Raptar schreef op donderdag 18 januari 2018 @ 13:37:
[...]
Ik denk niet dat ik het punt compleet mis, dit mag jij uiteraard wel vinden. Ik krijg een beetje het gevoel alsof je niet exact weet waarom het spelletje gemaakt is en dat je op sommige punten maar wat roeptoetert. Procs alleen op hoger level?
Nee, ik denk na over wat gevolgen zijn van veranderingen, verder dan wat ik persoon wel of niet leuk kan of zal vinden, zeker als het niet eens bedoeld is voor ''oudere'' wow spelers, leveling scaling is vooral gemaakt voor nieuwe mensen, die door de ''oude'' manier te snel door dingen heen gingen (zelfs zonder heirlooms) maar als je dan veranderingen ga inbrengen moet je wel goed kijken WAT je veranderd en hoe de zogenaamde butterfly effect door het speel heen gaan waaien. Iets wat je zelf volgens mij niet doet, lezende aan je ontzettend goede argumenten!
Op mijn level 22 Warrior is het al erg belangrijk om Furious Slash te stacken zodat mijn Bloodthirst crit chance omhoog gaat, om uiteindelijk die Raging Blow proc te krijgen. Belangrijk, een groot deel van mijn DPS. Op low level zit er dus al een gedachte achter een rotatie van - in dit geval - meer dan 5 knoppen. Waarschijnlijk heb jij dit nooit gemerkt omdat voorheen alles doodviel in 1 hit. Met de nieuwe patch ga je dus eindelijk zien hoe het intended is en ga je meer de diepte in. Iets wat alleen maar weer meer veelzijdigheid toevoegt aan de game, sowieso een zeer positief ding. De game is nu interessant vanaf level 10, niet meer die koude, kille, platte en oppervlakkige ervaring als voorheen. Je eerst punt van je procs kan je dus gelijk opzij schuiven, dit geldt namelijk voor meer classes.
Dit is niet dyamisch, dit is je rotatie, van je warrior, is je warrior alle classen? Nee. Kodue kille platte oppervlakkige ervaring is niets anders of je nou 1 shot of 20 seconde op 1 mob zit.
Het RPG gedeelte is er helemaal uitgehaald? Hier zorg je toch het meeste zelf voor? Vrij ongefundeerd, maar opzich wel te plaatsen als ik zo jouw verhaal lees. Overal doorheen rushen zonder enige gedachte en alles in the blink of an eye doen lijkt mij een beetje jouw ding. Ja, dan verdwijnt dit aspect inderdaad snel. Niet alles is alleen maar langzamer gemaakt, alles is weer relevant gemaakt. Daarnaast is ook de mob damage omhoog gegaan. Zo'n 50% van het verhhaal wat eerst niet beleefd kon worden, kan nu weer wel. Hetgeen wat het RPG gehalte toch weer aardig terugbrengt he? Beetje tegensprekend in één zin. Op 110 doe je toch trouwens ook hetzelfde voor een langere tijd? Daarnaast bestaat een rotatie op 110 trouwens vaak ook niet uit meer dan 5/6 knoppen. Die argumenten kan ik ook niet heel veel mee.
Ja het RPG is eruit gehaald, progressie system is uitgedunt om heel de 1-100-110, FEIT. De illusie in vanilla met talent trees gaf je nog redelijk idee dat je elke keer iets naar uit kon kijken, nu moet je zoals ik al zei, meerdere levels wachten voor iets interessant, soms zelfs 60 of meer voor je echt iets leuks krijgt. Mijn ding dat ik rushen leuk vind, alsjeblieft zeg, probeer niet te denken voor een ander want je kan niet meer fout zitten dan dit, ik ben van vanilla, ik zal ook de revamp vanilla gaan doen, je moet balans vinden, vanilla is oud, verwacht je dus ook oude mechanics etc, patch 7.3.5 is 2018, 50% meer hp, 50% meer dmg, 50% meer exp voor level, daar maak je geen game leuker mee, zeker niet voor nieuwe spelers, iets wat je continue compleet negeert, jij praat alleen over jezelf en je soortgelijke denken mensen, ik denk over alle mensen, welke aspecten er bij komen kijken.
Op 110 heb je endgame, en ja ik was al snel uitgekeken op de hersenloos WQ die niets anders dan hetzelfde is van toen we voor het eerst 110 waren en nu, exlusief hier een daar een nieuwe door zones, niets dynamisch of wat dan ook, voor een mythic raider was het AP AP AP, saai. Maar daar heeft 7.3.5 niets mee te maken.
Hoezo moet er overal een reward tegenover staan, bij alles wat je doet in WoW? Dungeons geven nu dezelfde reward, alleen is de XP per level omhoog gegaan waardoor het minder lijkt. Een groot deel van de playerbase doet een dungeon graag voor de ervaring en de afronding van het verhaal. Dit is ook de reden waarom ze gedesigned zijn. De laatste jaren zijn de dungeons dus aardig hun doel voorbij gestreefd, gelukkig is het nu weer zoals het hoort. Ik weet niet of je al een Vanilla dungeon gedaan hebt, maar er zit eindelijk weer uitdaging in en je moet een beetje nadenken. Alleen maar een goede toevoeging toch. Je leert nu al vanaf low level. Zo kan ik hier nog 10 andere punten achter schrijven. Alleen maar positieve veranderingen, dit kan je niet negatief wegpraten. Het brengt trouwens ook weer dat RPG element terug wat volgens jou al jaren verdwenen is.
Mensen werken? School? Social life? Als je een dungeon doet van 30-60 min en je krijgt 10% xp van je level, is iets wat je niet 1 2 3 ga doen, xp per level omhoog waardoor het minder ''lijkt'' ? .... De erst wat je schrijft is zinloos.
Je verhaal over de zones is ook weer glazenbol gelul. Via de Champions Boards word je gewoon in chronologische zones van expansion naar expansion geleid. Alleen zijn ze ook zo sympathiek geweest om met de ervaren WoW speler rekening te houden zodat zij hun eigen zones/expansion konden kiezen. Zij kennen het verhaal al en kunnen nu hun favoriete zone doen, of de zone die ze bijna nooit gedaan hebben. Je ziet het weer als iets negatiefs wat op jou eigenlijk ook helemaal geen invloed heeft. Ik denk dat je al een tijdje WoW speelt en 110 bent, hoe awesome is het dat je nu in Shadowmoon Valley (TBC) kan beginnen in plaats van HFP? De groep die net begint en dit dan in jouw ogen onduidelijk zou vinden, ondervind jij daar hinder van? Help jij die newbees nu? Was jij eerst bezig met hun game ervaring? Ik denk van niet, dan kan je ze nu ook niet als argument gebuiken vind ik.
Chronologische order van expansions = Vanilla > BC > WRATH > CATA > MoP > WOD > Legion
Ingame is het Cata > BC/Wrath > Cata/MOP> WoD > Legion, als je chronologisch zou willen doen moet je dus beginnen bij BC > Wrath > Cata > Mop > WoD > Legion. See the difference
De groep die nu begint en in mijn guild zou zitten zou ik helpen ja, wederom probeer je iets te bedenken over mijn instelling, niet over hoe het effect heet voor mensen algemeen.
Ik heb al best veel geschreven en vergeet waarschijnlijk wat dingetjes, maar heb er wel genoeg tijd aan besteed dacht ik zo. Conclusie is dat ik het vooral negatief geblaat vind zonder sterke argumenten. Ik wil niet stigmatiseren, maar ik zou je bijna in de groep schuiven van de spelers die overal het zwarte en negatieve inzien, bij elke verandering die Blizzard toevoegt.
Mee eens, het heeft geen zin als je roze brillen draagt je moet denken dat alles effect heeft op alles, scaling is leuk, maar je moet het logisch uitwerken, over het algemeen is dat wel redelijk gegaan. Maar, dingen langzamer maken door dingen langzamer te maken van xp tot mobs etc is alleen leuk als je daar tijd voor heb en repetitief niet erg vind, dat JIJ het leuk vind en dat je toevallig andere mensen ken die het leuk vinden betekent niet dat elke nieuwe gamer in WoW het leuk gaat vinden, jij vind van wel en zal dit met uitermate fanatiek geloof geloven, ik niet, ik ben sceptisch, ze moeten een heel hoop er nog aan sleutelen, ze hebben het nu gemaakt alsof we vanilla spelen waar levelen tot max maanden lang duurt, dat kon toen d'r tijd, dat was de tijd, 2018 is anders, nieuwe spelers zijn anders.
En nee, ik houd niet van makkelijk, ik, zoals gezegd kom vanuit het vanilla tijdperk, dag 1 tot nu, ik doe mythic, hoe moeilijker hoe beter, daar zit uitdaging in, de huidige leveling? Alles behalve, kwa tijd en complexiteit. (tenzij je dood gaan omdat je drie boars pulled moeilijk vind...)
Gezien de gesprekken op de US forums, zeg gaan het echt nog veranderen en verbeteren, ze hebben geen keus.
AMD 7800X3D, ASUS ROG STRIX X678E-E GAMING, G.Skill Trident Z Neo F5 6000mhz, Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti EAGLE OC 12G