bbn_ldp schreef op zaterdag 10 februari 2018 @ 21:20:
[...]
Ik heb de dynamometer heimeier verdelers die voorzien zijn van automatische debietregelaars. Ik heb helaas geen debieten opgekregen van de vvw boer.
Ik zal mij eens verdiepen in het afstellen hiervan. Flow is toch hetzelfde als debiet?
Flow is inderdaad hetzelfde als debiet
[...]
Ik zou dus ook het debiet/flow moeten kunnen inregelen op deze verdelers. Als nacontrole kan ik dan nog ta en tr meten met de digitale thermometer.
Inderdaad, instellen/afstellen doe je normaal gesproken op basis van flow, een gelijke Dt over de groepen is dan normaal gesproken het resultaat.
Ik heb nu een ta van 28 naar het buffervat, maar zie dat jij met je war boven de 30 zit. Wat is de invloed van de ta? Als ik die hoger zet dan zal het huis sneller warm zijn en hoeft de wp de rest van de dag niet meer te draaien bij deze buiten temperaturen.
Hoe hoger de Ta hoe meer afgifte je hebt in je systeem en hoe eerder je huis inderdaad zal opwarmen.
Ik gebruik inderdaad WAR met een stooklijn van -5 Ta 32, +10 Ta 27.
Dit is een beetje experimenteren wat het beste bij jouw huis past. Je hebt in de meest ongunstige omstandigheden de juiste flow/Ta nodig. Dat betekend dus kijken wat er gebeurt bij wind/regen/etc. en eventueel bijstellen.
Hogere Ta betekent met een WP wel een slechtere COP, dus de kunst is om met een zo laag mogelijke Ta je huis warm te krijgen/nhouden
Heb jij flowmeters samen met de zoneregeling?
Yup, ik heb per groep flowmeters en op de meeste groepen een motortje voor de naregeling.
Waar is al die energie heengegaan dan

Dan moet je toch gevoeld hebben in huis (hoge ruimtetemperatuur)

Ik kan me niet voorstellen dat een Ta verhogen van 5 graden resulteert in een 50% slechtere COP