niet kan resolven
Heb niet zoveel technische kennis op DNS vlak, dus ik kan je ook niet helemaal volgen.
Ik heb een volle UniFi setup thuis, inclusief meerdere VLANs waarbij de USG DHCP doet en via DHCP de PiHole als DNS meegeeft. Ik kan prima de aangemaakte domeinen resolven op deze manier.nero355 schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 01:49:
Ik zou zweren dat die optie alleen werkt als Pi-Hole zelf de DHCP Server speelt
Na wat gepruts kwam ik daar destijds achter en heb toen gewoon de /etc/hosts manier gebruikt
@nielsn
Mischien had ik er even bij moeten vermelden dat op de pi al: domoticz met een lading plugins, z2m en pihole draait.
Vandaar de vraag of er net zo'n curl script is als met pihole.
who put a "stop payment" on my reality check
Zodra ik de DHCP op m'n ziggo router uitschakel en de DHCP van de Pi-hole aan verliest de Xiaomi gateway zijn verbinding naar buiten toe. En werken ook de automations niet meer.
Ik heb ook al de leases die in de ziggo router stonden overgenomen als static leases voor het geval ze het niet leuk vinden als IP's veranderen.
Het zou erg jammer zijn als ik dit niet kan oplossen. Vind het toch handiger om het licht in huis aan te kunnen doen dan dat ik geen adds krijg
[ Voor 10% gewijzigd door NoTo op 04-02-2020 12:23 ]
dude... wait... what...
Krijgen de clients (lampen / gateway) wel de juiste IP Gateway mee (Het IP van de ziggo modem)?NoTo schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 12:21:
Ik hoop dat iemand hier een antwoord op heeft. Ik heb een aantal Xiaomi lampen, bewegingssensors en een Gateway. In m'n netwerk wil ik graag een Pi-Hole gaan gebruiken.
Zodra ik de DHCP op m'n ziggo router uitschakel en de DHCP van de Pi-hole aan verliest de Xiaomi gateway zijn verbinding naar buiten toe. En werken ook de automations niet meer.
Ik heb ook al de leases die in de ziggo router stonden overgenomen als static leases voor het geval ze het niet leuk vinden als IP's veranderen.
Het zou erg jammer zijn als ik dit niet kan oplossen. Vind het toch handiger om het licht in huis aan te kunnen doen dan dat ik geen adds krijg
Check dit en help mee!
Je hebt gelijk. Ga ik van de week eens mee aan de slag.FightingAce schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 12:25:
@DaRk PoIsOn Ondersteunt de nieuwste pivpn geen wireguard? Ik meen dat recent gelezen te hebben.
De wireguard android app zou beduidend minder accu gebruiken dan de openvpn app, ben heel erg benieuwd.
Daarnaast is wireguard ook een stuk sneller dan openvpn als ik de diverse reviews mag geloven.
who put a "stop payment" on my reality check
En wat iemand hierboven al zei: kijk eens naar DietPi als OS.DaRk PoIsOn schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 17:34:
[...]
Je hebt gelijk. Ga ik van de week eens mee aan de slag.
De wireguard android app zou beduidend minder accu gebruiken dan de openvpn app, ben heel erg benieuwd.
Daarnaast is wireguard ook een stuk sneller dan openvpn als ik de diverse reviews mag geloven.
Gebruik dat nu een aantal jaar en werkt super. Heel lightweight en heel veel standaard software die je via dietpi-software kan installeren waaronder pi-hole, pivpn (incl WG recentelijk) en zaken als samba, torrents etc,
www.dietpi.com (ps.let niet op het logo en de layout van de site want dat is zo lelijk als de nacht
Dat is natuurlijk omdat China ineens niet meer mee kan kijkenNoTo schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 12:21:
Ik hoop dat iemand hier een antwoord op heeft. Ik heb een aantal Xiaomi lampen, bewegingssensors en een Gateway. In m'n netwerk wil ik graag een Pi-Hole gaan gebruiken.
Zodra ik de DHCP op m'n ziggo router uitschakel en de DHCP van de Pi-hole aan verliest de Xiaomi gateway zijn verbinding naar buiten toe. En werken ook de automations niet meer.
Ik heb ook al de leases die in de ziggo router stonden overgenomen als static leases voor het geval ze het niet leuk vinden als IP's veranderen.
Het zou erg jammer zijn als ik dit niet kan oplossen. Vind het toch handiger om het licht in huis aan te kunnen doen dan dat ik geen adds krijg
Wat gebeurt er als je de DHCP van Ziggo modem de DNS van je Pi-hole meegeeft ipv DHCP via de Pi-hole zelf of mag je dat (tegenwoordig) ook niet meer aanpassen?
Mijn boefje is liev!
Klopt, ik had hem gelezen, en de site gezienGG85 schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 18:31:
[...]
En wat iemand hierboven al zei: kijk eens naar DietPi als OS.
Gebruik dat nu een aantal jaar en werkt super. Heel lightweight en heel veel standaard software die je via dietpi-software kan installeren waaronder pi-hole, pivpn (incl WG recentelijk) en zaken als samba, torrents etc,
www.dietpi.com (ps.let niet op het logo en de layout van de site want dat is zo lelijk als de nacht)
Maar, ik heb nu nog domoticz en andere dingen op de pi draaien, en wil eigenlijk pas alles opnieuw gaan doen als ik een nieuwe server heb gebouwd. In de tussentijd wou ik alvast naar wireguard gaan kijken.
Edit: @nielsn @GG85 @FightingAce ,
Ik ben om. Dietpi is idd alles wat ik zoek.
Gelukkig heb ik nog niet teveel data op mijn harde schijven, dus ik ga nu even opnieuw formateren en testdraaien op mijn testbak. Thnx!
[ Voor 12% gewijzigd door DaRk PoIsOn op 04-02-2020 20:01 ]
who put a "stop payment" on my reality check
Ik denk dat je even gedult moet hebben, alle apparaten kunnen wel het zelfde ip behouden, ze krijgen wel een andere gateway en waarschijnlijk ook een nieuw dns (als je pihole nog niet in gebruik had)NoTo schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 12:21:
Ik hoop dat iemand hier een antwoord op heeft. Ik heb een aantal Xiaomi lampen, bewegingssensors en een Gateway. In m'n netwerk wil ik graag een Pi-Hole gaan gebruiken.
Zodra ik de DHCP op m'n ziggo router uitschakel en de DHCP van de Pi-hole aan verliest de Xiaomi gateway zijn verbinding naar buiten toe. En werken ook de automations niet meer.
Ik heb ook al de leases die in de ziggo router stonden overgenomen als static leases voor het geval ze het niet leuk vinden als IP's veranderen.
Het zou erg jammer zijn als ik dit niet kan oplossen. Vind het toch handiger om het licht in huis aan te kunnen doen dan dat ik geen adds krijg
Beste even alle routers/wifi rebooten, zodat ze opnieuw opzoek gaan. Eventueel ook al je aparaten (zoals bijv je Xiaomi gateway) rebooten.
Als je dan het probleem houd, zet dan even in pihole "disable" op 5 minuten, en probeer dan nog eens je Xiaomi automation.
Werkt het dan wel, dan weet je zeker dat pihole de Xiaomi blokt. Je haalt de disable er weer af en laat de Xiaomi weer wat acties uitvoeren, in je pihole monitor je de ip/hostname van je Xiaomi en kun je gaan white/blacklisten. White listen van domains die geen verbetering geven haal je weer uit de whitelist.
Was het maar zo makkelijk, met de ziggo connect box kun je bijna niks instellen. DHCP aan/uit, dat is het enige. Dus de DHCP moet ik ook door de Pi-hole laten uitdelenJB schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 19:03:
[...]
Dat is natuurlijk omdat China ineens niet meer mee kan kijken
Wat gebeurt er als je de DHCP van Ziggo modem de DNS van je Pi-hole meegeeft ipv DHCP via de Pi-hole zelf of mag je dat (tegenwoordig) ook niet meer aanpassen?
In princiepe zou dat niet nodig moeten zijn. De ziggo dhcp geeft een dns mee van ziggo servers, niet van de router zelf. Er zou dus alleen en issue moeten optreden bij devices die nieuw zijn op het netwerk en een nieuwe DHCP lease ophalen. De gateway had ik al een paar reboots gegeven. Misschien de rest van het netwerk ook maar even uit rebooten... wie weetChrisje1983 schreef op dinsdag 4 februari 2020 @ 20:22:
[...]
Ik denk dat je even gedult moet hebben, alle apparaten kunnen wel het zelfde ip behouden, ze krijgen wel een andere gateway en waarschijnlijk ook een nieuw dns (als je pihole nog niet in gebruik had)
Beste even alle routers/wifi rebooten, zodat ze opnieuw opzoek gaan. Eventueel ook al je aparaten (zoals bijv je Xiaomi gateway) rebooten.
Als je dan het probleem houd, zet dan even in pihole "disable" op 5 minuten, en probeer dan nog eens je Xiaomi automation.
Werkt het dan wel, dan weet je zeker dat pihole de Xiaomi blokt. Je haalt de disable er weer af en laat de Xiaomi weer wat acties uitvoeren, in je pihole monitor je de ip/hostname van je Xiaomi en kun je gaan white/blacklisten. White listen van domains die geen verbetering geven haal je weer uit de whitelist.
Disabelen van de pihole voor 5 min ga ik wel even proberen, dat had ik nog niet gedaan.
dude... wait... what...
Het lijkt dus prima te werken maar met name benieuwd wat die tv dan allemaal (anders) probeert te doen. Je kunt qua standby niets configureren. Dus dat zou bij beiden hetzelfde moeten zijn. Uiteraard, als de stroom eraf is, zal er niet veel mogelijk zijn maar in standby is die tv erg druk...
[ Voor 4% gewijzigd door JB op 05-02-2020 10:19 ]
Mijn boefje is liev!
Alright, ik heb nu mijn PiHole op een Rpi1b gezet. deze hand op mijn netwerk met:
(ziggo) Connectbox: 192.168.178.1
PiHole: 192.168.178.2
Alleen als ik nu inlog op mijn gateway / modem krijg ik te zien dat er al ingelogged is en ik er niet in kan.
Uiteraard is er dan niemand ingelogged en na herstarten van pc werkt het nogsteeds niet.
Wie weet wat ik kan doen?
In dit soort gevallen is het vaak een nieuwe poging om contact op te nemen wanneer de vorige poging is mislukt.JB schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 10:17:
Bizar; ik heb 2 Samsung smart TV's. De basis van OS is gelijk want ze zijn ongeveer tegelijk aangekocht maar 1 tv is echt een uitschieter in de monitoring van Pi-hole. Dat ding staat helemaal bovenaan in de blocked requests en heeft 4x zoveel requests die geblocked worden dan nr 2 op de lijst. De andere tv zie ik niet eens terug komen bovenin.
Het lijkt dus prima te werken maar met name benieuwd wat die tv dan allemaal (anders) probeert te doen. Je kunt qua standby niets configureren. Dus dat zou bij beiden hetzelfde moeten zijn. Uiteraard, als de stroom eraf is, zal er niet veel mogelijk zijn maar in standby is die tv erg druk...
Bijvoorbeeld:
De tv doet normaal elke 10 minuten een phone home.
- Indien dit lukt heb je één (of enkele) requests per 10 minuten
- Indien dit niet lukt, probeer opnieuw na 30 seconden
De seconden/minuten die hierboven gebruikt zijn zijn puur fictief. Enkel bedoeld om een goed voorbeeld te geven waarom een TV (of ander product) gigantisch veel geblokkeerde requests kan hebben.
Waarom het zich bij TV A voordoet en niet bij TV B kan ik niet op antwoorden.
Steam: Grim
Bekend verhaal : https://discourse.pi-hole...ke-with-a-samsung-tv/3165JB schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 10:17:
Bizar; ik heb 2 Samsung smart TV's. De basis van OS is gelijk want ze zijn ongeveer tegelijk aangekocht maar 1 tv is echt een uitschieter in de monitoring van Pi-hole. Dat ding staat helemaal bovenaan in de blocked requests en heeft 4x zoveel requests die geblocked worden dan nr 2 op de lijst. De andere tv zie ik niet eens terug komen bovenin.
Het lijkt dus prima te werken maar met name benieuwd wat die tv dan allemaal (anders) probeert te doen. Je kunt qua standby niets configureren. Dus dat zou bij beiden hetzelfde moeten zijn. Uiteraard, als de stroom eraf is, zal er niet veel mogelijk zijn maar in standby is die tv erg druk...
Sony TV's schijnen er ook wel wat van te kunnen en eigenlijk alle Google (Android TV) afhankelijke apparaten ook!
Ik denk dat ze dat beter in [Ziggo] Ervaringen & Discussie - Deel 10 weten dan wij hier dus zoek daar effe rondyvo_duh schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 11:13:
Alright, ik heb nu mijn PiHole op een Rpi1b gezet. deze hand op mijn netwerk met:
(ziggo) Connectbox: 192.168.178.1
PiHole: 192.168.178.2
Alleen als ik nu inlog op mijn gateway / modem krijg ik te zien dat er al ingelogged is en ik er niet in kan.
Uiteraard is er dan niemand ingelogged en na herstarten van pc werkt het nogsteeds niet.
Wie weet wat ik kan doen?
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Die +4000 entry's is van alleen vandaag! herinnert mij er meteen aan dat ik eens even ga kijken hoeveel ik kan blacklisten zonder dat het netlix streamen of de interface beinvloed
[ Voor 36% gewijzigd door Chrisje1983 op 05-02-2020 23:43 ]
1 op een Docker machine de ander op een Raspberry Pi 3..
Docker container heeft 265MB werk geheugen en mag maar kwart kern CPU draaien en moet zeggen draait als een zonnetje.
Ik heb er 2 draaien meer omdat er al eens een DNS server uitgevolgen is. 2 aparte apparaten is wel zo fijn dan..
Anyway. Wat ik wel mis. gezien ik 4 VLANS heb.. management, iot, Cam en locallan. Mis ik wel MDNS..
De beide PiHoles draaien in het IoT vlan. Die dmv firewall gescheiden is van de andere netwerken. Op zich prima. wel jammer dat alleen van de local devices IP nummers zien. Ik krijg het niet voor elkaar om VLAN overschrijdend de DNS namen te zien. Wel zijn allenamen op FQDN te bereiken..
Geen idee waarom dat wel werkt maar in de gui alleen ip addressen te zien zijn. iemand een idee hoe dat zit?
A Soldiers manual and a pair of boots.
Een app is nooit echt afgesloten onder iOS of Android, totdat je die echt stop zet via de Settings van het OS hé!Chrisje1983 schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 23:32:
Bij mij valt de android sony tv over het algemeen mee, wat hij wel ontzettend veel doet is met netflix communiceren. We hebben meerdere android devices met netflix maar de sony tv gaat echt de hele dag door, maakt niet uit of dat netflix aan staat, netflix van de achtergrond is afgesloten of dat de tv standby staat.
Mijn #1 irritatie sinds mijn eerste smartphone!
Wat wil je daarmee doen danTo_Tall schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 23:45:
Anyway. Wat ik wel mis. gezien ik 4 VLANS heb.. management, iot, Cam en locallan. Mis ik wel MDNS...
Waarom voeg je niet wat VLAN Interfaces toeDe beide PiHoles draaien in het IoT vlan. Die dmv firewall gescheiden is van de andere netwerken. Op zich prima. wel jammer dat alleen van de local devices IP nummers zien. Ik krijg het niet voor elkaar om VLAN overschrijdend de DNS namen te zien. Wel zijn allenamen op FQDN te bereiken...
Zie : nero355 in "[Pi-Hole] Ervaringen & discussie"
Ik doe alles via /etc/hosts en Static IP of Static DHCP Mappings en dat werkt prima!Geen idee waarom dat wel werkt maar in de gui alleen ip addressen te zien zijn. iemand een idee hoe dat zit?
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Ik weet niet alle dan namen met IP-adressen uit mijn hoofd. En staat gewoon beter binnen pinhole als je de dns namen ziet.nero355 schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 01:19:
[...]
[...]
Wat wil je daarmee doen dan
[...]
Waarom voeg je niet wat VLAN Interfaces toe
Zie : nero355 in "[Pi-Hole] Ervaringen & discussie"
[...]
Ik doe alles via /etc/hosts en Static IP of Static DHCP Mappings en dat werkt prima!
Alleen mijn management netwerk apparatuur zoals switches ap. Hebben een vast ip. Evenals de printer en camera’s. Maar de rest boeit niet zo tenzij ze een dienst serveren naar het internet toe. Anyway. Ik heb een pihole die die denk ik ook wel moet luisteren naar mdns lijkt mij?? Ik wil niet elk apparaat aan een vast op hangen. Daar heb ik dhcp voor die dat uitbanden neemt.
A Soldiers manual and a pair of boots.
Dan moet je ervoor zorgen dat de Clients met zijn allen netjes hun Hostname aan de DHCP Server geven en die ook weer netjes het Domein erachter plakt!To_Tall schreef op donderdag 6 februari 2020 @ 07:52:
Ik weet niet alle dan namen met IP-adressen uit mijn hoofd. En staat gewoon beter binnen pinhole als je de dns namen ziet.
En daarnaast uiteraard Pi-Hole met je DHCP Server laten kletsen of Pi-Hole zelf de DHCP laten regelen.
Wat houdt je tegen om met Static DHCP Mappings op basis van MAC adres te werkenAlleen mijn management netwerk apparatuur zoals switches ap. Hebben een vast ip. Evenals de printer en camera’s. Maar de rest boeit niet zo tenzij ze een dienst serveren naar het internet toe. Anyway. Ik heb een pihole die die denk ik ook wel moet luisteren naar mdns lijkt mij?? Ik wil niet elk apparaat aan een vast op hangen. Daar heb ik dhcp voor die dat uitbanden neemt.
De IP's kan je dan in je /etc/hosts knallen en dan heb je van elk apparaat een DNS naampje
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
De laatste keer dat ik dat deed ging dat echt heel snel en makkelijk, nadat de Pi 3B een dag of 3 heeft staan stampen om wat random data te genererenRenaldoN schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 13:14:
Zijn er hier nog meer mensen die problemen hebben gehad met de installatie van pivpn op een pi waar al pihole draait ?
FTP ShareWanneer ik pivpn installeer onder de user pi met sudo gaat dit allemaal goed en werkt de vpn ook gewoon. Als ik dan een reboot van de pi doe is pivpn niet meer geïnstalleerd en zie ik via FTP dat de vpn share ook weer verwijderd is.
Dat is inderdaad een heel vreemd probleem!Zie ik iets over het hoofd of is dit een vreemd probleem ?
Doe eens sudo su nadat je ingelogd bent en probeer het opnieuw zou ik zeggen...
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Wordt 1 van de twee tv's niet gewoon meer gebruikt?JB schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 10:17:
Bizar; ik heb 2 Samsung smart TV's. De basis van OS is gelijk want ze zijn ongeveer tegelijk aangekocht maar 1 tv is echt een uitschieter in de monitoring van Pi-hole. Dat ding staat helemaal bovenaan in de blocked requests en heeft 4x zoveel requests die geblocked worden dan nr 2 op de lijst. De andere tv zie ik niet eens terug komen bovenin.
Het lijkt dus prima te werken maar met name benieuwd wat die tv dan allemaal (anders) probeert te doen. Je kunt qua standby niets configureren. Dus dat zou bij beiden hetzelfde moeten zijn. Uiteraard, als de stroom eraf is, zal er niet veel mogelijk zijn maar in standby is die tv erg druk...
Woonkamer/slaapkamer verschil?
Edit: Laat maar ik was niet helemaal wakker.
[ Voor 73% gewijzigd door xbeam op 09-02-2020 14:18 ]
Lesdictische is mijn hash#
"DNS resolution is currently unavailable" is de melding waarop alles blijft hangen. Dit leek eerst te komen doordat de resolv.conf niet de goede waardes bevatte, er stond ook een melding "Primary DNS should be 127.0.0.1 (found 127.0.0.11)" in de Docker logs, maar ook na dat opgelost te hebben door een custom resolv.conf mee te geven bleef de container hangen op dezelfde DNS resolution melding.
Iemand hier ervaring mee?
docker-compose log:
docker-compose up Starting pihole ... done Attaching to pihole pihole | [s6-init] making user provided files available at /var/run/s6/etc...exited 0. pihole | [s6-init] ensuring user provided files have correct perms...exited 0. pihole | [fix-attrs.d] applying ownership & permissions fixes... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: applying... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: exited 0. pihole | [fix-attrs.d] done. pihole | [cont-init.d] executing container initialization scripts... pihole | [cont-init.d] 20-start.sh: executing... pihole | ::: Starting docker specific checks & setup for docker pihole/pihole pihole | OK: Checks passed for /etc/resolv.conf DNS servers pihole | pihole | nameserver 127.0.0.1 pihole | nameserver 1.1.1.1 pihole | [i] Existing PHP installation detected : PHP version 7.0.33-0+deb9u5 pihole | pihole | [i] Installing configs from /etc/.pihole... pihole | [i] Existing dnsmasq.conf found... it is not a Pi-hole file, leaving alone! [✓] Copying 01-pihole.conf to /etc/dnsmasq.d/01-pihole.conf pihole | chown: cannot access '/etc/pihole/dhcp.leases': No such file or directory pihole | ::: Pre existing WEBPASSWORD found pihole | Docker DNS variables not used pihole | Existing DNS servers used (8.8.8.8 & 8.8.4.4) pihole | DNSMasq binding to default interface: eth0 pihole | Added ENV to php: pihole | "PHP_ERROR_LOG" => "/var/log/lighttpd/error.log", pihole | "ServerIP" => "10.0.0.79", pihole | "VIRTUAL_HOST" => "10.0.0.79", pihole | Using IPv4 and IPv6 pihole | ::: Preexisting ad list /etc/pihole/adlists.list detected ((exiting setup_blocklists early)) pihole | https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts pihole | https://mirror1.malwaredomains.com/files/justdomains pihole | http://sysctl.org/cameleon/hosts pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_tracking.txt pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_ad.txt pihole | https://hosts-file.net/ad_servers.txt pihole | ::: Testing pihole-FTL DNS: FTL started! pihole | ::: Testing lighttpd config: Syntax OK pihole | ::: All config checks passed, cleared for startup ... pihole | ::: Docker start setup complete pihole | [i] Pi-hole blocking is enabled pihole | [✗] DNS resolution is currently unavailable
docker-compose.yml
version: "3"
# More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/
services:
pihole:
container_name: pihole
image: pihole/pihole:latest
ports:
- "53:53/tcp"
- "53:53/udp"
- "67:67/udp"
- "80:80/tcp"
- "443:443/tcp"
environment:
TZ: 'Europe/Amsterdam'
WEBPASSWORD: 'pihole'
ServerIP: '10.0.0.79'
# Volumes store your data between container upgrades
volumes:
- './etc-pihole/:/etc/pihole/'
- './etc-dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d/'
- './resolv.conf:/etc/resolv.conf'
dns:
- 127.0.0.1
- 1.1.1.1
# Recommended but not required (DHCP needs NET_ADMIN)
# https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole#note-on-capabilities
cap_add:
- NET_ADMIN
restart: unless-stopped
resolv.conf
nameserver 127.0.0.1 nameserver 1.1.1.1
[ Voor 75% gewijzigd door RevellNL op 09-02-2020 12:57 ]
"The desire to bring something into the world that didn't exist, is one of the most important human desires there is. We are inventors, and we are explorers." - Adam Savage
Enig idee om dit op te lossen?
ik zie ik zie wat jij niet ziet
Nee juist de tv in de keuken wordt meer gebruikt dan die van de slaapkamer.Bongoarnhem schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 22:49:
[...]
Wordt 1 van de twee tv's niet gewoon meer gebruikt?
Woonkamer/slaapkamer verschil?
Mijn boefje is liev!
Ja, ik kan het probleem ook niet oplossen en voer bepaalde updates voor Docker gewoon niet meer door, zodat de Pi-Hole wel door blijft draaien (al een paar keer een back-up image terug moeten flashen).RevellNL schreef op zondag 9 februari 2020 @ 12:25:
Ik heb gisteren getracht om pi-hole op te zetten vanuit Docker op een RPi 3b maar na een herstart wil de container niet meer starten.
"DNS resolution is currently unavailable" is de melding waarop alles blijft hangen. Dit leek eerst te komen doordat de resolv.conf niet de goede waardes bevatte, er stond ook een melding "Primary DNS should be 127.0.0.1 (found 127.0.0.11)" in de Docker logs, maar ook na dat opgelost te hebben door een custom resolv.conf mee te geven bleef de container hangen op dezelfde DNS resolution melding.
Iemand hier ervaring mee?
docker-compose log:
docker-compose up Starting pihole ... done Attaching to pihole pihole | [s6-init] making user provided files available at /var/run/s6/etc...exited 0. pihole | [s6-init] ensuring user provided files have correct perms...exited 0. pihole | [fix-attrs.d] applying ownership & permissions fixes... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: applying... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: exited 0. pihole | [fix-attrs.d] done. pihole | [cont-init.d] executing container initialization scripts... pihole | [cont-init.d] 20-start.sh: executing... pihole | ::: Starting docker specific checks & setup for docker pihole/pihole pihole | OK: Checks passed for /etc/resolv.conf DNS servers pihole | pihole | nameserver 127.0.0.1 pihole | nameserver 1.1.1.1 pihole | [i] Existing PHP installation detected : PHP version 7.0.33-0+deb9u5 pihole | pihole | [i] Installing configs from /etc/.pihole... pihole | [i] Existing dnsmasq.conf found... it is not a Pi-hole file, leaving alone! [✓] Copying 01-pihole.conf to /etc/dnsmasq.d/01-pihole.conf pihole | chown: cannot access '/etc/pihole/dhcp.leases': No such file or directory pihole | ::: Pre existing WEBPASSWORD found pihole | Docker DNS variables not used pihole | Existing DNS servers used (8.8.8.8 & 8.8.4.4) pihole | DNSMasq binding to default interface: eth0 pihole | Added ENV to php: pihole | "PHP_ERROR_LOG" => "/var/log/lighttpd/error.log", pihole | "ServerIP" => "10.0.0.79", pihole | "VIRTUAL_HOST" => "10.0.0.79", pihole | Using IPv4 and IPv6 pihole | ::: Preexisting ad list /etc/pihole/adlists.list detected ((exiting setup_blocklists early)) pihole | https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts pihole | https://mirror1.malwaredomains.com/files/justdomains pihole | http://sysctl.org/cameleon/hosts pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_tracking.txt pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_ad.txt pihole | https://hosts-file.net/ad_servers.txt pihole | ::: Testing pihole-FTL DNS: FTL started! pihole | ::: Testing lighttpd config: Syntax OK pihole | ::: All config checks passed, cleared for startup ... pihole | ::: Docker start setup complete pihole | [i] Pi-hole blocking is enabled pihole | [✗] DNS resolution is currently unavailable
docker-compose.yml
version: "3" # More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/ services: pihole: container_name: pihole image: pihole/pihole:latest ports: - "53:53/tcp" - "53:53/udp" - "67:67/udp" - "80:80/tcp" - "443:443/tcp" environment: TZ: 'Europe/Amsterdam' WEBPASSWORD: 'pihole' ServerIP: '10.0.0.79' # Volumes store your data between container upgrades volumes: - './etc-pihole/:/etc/pihole/' - './etc-dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d/' - './resolv.conf:/etc/resolv.conf' dns: - 127.0.0.1 - 1.1.1.1 # Recommended but not required (DHCP needs NET_ADMIN) # https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole#note-on-capabilities cap_add: - NET_ADMIN restart: unless-stopped
resolv.conf
nameserver 127.0.0.1 nameserver 1.1.1.1
Back-up image terug flashen (heb ik een aantal maanden terug ook moeten doen hiervoor).icecreamfarmer schreef op zondag 9 februari 2020 @ 14:12:
Gisteren proberen te upgraden naar Buster en dat ging al niet soepel maar na reboot doet hij niets meer. Alleen het rode lampje brandt. Geen hdmi signaal niets.
Enig idee om dit op te lossen?
[ Voor 4% gewijzigd door Freee!! op 09-02-2020 15:17 ]
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Dit is tegenwoordig easypeasy, Pivpn heeft zelfs in de installer een optie om te draaien icm Pihole.RenaldoN schreef op zaterdag 8 februari 2020 @ 13:14:
Zijn er hier nog meer mensen die problemen hebben gehad met de installatie van pivpn op een pi waar al pihole draait ? Wanneer ik pivpn installeer onder de user pi met sudo gaat dit allemaal goed en werkt de vpn ook gewoon. Als ik dan een reboot van de pi doe is pivpn niet meer geïnstalleerd en zie ik via FTP dat de vpn share ook weer verwijderd is. Zie ik iets over het hoofd of is dit een vreemd probleem ?
Ik weet niet wat je met vpn share bedoelt.
Doe eens een
1
| df -hT |
Die heb ik dus geenFreee!! schreef op zondag 9 februari 2020 @ 15:15:
[...]
Ja, ik kan het probleem ook niet oplossen en voer bepaalde updates voor Docker gewoon niet meer door, zodat de Pi-Hole wel door blijft draaien (al een paar keer een back-up image terug moeten flashen).
[...]
Back-up image terug flashen (heb ik een aantal maanden terug ook moeten doen hiervoor).
Maar les geleerd. Kan ik nog wel data van de sd kaart krijgen?
Gaat met name om de configs van Domoticz, Pihole en monit.
Maar als ik toch een complete reinstall moet doen is er iets om dit in de toekomst te voorkomen? Ik las iets over mender. Of zou dit werken:
https://www.reddit.com/r/...ystem_without_reflashing/
[ Voor 16% gewijzigd door icecreamfarmer op 09-02-2020 15:33 ]
ik zie ik zie wat jij niet ziet
Je kan kijken of je de SD-kaart op je PC/laptop onder Linux (life-CD//USB of virtual machine) kunt benaderen.icecreamfarmer schreef op zondag 9 februari 2020 @ 15:29:
[...]
Die heb ik dus geen![]()
.
Maar les geleerd. Kan ik nog wel data van de sd kaart krijgen?
Gaat met name om de configs van Domoticz, Pihole en monit.
Ik heb dagelijks een script draaien (via een cron-job), dat een back-up image maakt op een aangesloten HDD. Voor de snelheid van de back-up zelf wordt eerst de back-up gemaakt en daarna gezipt, maar dat kan desgewenst ook direct. Volgens mij heb ik het wel in het Raspberry Pi topic gepost.Maar als ik toch een complete reinstall moet doen is er iets om dit in de toekomst te voorkomen? Ik las iets over mender.
EDIT: Zie Freee!! in "Raspberry Pi - deel 2"
[ Voor 4% gewijzigd door Freee!! op 09-02-2020 15:39 ]
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Waarom heb je 1.1.1.1 in je resolv.conf staanRevellNL schreef op zondag 9 februari 2020 @ 12:25:
Ik heb gisteren getracht om pi-hole op te zetten vanuit Docker op een RPi 3b maar na een herstart wil de container niet meer starten.
"DNS resolution is currently unavailable" is de melding waarop alles blijft hangen. Dit leek eerst te komen doordat de resolv.conf niet de goede waardes bevatte, er stond ook een melding "Primary DNS should be 127.0.0.1 (found 127.0.0.11)" in de Docker logs, maar ook na dat opgelost te hebben door een custom resolv.conf mee te geven bleef de container hangen op dezelfde DNS resolution melding.
Iemand hier ervaring mee?
docker-compose log:
docker-compose up Starting pihole ... done Attaching to pihole pihole | [s6-init] making user provided files available at /var/run/s6/etc...exited 0. pihole | [s6-init] ensuring user provided files have correct perms...exited 0. pihole | [fix-attrs.d] applying ownership & permissions fixes... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: applying... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: exited 0. pihole | [fix-attrs.d] done. pihole | [cont-init.d] executing container initialization scripts... pihole | [cont-init.d] 20-start.sh: executing... pihole | ::: Starting docker specific checks & setup for docker pihole/pihole pihole | OK: Checks passed for /etc/resolv.conf DNS servers pihole | pihole | nameserver 127.0.0.1 pihole | nameserver 1.1.1.1 pihole | [i] Existing PHP installation detected : PHP version 7.0.33-0+deb9u5 pihole | pihole | [i] Installing configs from /etc/.pihole... pihole | [i] Existing dnsmasq.conf found... it is not a Pi-hole file, leaving alone! [✓] Copying 01-pihole.conf to /etc/dnsmasq.d/01-pihole.conf pihole | chown: cannot access '/etc/pihole/dhcp.leases': No such file or directory pihole | ::: Pre existing WEBPASSWORD found pihole | Docker DNS variables not used pihole | Existing DNS servers used (8.8.8.8 & 8.8.4.4) pihole | DNSMasq binding to default interface: eth0 pihole | Added ENV to php: pihole | "PHP_ERROR_LOG" => "/var/log/lighttpd/error.log", pihole | "ServerIP" => "10.0.0.79", pihole | "VIRTUAL_HOST" => "10.0.0.79", pihole | Using IPv4 and IPv6 pihole | ::: Preexisting ad list /etc/pihole/adlists.list detected ((exiting setup_blocklists early)) pihole | https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts pihole | https://mirror1.malwaredomains.com/files/justdomains pihole | http://sysctl.org/cameleon/hosts pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_tracking.txt pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_ad.txt pihole | https://hosts-file.net/ad_servers.txt pihole | ::: Testing pihole-FTL DNS: FTL started! pihole | ::: Testing lighttpd config: Syntax OK pihole | ::: All config checks passed, cleared for startup ... pihole | ::: Docker start setup complete pihole | [i] Pi-hole blocking is enabled pihole | [✗] DNS resolution is currently unavailable
docker-compose.yml
version: "3" # More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/ services: pihole: container_name: pihole image: pihole/pihole:latest ports: - "53:53/tcp" - "53:53/udp" - "67:67/udp" - "80:80/tcp" - "443:443/tcp" environment: TZ: 'Europe/Amsterdam' WEBPASSWORD: 'pihole' ServerIP: '10.0.0.79' # Volumes store your data between container upgrades volumes: - './etc-pihole/:/etc/pihole/' - './etc-dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d/' - './resolv.conf:/etc/resolv.conf' dns: - 127.0.0.1 - 1.1.1.1 # Recommended but not required (DHCP needs NET_ADMIN) # https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole#note-on-capabilities cap_add: - NET_ADMIN restart: unless-stopped
resolv.conf
nameserver 127.0.0.1 nameserver 1.1.1.1
Haal die eens weg, want dat zou ook weleens wat problemen kunnen opleveren!
Sinds systemd in elke distro aanwezig is kan je resolv.conf het beste altijd laten voor wat die is
Je kan altijd met een LiveCD een offline mount doen van een Linux OS of deze nou op je HDD staat of op een microSD kaartjeicecreamfarmer schreef op zondag 9 februari 2020 @ 15:29:
Maar les geleerd. Kan ik nog wel data van de sd kaart krijgen?
Gaat met name om de configs van Domoticz, Pihole en monit.
Maar als ik toch een complete reinstall moet doen is er iets om dit in de toekomst te voorkomen? Ik las iets over mender. Of zou dit werken:
https://www.reddit.com/r/...ystem_without_reflashing/
Ik doe dat altijd zo : https://askubuntu.com/que...ally-removing-all-kernels
Er is namelijk een tijd geweest dat ik constant gebroken GRUB2 en MDM RAID systemen moest redden voor klanten... Leuk joh!
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Hoezo, dat is gewoon cloudflare, resolv.conf kan je nog steeds met de hand editten. Dat zou geen enkel probleem moeten geven.nero355 schreef op zondag 9 februari 2020 @ 15:49:
[...]
Waarom heb je 1.1.1.1 in je resolv.conf staan
Haal die eens weg, want dat zou ook weleens wat problemen kunnen opleveren!
Voor noodgevallen : JA.pennywiser schreef op zondag 9 februari 2020 @ 15:55:
Hoezo, dat is gewoon cloudflare, resolv.conf kan je nog steeds met de hand editten. Dat zou geen enkel probleem moeten geven.
In alle andere normale situaties : Afblijven!
Als je Pi-Hole draait zal FTLDNS alles voor je afhandelen en kan je beter in de Pi-Hole Settings meerdere Forward DNS Servers opgeven mocht je ervan uitgaan dat je eigen Unbound installatie op een bepaald moment zal crashen of iets dergelijks
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
1
| https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1844277?data[filter_keywords]=npo |
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Ik snap hier echt niets van en krijg het ook niet werkend via een ubuntu livecd.nero355 schreef op zondag 9 februari 2020 @ 15:49:
[...]
Waarom heb je 1.1.1.1 in je resolv.conf staan
Haal die eens weg, want dat zou ook weleens wat problemen kunnen opleveren!
Sinds systemd in elke distro aanwezig is kan je resolv.conf het beste altijd laten voor wat die is
[...]
Je kan altijd met een LiveCD een offline mount doen van een Linux OS of deze nou op je HDD staat of op een microSD kaartje
Ik doe dat altijd zo : https://askubuntu.com/que...ally-removing-all-kernels
Er is namelijk een tijd geweest dat ik constant gebroken GRUB2 en MDM RAID systemen moest redden voor klanten... Leuk joh!![]()
Niets lijkt te mounten en het si foutmelding al foutmelding. Binfmt-support krijg ik al niet gedownload want hij zegt die niet te kunnen vinden.
Ga denk ik maar voor een compleet nieuwe install. Iemand enig idee waar de bestanden staan van domoticz en pihole? Ik heb de complete rootfs/home/pi map al gekopieerd.
ik zie ik zie wat jij niet ziet
Ik heb in de instelling van de LG TV een externe DNS server ingesteld om de Pi-Hole te omzeilen. Niet alleen NPO maar ook NLZiet werkte vaak niet goed via Pi-Hole.Gaat niet door schreef op zondag 9 februari 2020 @ 16:25:
Ik heb denk ik een redelijk specifiek probleem met de NPO app op mijn LG tv(OLED55C9). Ik kan geen enkel stream starten zolang pi-hole actief is. In de logs zie ik niet dat er iets geblokkeerd wordt. Ik heb geprobeerd om een aantal domeinen op de whitelist te zetten, maar zonder resultaat. Iemand toevallig idee wat ik verder zou kunnen proberen? Overige streaming diensten zijn geen probleem.
Na het gebruik van de zoekfunctiehansgrave schreef op zondag 9 februari 2020 @ 19:03:
[...]
Ik heb in de instelling van de LG TV een externe DNS server ingesteld om de Pi-Hole te omzeilen. Niet alleen NPO maar ook NLZiet werkte vaak niet goed via Pi-Hole.
Pi-Hole kan je gewoon via de webGUI met één click backuppen!icecreamfarmer schreef op zondag 9 februari 2020 @ 17:40:
Iemand enig idee waar de bestanden staan van domoticz en pihole?
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Jammer alleen, dat je daar geen toegang meer toe hebt, als je hele Raspberry Pi gecrasht is.nero355 schreef op zondag 9 februari 2020 @ 23:47:
[...]
Pi-Hole kan je gewoon via de webGUI met één click backuppen!
[Afbeelding]
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Freee!! schreef op zondag 9 februari 2020 @ 23:50:
Jammer alleen, dat je daar geen toegang meer toe hebt, als je hele Raspberry Pi gecrasht is.
Zo dan :
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
| cp /etc/hosts /home/pi/BACKUP/ cp /etc/network/interfaces /home/pi/BACKUP/ cp /etc/network/interfaces.d/vlans /home/pi/BACKUP/ cp /etc/dnsmasq.conf /home/pi/BACKUP/ cp /etc/dnsmasq.d/01-pihole.conf /home/pi/BACKUP/ cp /etc/dnsmasq.d/101-mijn.settings /home/pi/BACKUP/ cp /etc/pihole/whitelist.txt /home/pi/BACKUP/ cp /etc/pihole/blacklist.txt /home/pi/BACKUP/ cp /etc/pihole/adlists.list /home/pi/BACKUP/ cp /etc/pihole/setupVars.conf /home/pi/BACKUP/ cp /etc/pihole/regex.list /home/pi/BACKUP/ cp /etc/dhcpcd.conf /home/pi/BACKUP/ cp /var/lib/unbound/root.hints /home/pi/BACKUP/ |
Misschien dat je sommige dingen niet hebt, maar dat komt door mijn gepruts met VLAN's en de Hosts file
Toevallig onlangs een backup rondje gedaan dus dit zat nog in mijn history buffer
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Ik laat de pihole de DHCP doen nu.

(plaatje geleend uit eerdere post hier)
[ Voor 3% gewijzigd door hjs op 10-02-2020 08:46 ]
Doe een port-scan op die hosts, wellicht dat dat wat verklapt, of loop je apparaten na om te zien welk IP-adres ze hebben gekregen.hjs schreef op maandag 10 februari 2020 @ 08:46:
Is er een manier om te vinden welk apparaat die "unkown" is? (bij Hostname)
Ik laat de pihole de DHCP doen nu.
[Afbeelding]
(plaatje geleend uit eerdere post hier)
"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron
[ Voor 16% gewijzigd door lolgast op 10-02-2020 11:33 ]
Plaatje is niet van hem zelf maar uit een eerdere post als ik het goed begrijp.lolgast schreef op maandag 10 februari 2020 @ 11:33:
@hjs Volgens de macvendors.com is het MAC-adres is in ieder geval van Apple. Dat scheelt waarschijnlijk een hoop in de zoektocht
Schaamteloze verkoop van:
http://tweakers.net/aanbod/user/311422/
*** NIKS ***
Het was alleen niet mijn fotololgast schreef op maandag 10 februari 2020 @ 11:33:
@hjs Volgens de macvendors.com is het MAC-adres is in ieder geval van Apple. Dat scheelt waarschijnlijk een hoop in de zoektocht
in mijn lijstje staan er twee:
00:02:9B:E6:E0:93 -> Kreatel Communications AB
7C:DD:90:75:4E:D1 -> Shenzhen Ogemray Technology Co., Ltd.
Gaat me nog geen lampje branden.
[edit]
Die Shenzhen is mn Remeha thermostaat
De Kreatel is denk ik m'n kpn decoder.
[ Voor 18% gewijzigd door hjs op 10-02-2020 11:49 ]
Om MDNS/bonjour te bridgen tussen je vlans kan je avahi-daemon gebruiken.To_Tall schreef op woensdag 5 februari 2020 @ 23:45:
Ik gebruik nu al een tijdje PiHole en ben er meer dan tevreden over. Ik heb nu 2x PiHole draaien.
1 op een Docker machine de ander op een Raspberry Pi 3..
Docker container heeft 265MB werk geheugen en mag maar kwart kern CPU draaien en moet zeggen draait als een zonnetje.
Ik heb er 2 draaien meer omdat er al eens een DNS server uitgevolgen is. 2 aparte apparaten is wel zo fijn dan..
Anyway. Wat ik wel mis. gezien ik 4 VLANS heb.. management, iot, Cam en locallan. Mis ik wel MDNS..
De beide PiHoles draaien in het IoT vlan. Die dmv firewall gescheiden is van de andere netwerken. Op zich prima. wel jammer dat alleen van de local devices IP nummers zien. Ik krijg het niet voor elkaar om VLAN overschrijdend de DNS namen te zien. Wel zijn allenamen op FQDN te bereiken..
Geen idee waarom dat wel werkt maar in de gui alleen ip addressen te zien zijn. iemand een idee hoe dat zit?
*vlan support installeren en per vlan een if toevoegen op je pi, zie google als je dat nog niet gedaan hebt.
sudo apt install avahi-daemon
sudo nano /etc/avahi/avahi-daemon.conf
pas onder [reflector] aan: enable-reflector=yes
sudo reboot
klaar.
All-electric.
Sommige Routers kunnen het ook!ronjansen87 schreef op maandag 10 februari 2020 @ 11:43:
Om MDNS/bonjour te bridgen tussen je vlans kan je avahi-daemon gebruiken.
nero355 in "[Pi-Hole] Ervaringen & discussie"*vlan support installeren en per vlan een if toevoegen op je pi, zie google als je dat nog niet gedaan hebt.
Toch nog een nuttige functie voor dat gekke ding! Ik disable hem altijd of uninstalleer hem zelfs als het effe kan!sudo apt install avahi-daemon
sudo nano /etc/avahi/avahi-daemon.conf
pas onder [reflector] aan: enable-reflector=yes
sudo reboot
klaar.
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Voor een andere methode houd ik me aanbevolen maar ik vrees dat er niet veel tegen te doen is op YouTube.
De Regex methode heb ik ook geprobeerd maar dat levert ook teveel hangende laadschermen op.
Het gaat om deze lijst:
1
| https://raw.githubusercontent.com/kboghdady/youTube_ads_4_pi-hole/master/youtubelist.txt |
[ Voor 10% gewijzigd door Peutpeut op 10-02-2020 18:33 ]
14590 Wp PV | 14.4 kWh Thuisaccu
OrangePi Zero / One leek mij wel wat, maar PoE word niet standaard ondersteund (en 5V erin hacken en solderen weet ik neit of dit zo een goed idee is
Ontwikkelaar van NPM library Gleamy
Voor de Pi is een PoE Hat beschikbaar.gitaarwerk schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 11:22:
Ik ga ook maar eens orienteren op PiHole, maar zijn aardig wat topics om door te lezen. Ik vroeg me af of iemand ervaring heeft met een mini-computer die out of the box met PoE werkt (het liefst rack-mount is) en passief gekoeld kan worden, en ook nog eens zuinig.
OrangePi Zero / One leek mij wel wat, maar PoE word niet standaard ondersteund (en 5V erin hacken en solderen weet ik neit of dit zo een goed idee is)
pricewatch: Raspberry Pi PoE Hat
Die poe-hats zonder eigen ethernet poort werken wel alleen vanaf de 3B+ (heeft een aparte header voor POE). Voor de 1/2/3 heb je een andere hat nodig, mét een aparte ethernet poort. Als je de ruimte hebt om zonder hat te werken, kan je ook nog een externe poe-splitter gebruiken.FightingAce schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 11:37:
[...]
Voor de Pi is een PoE Hat beschikbaar.
pricewatch: Raspberry Pi PoE Hat
Je zou zoiets kunnen verbouwen tot rackbehuizing.
All-electric.
Maar het werkt wel uitstekend, de PoE HAT heeft een ingebouwde fan, die uitstekend (en vrij stil) zijn werk doet.ronjansen87 schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 11:45:
[...]
Die poe-hats zonder eigen ethernet poort werken wel alleen vanaf de 3B+ (heeft een aparte header voor POE).
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Verwijderd
Dat is de officiële. Ik draai al een jaartje of zo met een PoE HAT van DSLRKIT, die hebben geen fan, doen het ook prima en zijn nog iets goedkoper.Freee!! schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 13:04:
[...]
Maar het werkt wel uitstekend, de PoE HAT heeft een ingebouwde fan, die uitstekend (en vrij stil) zijn werk doet.
OK, ik vind die fan wel fijn, de Raspberry Pi werd af en toe een beetje heet zonder fan.Verwijderd schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 13:22:
[...]
Dat is de officiële. Ik draai al een jaartje of zo met een PoE HAT van DSLRKIT, die hebben geen fan, doen het ook prima en zijn nog iets goedkoper.
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Die gebruik ik ook, tot op heden probleemloos.Verwijderd schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 13:22:
[...]
Dat is de officiële. Ik draai al een jaartje of zo met een PoE HAT van DSLRKIT, die hebben geen fan, doen het ook prima en zijn nog iets goedkoper.
All-electric.
De officiële heb ik gebruikt maar omwille van de fluctuerende toerentallen van de fan waar ik 's nachts gewoon wakker van werd gebruik ik nu een PoE splitter. Hij zat wel in (ook een officiële) case.Freee!! schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 13:04:
[...]
Maar het werkt wel uitstekend, de PoE HAT heeft een ingebouwde fan, die uitstekend (en vrij stil) zijn werk doet.
[ Voor 6% gewijzigd door Gunner op 12-02-2020 13:48 ]
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
BPI-P2 Zero http://www.banana-pi.org/m2pz.html
Weet alleen niet of die erop draait. Weet alleen niet of je veel beter uit bent dan een raspberry pi 1+poe splitter of hat erop.
Betreft geluid maakt het me weinig uit. De kast hangt in de kelder.
Ontwikkelaar van NPM library Gleamy
Zelf heb ik voornamelijk voor een standaard Pi gekozen, omdat dit min of meer het standaard bordje is en er dus veel support voor te vinden is en ik wilde mijn DNS apart hebben van andere apparaten op het netwerk (dus onafhankelijk van mijn NAS).
Exact, heb eerder mijn gehele stack op vmware gedraait, en als de router eruit lag, was niets werkend meer. Dat was een hel. Dat wil ik dus niet nog een keer. Anders zou deze best in een synology docker container kunnen draaien. Ik denk dat mn USG niet gemakkelijk kan switchen naar normale DNS als de piHole eruit ligt. Ik heb al wel onderzoek gedaan hierna, maar nog niet heel uitgebreid. Ik vind het wel acceptabel als die niet altijd beschikbaar is, maar liever wel natuurlijk. Denk dat voor een Pi gaan met poe splitter/hat wel de beste optie is (ook voor support/formaat e.d.)FightingAce schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 14:11:
@gitaarwerk Als het bordje een standaard Linux distro kan draaien, zal PiHole niet zo snel een probleem zijn. Dat draait ook op een Pi Zero, het verbruikt niet veel resources. Mocht je bijvoorbeeld al een NAS hebben draaien kan je daar eventueel ook PiHole op zetten, eventueel in een VM of via Docker.
Zelf heb ik voornamelijk voor een standaard Pi gekozen, omdat dit min of meer het standaard bordje is en er dus veel support voor te vinden is en ik wilde mijn DNS apart hebben van andere apparaten op het netwerk (dus onafhankelijk van mijn NAS).
Ontwikkelaar van NPM library Gleamy
Sinds enige tijd zie ik iedere dag enkele pieken in pi-hole verschijnen van DNS requests die ik niet kan verklaren.
zo zijn er gisteren tussen 20:40 en 20:49 60.000 requests geweest naar zomerweer.com.#mijn domein#
tussen 03:10 en 03:19u 54.000 naar raspberrypi.#mijn domein#
tussen 08:50 en 08:59u 56.000 naar zomerweer.com.#mijn domein#
tussen 12:50 en 12:59u 54.000 naar zomerweer.com.#mijn domein#
de bron lijkt altijd de linksys router te zijn met openwrt erop.
Heeft iemand een idee waar dit vandaan kan komen of hoe ik kan onderzoeken waar dit vandaan komt?
Herkenbaar...zelfde verhaal met software routers. Gelukkig is DNS failover met een Mikrotik router wél heel simpel via native netwatch functie, als de DNS servers op vmware (even) niet beschikbaar zijn springt de mijne na 1 sec vanzelf over op 1.1.1.1. Met een edgerouter kan het wel bij ubiquiti, echter bij de unifi serie kan er de laatste keer dat ik er in gedoken ben alleen een volledige WAN-failover, niet alleen voor de DNS. Voor (bij een tweaker) thuis is een Pi met betrouwbare storage imo wel betrouwbaar genoeg voor DNS.gitaarwerk schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 14:22:
[...]
Exact, heb eerder mijn gehele stack op vmware gedraait, en als de router eruit lag, was niets werkend meer. Dat was een hel. Dat wil ik dus niet nog een keer. Anders zou deze best in een synology docker container kunnen draaien. Ik denk dat mn USG niet gemakkelijk kan switchen naar normale DNS als de piHole eruit ligt. Ik heb al wel onderzoek gedaan hierna, maar nog niet heel uitgebreid. Ik vind het wel acceptabel als die niet altijd beschikbaar is, maar liever wel natuurlijk. Denk dat voor een Pi gaan met poe splitter/hat wel de beste optie is (ook voor support/formaat e.d.)
Mbt Pi vs alternatieve bordjes, zolang je alleen een simpele service draait zoals pi-hole is eigenlijk elk bordje prima. Het grote voordeel van een pi is al die kant en klare images en goede videosupport voor mediaspelers, maar dat voegt voor het hosten van DNS en andere simpele netwerk services allemaal weinig toe.
Kijk eerst even in de logs van openwrt wat daar precies gebeurd (gekke logins, processen, hoge load, etc).sweetdude schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 16:16:
Ik weet niet of deze vraag van toepassing is in dit toppic maar ik ga toch een poging wagen.
Sinds enige tijd zie ik iedere dag enkele pieken in pi-hole verschijnen van DNS requests die ik niet kan verklaren.
zo zijn er gisteren tussen 20:40 en 20:49 60.000 requests geweest naar zomerweer.com.#mijn domein#
tussen 03:10 en 03:19u 54.000 naar raspberrypi.#mijn domein#
tussen 08:50 en 08:59u 56.000 naar zomerweer.com.#mijn domein#
tussen 12:50 en 12:59u 54.000 naar zomerweer.com.#mijn domein#
de bron lijkt altijd de linksys router te zijn met openwrt erop.
Heeft iemand een idee waar dit vandaan kan komen of hoe ik kan onderzoeken waar dit vandaan komt?
DNS requests loggen doe je zo
[ Voor 25% gewijzigd door RonJ op 12-02-2020 17:04 ]
All-electric.
1. Ik zie dat portal.atag echt vaak (11000+ keer in 3 dagen) opgevraagd is. Andere mensen hier ervaring mee? Het is om en om een ip6 en ip4 aanvraag. Beiden worden doorgelaten.
2. Ik zie dat er veel ip6 verzoeken zijn maar ik heb volgens pihole (en mijn TP link archer 3200) geen ip6 adres gekregen. Hoe werkt dat? Worden die standaard geblokkeerd of..?
[ Voor 8% gewijzigd door icecreamfarmer op 12-02-2020 17:29 ]
ik zie ik zie wat jij niet ziet
1. Wat heb jij van Atag dan? En waarom hangt die aan het netwerk?icecreamfarmer schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 17:26:
Twee vraagjes over de PiHole, nu ik alles weer heb draaien zoals het hoort.
1. Ik zie dat portal.atag echt vaak (11000+ keer in 3 dagen) opgevraagd is. Andere mensen hier ervaring mee?
2. Ik zie dat er veel ip6 verzoeken zijn maar ik heb volgens pihole (en mijn TP link archer 3200) geen ip6 adres gekregen. Hoe werkt dat? Worden die standaard geblokkeerd of..?
2. Check `ip -6 addr` voor de details.
"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron
1. Ja ik heb een ketel en thermostaat die van buiten en via domoticz aangeroepen kunnen worden.Room42 schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 17:30:
[...]
1. Wat heb jij van Atag dan? En waarom hangt die aan het netwerk?
2. Check `ip -6 addr` voor de details.
Echter voordat ik alles opnieuw installeerde werd hij niet zo vaak opgeroepen. Het is echt binnen een halve minuut. Of zouden het aanvragen via Domoticz kunnen zijn?
2. Staat bij nodata, houdt dat in dat hij dan geblocked wordt?
[ Voor 4% gewijzigd door icecreamfarmer op 12-02-2020 17:34 ]
ik zie ik zie wat jij niet ziet
No data bij ip -6 addr betekent dat je geen IPv6-adres hebt. Hij wordt dan niet geblokkeerd maar kan in ieder geval niet via IPv6 communiceren. Overigens kun je wel IPv6-adressen opvragen.
"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron
Dit is IMHO gewoon DE manier om PoE te gebruiken voor de Pi modellen :gitaarwerk schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 11:22:
Ik ga ook maar eens orienteren op PiHole, maar zijn aardig wat topics om door te lezen. Ik vroeg me af of iemand ervaring heeft met een mini-computer die out of the box met PoE werkt (het liefst rack-mount is) en passief gekoeld kan worden, en ook nog eens zuinig
OrangePi Zero / One leek mij wel wat, maar PoE word niet standaard ondersteund (en 5V erin hacken en solderen weet ik neit of dit zo een goed idee is)
rally schreef op maandag 23 december 2019 @ 15:42:
Niet alleen is het "centraal kunnen beheren" een voordeel, ik kan ook zien welk apparaat op welke poort zit aangesloten. En dat vond ik ook behoorlijk wat waard. Ik heb de 24-poorts Gen2 (16 PoE Poorten).
Voor mijn RPI4 gebruik ik overigens een USB-C PoE Splitter. Vindt ik prettiger dan de PoE HAT
Ze zijn er ook trouwens in MicroUSB vorm.
Gebruik deze overigens NIET om je telefoon/tablet mee op te laden. Daar zijn ze absoluut niet voor geschikt!
Je kan ook een Intel Atom NUCje gebruiken met een SSD erin dan ben je in één klap van al het gezeik af!gitaarwerk schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 14:22:
Exact, heb eerder mijn gehele stack op vmware gedraait, en als de router eruit lag, was niets werkend meer. Dat was een hel. Dat wil ik dus niet nog een keer. Anders zou deze best in een synology docker container kunnen draaien. Ik denk dat mn USG niet gemakkelijk kan switchen naar normale DNS als de piHole eruit ligt. Ik heb al wel onderzoek gedaan hierna, maar nog niet heel uitgebreid. Ik vind het wel acceptabel als die niet altijd beschikbaar is, maar liever wel natuurlijk. Denk dat voor een Pi gaan met poe splitter/hat wel de beste optie is (ook voor support/formaat e.d.)
En anders dit : https://discourse.pi-hole...-pihole-ive-done-it/12716
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Geen idee of dit voor jou een hulp is, in mijn (windows) omgeving had ik ook het problem dat er steeds weer queries naar bv. something.something.localdomain te voorschijn kwamen, die uiteraard geen resultaat opleverden. Na onderzoek volgende oplossing:sweetdude schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 16:16:
Izo zijn er gisteren tussen 20:40 en 20:49 60.000 requests geweest naar zomerweer.com.#mijn domein#
Heeft iemand een idee waar dit vandaan kan komen of hoe ik kan onderzoeken waar dit vandaan komt?
1. Mijn dhcp server is pfsense. Op de pfsense ben je verplicht een domain naam in te vullen. Mag onder geen beding local zijn, dus localdomain gekozen.
2. de dhcp server (pfsense) gebruikt die info, om de clients een domain entry te geven, op de windows, enter ipconfig /all en kijk naar Connection-specific DNS Suffix. dat is het domain dat je van de dhcp server krijgt. Als dat domain overeen komt met het domain waar je steeds weer queries van ziet, next step.
3. Properties van je network opvragen, rechts klik op network icon in system tray, select Open Network and Internet settings, select change adapter options, rechts klik op je network adapter en kies properties, select internet protocol version 4 en opnieuw properties. Select advanced button, selecteer de tab dns. Zorg dat alles leeg is, alles unchecked en selecteer append these dns suffixes (in order). klik op add, geef een punt (period) in, en add. Sluit alle dialogen met ok.
Er zullen nu geen automatische (onverklaarbare) localdomain queries gedaan worden, tenzij je ze zelf initieerd (dig something.localdomain)
Opgelet, Connection-specific DNS Suffix (ipconfig /all) wijzigt hierdoor niet, er zullen alleen geen automatische queries naar het domain gedaan worden (append suffix). Er wordt door het system een punt (period) toegevoegd, maar dat is OK, de correcte sysntax voor een domain is b.v. www.google.com. (trailing period), maar alle systemen (OS en tools, zoals dig) zijn er op voorzien dat je dit niet hoeft te typen.
[ Voor 10% gewijzigd door jpgview op 13-02-2020 10:15 ]
Is er inzichtelijk welke URLs gewhitelist moeten worden? Ik loop hier ook tegen aan met de smart tv's. Middels Chromecasten gaat het wel goed.Sa1 schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 09:15:
Wij hebben al een poos problemen met NPO Start als APP op de TV's. Ze starten geen video's meer. Nu heb ik daar nooit echt aandacht aan geschoken omdat ik er niet zo veel mee doe. Maar nu wilde ik wat terug zien en begon het me toch te irriteren. Na veel proberen heb ik de PI-Hole maar is uitgezet. En inderdaad, direct werken.
Ik heb alles wat geblokkeerd wordt door de PI-Hole op de whitelist gezet, maar nog steeds doet hij het niet. Hoe kun je achterhalen wat de PI-Hole nog meer blokkeert, anders dan naar de betreffende TV gaan en kijken wat er gebeurt?
Of heeft iemand een idee wat er allemaal toegestaan moet worden om NPO Start te kijken?
Mijn boefje is liev!
ik kreeg het niet voor elkaar, uiteindelijk pihole gestopt en klaar er mee...JB schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 11:29:
[...]
Is er inzichtelijk welke URLs gewhitelist moeten worden? Ik loop hier ook tegen aan met de smart tv's. Middels Chromecasten gaat het wel goed.
Alsin tijdelijk op moment dat je NPO Start gebruikt of?Sa1 schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 12:20:
[...]
ik kreeg het niet voor elkaar, uiteindelijk pihole gestopt en klaar er mee...
Mijn boefje is liev!
Even Query Log in de gaten houden als je wat probeert af te spelen?JB schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 11:29:
[...]
Is er inzichtelijk welke URLs gewhitelist moeten worden? Ik loop hier ook tegen aan met de smart tv's. Middels Chromecasten gaat het wel goed.
Ik heb een poos in de gate gehouden wat er 'rood' werd als ik NPO Start ging gebruiken, en elke keer kwamen er nieuwe url's voorbij en op een gegeven moment was ik duidelijke ad sites aan het whitelisten. Dan zette ik snel pihole op pauze, kon NPO start uitgevoerd worden en kon ik pihole weer hervatten. gedurende die sessie werkt NPO start keurig. Maar de volgende keer als we NPO wilde gebruiken begon de ellende weer van voor af aan.JB schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 12:33:
[...]
Alsin tijdelijk op moment dat je NPO Start gebruikt of?
Tijdens de Sinterklaas periode hebben we via NPO elke dag het sinterklaas journal terug gekeken en dat was echt vet irritant, om elke dag hetzelfde riedeltje te doen.
Toen heeft Pihole een hele poos uit gestaan en eigenlijk heb ik hier niemand over horen klagen. Uiteindelijk heb ik dus een blocker op m'n vaste systeem geïnstalleerd en pihole uitgeschakeld.
Dus ja, pihole staat volledig uit nu. En de Raspberry ligt ergens in een doos stof te happen.
Ik weet niet of dit je gaat helpen......Sa1 schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 13:48:
[...]
Toen heeft Pihole een hele poos uit gestaan en eigenlijk heb ik hier niemand over horen klagen. Uiteindelijk heb ik dus een blocker op m'n vaste systeem geïnstalleerd en pihole uitgeschakeld.
Dus ja, pihole staat volledig uit nu. En de Raspberry ligt ergens in een doos stof te happen.
Ik zag dat mijn smart TV vaak naar China belde, naar Google en nog zo het een en ander.
Daarop heb ik hem dumb gemaakt door hem van internet af te sluiten en een Kodi doosje (gebaseerd op Raspberry Pi 3B+) er achter gehangen.
Op Kodi heb ik Retrospect geïnstalleerd, en langs die weg gebruik ik NPO Start.
Mijn ervaring is dat er dan op NPO Start geen reclame te blokkeren valt, ik kan alles gewoon bekijken.
Het is niet zo'n gelikt menu als NPO Start, maar elk foordeel hep se nadeel
Oh ja, uiteraard heb ik een Pi-hole draaien, maar NPO Start via Kodi heeft daar geen last van.
[ Voor 4% gewijzigd door hp-got op 13-02-2020 13:59 ]
Als data het nieuwe goud is dan is je telefoon een goudmijn. | Mijn RIPE Atlas probe
Waarheid als een koe wat je daar als laatste opmerking deelt ;-) (een na laatste opmerking inmiddels). Ik moet zeggen dat ik best heel tevreden ben over het smart gedeelte van m'n samsung. Dit met NPO is klote, maar nu zonder Pihole werkt het ook gewoon. Zal niet verder dit topic vervuilen door een ex-gebruiker ;-)hp-got schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 13:57:
[...]
Ik weet niet of dit je gaat helpen......
Ik zag dat mijn smart TV vaak naar China belde, naar Google en nog zo het een en ander.
Daarop heb ik hem dumb gemaakt door hem van internet af te sluiten en een Kodi doosje (gebaseerd op Raspberry Pi 3B+) er achter gehangen.
Op Kodi heb ik Retrospect geïnstalleerd, en langs die weg gebruik ik NPO Start.
Mijn ervaring is dat er dan op NPO Start geen reclame te blokkeren valt, ik kan alles gewoon bekijken.
Het is niet zo'n gelikt menu als NPO Start, maar elk foordeel hep se nadeel
Oh ja, uiteraard heb ik een Pi-hole draaien, maar NPO Start via Kodi heeft daar geen last van.
Mijn boefje is liev!
Ik heb de oplossing voor mijn probleem gevonden! Het werd veroorzaakt door het interne Docker DNS welke standaard gebruikt wordt wanneer je network_mode: host niet gebruikt.RevellNL schreef op zondag 9 februari 2020 @ 12:25:
Ik heb gisteren getracht om pi-hole op te zetten vanuit Docker op een RPi 3b maar na een herstart wil de container niet meer starten.
"DNS resolution is currently unavailable" is de melding waarop alles blijft hangen. Dit leek eerst te komen doordat de resolv.conf niet de goede waardes bevatte, er stond ook een melding "Primary DNS should be 127.0.0.1 (found 127.0.0.11)" in de Docker logs, maar ook na dat opgelost te hebben door een custom resolv.conf mee te geven bleef de container hangen op dezelfde DNS resolution melding.
Iemand hier ervaring mee?
docker-compose log:
docker-compose up Starting pihole ... done Attaching to pihole pihole | [s6-init] making user provided files available at /var/run/s6/etc...exited 0. pihole | [s6-init] ensuring user provided files have correct perms...exited 0. pihole | [fix-attrs.d] applying ownership & permissions fixes... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: applying... pihole | [fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: exited 0. pihole | [fix-attrs.d] done. pihole | [cont-init.d] executing container initialization scripts... pihole | [cont-init.d] 20-start.sh: executing... pihole | ::: Starting docker specific checks & setup for docker pihole/pihole pihole | OK: Checks passed for /etc/resolv.conf DNS servers pihole | pihole | nameserver 127.0.0.1 pihole | nameserver 1.1.1.1 pihole | [i] Existing PHP installation detected : PHP version 7.0.33-0+deb9u5 pihole | pihole | [i] Installing configs from /etc/.pihole... pihole | [i] Existing dnsmasq.conf found... it is not a Pi-hole file, leaving alone! [✓] Copying 01-pihole.conf to /etc/dnsmasq.d/01-pihole.conf pihole | chown: cannot access '/etc/pihole/dhcp.leases': No such file or directory pihole | ::: Pre existing WEBPASSWORD found pihole | Docker DNS variables not used pihole | Existing DNS servers used (8.8.8.8 & 8.8.4.4) pihole | DNSMasq binding to default interface: eth0 pihole | Added ENV to php: pihole | "PHP_ERROR_LOG" => "/var/log/lighttpd/error.log", pihole | "ServerIP" => "10.0.0.79", pihole | "VIRTUAL_HOST" => "10.0.0.79", pihole | Using IPv4 and IPv6 pihole | ::: Preexisting ad list /etc/pihole/adlists.list detected ((exiting setup_blocklists early)) pihole | https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts pihole | https://mirror1.malwaredomains.com/files/justdomains pihole | http://sysctl.org/cameleon/hosts pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_tracking.txt pihole | https://s3.amazonaws.com/lists.disconnect.me/simple_ad.txt pihole | https://hosts-file.net/ad_servers.txt pihole | ::: Testing pihole-FTL DNS: FTL started! pihole | ::: Testing lighttpd config: Syntax OK pihole | ::: All config checks passed, cleared for startup ... pihole | ::: Docker start setup complete pihole | [i] Pi-hole blocking is enabled pihole | [✗] DNS resolution is currently unavailable
docker-compose.yml
version: "3" # More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/ services: pihole: container_name: pihole image: pihole/pihole:latest ports: - "53:53/tcp" - "53:53/udp" - "67:67/udp" - "80:80/tcp" - "443:443/tcp" environment: TZ: 'Europe/Amsterdam' WEBPASSWORD: 'pihole' ServerIP: '10.0.0.79' # Volumes store your data between container upgrades volumes: - './etc-pihole/:/etc/pihole/' - './etc-dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d/' - './resolv.conf:/etc/resolv.conf' dns: - 127.0.0.1 - 1.1.1.1 # Recommended but not required (DHCP needs NET_ADMIN) # https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole#note-on-capabilities cap_add: - NET_ADMIN restart: unless-stopped
resolv.conf
nameserver 127.0.0.1 nameserver 1.1.1.1
Ik heb het gebruik van de custom resolv.conf teruggedraaid en mijn docker-compose.yml gewijzigd naar:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
| version: "3"
# More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/
services:
pihole:
container_name: pihole
image: pihole/pihole:latest
environment:
TZ: 'Europe/Amsterdam'
WEBPASSWORD: 'pihole'
ServerIP: '10.0.0.79'
# Volumes store your data between container upgrades
volumes:
- './etc-pihole/:/etc/pihole/'
- './etc-dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d/'
dns:
- 127.0.0.1
- 1.1.1.1
# Recommended but not required (DHCP needs NET_ADMIN)
# https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole#note-on-capabilities
cap_add:
- NET_ADMIN
network_mode: host
restart: unless-stopped |
Mijn volgende struikelblok is het werkend krijgen van de DNS Hostnames in de clients tabel..
Ik heb in Pi-Hole bij de DNS Settings Conditional Forwarding aangezet en daar het IP adres van mijn router (Edgerouter X) ingevoerd en daarbij ook het juiste domein, local.
Wanneer ik vanaf de RPi b.v. mijn televisie ping op domein, werkt alles naar behoren:
1
2
3
4
5
6
| pi@raspberrypi:~ $ ping Samsung.local PING Samsung.local (10.0.0.52) 56(84) bytes of data. 64 bytes from 10.0.0.52 (10.0.0.52): icmp_seq=1 ttl=64 time=0.652 ms 64 bytes from 10.0.0.52 (10.0.0.52): icmp_seq=2 ttl=64 time=0.619 ms 64 bytes from 10.0.0.52 (10.0.0.52): icmp_seq=3 ttl=64 time=0.491 ms 64 bytes from 10.0.0.52 (10.0.0.52): icmp_seq=4 ttl=64 time=0.586 ms |
Maar, wanneer ik de host opvraag, krijg ik zut terug:
1
2
3
4
5
| pi@raspberrypi:~ $ host -v Samsung.local Trying "Samsung.local" Host Samsung.local not found: 3(NXDOMAIN) Received 31 bytes from 10.0.0.79#53 in 3 ms Received 31 bytes from 10.0.0.79#53 in 3 ms |
[ Voor 8% gewijzigd door RevellNL op 13-02-2020 15:04 ]
"The desire to bring something into the world that didn't exist, is one of the most important human desires there is. We are inventors, and we are explorers." - Adam Savage
Toch lastig als je "network_mode: Macvlan" gebruikt.RevellNL schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 14:45:
[...]
Ik heb de oplossing voor mijn probleem gevonden! Het werd veroorzaakt door het interne Docker DNS welke standaard gebruikt wordt wanneer je network_mode: host niet gebruikt.
Ik heb het gebruik van de custom resolv.conf teruggedraaid en mijn docker-compose.yml gewijzigd naar:
code: docker-compose.yml
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24version: "3" # More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/ services: pihole: container_name: pihole image: pihole/pihole:latest environment: TZ: 'Europe/Amsterdam' WEBPASSWORD: 'pihole' ServerIP: '10.0.0.79' # Volumes store your data between container upgrades volumes: - './etc-pihole/:/etc/pihole/' - './etc-dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d/' dns: - 127.0.0.1 - 1.1.1.1 # Recommended but not required (DHCP needs NET_ADMIN) # https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole#note-on-capabilities cap_add: - NET_ADMIN network_mode: host restart: unless-stopped
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
bedankt voor de tip maar ik heb werkelijk geen idee wat ik aan het lezen ben daarronjansen87 schreef op woensdag 12 februari 2020 @ 17:00:
[...]
Kijk eerst even in de logs van openwrt wat daar precies gebeurd (gekke logins, processen, hoge load, etc).
DNS requests loggen doe je zo
het nadeel van openWRT is dat het zo simpel is voor de gemiddelde gebruiker om het te installeren maar zo'n hoge leercurve heeft als je niet veel van netwerken af weet dat dit soort opties niet uitvoerbaar zijn helaas. ik heb geen DNSmasq en geen idee hoe ik die er geconfigureerd en werkend op krijg en wat de meerwaarde ervan is.
Bedankt voor de tip, maar ik denk niet dat deze gaat werken. Het lijkt erop dat er niet iets van binnenuit probeert te verbinden. Daarbij staan op dit specifieke tijdstip alle windows PC's uit...jpgview schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 10:02:
[...]
Geen idee of dit voor jou een hulp is, in mijn (windows) omgeving had ik ook het problem dat er steeds weer queries naar bv. something.something.localdomain te voorschijn kwamen, die uiteraard geen resultaat opleverden. Na onderzoek volgende oplossing:
1. Mijn dhcp server is pfsense. Op de pfsense ben je verplicht een domain naam in te vullen. Mag onder geen beding local zijn, dus localdomain gekozen.
2. de dhcp server (pfsense) gebruikt die info, om de clients een domain entry te geven, op de windows, enter ipconfig /all en kijk naar Connection-specific DNS Suffix. dat is het domain dat je van de dhcp server krijgt. Als dat domain overeen komt met het domain waar je steeds weer queries van ziet, next step.
3. Properties van je network opvragen, rechts klik op network icon in system tray, select Open Network and Internet settings, select change adapter options, rechts klik op je network adapter en kies properties, select internet protocol version 4 en opnieuw properties. Select advanced button, selecteer de tab dns. Zorg dat alles leeg is, alles unchecked en selecteer append these dns suffixes (in order). klik op add, geef een punt (period) in, en add. Sluit alle dialogen met ok.
Er zullen nu geen automatische (onverklaarbare) localdomain queries gedaan worden, tenzij je ze zelf initieerd (dig something.localdomain)
Opgelet, Connection-specific DNS Suffix (ipconfig /all) wijzigt hierdoor niet, er zullen alleen geen automatische queries naar het domain gedaan worden (append suffix). Er wordt door het system een punt (period) toegevoegd, maar dat is OK, de correcte sysntax voor een domain is b.v. www.google.com. (trailing period), maar alle systemen (OS en tools, zoals dig) zijn er op voorzien dat je dit niet hoeft te typen.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
| Time Type Domain Client Status Reply 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) Showing 41 to 50 of 101,256 entries |
FTLDNS van Pi-Hole is een fork van dnsmasq.d dus die gebruik je al!sweetdude schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 19:42:
ik heb geen DNSmasq en geen idee hoe ik die er geconfigureerd en werkend op krijg en wat de meerwaarde ervan is.
|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||
Kun je jouw docker-compose.yml delen? Ik ben wel benieuwd naar zo'n macvlan setup voor op mijn Synology..Freee!! schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 17:50:
[...]
Toch lastig als je "network_mode: Macvlan" gebruikt.
"The desire to bring something into the world that didn't exist, is one of the most important human desires there is. We are inventors, and we are explorers." - Adam Savage
Bij deze:RevellNL schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 21:28:
[...]
Kun je jouw docker-compose.yml delen? Ik ben wel benieuwd naar zo'n macvlan setup voor op mijn Synology..
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
| Pi_Hole:
cap_add:
- NET_ADMIN
container_name: Pi_Hole
entrypoint:
- /s6-init
environment:
- PHP_ENV_CONFIG=/etc/lighttpd/conf-enabled/15-fastcgi-php.conf
- IPv6=false
- TZ=Europe/Amsterdam
- VERSION=v4.0
- PIHOLE_INSTALL=/root/ph_install.sh
- S6_LOGGING=0
- S6_KEEP_ENV=1
- S6_BEHAVIOUR_IF_STAGE2_FAILS=2
- FTL_CMD=no-daemon
- ServerIP=192.168.2.249
- S6OVERLAY_RELEASE=https://github.com/just-containers/s6-overlay/releases/download/v1.21.4.0/s6-overlay-armhf.tar.gz
- UBUNTU_SUITE=stretch
- DNS1=192.168.2.248#53
- BLOCKINGMODE=NXDOMAIN
- ARCH=armhf
- DOCKER_REPO=multiarch/debian-debootstrap
- PHP_ERROR_LOG=/var/log/lighttpd/error.log
- DNSMASQ_USER=root
- WEBPASSWORD=***********
- DNS2=192.168.2.247#53
- PATH=/opt/pihole:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
hostname: Pi_Hole
image: pihole/pihole:latest
ipc: shareable
labels:
image: pihole/pihole:v4.3.2-1_armhf
maintainer: adam@diginc.us
omv_docker_extra_args: '-p 53:53/tcp -p53:53/udp -p 67:67/udp -p 80:80 -p 443:443 --cap-add=NET_ADMIN'
url: https://www.github.com/pi-hole/docker-pi-hole
log_driver: json-file
net: WHISKEY
ports:
- 53:53/tcp
- 192.168.2.249:443:443/tcp
- 80:80/tcp
- 53:53/udp
- 67:67/udp
restart: always
volumes:
- /dockerparms/pihole/dnsmasq.d:/etc/dnsmasq.d:rw
- /dockerparms/pihole:/etc/pihole:rw
- /etc/localtime:/etc/localtime:ro
- /dockerparms/pihole/etc/hosts:/etc/hosts:rw |
Met autocompose vanuit de draaiende container gegenereerd.
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
DNSmasq wordt op openWRT gebruikt om DNS verzoeken af te handelen. Het probleem is dat je nu de apparaten in je netwerk DNS verzoeken naar de router laat doen, die vervolgens weer naar pi-hole gaat (doe ik zelf ook). Het nadeel is dan dat je niet in pi-hole kan zien welk apparaat het verzoek deed. Vandaar deze link, dan kan je op openWRT de dns verzoeken loggen. Een alternatief is om je DHCP-server op de router (tijdelijk) zo in te stellen dat ie het ip-adres van de pi-hole uitdeelt als dns-server ipv het router ip, dan zou je in de pi-hole wel moeten zien welke client welk request deed.sweetdude schreef op donderdag 13 februari 2020 @ 19:42:
[...]
bedankt voor de tip maar ik heb werkelijk geen idee wat ik aan het lezen ben daar![]()
het nadeel van openWRT is dat het zo simpel is voor de gemiddelde gebruiker om het te installeren maar zo'n hoge leercurve heeft als je niet veel van netwerken af weet dat dit soort opties niet uitvoerbaar zijn helaas. ik heb geen DNSmasq en geen idee hoe ik die er geconfigureerd en werkend op krijg en wat de meerwaarde ervan is.
[...]
Bedankt voor de tip, maar ik denk niet dat deze gaat werken. Het lijkt erop dat er niet iets van binnenuit probeert te verbinden. Daarbij staan op dit specifieke tijdstip alle windows PC's uit...
code:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Time Type Domain Client Status Reply 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) 2020-02-13 09:18:59 AAAA raspberrypi.#domein# openwrt.#domein# OK (forwarded) Showing 41 to 50 of 101,256 entries
All-electric.
Ik heb van de week een Raspberry Pi binnegekregen en ben nu een beetje aan het spelen met Pi-Hole.
Mijn eerste ervaring is dat de Pi-Hole het vooral op Amerikaanse sites goed doet.
Als ik CNN.com open zie ik heel veel lege plekken waar advertenties hadden moeten staan.
Maar als ik nu.nl open word ik nog overspoeld met advertenties.
Zijn er aanpassingen die ik kan doen waardoor ik ook de banners van Nederlandse websites kwijtraak?
Let op. Pi-Hole werkt niet voor het blokkeren van YouTube reclames.
Bekijkt eerst je eigen logs, voordat je hier een vraag stelt.