Errors heb ik ook, soms 1 of 2 per dag, dan weer 1 p/w.Pietervs schreef op vrijdag 31 oktober 2025 @ 13:44:
Leuke vraag voor de experts hier.
Ik draai al een aantal jaren Pihole in combinatie met Unbound.
Unbound draait standaard op poort 5335.
Af en toe (iedere paar dagen of zo) verschijnt er in het dashboard van Pihole de melding:
Connection error (127.0.0.1#5335): TCP connection failed while receiving payload length from upstream (Connection prematurely closed by remote server)
De ene keer midden in de nacht, de andere keer overdag, dus niet op tijdstippen waarvan je bij voorbaat weet dat er veel verkeer is.
Natuurlijk werkt unbound:
vanaf een ubuntu werkstation kan ik (bijvoorbeeld) Tweakers resolven met "dig tweakers.net @<ip pihole> -p 5335": dat geeft een mooi lijstje met 8 IP adressen in de range 104.110.191.x.
Dezelfde query over poort 53 werkt overigens ook.
Op de Raspberry Pi is ook te zien dat porot 5335 openstaat, zowel voor TCP als voor UDP.
UFW staat uit.
Zoals gezegd: het komt eens in de paar dagen voor, dus het is geen groot probleem. Maar ik ben nieuwsgierig of meer mensen daar tegenaan gelopen zijn en wat ze er aangedaan hebben?
Zie https://github.com/NLnetL...7#issuecomment-2736281222
:strip_exif()/f/image/37K5J4R8LZY3fXpxzPYR4Aoo.png?f=user_large)
:strip_exif()/f/image/sHKknQgx8SRiLxdYsavs3bdR.png?f=user_large)
:strip_exif()/f/image/R5jZd8ArbpjIVZ7rYFADQmNx.png?f=user_large)