[DIY] Het grote (elektrische) gereedschapstopic Deel 3 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 73 ... 103 Laatste
Acties:
  • 915.396 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rinkel
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 09:06
Vliegvlug schreef op vrijdag 28 december 2018 @ 23:16:
[...]

Bestel deze automatische draadstripper: knipex 12-62-180

[Afbeelding]

Erg fijne draadstripper en dan hoef je er ook niets bij te zoeken om te bestellen ;)
Ik heb een zeer oude versie van dat ding, ik denk een jaar of 20 oud. Echt een super ding. Voor het eerst dat ik deze “opvolger” tegenkom.
Het fijne is dat de fijnafstelling automatisch gebeurd, je hoeft dus niet zo nauwkeurig af te stellen.

Deze komt op mijn boodschappenlijst.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 639074

DateTime.Now schreef op zaterdag 29 december 2018 @ 20:37:
[...]
Zijn er ook tweakers die een bovenfrees op geleide rail hebben ?
Zeker, maar dat geldt volgens mij voor het grootste deel van al die handige tweaker klussertjes hier. _/-\o_
Ik heb het idee dat het allemaal veel netter (=lees minder toleranties) er aan moet zitten. Misschien dat ik het overdenk..
Wat bedoel je precies met "netter" en waar loop je tegenaan als je het over "de toleranties" hebt en wát "overdenk" je?? ;)

Een Festool, of grote Bosch/Triton/Metabo/DeWalt is doorgaans met meer precisie in te stellen dan deze wat Spartaans aandoende 18V-Makita als je dat bedoelt.
Maar daar is prima mee te leven.

Deze kleine en compacte Makita is een fijne aanvulling op de grote bovenfrezen, maar ik gebruik hem niet als 'vervanger' voor zo'n forse bovenfrees als je begrijpt wat ik bedoel.

Heb je misschien last van teveel speling in de gehele setup, of mankeren er instelmogelijkheden??
Ik heb bij deze Makita bijv. de parallelgeleiding met fijnafstelling (195136-9) aangeschaft en dat stelt weer net wat lekkerder in.

Afbeeldingslocatie: http://i64.tinypic.com/b7kq9x.jpg

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Avvd
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
rinkel schreef op zondag 30 december 2018 @ 00:21:
[...]

Ik heb een zeer oude versie van dat ding, ik denk een jaar of 20 oud. Echt een super ding. Voor het eerst dat ik deze “opvolger” tegenkom.
Het fijne is dat de fijnafstelling automatisch gebeurd, je hoeft dus niet zo nauwkeurig af te stellen.

Deze komt op mijn boodschappenlijst.
Ik had ook bovenstaande van knipex echter had ik die terug gestuurd omdat hij niet lekker werkte, wellicht een fout model.

Uiteindelijk deze van knipex gekocht:
https://www.knipex.com/in...63&groupID=1381&artID=904

Iets duurder maar werkt aanzienlijk soepeler.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • rinkel
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 09:06
Blueone schreef op zondag 30 december 2018 @ 00:35:
[...]


Ik had ook bovenstaande van knipex echter had ik die terug gestuurd omdat hij niet lekker werkte, wellicht een fout model.

Uiteindelijk deze van knipex gekocht:
https://www.knipex.com/in...63&groupID=1381&artID=904

Iets duurder maar werkt aanzienlijk soepeler.
Hey! die ik nu heb lijkt daar inderdaad meer op. Ook recht, alleen helemaal zwart en nog iets rechthoekiger.

Dank voor de info!

Edit
Volgens mij lijkt deze er nog het meest op.

Maar die 12 42 195 komt op de shortlist.

[ Voor 16% gewijzigd door rinkel op 30-12-2018 01:10 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
Stoffel schreef op zaterdag 22 december 2018 @ 11:52:
Hmm, iemand toevallig een idee wat de oorzaak zou kunnen zijn van een compressor die na een tijdje vocht begint mee te spugen? Ik heb een water/olieafscheider erop zitten, en dat werkt prima voor ongeveer 30 minuten. Daarna komt er toch vocht mee. Voor zover ik kan zien zit er vrijwel niets in het reservoir van de waterafscheider. Na 30 min gebruik is de tank van de compressor gevoelsmatig zo'n 35 graden. Ik vraag me af of die waterafscheider nu gewoon niet goed werkt of dat het normaal is dat deze niet alles tegenhoudt als de luchttemperatuur begint te stijgen?
Ik denk ook teveel water in de ketel.
Heb je die al eens afgetapt? Onderop hoort op het diepste punt een schroef te zitten die je open kan draaien zodat water weggeblazen wordt. (ketel onder druk zetten)
Wel iets er onder of op een plek waar een vlek geen kwaad kan, meestal komt er een bruine drab mee(olie+water)


MikeyMan schreef op donderdag 20 december 2018 @ 10:17:
[...]


Moet zeggen dat mijn CTL MIDI zich ook prima houdt de afgelopen tijd. Koop wel expres de originele stoffen stofzakken van Festool. Deze kosten een lieve duit, maar beter zo dan dat de stofzuiger ermee ophoudt.
Heb echt heel veel fijnstof erin gehad, maar het filter loopt nieteens heel hard vol. De zak logischerwijs wel, denk dat ik er de afgelopen drie maanden een stuk of 15 heb vol gezogen.
Een keer in de week filter uitkloppen gaat best nog, zonder zuigkrachtvermindering.

Kan vast beter met een zelfreinigend apparaat, maar dat was me even te gortig.
Gebruik je deze?
Waarom geen longlife? Dan had je vanaf nu gratis zakken "gehad".
Ik gebruik longlife`s in een CT22 en CT33 liter, al vanaf aanschaf stofzuigers, die gaan dus al een jaar of tig mee.
Goed uitkloppen (buiten ivm fijnstof, in een grijze vuilniszak van 5 ct) en gaan. Filters klop ik meestal ook gelijk schoon als de zak vol is.
Kocht er toen ook gelijk een vuilcontainer bij, erg handig zo`n emmer die je, als hij vol is bij waterzuigen, er uit kan tillen zonder met de machine te slepen om te legen.
Die mogelijkheid heeft de kleinere midi niet zover ik weet.


Blomminator schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 15:05:
Hoe bewaren jullie het gereedschap? Ik ben gewoon thuisklusser, af een toe vriend helpen en heb geen specifiek gereedschap.
Nu heb ik zelf alles veelal los in de kast of verdeelt of timmerkisten liggen. En kan dus nooit gemakkelijk wat pakken.

Ik vind zo'n foedraal voor steeksleutels wel handig (ken ik vn m'n pa). Dan neem je altijd alle maten mee, en je ziet wat er ontbreekt. Maar voor alle losse dingen waterpomptang, nijptang.. honderdduizend losse bouten en moeren... Ik zou wel graag beginnen met een "ecosysteem".

Iemand voordelen? Nadelen? Alternatieven?

Thnx!!
Ik heb vrijwel alles in systainers, dwz de machines. Lekker stapelbaar, overzichtelijk en schakelbaar zodat bv 5 systainers in één keer gedragen kunnen.
Ik heb maar een aantal systainers met los spul, denk aan éen met alle soorten lasklemmen, één met klein loodgietspul zoals ringen, afdichtingen en knelringen/setjes. En met Elektraspul.
Mits een machine in een systainer past koop ik een grotere maat systainer zodat alles in die kist past. En dan gaat de originele stalen koffer bij het vuil. Die zijn niet lekker stapelbaar, zijn allemaal een andere maat en die kan je niet schakelen.
Bv bij de slijptol zitten de stofkap, gleuvenslijpkap, alle soorten schuur- en slijpschijven, een brilletje, een paar handschoenen, de originele moer en sleutel (zijn vervangen door snelsluitmoeren) en wat klein grut, in één systainer.
Dat geldt voor alles, machine, accessoires en klein gereedschap zit bij elkaar.
Dat is makkelijk uitzoeken/opruimen...….systainers open en alles wat bij een machine hoort in de juiste bak mikken.
Grijp je nooit mis omdat je alles bij de hand hebt als je een machine meeneemt/sstainer pakt.
Inmiddels een systainer of 50 bij elkaar gespaard.

Voor klein gereedschap is een gereedschapkoffer handig, hoeft niet gelijk een Parat te zijn, maar die kant op moet je denken. Je kan sleutels, schroevendraaiers, tangen, meetapparatuur, etc, allemaal een eigen plek geven in de bodem en op de bladen.
Zie je ook gelijk als er iets mist en in die koffer zit ook alles wat je nodig hebt in één greep.
Op een gegeven moment weet je blind waar het zit, vooral makkelijk als iemand even wat moet aangeven.

Boutjes, moertjes, ringen, schroeven ed zitten per groep in doorzichtige containers met vakjes zodat je zonder openen kan zien wat je zoekt. Goedkope van de Hornbach. De bakken zijn stapelbaar en er gaan 4 assortibakken in een draaghouder. Gaat zo`n doosje stuk dan koop je voor weinig een nieuwe. (of breid je uit)

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MikeyMan
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 09:43

MikeyMan

Vidi, Vici, Veni

Teijgetje schreef op zondag 30 december 2018 @ 02:25:


[...]


Gebruik je deze?
Waarom geen longlife? Dan had je vanaf nu gratis zakken "gehad".
Ik gebruik longlife`s in een CT22 en CT33 liter, al vanaf aanschaf stofzuigers, die gaan dus al een jaar of tig mee.
Goed uitkloppen (buiten ivm fijnstof, in een grijze vuilniszak van 5 ct) en gaan. Filters klop ik meestal ook gelijk schoon als de zak vol is.
Kocht er toen ook gelijk een vuilcontainer bij, erg handig zo`n emmer die je, als hij vol is bij waterzuigen, er uit kan tillen zonder met de machine te slepen om te legen.
Die mogelijkheid heeft de kleinere midi niet zover ik weet.
Gebruik idd de wegwerp zakken. Vertrouw dat uitkloppen niet zo. Liever gewoon een schone zak erin. En als ik klaar ben met de verbouwing gok ik dat ik zomaar ook jarenlang met een zak vooruit kan.

De midi kan wel nat zuigen, maar die vuilcontainer kan er niet in. Had achteraf eigenlijk ook een afvalvafscheider moeten maken. Maar leek me of te duur of teveel gedoe om bij elkaar te sprokkelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
Uit mn mooie lange lidl winkelhaak is een pinnetje verdwenen. Nu blijft hij niet haaks meer. Jammer, want hij was eigenlijk hardstikke prima. Geen bonnetje meer, dus geen garantie (ook de moeite niet, voor 7 euro oid).

Ik maak er toch meer gebruik van dan gedacht. Hebben jullie suggesties voor een betaalbare winkelhaak van een 75cm?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
@Raymond
Kun je geen stukje spijker van de goede diameter er in stuiken?
Iets te lang en dan van twee kanten plat slaan op een aambeeld/plat stuk ijzer.

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hansvk
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 11:40
DateTime.Now schreef op zaterdag 29 december 2018 @ 20:37:
[...]


Zijn er ook tweakers die een bovenfrees op geleide rail hebben ? Ik heb het idee dat het allemaal veel netter (=lees minder toleranties) er aan moet zitten. Misschien dat ik het overdenk..

Ik klem meestal een geleider (rechte lat) op mijn werkstuk. Kwestie dan van rustig frezen en de frees tegen de lat gedrukt houden.

PV 3520Wp - WP Itho Amber 95 - WPB Atlantic Explorer V4 200L - gasloos sinds aug 2023


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Annuk
  • Registratie: Juli 2010
  • Nu online
Blomminator schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 15:05:
Hoe bewaren jullie het gereedschap? Ik ben gewoon thuisklusser, af een toe vriend helpen en heb geen specifiek gereedschap. Ik bedoel, het loopt uiteen van een oude moker tot een beunhaas lasapparaat, een accutol en een zwik steeksleutels. Niet dat ik enkel met hout of staal werk of specifieke klussen doe. Het is echt "klusjesman"-spul.

Op mijn werk hebben we alles van Bosch en dat bevalt prima (als men ook daadwerkelijk zou opruimen). Nu heb ik zelf alles veelal los in de kast of verdeelt of timmerkisten liggen. En kan dus nooit gemakkelijk wat pakken.

Ik vind zo'n foedraal voor steeksleutels wel handig (ken ik vn m'n pa). Dan neem je altijd alle maten mee, en je ziet wat er ontbreekt. Maar voor alle losse dingen waterpomptang, nijptang.. honderdduizend losse bouten en moeren... Ik zou wel graag beginnen met een "ecosysteem".

Dit ken ik dan werk, en vind ik mooi;
https://www.amazon.de/Bos...r=8-15&keywords=bosch+box

Of deze:
https://www.amazon.de/Ls-...sr=8-8&keywords=bosch+box

En er dan 3 glijbakken in kopen.

...Zou ook de boor/accutol/slijper/etc op termijn hierin kunnen bewaren. Met deze bijv;
https://www.amazon.de/dp/...hL.jpg&sb-ci-a=B01IKP6AJQ

Iemand voordelen? Nadelen? Alternatieven?

Thnx!!
Volgens mij heb je al een heel aantal tips gekregen, maar zal ook nog ff mijn duit in het zakje doen.
M'n elektrisch gereedschap heb ik allemaal aangeschaft in systainers (M-boxen om in Makita bewoording te blijven).
Heb m'n ring/steek/ratelsleutels allemaal in een foedraal zitten die je ook al noemt.
En heb een gereedschapstas (zoiets als deze: https://www.gereedschapsk...ey-fatmax-gereedschapstas) waar ik m'n "grijpvoorraad" aan handgereedschap in heb.
Dan heb ik m'n overige handgereedschap wat ik veel minder gebruik nog in een parrat/B&W koffer zitten (iets als dit: https://www.mytoolstore.n...offer-basic-leeg-002105le)

Voor het klein materiaal als lasklemmen/adereindhulzen e.d. gebruik ik deze koffers: https://www.soer.nl/gereedschapsbox-42x33x6-cm.html (let op: prijzen excl. btw op deze site)
En voor de gangbare schroeven e.d. die ik gebruik heb ik de grote versie van die koffer: https://www.soer.nl/gereedschapsbox-420x334x115-mm.html

En de losse materialen zoals waterpassen/trekveren/buigveren e.d. heb ik gewoon los erbij liggen

Vake beej te bange! Maar soms beej oek te dapper! ;)
Zonder de agrariër ook geen eten voor de vegetariër!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
Teijgetje schreef op zondag 30 december 2018 @ 13:05:
@Raymond
Kun je geen stukje spijker van de goede diameter er in stuiken?
Iets te lang en dan van twee kanten plat slaan op een aambeeld/plat stuk ijzer.
Ik heb er nu een 3mm boutje in zitten. Werkt, maar niet goed genoeg(zit niet echt vast). Om in de toekomst continu paranoia te moeten zijn over de haaksheid, zie ik niet echt zitten :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
Als het boutje de haak recht zet, neem je de borst van het boutje en dan iets langer. Als je dat van twee kanten stuikt hebt je een klinknagel die de boel vast zet.
Haak zal wel alu zijn, dus om daar een iets dikkere stalen pen-eind in plat te slaan gaat wel werken. Even rammen. Met een stalen haak zal het stukje pen iets korter moeten zijn om hem er in te kunnen slaan.
Maar met wat klappen en een vijltje om het uitstekende deel glad te vijlen kom je er ook.

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blomminator
  • Registratie: Augustus 2012
  • Niet online
Dank voor alle tips over het opbergsysteem!

Vanmorgen met de Haakse Slijper van Bosch die eerder voorbij kwam in de aanbieding op de Duitse Amazon staan slijpen. Handzaam, klein maar ging als een trein. Mijn timmermansoog was niet geheel wakker vanmorgen, 1 paaltje net wat scheef afgezaagd. Maar top-apparaat, als een warm mes door de boter. Het haaks aftekenen was op zich al een kunst.. want mijn winkelhaak werkt alleen vlak (liggend). Niet "om het hoekje"..

Aangezien dit zo ongeveer mijn eerste keer slijpen was... zijn er nog tips? Enkel keertje liep de slijper even weg, maar mag geen naam hebben volgens mij. Vonkeregen netjes over de rand van het balkon gespoten, veilig dus!
Wel is mijn gekochte schijf (stanley) dik. 3mm. Op werk hebben we ze van 1mm. Minder "verlies" en minder gedoe met uitmeten natuurlijk. Want 2x snijden is 6mm materiaal weg, en 1 pootje ruim te kort...
Over schijven zelf nog meer te vertellen?

Daarna de 4 pootjes onder een stalen plaat gelast (ging ook redelijk) en het geheel staat als een huis onder de tv. Dit met het lasapparaat van de Lidl gedaan. Niet deze; maar lijkt er veel op.
Alleen deze is traploos, en de mijne heeft maar 2 standen.
https://www.lidl-shop.nl/...er-lasapparaat/p100236856
Maar ach, het zit zeker muur- en muurvast! Maar echt netjes lassen moet ik nog wel veel voor oefenen denk ik.


De werkplaats was wel krap, maar 't ging !
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/xh8D53IjyO545qjlJXPRoUls/thumb.jpg

[ Voor 3% gewijzigd door Blomminator op 31-12-2018 15:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Anoniem: 639074 schreef op zondag 30 december 2018 @ 00:27:
[...]

Zeker, maar dat geldt volgens mij voor het grootste deel van al die handige tweaker klussertjes hier. _/-\o_

[...]

Wat bedoel je precies met "netter" en waar loop je tegenaan als je het over "de toleranties" hebt en wát "overdenk" je?? ;)

Een Festool, of grote Bosch/Triton/Metabo/DeWalt is doorgaans met meer precisie in te stellen dan deze wat Spartaans aandoende 18V-Makita als je dat bedoelt.
Maar daar is prima mee te leven.

Deze kleine en compacte Makita is een fijne aanvulling op de grote bovenfrezen, maar ik gebruik hem niet als 'vervanger' voor zo'n forse bovenfrees als je begrijpt wat ik bedoel.

Heb je misschien last van teveel speling in de gehele setup, of mankeren er instelmogelijkheden??
Ik heb bij deze Makita bijv. de parallelgeleiding met fijnafstelling (195136-9) aangeschaft en dat stelt weer net wat lekkerder in.

[Afbeelding]
Bij wat voor bewerking ga je over op een zwaardere frees? Mijn RT0700 kloon gaat nog door meranti met een 20mm frees 5mm diep op redelijke snelheid.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
Ik was vandaag in de Gamma op zoek naar metaalboren voor het ophangen van bijv. een schuifdeurenrails. Een standaard (generiek) Bosch professional setje koste daar € 50,-.

Een (simpel) Dormer setje bij amazon.de kost € 59,37.

Is mijn aanname correct (mede gebaseerd op informatie in dit topic) dat dit laatste setje veel meer waar voor mijn geld is?

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
Dit soort spullen is onredelijk duur in de standaard bouwmarkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
Maar is zo'n Dormer setje ook het beste goed voor het geld.

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
CurlyMo schreef op maandag 31 december 2018 @ 15:48:
Ik was vandaag in de Gamma op zoek naar metaalboren voor het ophangen van bijv. een schuifdeurenrails. Een standaard (generiek) Bosch professional setje koste daar € 50,-.

Is mijn aanname correct (mede gebaseerd op informatie in dit topic) dat dit laatste setje veel meer waar voor mijn geld is?
De Dormer-set is meer waar voor je geld voor die prijzen. 19 vs 6 lijkt me een no-brainer voor haast dezelfde prijs.
Maar om echt te kunnen kijken wat de betere boor is, is een kwestie van vergelijken; Tot welke treksterkte staal(legering) kun je er mee boren? (Pisbakkenstaal met een titanium coating blijft pisbakkenstaal. ;) )

De vraag is hoe vaak en wat ga je boren?

Een Bosch Professional HSS-G 135 19 delig kost 29,45 bij Hornbach. Daar kan je alle normale gangbare metalen mee boren tot een treksterkte van 900N/mm² (titaniumlegering).

Dat kan overigens ook met een Alpensetje van 14,95. Die boren zijn iets "zachter" en zijn dus wat eerder bot bij veelvuldig gebruik en kunnen alleen een iets minder harde staalsoort als een titaniumlegering aan. (Is niks mis mee voor af en toe een gaatje in huis-, tuin-, en keuken-staal)

Voor roestvrij staal heb je sowieso cobalt-boren nodig, RVS is taai staal dat een gewone HSS-boor snel laat verbranden, setje van 6 boren kost 14,90.

Vaak blijven duurdere boren langer scherp doordat het van beter/harder staal gemaakt is. En zo`n titanium coating (goud) verlengd ook de standtijd.
Dat gezegd hebbende worden alle boren bot (ook de titanium-gecoate), en breken ze allemaal (hoe harder hoe sneller).
Om lang plezier te hebben en een korte boortijd moet je dus toch af en toe slijpen, hoe duur je boor ook is. (en gebroken is dan helemaal @#$$$###, en de titanium coating ben je ook na één keer slijpen kwijt ;) ).

Als je het voor huis tuin en keukengebruik hebt kan je beter een gewone goede set nemen, bv de 19 delige Bosch, en een borenslijphulpje van 8 euro. Dan heb je altijd scherpe boortjes.

[ Voor 6% gewijzigd door Teijgetje op 31-12-2018 19:15 ]

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
Werkt zo'n apparaat?
Ik kan me dat nooit voorstellen, zo'n plastic gevalletje :

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
De vraag is hoe vaak en wat ga je boren?
Wat ik al aangaf. Ik zie bij de Gamma een metaalboorset staan voor € 50,-. Ik vermijd het meest simpele eigen merk spul. Dan kijk ik daarna wat ik voor € 50,- nog meer kan kopen bij andere toko's.

Wat ik ga boren is op dit moment vooral huis, tuin en keuken spul. Maar het kan in de toekomst ook best RVS spul zijn voor in de tuin. Of bijv. zonnepanelen materiaal. Ik wil vooral niet in de situatie terecht komen dat ik nu iets koop en over een tijdje weer iets moet kopen, omdat de boren bot of kapot zijn. Of dat ik nu iets koop en dan een klus wil beginnen op een willekeurige zondag, om er dan achter te komen, dat wat ik gekocht heb niet geschikt is.
Als je het voor huis tuin en keukengebruik hebt kan je beter een gewone goede set nemen, bv de 19 delige Bosch, en een borenslijphulpje van 8 euro. Dan heb je altijd scherpe boortjes.
Lijkt me prima. Anderen eens?

Overigens, kan ik met zo'n Dormer setje niet ook direct RVS boren? Nope, ik las het al :)

[ Voor 3% gewijzigd door CurlyMo op 31-12-2018 20:50 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DoeEensGek
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
Blomminator schreef op maandag 31 december 2018 @ 15:06:
Dank voor alle tips over het opbergsysteem!

Vanmorgen met de Haakse Slijper van Bosch die eerder voorbij kwam in de aanbieding op de Duitse Amazon staan slijpen. Handzaam, klein maar ging als een trein. Mijn timmermansoog was niet geheel wakker vanmorgen, 1 paaltje net wat scheef afgezaagd. Maar top-apparaat, als een warm mes door de boter. Het haaks aftekenen was op zich al een kunst.. want mijn winkelhaak werkt alleen vlak (liggend). Niet "om het hoekje"..

Aangezien dit zo ongeveer mijn eerste keer slijpen was... zijn er nog tips? Enkel keertje liep de slijper even weg, maar mag geen naam hebben volgens mij. Vonkeregen netjes over de rand van het balkon gespoten, veilig dus!
Wel is mijn gekochte schijf (stanley) dik. 3mm. Op werk hebben we ze van 1mm. Minder "verlies" en minder gedoe met uitmeten natuurlijk. Want 2x snijden is 6mm materiaal weg, en 1 pootje ruim te kort...
Over schijven zelf nog meer te vertellen?
Ik gebruik altijd schijfjes van het werk, ook 1mm schijfjes. Er zit nog al wat verschil in kwaliteit, sommige schijfjes zijn zo op of breken snel. Daarover gesproken met slijpen gebeuren de meeste en ergste ongelukken door "onkunde". Neem veiligheid daarbij sirieus.

Slijpen niet gelijk doorslijpen op 1 plek. Streep trekken en die dieper maken in stappen. Bij een lange plaat laat ik sommige plekken was zitten om te voorkomen dat de schijf klem komt te zitten. Met slijpen ligtjes duwen in het materiaal, te zacht en je verbuikt al je schijfjes, te hard en in ergste geval klapt je schijf. Al vindt je tol het ook niet fijn.
Daarna de 4 pootjes onder een stalen plaat gelast (ging ook redelijk) en het geheel staat als een huis onder de tv. Dit met het lasapparaat van de Lidl gedaan. Niet deze; maar lijkt er veel op.
Alleen deze is traploos, en de mijne heeft maar 2 standen.
https://www.lidl-shop.nl/...er-lasapparaat/p100236856
Maar ach, het zit zeker muur- en muurvast! Maar echt netjes lassen moet ik nog wel veel voor oefenen denk ik.


De werkplaats was wel krap, maar 't ging !
[Afbeelding]
Lassen is veel oefenen!
Stap voor Stap Elektrode Lassen is geen verkeerd boek!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
Raymond schreef op maandag 31 december 2018 @ 20:06:
Werkt zo'n apparaat?
Ik kan me dat nooit voorstellen, zo'n plastic gevalletje :
Zou het wel moeten doen, ik zal hem eens opzoeken, er moet er hier ook nog ergens een liggen.
Dat plastic is natuurlijk alleen geleider, daar komt verder geen kracht op, juiste gaatje nemen om "recht" te slijpen. ;) Slijpen doe je op een keramisch schijfje binnenin dat je met een boormachientje ronddraait. Geen rocket-science.
Ik heb twee slijpmachines en wat slijptollen liggen, meestal slijp ik een boortje uit de hand.
Moet je wel geoefend voor zijn, dan is zo`n borenslijper zekerder.

@Blomminator
Ik vermoed dat je een 115 mm machine hebt?
Daar zijn gewoon slijpschijfjes 1 mm voor te krijgen.
Zelfs de Action heeft die voor een drol, die gaan wel wat sneller op.

@CurlyMo
Voor RVS heb je echt cobalt-boren nodig. Die zijn normaal duur. Zo`n setje van 6 is een prima deal voor 14,90.
RVS boren zijn normaal korter dan gewone boren, wil je die in gelijke lengte (breekt wel makkelijk) dan betaal je de hoofdprijs.
En het belangrijkste, RVS boor je langzaam. Liefst met boorolie.
Zolang je langzaam boort kom je met HSS ook vaak wel een eind (trapsgewijs groter) maar daarbij verbrandt het snijvlak al snel als je te snel draait.

[ Voor 17% gewijzigd door Teijgetje op 31-12-2018 21:16 ]

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 639074

-DarkShadow- schreef op maandag 31 december 2018 @ 15:17:
[...]
Bij wat voor bewerking ga je over op een zwaardere frees? Mijn RT0700 kloon gaat nog door meranti met een 20mm frees 5mm diep op redelijke snelheid.
Ik heb daar geen vastomlijnd dogma voor, maar als de freesschacht 12mm bedraagt dan móet je wel naar een zwaardere machine grijpen. ;)

Maar jouw forse 20mm frees met een 8mm(??) schacht begint voor mij op zo'n lichtgewicht machine wat instabiel aan te voelen en dan pak ik liever m'n Festool of (2000W??) Bosch.
Niet alleen de handling daarvan voelt stabieler, maar ook het toerental blijft zoals het is bedoeld.

Ik gebruik deze Makita vooral als kantenfrees en voor profielfrezen met een grote radius wijk ik liever uit naar iets zwaarders.
Het kan misschien allemaal wel, maar ik weet niet zeker of je zoiets ook echt moet willen op deze toch compacte machine. :P
CurlyMo schreef op maandag 31 december 2018 @ 20:46:
[...]
Wat ik ga boren is op dit moment vooral huis, tuin en keuken spul. Maar het kan in de toekomst ook best RVS spul zijn voor in de tuin. Of bijv. zonnepanelen materiaal. Ik wil vooral niet in de situatie terecht komen dat ik nu iets koop en over een tijdje weer iets moet kopen, omdat de boren bot of kapot zijn. Of dat ik nu iets koop en dan een klus wil beginnen op een willekeurige zondag, om er dan achter te komen, dat wat ik gekocht heb niet geschikt is.
Boren breken en boren slijten, dat is nooit geheel te voorkomen, maar je kunt het wel enigszins beperken.
Met van ieder maat boor slechts 1 exemplaar krijg je vroeg of laat een keer een probleem en grijp je mis. ;)

Boren 'uit de hand' in metaal gaat zelden lekker, tenminste vanuit de boor bekeken.
Je bent dan meestal wiebelend aan het schrapen ipv aan het "snijden" met een regelmatige krul.
Het is dat "snijden" icm boorolie, dat met een kolomboormachine gecontroleerder verloopt en je boren spaart.

RVS boren is vanwege de taaiheid en de onvoorspelbare harding tijdens dit boren vooral funest bij het doorbreken van het boorgat.
Het is meestal daar waar de boor(punt) gaat breken, zeker als je dit uit de hand doet.
Met een goede HSS kwaliteit is overigens rvs wel te boren, maar het risico op breuk is irritant groot.

Vergeet al die tin-gecoate features die na een paar boorgaten zijn verdwenen en gebruik zoals al eerder is aangegeven liever een cobalt legering die je in de gehele boor terugvindt en ook bij bot worden en naslijpen aanwezig blijft.
Met een boren assortiment als deze koffer kun je bijv. voor relatief weinig geld een eind weg breken en zij zijn voor niet-industrieel gebruik goed genoeg.

Afbeeldingslocatie: http://i66.tinypic.com/11wfpdj.jpg

Het is geen Dormer & co, maar de vraag is of je die ook echt nodig hebt. ;)
Overigens, kan ik met zo'n Dormer setje niet ook direct RVS boren? Nope, ik las het al :)
Ja, dat kan wel, maar het is een duur experiment dat ook goedkoper kan. :P

[ Voor 53% gewijzigd door Anoniem: 639074 op 02-01-2019 03:39 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
@Bhagavad zo'n koffer ga ik nooit volledig gebruiken dus dat vind ik zonde. Is dit dan geen beter alternatief; 36 delig, 5% cobalt voor minder dan de 2 hornbach setjes zoals gelinkt door @Teijgetje (€ 40 over € 45)

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ASW1
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 11:21
Zo'n koffer ga je ook nooit helemaal gebruiken, op een gegeven moment zijn alle 3 of 4 mm boortjes op en dan is het tijd om een nieuwe te halen, ook al zit de koffer nog 70% vol.
Waar het uiteindelijk op neer komt is dat boortjes een verbruiksartikel zijn dat je met enige regelmaat bij moet kopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
^^^
Dat dus. Boren, bitjes, zaagjes: het zijn verbruiksartikelen en je kan het beter beschouwen als in de categorie schuurpapier oid. Ze slijten met gebruik en je vervangt ze dan weer door een nieuwe.

Dus wees dus niet te voorzichtigmmet uitzoeken, het is niet als een nieuwe machine die een forse investering voor langere tijd is. Als ze niet bevallen is niet erg, dan worden de volgende gewoon andere :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
Dan nog steeds, mijn klussen zijn voornamelijk hout voor een verbouwing. Directe klus is wat rails werk voor schuifdeuren en sporadisch doe ik wat aan case modding. Dan blijft het overkill aanvoelen. Maar jullie advies neem ik serieus. Als het dus is twee keer boren en dan nieuw bootje pakken, bij wijze van, dan snap ik het. Als ik tientallen keren kan boren per boortje dan is zo'n 36 delig set meer dan voldoende.

Is die HBM dan een betere keus dan de Bosch?

@Raymond Boortjes en bitjes zag ik eigenlijk niet zo. Ik dacht dat dat ook goed investeren was en dan klaar. Mijn bitjes gaan ook al jaren mee, maar misschien klus ik te weinig.

[ Voor 16% gewijzigd door CurlyMo op 01-01-2019 10:39 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
Ik ben begonnen met een cheap setje dat per 0,5mm oploopt tot 10mm. Maar die zat wel in een fijn opbergblik. Nu 10jr later zijn alle boortjes intussen wel vervangen door goeie :)
Wisselende merken, dormer, heller, alpen enzo. Bevallen allemaal goed.

Pak dus gewoon een setje dat je past en een redelijke kwaliteit heeft, dan kan je meteen van start. En in verloop van tijd moet je vanzelf wel gaan vervangen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
Raymond schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 10:44:
Pak dus gewoon een setje dat je past en een redelijke kwaliteit heeft, dan kan je meteen van start. En in verloop van tijd moet je vanzelf wel gaan vervangen :)
Dan lijkt me het vorige setje van HBM iets veelzijdiger, en houdt ik gewoon rekening met het selectief vervangen van boortjes door echt goede kwaliteit. Dat zijn dan de boortjes die je waarschijnlijk ook het meest gebruikt.

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
Die HBM set ziet er goed uit. De doos die @Bhagavad linkt ook.
Het hangt een beetje af van je boorkop of je 13 mm in kan spannen, hobbymachines gaan meestal tot 10 mm en dan zijn boren groter dan 10 alleen leuk om naar te kijken. ;)

Niet aan HBM gedacht, hoewel ik daar deze zomer staal-komborstels voor de haakse slijptol heb gekocht voor 2 euro per stuk die niet onder deden voor de komborstels van 14-20 euro elders.

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
Onlangs werd deze Hornbach assortiment koffer aangeraden:
Afbeeldingslocatie: https://www.hornbach.nl/data/shop/D04/001/704/410/094/DV_8_5086765_20120614172730.jpg

Nu was ik aan het bladeren op HBM en zag ook deze:
Afbeeldingslocatie: https://cdn.hbm-machines.com/images/cache/hbm-040-35.jpg-1920x1080-9963a37c8d.jpg

Gezien de stapelbaarheid als een systainer lijkt me die net wat handiger.

Of zelfs deze:
Afbeeldingslocatie: https://cdn.hbm-machines.com/images/cache/hbm-002-94.jpg-1920x1080-feecf37c8d.jpg

Voor wie het aangaat :)

[ Voor 18% gewijzigd door CurlyMo op 01-01-2019 15:48 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
Aangeraden is een groot woord ;) , ik heb die van de Hornbach, ze waren toen in de aanbieding dus goedkoop. En goed stapelbaar per box van 4, een torentje is geen probleem en neemt alleen de voetmaat in.

De eerste van HBM is een nette doos, schakelbaar tot drie dozen om te dragen begrijp ik. Al zie ik niet hoe je ze aan elkaar klikt.
En steviger en iets groter dan de assortibakken van de Hornbach van 4,50. Zet je er twintig op elkaar dan moet je of los ze afstapelen, of per drie. Wil je combineren/je hebt bepaalde dozen nodig dan denk ik dat je ze onderling los en vast moet maken. Die van de Hornbach zitten los, die zet je in één handeling over in een andere box.

De laatste van HBM kan je volgens mij niet stapelen door de ronde bovenkant van de box. Plat kan wel, zodat de bakken lades zijn, maar ik weet niet of dat met veelvuldig vervoer in mijn bus handig is en ze niet gaan (uit)schuiven. De box lijkt mij tamelijk fragiel voor intensief verplaatsen.
Thuis in een hoekje zullen ze prima voldoen.

[ Voor 3% gewijzigd door Teijgetje op 01-01-2019 17:01 ]

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _ferry_
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

_ferry_

Moderator Tweaking

Nipple Tweaker

Teijgetje schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 12:54:
Die HBM set ziet er goed uit. De doos die @Bhagavad linkt ook.
Het hangt een beetje af van je boorkop of je 13 mm in kan spannen, hobbymachines gaan meestal tot 10 mm en dan zijn boren groter dan 10 alleen leuk om naar te kijken. ;)

Niet aan HBM gedacht, hoewel ik daar deze zomer staal-komborstels voor de haakse slijptol heb gekocht voor 2 euro per stuk die niet onder deden voor de komborstels van 14-20 euro elders.
Ik ben zelf wel fan van de Heller boorsetjes;
https://www.bol.com/nl/l/...nsets/N/27938+4286017471/ bijvoorbeeld

Overigens gebruiken we voor de kolomboor andere boortjes dan in de accutol, anders teveel kans op breken of juist bot worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
_ferry_ schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 17:16:
[...]

Ik ben zelf wel fan van de Heller boorsetjes;
https://www.bol.com/nl/l/...nsets/N/27938+4286017471/ bijvoorbeeld

Overigens gebruiken we voor de kolomboor andere boortjes dan in de accutol, anders teveel kans op breken of juist bot worden.
Zou dit niet gewoon hetzelfde zijn als die HBM boortjes? Verpakking ziet er in ieder geval hetzelfde uit met alleen een andere kleurstelling :)
Teijgetje schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 16:54:
De laatste van HBM kan je volgens mij niet stapelen door de ronde bovenkant van de box. Plat kan wel, zodat de bakken lades zijn, maar ik weet niet of dat met veelvuldig vervoer in mijn bus handig is en ze niet gaan (uit)schuiven. De box lijkt mij tamelijk fragiel voor intensief verplaatsen.
Thuis in een hoekje zullen ze prima voldoen.
Volgens mij kan je ze juist wel stapelen. En dat gele ding in de toren is een draagbeugel. Hij is dus expliciet bedoeld om te vervoeren. Dat zou dus goed moeten gaan.
Afbeeldingslocatie: https://cdn.hbm-machines.com/images/cache/301001_3.jpg-1920x1080-85bf537c8d.jpg

[ Voor 41% gewijzigd door CurlyMo op 01-01-2019 17:49 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _ferry_
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

_ferry_

Moderator Tweaking

Nipple Tweaker

CurlyMo schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 17:47:
[...]

Zou dit niet gewoon hetzelfde zijn als die HBM boortjes? Verpakking ziet er in ieder geval hetzelfde uit met alleen een andere kleurstelling :)


[...]

Volgens mij kan je ze juist wel stapelen. En dat gele ding in de toren is een draagbeugel. Hij is dus expliciet bedoeld om te vervoeren. Dat zou dus goed moeten gaan.
[Afbeelding]
Oh geen idee eigenlijk. Al zegt een blik natuurlijk weinig over de boortjes zelf. De boortjes die ik heb zitten in een kunstof houder. Zoiets:
Afbeeldingslocatie: https://images-eu.ssl-images-amazon.com/images/I/41fBuuXx0NL._SR600%2C315_PIWhiteStrip%2CBottomLeft%2C0%2C35_PIAmznPrime%2CBottomLeft%2C0%2C-5_SCLZZZZZZZ_.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • walletje-w
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 09:21
Een stapje hoger dan die hornbach assortiment set is volgens mij deze set van Auer. In ieder geval als ik mag geloven na lang spitten, lezen en leren in dit topic. Ik ben zelf ook nog druk op zoek om te bepalen wat voor 'ecosysteempje' ik in elkaar ga zetten. Tot nu toe voornamelijk nog goedkoop studie beun materiaal.
https://www.auer-packagin...tsboxen-35-x-29,5-cm.html in combinatie met https://www.auer-packaging.com/nl/nl/Toolboxen-Rek.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • burne
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

burne

Mine! Waah!

Teijgetje schreef op maandag 31 december 2018 @ 21:02:

En het belangrijkste, RVS boor je langzaam. Liefst met boorolie.
Daar zijn gewoon tabelletjes voor de vinden:

https://www.rew.nl/assets...n-hss-en-hss-co-boren.pdf

6mm gat in RVS 304: 600 toeren, liefst koelen met emulsie, anders met snijolie.

'Cobalt' is geen boor van kobalt, het is een HSS-achtige legering met iets meer kobalt. Met een 'Cobalt'-boor zou je hetzelfde gat met 700 rpm kunnen boren.. Voor gewoon gebruik niet de moeite waard, IMHO. Speciale boren zijn voor mensen die een productietarget moeten halen. 1000 gaten per uur, eens per uur van gereedschap wisselen, dat soort targets.

I don't like facts. They have a liberal bias.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cobb
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 03-06 10:27
Ik heb nog oude Bosch haakse slijper en die doet het opzichte prima..maar....hij heeft een knop die je kunt vastzetten. Dat is tijdens het werken wel fijn maar als hij na een tijdlang ongebruikt weer wordt aangezet springt hij dus gelijk op vol vermogen (als ik ben vergeten om het knopje om te zetten). Levensgevaarlijk...Is dit probleem in de moderne machines opgelost?

U don't get it boy, this isn't a mudhole. It's an operating table. And I'm the surgeon.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • ASW1
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 11:21
Cobb schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 19:34:
Ik heb nog oude Bosch haakse slijper en die doet het opzichte prima..maar....hij heeft een knop die je kunt vastzetten. Dat is tijdens het werken wel fijn maar als hij na een tijdlang ongebruikt weer wordt aangezet springt hij dus gelijk op vol vermogen (als ik ben vergeten om het knopje om te zetten). Levensgevaarlijk...Is dit probleem in de moderne machines opgelost?
Dat zou niet zo moeten werken, die vastzetknop (of hoe noem je die?) moet mee uit gaan wanneer je de de machine uitzet. Tenzij je in plaats van de machine met de knop uit te zetten de stekker eruit hebt getrokken.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DoeEensGek
  • Registratie: Maart 2009
  • Nu online
Cobb schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 19:34:
Ik heb nog oude Bosch haakse slijper en die doet het opzichte prima..maar....hij heeft een knop die je kunt vastzetten. Dat is tijdens het werken wel fijn maar als hij na een tijdlang ongebruikt weer wordt aangezet springt hij dus gelijk op vol vermogen (als ik ben vergeten om het knopje om te zetten). Levensgevaarlijk...Is dit probleem in de moderne machines opgelost?
Kon geen foto vinden op internet, denk dat ik wel weet welke jij bedoelt.

Tegenwoordig moet de schakelaar makkelijk terug schieten (uit) als je de knop lichtjes aanraakt of een tik met de tol maakt. Een beveiliging waarbij hij dus uit moet gaan mocht hij uit je handen vallen. Dit is verplicht. De echt oude tollen hebben dit niet, vaak een simpele aan uit schakelaar. Dat wil inderdaad dan nog wel eens misgaan.

De nieuwe tollen starten ook niet als de knop aan staat en de stekker er dan in gaat. Je dient dan knop uit te doen en weer aan.

Kortom het is veilig ;). Dit is al een tijdje zo, jouw tol is waarschijnlijk al een paar decennia oud.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 00:07
Iemand ervaring met Bosch laser afstandsmeters ? Ik wil er een kopen, denk zelf aan de GLM 40. Mijn broer heeft die GLM 50C, maar ik denk niet dat die extra bluetooth functie de meerprijs waard is. Dat 'state out' is leuk, maar denk niet dat ik het ga gebruiken.

Is die GLM 40 (Professional) veel steviger/degelijker dan de PLR variant? Heb verder eigenlijk alles van Bosch professional, bijna nooit de 'normale'.

Of - heeft iemand nog een alternatief v.w.b. goede laserafstandsmeter van een ander merk?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
CurlyMo schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 17:47:
Volgens mij kan je ze juist wel stapelen. En dat gele ding in de toren is een draagbeugel. Hij is dus expliciet bedoeld om te vervoeren. Dat zou dus goed moeten gaan.
Ja, zoals ik zei, je kan ze stapelen op zijn kant, niet zoals op je plaatje met handvat omhoog (of ingeschoven), dan is de bovenkant rond.
En op zijn kant kunnen imo de bakken uitschuiven in de auto als je door de bocht gaat.
Dat doen ze niet als je ze neerzet zoals op de "draag-foto", maar dan kan je ze dus niet stapelen.
burne schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 19:09:
Daar zijn gewoon tabelletjes voor de vinden:

https://www.rew.nl/assets...n-hss-en-hss-co-boren.pdf

6mm gat in RVS 304: 600 toeren, liefst koelen met emulsie, anders met snijolie.

'Cobalt' is geen boor van kobalt, het is een HSS-achtige legering met iets meer kobalt. Met een 'Cobalt'-boor zou je hetzelfde gat met 700 rpm kunnen boren.. Voor gewoon gebruik niet de moeite waard, IMHO. Speciale boren zijn voor mensen die een productietarget moeten halen. 1000 gaten per uur, eens per uur van gereedschap wisselen, dat soort targets.
d:)b d:)b d:)b
Ik heb nog wel een aantal Werktuigbouwkundige leerboeken voor je met alles er in als je van exacte uitleg en tabellen houdt.
Daar wordt ook uitgelegd hoe je de toerentallen instelt van een boorkolom. ;)
En hoeveel procent van wat in een bepaalde legering zit, tot welk percentage je het hoe mag noemen en hoe alle hardingsprocessen heten en toegepast worden.
En natuurlijk wat voor koel/snijmiddel je waarvoor gebruikt en wat de samenstellingen allemaal kunnen zijn en hoe ze te maken en hoe lang ze houdbaar zijn.

De doorsnee DHZ-er die hier vragen stelt heeft al die extra info niet nodig, dat is voor de specialist die echt een maximale standtijd wil halen.
Een DHZ-er wil gewoon een gaatje boren in RVS zonder dat zijn boortje breekt of verbrand. En dan heb je een cobalt boor nodig (gangbare benaming, google maar eens. ;) ) en moet je langzaam (laag toerental) boren
Tabellen? Een (schroef)boormachine is niet op een toerental in te stellen behalve langzaam en snel.
Net zoals de winkelier, of internet, begrijpt dat je met een cobalt boor voor RVS geen boor van puur Cobalt bedoelt. (Heb je een linkje naar een boor van puur cobalt, ik heb daar nog nooit van gehoord. ;) )
Of als je naar boorolie vraagt, hij begrijpt dat je een metaalbewerkingsvloeistof voor verspanen bedoelt en je een flesje oliemengsel krijgt dat geschikt is voor het gevraagde doeleind. Er zijn namelijk een paar honderd additieven mogelijk, (boorolie (=snijolie=maak je emulsie mee) volstaat als algemene term voor metaalbewerkingsvloeistof voor verspanen en is als zodanig gewoon verpakt te krijgen,vinden. ;))

Als je geen boorolie (snijolie) bij de hand hebt kan je ook gewoon olie gebruiken wat je wel hebt, motorolie, versnellingsbakolie whatever, alles beter dan niets.
Boorolie mengt alleen wat makkelijker met water voor meer koelvermogen, staat ook op de verpakking; vaak 1 deel olie op 9 delen water.

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Illusion
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 03-06 23:39

Illusion

(the art of)

De_Bastaard schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 20:58:
Iemand ervaring met Bosch laser afstandsmeters ? Ik wil er een kopen, denk zelf aan de GLM 40. Mijn broer heeft die GLM 50C, maar ik denk niet dat die extra bluetooth functie de meerprijs waard is. Dat 'state out' is leuk, maar denk niet dat ik het ga gebruiken.

Is die GLM 40 (Professional) veel steviger/degelijker dan de PLR variant? Heb verder eigenlijk alles van Bosch professional, bijna nooit de 'normale'.

Of - heeft iemand nog een alternatief v.w.b. goede laserafstandsmeter van een ander merk?
Ik heb een vrij oude bosch groen PLR30 a 80€ ofzo. Top-ding! Doet het (voor mijn specifieke use-case: 20mtr afstand op zwart gecoat aluminium) aanmerkelijk beter dan de gemiddelde Leica van een paar 100€.
Veel collega's van me hebben een bosch blauw variant. Die zijn wel beter, maar verbruiken ook meer batterijen.
Dingen om op te letten:
Display met een paar regels geschiedenis is fijn om te hebben: Als je iets probeert te raken, kan je drie keer schieten, en kies je uit de drie waarden in het display de geloofwaardigste (vaak de kortste).
Grote vlakke onderkant is fijn, staat hij stevig.
Uitklap-pennetje kan handig zijn om vanuit een hoek/punt te meten, maar gebruik ik praktisch nooit.
Rekenfunctie is nutteloos, gebruik je telefoon: Als je een keer misschiet moet je het hele riedeltje opnieuw doen.
Bosch-apparaten geven een voelbare klik als de meting is afgerond, Leica volgens mij niet, die geven een piepje. Voor mij is een voelbare klik VEEL fijner: Ik meet vaak in een lawaaiige omgeving, met het apparaat in onhandige posities. Zo'n piepje werkt dan niet.

De enige meter die in mijn ogen echt beter is, is de Hilti. Maar die is een factor 2 duurder ofzo. Niet de moeite.

[ Voor 11% gewijzigd door Illusion op 01-01-2019 21:36 ]

Soms ben ik er wel, en soms ook weer niet.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nivado
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11:21
De_Bastaard schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 20:58:
Iemand ervaring met Bosch laser afstandsmeters ? Ik wil er een kopen, denk zelf aan de GLM 40. Mijn broer heeft die GLM 50C, maar ik denk niet dat die extra bluetooth functie de meerprijs waard is. Dat 'state out' is leuk, maar denk niet dat ik het ga gebruiken.

Is die GLM 40 (Professional) veel steviger/degelijker dan de PLR variant? Heb verder eigenlijk alles van Bosch professional, bijna nooit de 'normale'.

Of - heeft iemand nog een alternatief v.w.b. goede laserafstandsmeter van een ander merk?
Ik heb een GLM 40, en ik ben er heel erg tevreden mee. Het grote voordeel van deze is de relatief hoge nauwkeurigheid in deze prijsklasse (1.5mm) waar de concurrentie aan 2 tot 4 mm zit. Een groene Bosch heeft dit weer niet. De reeks aan extra functies gebruik ik zelden tot nooit.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
Illusion schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 21:29:
[...]

Ik heb een vrij oude bosch groen PLR30 a 80€ ofzo. Top-ding! Doet het voor mijn specifieke use-case: 20mtr afstand op zwart gecoat aluminium. aanmerkelijk beter dan de gemiddelde Leica van een paar 100€.
FTFY
Hij voldoet voor je, laten we het daar op houden. ;)
Zelfs de goedkoopste Leica D1 (73 ex) heeft betere specs dan de jouwe (en IP54). ;)

Ik heb zo`n gemiddelde Leica van een paar honderd euro.
Onnodig te zeggen dat jouw meter qua nauwkeurigheid daarbij in het niet valt (2mm/30m vs 1mm/200m) en jouwe zeker niet aanmerkelijk beter is, dan heb ik het niet eens over alle extra functies en camera.
De "geloofwaardigste maat kiezen" (????) heb ik ook nog nooit hoeven doen, de meter rekent zelf de juiste horizontale afstand uit met smart-horizontal.functie.
Een afstandmeter moet je blindelings kunnen vertrouwen zonder een geloofwaardige maat te hoeven kiezen.
De D510 is erg fijn in gebruik, moest ik hem nu kopen dan werd het waarschijnlijk een X4 zodat je ook 3D kan mappen.

Een rekenfunctie, in jouw geval maten optellen/aftrekken, volumes en oppervlakken berekenen, meer zit er niet op, is zeker niet nutteloos.
Als je weet hoe het werkt geeft hij met een paar keer meten gelijk de waarde die je zoekt, maar je kunt het natuurlijk ook onhandiger doen door zelf dat op een rekenmachine/telefoon in te gaan voeren en te rekenen met mogelijke overnamefouten. ;)

Een goede meter neemt heel veel reken en meetwerk uit handen.
Bovendien kunnen de meeste lasermeters een 10.000x meten op twee AAA`s, om de meest zuinige lasermeter te gaan zoeken is imo een beetje onzin. (Mijn laserwaterpas gebruikt 4 AA`s per dag =1x oplaadbare aanschaffen ;) )
Hij moet gewoon voldoen aan jouw gebruik, is 2 mm afwijking niet erg en is 30 meter lang genoeg? Dan komt jouw DHZ lasermeter van 80 euro in aanmerking.
Voor om en nabij die prijs zijn er echter meerdere die dan voldoen.

[ Voor 17% gewijzigd door Teijgetje op 01-01-2019 22:42 ]

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • burne
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

burne

Mine! Waah!

Teijgetje schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 21:26:
[...]

De doorsnee DHZ-er die hier vragen stelt heeft al die extra info niet nodig
Vandaar de link naar het handige tabelletje. Waarom je vervolgens alsnog met alle onnodige info en details komt aandraven en en passant nog even wat sneren uit moet delen ontgaat me enigzins. ;w

I don't like facts. They have a liberal bias.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • simonr
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 31-05 15:11
CurlyMo schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 17:47:
[...]

Zou dit niet gewoon hetzelfde zijn als die HBM boortjes? Verpakking ziet er in ieder geval hetzelfde uit met alleen een andere kleurstelling :)
En nu ook bij de Lidl:
https://www.lidl-shop.nl/PARKSIDE-Borenset/p100239277

Geen idee wat de kwaliteit van de boren is, maar dan heb je in ieder geval een net doosje om ze in op te bergen.

@Raymond Ze hebben je grote winkelhaak ook weer in de actie voor zeven euries.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Teijgetje
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11:28
burne schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 22:39:
[...]


Vandaar de link naar het handige tabelletje. Waarom je vervolgens alsnog met alle onnodige info en details komt aandraven en en passant nog even wat sneren uit moet delen ontgaat me enigzins. ;w
Sorry als je het als sneren ziet.
Jij komt met toerentaltabellen, leuk als je een boorkolom hebt, maar het toerental tellen of instellen van een schroefboormachine gaat dus niet.
En je komt met uitleg dat een Cobalt boor niet bestaat, want dat is altijd een legering met cobalt, Je voert zelfs pure Cobalt boren op. (600rpm met liever emulsie of snij-olie)

Dacht uit te moeten leggen dat eea niet bestond of kan en eea hetzelfde was, met links. ;)

Sorry, no pun, Alsnog de beste wensen.... :)

Stay away from negative people, they have a problem for every solution.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Illusion
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 03-06 23:39

Illusion

(the art of)

Teijgetje schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 22:11:
[...]

FTFY
Hij voldoet voor je, laten we het daar op houden. ;)
Zelfs de goedkoopste Leica D1 (73 ex) heeft betere specs dan de jouwe (en IP54). ;)

Ik heb zo`n gemiddelde Leica van een paar honderd euro.
Onnodig te zeggen dat jouw meter qua nauwkeurigheid daarbij in het niet valt (2mm/30m vs 1mm/200m) en jouwe zeker niet aanmerkelijk beter is, dan heb ik het niet eens over alle extra functies en camera.
De "geloofwaardigste maat kiezen" (????) heb ik ook nog nooit hoeven doen, de meter rekent zelf de juiste horizontale afstand uit met smart-horizontal.functie.
Een afstandmeter moet je blindelings kunnen vertrouwen zonder een geloofwaardige maat te hoeven kiezen.
De D510 is erg fijn in gebruik, moest ik hem nu kopen dan werd het waarschijnlijk een X4 zodat je ook 3D kan mappen.

Een rekenfunctie, in jouw geval maten optellen/aftrekken, volumes en oppervlakken berekenen, meer zit er niet op, is zeker niet nutteloos.
Als je weet hoe het werkt geeft hij met een paar keer meten gelijk de waarde die je zoekt, maar je kunt het natuurlijk ook onhandiger doen door zelf dat op een rekenmachine/telefoon in te gaan voeren en te rekenen met mogelijke overnamefouten. ;)

Een goede meter neemt heel veel reken en meetwerk uit handen.
Bovendien kunnen de meeste lasermeters een 10.000x meten op twee AAA`s, om de meest zuinige lasermeter te gaan zoeken is imo een beetje onzin. (Mijn laserwaterpas gebruikt 4 AA`s per dag =1x oplaadbare aanschaffen ;) )
Hij moet gewoon voldoen aan jouw gebruik, is 2 mm afwijking niet erg en is 30 meter lang genoeg? Dan komt jouw DHZ lasermeter van 80 euro in aanmerking.
Voor om en nabij die prijs zijn er echter meerdere die dan voldoen.
Specs zeggen ook niet alles. Ik hoor gemiddeld 3 keer per maand een collega zeggen: mag ik je afstandsmeter even lenen, mijn leica doet het niet in deze omstandigheden.
Zijn het rare omstandigheden, ja!: op een podium in het donker in de rook met fel tegenlicht op zwart gecoat aluminium.
Maar desondanks is de gemiddelde bosch/hilti hier aanmerkelijk fijner dan een leica ja.

In het donker, schieten op een zwart object 18 meter boven je hoofd, dat geen vlakke onderkant heeft. Dan schiet je wel eens mis ja... Schiet je drie keer, en kies je de laagste. Dat jij alleen maar in een woonkamer egaal witte vlakke muurtjes opmeet......

En v.w.b op de mm nauwkeurig: niks is vlak. Een zandkorrel op de vloer, een Putje in het stucwerk, lokaal ergens een bult/deuk whatever. Alles is zomaar meer dan een mm. Dus hou jezelf vooral voor de gek. (waarbij ik eerlijk toegeef dat voor mijn toepassing alles binnen een halve cm wel prima is. De vloer is meestal toch minder vlak dan dat)

[ Voor 6% gewijzigd door Illusion op 01-01-2019 23:24 ]

Soms ben ik er wel, en soms ook weer niet.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 639074

ASW1 schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 10:07:
Zo'n koffer ga je ook nooit helemaal gebruiken, op een gegeven moment zijn alle 3 of 4 mm boortjes op en dan is het tijd om een nieuwe te halen, ook al zit de koffer nog 70% vol.
Waar het uiteindelijk op neer komt is dat boortjes een verbruiksartikel zijn dat je met enige regelmaat bij moet kopen.
Je hoeft niet meteen "een geheel nieuwe" koffer te kopen, deze boortjes zijn "per stuk" te koop, maar ook in voordeliger setjes van 10 stuks. ;)
Aanvullen is dus geen probleem.

Ik kan de standaard 1-13mm borensetjes niet eens meer tellen die ik versleten heb en dat moet bij elkaar best een boel geld zijn geweest. :P
Je hebt geen calculator nodig om er achter te komen dat je met zo'n uitgebreide verzamelkoffer nooit meer hoeft mis te grijpen, goedkoper uit bent en je kunt meteen je bestaande 1-13mm cassette(s) handig up-to-date houden.
CurlyMo schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 09:30:
@Bhagavad zo'n koffer ga ik nooit volledig gebruiken dus dat vind ik zonde. Is dit dan geen beter alternatief; 36 delig, 5% cobalt voor minder dan de 2 hornbach setjes zoals gelinkt door @Teijgetje (€ 40 over € 45)
Het is hier "u vraagt wij draaien". 8)

Jij geeft aan nooit meer zonder het juiste boortje te willen zitten en dit is "een" elegante en werkende oplossing. ;)
"Zonde" vind ik het om voor ieder ontbrekend/defect/bot boortje iedere keer weer km's te moeten rijden voor een vervanging.

Je moet zo'n koffer denk ik beschouwen als een goedkope investering voor de lange termijn. Ik zou niet goed weten wat hiermee rationeel kan concurreren als je over een periode van zeg 10+ jaar rekent.
Heb hier verschillende van dit soort boren-assortiments'koffers' staan en grijp nooit meer mis en dat bevalt (tot nu toe) prima.
In ieder geval beter dan toen ik het nog met cassettes van 1-13mm moest doen.

Maar het is uiteindelijk jouw geld en je doet er vanzelfsprekend goed aan te kiezen wat het beste bij je eigen gebruik past. _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gebanned
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 11:09
simonr schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 22:48:


@Raymond Ze hebben je grote winkelhaak ook weer in de actie voor zeven euries.
Ik zou geen nieuwe halen. Mijn grote Lidl-haak heeft namelijk exact hetzelfde probleem
Kan dus best een structureel probleem zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
Ik gebruik hem om gipsplaten in te korten (ben aan het verbouwen). De haaksheid voor nu is goed genoeg. Daarna gaat'ie weg. Een grote winkelhaak gaat op m'n verlanglijstje, mocht ik er een keertje tegen aanlopen, dan is dat fijn :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gebanned
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 11:09
Raymond schreef op woensdag 2 januari 2019 @ 08:55:
Ik gebruik hem om gipsplaten in te korten (ben aan het verbouwen). De haaksheid voor nu is goed genoeg. Daarna gaat'ie weg. Een grote winkelhaak gaat op m'n verlanglijstje, mocht ik er een keertje tegen aanlopen, dan is dat fijn :)
Hier exact hetzelfde verhaal. :)

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Aapje
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 10:32

Aapje

Opel-beun
CurlyMo schreef op dinsdag 1 januari 2019 @ 15:46:
Onlangs werd deze Hornbach assortiment koffer aangeraden:
[Afbeelding]

Nu was ik aan het bladeren op HBM en zag ook deze:
[Afbeelding]

Gezien de stapelbaarheid als een systainer lijkt me die net wat handiger.

Of zelfs deze:
[Afbeelding]

Voor wie het aangaat :)
Ik heb mijzelf met kerst dit kado gedaan:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/BMFsiHxSQ6I2T31IDOWyg4RD/full.jpg

Waren/zijn per stuk 25,- bij HBM gelijk maar 8 laten komen, al die losse sorteerbakkies weg nu :P

Je wil niet weten hoeveel schroeven en plastic clipsoorten een auto heeft :')

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sjnelle
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 08-01 13:03
heb sinds kort een bosch 1600 gmf bovenfrees. Ben er beetje mee aan spelen om mogelijkheden te leren kennen.
Nu merk ik dat wel handig zou zijn deze in een tafel te hangen.
Wat heb ik hiervoor nodig want dat is me niet helemaal duidelijk.
Iemand die me op weg kan helpen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B152
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 09-05 11:01
Binnenkort moet ik veel binnenhuis klussen en nu twijfel ik erg over een paar DeWalt accuboor machines.

Oorspronkelijk was mijn eerste keuze eigenlijk deze set:

DeWALT DCD791D2

Veel koppel en een mooi compact model plus stalen kop en versnellingen.
Echter in het begin zal ik ook regelmatig moeten boren in kalk/zand steen en dan is de volgende set misschien handiger:

DeWalt DCD795D2 a €210 (max 60nm koppel)
of de
DeWalt DCD796D2 a €218 (max 70nm koppel)

Nu heb ik een gigantische boorhamer van 5kj dus die gaten moeten sowieso wel lukken. Echt handig is dat echter niet. Aan de andere kant na de verbouwing zal het vooral hout e.d. zijn waarin ik boor/schroef. Wat is jullie ervaring met accu klopboren?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remy!!!!
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 10:16
Aangezien mijn accuboormacine niet overal doorheen kwam heb ik laatst deze gehaald en die bevalt erg goed!
Maar nu zit ik te denken zo nu en dan heb ik een kolomboor nodig, maar die vind ik over het algemeen te duur voor het incidentele gebruik. Maar ik kan mijn nieuwe klopboor natuurlijk wel gebruiken via een boorstandaard. En nu lijkt mij deze wel fijn, maar is het ook echt een vervanger voor een kolomboor (en dus vooral incidenteel gebruik) of verwacht ik er teveel van?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Anoniem: 639074

Remy!!!! schreef op woensdag 2 januari 2019 @ 23:47:
.......
Maar nu zit ik te denken zo nu en dan heb ik een kolomboor nodig, maar die vind ik over het algemeen te duur voor het incidentele gebruik.
Wát is duur?? :P
Maar ik kan mijn nieuwe klopboor natuurlijk wel gebruiken via een boorstandaard. En nu lijkt mij deze wel fijn, maar is het ook echt een vervanger voor een kolomboor (en dus vooral incidenteel gebruik)
Nee en ja. ;)
Er blijft in zo'n aparte boormachinekolom altijd enige flex zitten, maar het werkt wel beter dan uit de hand.
of verwacht ik er teveel van?
Ik weet niet wat je verwachtingen zijn, maar de precisie van de stabieler kolomboor bereik je er lastig mee.
Om een gat in metaal te boren is een constante druk icm een constant toerental wel zo handig om de regelmatige metaalkrul te vormen die je boortjes spaart.
Met jouw boormachine (zonder tacho) valt het nog niet mee te voldoen aan dat constante toerental.
De constante en gewenste druk is met zo'n losse standaard wel te behalen.

Uit de hand valt dit al helemaal niet mee, zo'n losse standaard is dan beter dan niets.
Maar als ik zie wat zo'n ding kost, dan is een budget kolomboor misschien zo gek nog niet.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Fraggert
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 11:08

Fraggert

Whiskey Tango Foxtrot

sjnelle schreef op woensdag 2 januari 2019 @ 15:18:
heb sinds kort een bosch 1600 gmf bovenfrees. Ben er beetje mee aan spelen om mogelijkheden te leren kennen.
Nu merk ik dat wel handig zou zijn deze in een tafel te hangen.
Wat heb ik hiervoor nodig want dat is me niet helemaal duidelijk.
Iemand die me op weg kan helpen?
2 vliegen in 1 klap :)

http://beqwaam.nl/kwaliteits-freestafel-bouwen/

“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • McGryphon
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 31-05 20:59

McGryphon

Veul vrouwkes!

Topicstarter
B152 schreef op woensdag 2 januari 2019 @ 22:59:
Binnenkort moet ik veel binnenhuis klussen en nu twijfel ik erg over een paar DeWalt accuboor machines.

Oorspronkelijk was mijn eerste keuze eigenlijk deze set:

DeWALT DCD791D2

Veel koppel en een mooi compact model plus stalen kop en versnellingen.
Echter in het begin zal ik ook regelmatig moeten boren in kalk/zand steen en dan is de volgende set misschien handiger:

DeWalt DCD795D2 a €210 (max 60nm koppel)
of de
DeWalt DCD796D2 a €218 (max 70nm koppel)

Nu heb ik een gigantische boorhamer van 5kj dus die gaten moeten sowieso wel lukken. Echt handig is dat echter niet. Aan de andere kant na de verbouwing zal het vooral hout e.d. zijn waarin ik boor/schroef. Wat is jullie ervaring met accu klopboren?
Als je twijfelt tussen de 795 en de 796 zou ik altijd voor die laatste gaan. Sterker, lichter, korter en nieuwere technologie. Die 8 euro ben je zo vergeten op dat bedrag, en je krijgt er een betere machine voor terug..

https://www.twitch.tv/mcgryphon voor onregelmatige modelbouw, houtbewerking, pyrografie en andere knutsel!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
Ik denk dat ik voor het 99-delig cobalt metaalborensetje van HBM ga voor € 34,99. De helft goedkoper dan die 150 delige, iets goedkoper dan de door mij eerder gelinkte 36-delige. Alleen gaat die 36-delige van 1.0 - 13mm in stappen van 0.5mm. Die hele hoge maten heb ik toch niet nodig.

Een vergelijking tussen de 150-delige en de 99-delige
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
150 delig           /           99 delig            /   36 delig

10 x  1,0 mm.
10 x  1,5 mm.       /           16 x  1,5 mm.       
10 x  2,0 mm.       /           16 x  2,0 mm.
10 x  2,5 mm.       /           16 x  2,5 mm.
10 x  3,0 mm.       /           10 x  3.0 mm.
                    /           10 x  3.2 mm.
10 x  3,5 mm.       /           8 x  3.5 mm.
10 x  4,0 mm.       /           8 x  4.0 mm.
10 x  4,5 mm.       /           3 x  4.5 mm.
10 x  5,0 mm.       /           3 x  5.0 mm.
10 x  5,5 mm.       /           2 x  5.5 mm.
 6 x  6,0 mm.       /           2 x  6.0 mm.
 6 x  6,5 mm.       /           2 x  6,5 mm.
 6 x  7,0 mm.
 5 x  7,5 mm.
 5 x  8,0 mm.       /           2 x  8,0 mm.
 3 x  8,5 mm.
 3 x  9,0 mm.
 3 x  9,5 mm.
 3 x 10.0 mm.       /           2 x 10.0 mm.

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Nivado
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11:21
Ik heb gisteren in de Makita actie een DDF482ZJ besteld mede op aanraden van @Bhagavad Voor 89,- is het een no brainer tijdens de gratis accu actie. Er van uit gaande dat een 5Ah accu ca. 65,- moet kosten, heb je voor 24,- een super accutol en een koffer. Ik denk er zelfs over na om er nog 1 te bestellen >:)

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Jelte,89
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 30-05 22:02

Jelte,89

Woodworking

Nivado schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 09:34:
Ik heb gisteren in de Makita actie een DDF482ZJ besteld mede op aanraden van @Bhagavad Voor 89,- is het een no brainer tijdens de gratis accu actie. Er van uit gaande dat een 5Ah accu ca. 65,- moet kosten, heb je voor 24,- een super accutol en een koffer. Ik denk er zelfs over na om er nog 1 te bestellen >:)
Klopt, Heb ik 2 jaar geleden gedaan, toen was het nog een 4Ah accu maar goed... Ik twijfel nu ook wel weer, (over 2 weken jarig... :9 ) maar heb de DDF482 dus al... :)

Revive the guild!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jeka
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 10:45

jeka

Support your local club.

Dat klinkt goed! Ik ga op zoek naar een slagschroevendraaier body!

Iemand ervaring met deze? :
https://www.toolmax.nl/ma...1NPQ0UEAQYASABEgKIvPD_BwE

Of de MAKITA DTD153Z 18V SLAGSCHROEVENDRAAIER KOOLBORSTELLOOS BODY | ZONDER ACCU'S EN LADER
die 20 euro kan er nog wel bij.

[ Voor 82% gewijzigd door jeka op 03-01-2019 10:46 ]

FCG


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • linp
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 03-06 19:27
De Makita gratis accu actie is weer begonnen, met deze keer 18v 5.0 Ah. en 10,8/12 V Max 2.0 Ah.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
Ik ben van plan om in januari een verstekzaag te kopen. In dit topic lijkt de Metabo KGS 216M wel de beste keus voor een allround machine te zijn. Nu zat ik voor de boren al op HBM te neuzen, en toen zag ik ook deze HBM afkortzaag staan.

Heeft iemand ervaringen met die HBM machine?

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Glenfiddich
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 11:31
Even terugkomend op mijn bericht van een tijdje terug:

---
Eusebius schreef op maandag 19 november 2018 @ 09:35:
M'n camelcamelcamel-alarm ging af omdat de Bosch PBD 40 onder de 200.- wordt aangeboden. Hoort eigenlijk in aanbiedingen-topic, maar ik denk dat hier meer de liefhebbers voor deze machine zitten.

Nu heb ik hem besteld en hij komt binnen op de verjaardag van mijn vrouw 8)7 O-) :z
zzattack schreef op maandag 19 november 2018 @ 10:32:
[...]

:( week of 2 geleden voor €270 bij de gamma gehaald. Prima machine, dat wel.

Ik had hem bijna vorige week voor 250 besteld, maar iets hield me tegen.

Nu hield niets me meer tegen. Zojuist besteld voor € 189,33 :P

---

Er is een Bosch cashback-actie actief (nog tot en met 8 januari !) voor € 30 op deze boormachine.

https://www.coolblue.nl/d...cashback_powertool_Q4.pdf

(link naar Coolblue website maar de aanbieding is algemeen).

Conform de voorwaarden geldig voor aankopen in Nederland, Belgie en Luxemburg.

Amazon.de is statutair gevestigd te Luxemburg dus ik heb mijn kolomboor aangemeld voor de cashbackactie, en na een keer extra mailen zonet te horen gekregen dat mijn aanvraag (alsnog) is gehonoreerd. De PBD 40 heeft nu dus slechts € 159,33 gekost >:)

Catch a smile out there!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nivado
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11:21
jeka schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 10:12:
Dat klinkt goed! Ik ga op zoek naar een slagschroevendraaier body!

Iemand ervaring met deze? :
https://www.toolmax.nl/ma...1NPQ0UEAQYASABEgKIvPD_BwE

Of de MAKITA DTD153Z 18V SLAGSCHROEVENDRAAIER KOOLBORSTELLOOS BODY | ZONDER ACCU'S EN LADER
die 20 euro kan er nog wel bij.
Pas op! De "Z" uitvoeringen doen niet mee met de gratis accu actie! Enkel de "ZJ" en "RTJ"*1 uitvoeringen. Zie https://www.makita.nl/aanbieding voor details welke over machines wel en niet mee doen. De meeste erkende Makita dealers hebben dan ook het gratis accu actie icoon of tekst bij de artikelen die meedoen, bij voorbeeld de DTD153ZJ bij Toolmax.


Dat gezegd hebbende, ik heb zelf een DTD154 (RTJ van Amazon) en ik vind het een fantastich apparaat. Ik vind de herrie heel erg mee vallen, sowieso begint hij pas met hameren als de weerstand hoog wordt. Doordat hij het toerental/koppel instelbaar is, schroef ik er ook gipsplaten mee vast. Op de middelste stand is het laatste stukje heel mooi te dozeren per tik. Ik heb niet eerder de schroeven zo constant mooi vlak met de gipsplaat gekregen.
Ook het frame bouwen met 5x80 schroeven is een genot met dit apparaat, in de hoge stand vliegen die schroeven er in. Hij maakt dan wel iets meer herrie dan met gipsplaatschroeven.
Het verschil tussen de DTD153 en de DTD154 zit hem in de instelbaarheid van het toerental/koppel, dat heeft de DTD153 niet.

*1 Bij de meest gangbare 18V machines.

[ Voor 14% gewijzigd door Nivado op 25-03-2019 20:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Glenfiddich schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 11:00:
Even terugkomend op mijn bericht van een tijdje terug:

---

[...]


[...]


Ik had hem bijna vorige week voor 250 besteld, maar iets hield me tegen.

Nu hield niets me meer tegen. Zojuist besteld voor € 189,33 :P

---

Er is een Bosch cashback-actie actief (nog tot en met 8 januari !) voor € 30 op deze boormachine.

https://www.coolblue.nl/d...cashback_powertool_Q4.pdf

(link naar Coolblue website maar de aanbieding is algemeen).

Conform de voorwaarden geldig voor aankopen in Nederland, Belgie en Luxemburg.

Amazon.de is statutair gevestigd te Luxemburg dus ik heb mijn kolomboor aangemeld voor de cashbackactie, en na een keer extra mailen zonet te horen gekregen dat mijn aanvraag (alsnog) is gehonoreerd. De PBD 40 heeft nu dus slechts € 159,33 gekost >:)
Ah, dat lijkt me super. Welke stappen moet ik ondernemen?
Kan ik gewoon via de bosch-actie site een promo invoeren of moet ik mailen met de klantenservice?

[ Voor 4% gewijzigd door Eusebius op 03-01-2019 11:23 ]

==
hoi


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Glenfiddich
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 11:31
Eusebius schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 11:22:
[...]

Ah, dat lijkt me super. Welke stappen moet ik ondernemen?
Klik op de link in mijn post ;)

Aanmelden op de betreffende Bosch website, factuur van Amazon uploaden, wat ik zelf had gedaan was hem uitprinten, met markeerstift de regel markeren waarop staat Amazon SaRL Luxemburg, en dan weer inscannen en uploaden.

Vervolgens hoor je waarschijnlijk een tijd niks (zoals bij mij) en dan stuur je even een vriendelijk mailtje naar de klantenservice met de vraag naar de stand van zaken, en waarin je tussen haakjes nog even vermeld "gekocht bij Amazon Luxemburg" en dan krijg je vrij vlot (althans in mijn geval) een bevestiging van honorering van de aanvraag.

Catch a smile out there!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Glenfiddich schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 11:26:
[...]


Klik op de link in mijn post ;)
Sorry, niet goed gekeken. Zag pagina 2 en verder (met de code's) niet.

Nooit geweten dat Amazon.de een Luxemburgs bedrijf is. Het staat inderdaad 3x op de factuur:
Verkauft von
Amazon EU S.à r.l.
38 avenue John F. Kennedy
L-1855
Luxemburg

==
hoi


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remy!!!!
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 10:16
Die HBM machines zijn idd niet duur, en bij de Lidl heb je vaak nog goedkopere, maar ik lees vaak slechte verhalen over de goedkopere kolomboormachines. Wiebelende koppen, te weinig kracht e.d.
De kop van mijn klopboor wiebelt niet, en hij is 600W dus heeft redelijk veel power voor weinig geld (€62)
[...]

Nee en ja. ;)
Er blijft in zo'n aparte boormachinekolom altijd enige flex zitten, maar het werkt wel beter dan uit de hand.
Als ik dit filmpje op yt bekijk dan zijn er best veel mogelijkheden om de flex te verminderen/weg te halen, maar ik geloof zeker wel dat een kolomboor dat beter voor elkaar heeft.
[...]

Ik weet niet wat je verwachtingen zijn, maar de precisie van de stabieler kolomboor bereik je er lastig mee.
Om een gat in metaal te boren is een constante druk icm een constant toerental wel zo handig om de regelmatige metaalkrul te vormen die je boortjes spaart.
Met jouw boormachine (zonder tacho) valt het nog niet mee te voldoen aan dat constante toerental.
De constante en gewenste druk is met zo'n losse standaard wel te behalen.
En de tacho zorgt voor een constant toerental als ik het goed begrijp? Ik kan dat wel instellen op de klopboor, maar het toerental zijn wel verminderen bij het boren in iets. Dus dat is wel een ding die ik moet ervaren of dat een probleem vormt.
Uit de hand valt dit al helemaal niet mee, zo'n losse standaard is dan beter dan niets.
Maar als ik zie wat zo'n ding kost, dan is een budget kolomboor misschien zo gek nog niet.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • KillaZ
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 11:29
Nivado schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 09:34:
Ik heb gisteren in de Makita actie een DDF482ZJ besteld mede op aanraden van @Bhagavad Voor 89,- is het een no brainer tijdens de gratis accu actie. Er van uit gaande dat een 5Ah accu ca. 65,- moet kosten, heb je voor 24,- een super accutol en een koffer. Ik denk er zelfs over na om er nog 1 te bestellen >:)
Nice, ik heb al jaren een DHP458RME hangen die veel te lomp, groot en zwaar is. Deze is een stukje lichter en ik heb een nieuwe accu nodig :P

Keuzes, keuzes, keuzes. :+

K to the KillaZ


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lerssi
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 06-05 09:51
KillaZ schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 11:52:
[...]


Nice, ik heb al jaren een DHP458RME hangen die veel te lomp, groot en zwaar is. Deze is een stukje lichter en ik heb een nieuwe accu nodig :P

Keuzes, keuzes, keuzes. :+
Is deze dan niet beter: ddf484zj ?
Koolborstelloos

Ik twijfel ook.

Als hadden geweest is, is hebben te laat


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nivado
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11:21
lerssi schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 12:02:
[...]


Is deze dan niet beter: ddf484zj ?
Koolborstelloos

Ik twijfel ook.
Inderdaad koolborstelloos, iets compacter, maar ook ruim 30,- duurder, iets zwaarder, en 10% minder koppel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zzattack
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 11:19
Glenfiddich schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 11:00:
Er is een Bosch cashback-actie actief (nog tot en met 8 januari !) voor € 30 op deze boormachine.
Thanks! Gratis geld :*)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • LoeWn
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 09:53
jeka schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 10:12:
Dat klinkt goed! Ik ga op zoek naar een slagschroevendraaier body!

Iemand ervaring met deze? :
https://www.toolmax.nl/ma...1NPQ0UEAQYASABEgKIvPD_BwE

Of de MAKITA DTD153Z 18V SLAGSCHROEVENDRAAIER KOOLBORSTELLOOS BODY | ZONDER ACCU'S EN LADER
die 20 euro kan er nog wel bij.
Ik krijg deze vanmiddag binnen.

Zelf gebruik ik al een jaar of 4 de DTD129. Dit is een oudere versie met dezelfde specs. Ideaal apparaatje. Zelf gebruik ik het het meeste voor 5x80 schroeven. Icm een 5.0Ah accu ben je zelf eerder aan pauze toe dan deze machine. :)

( ik heb een tweede gekocht omdat we een grote veldschuur gaan bouwen thuis en aangezien zo'n apparaatje niet veel kost, is het zo terugverdiend)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • linp
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 03-06 19:27
Nivado schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 12:18:
[...]


Inderdaad koolborstelloos, iets compacter, maar ook ruim 30,- duurder, iets zwaarder, en 10% minder koppel.
bij Mastertools(die ik niet ken) €105,€ 122.75 €16 € 33.75 verschil dus.
EDIT:+€ 5 vezendkosten bij Kruis = € 28.75 verschil.
Ik twijfel ook; 8 nM = 15 procent koppel minder dan de 482
Ik vraag me af of brushless dit verschil compenseert?
Ik ga voor de 482.

[ Voor 9% gewijzigd door linp op 03-01-2019 14:12 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nivado
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11:21
linp schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:14:
[...]

bij Mastertools(die ik niet ken) €105, €16 verschil dus.
Ik twijfel ook; 8 nM = 15 procent koppel minder dan de 482
Ik vraag me af of brushless dit verschil compenseert?
Om mezelf maar even te quoten:
Nivado schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 11:16:
[...]
Pas op! De "Z" uitvoeringen doen niet mee met de gratis accu actie! Enkel de "ZJ" en "RTJ"*1 uitvoeringen. Zie https://www.makita.nl/aanbieding voor details welke over machines wel en niet mee doen. De meeste erkende Makita dealers hebben dan ook het gratis accu actie icoon of tekst bij de artikelen die meedoen, bij voorbeeld de [url=https://www.toolmax.nl/makita-dtd154zj-18v-slagschroevendraaier-koolborstelloos-zonder-accu-s-en-lader-3.html]DTD153ZJ[/url} bij Toolmax.
Bij deze, staat de actie tekst er wel bij en is helaas 123,-, ruim 30,- meer dus.

[ Voor 7% gewijzigd door Nivado op 03-01-2019 13:23 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • killercow
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 10:17

killercow

eth0

B152 schreef op woensdag 2 januari 2019 @ 22:59:
Binnenkort moet ik veel binnenhuis klussen en nu twijfel ik erg over een paar DeWalt accuboor machines.

Oorspronkelijk was mijn eerste keuze eigenlijk deze set:

DeWALT DCD791D2

Veel koppel en een mooi compact model plus stalen kop en versnellingen.
Echter in het begin zal ik ook regelmatig moeten boren in kalk/zand steen en dan is de volgende set misschien handiger:

DeWalt DCD795D2 a €210 (max 60nm koppel)
of de
DeWalt DCD796D2 a €218 (max 70nm koppel)

Nu heb ik een gigantische boorhamer van 5kj dus die gaten moeten sowieso wel lukken. Echt handig is dat echter niet. Aan de andere kant na de verbouwing zal het vooral hout e.d. zijn waarin ik boor/schroef. Wat is jullie ervaring met accu klopboren?
Ik heb de DCD795D2 via ebay.co.uk gekocht als losse unit. Heb er china accu's bij gescoord (Wederom via ebay), en een ladertje. Dat scheelt ongeveer de helft. de 20v-max apparatuur en accu's zijn de 18v versies maar dan rebranded.

Het gaat allemaal helemaal prima. Boor regelmatig in baksteen, en ook beton gaat prima (kanaalplaat), maar ook dragende muren op de klop stand.
Als ik een 15mm boor in een houten balk zet moet ik op vol vermogen goed oppassen dat hij niet m'n pols verdraaid. Door 6cm hardhout kost met een 10mm boor een seconde of 3.

openkat.nl al gezien?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
linp schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:14:
[...]

bij Mastertools(die ik niet ken) €105, €16 verschil dus.
EDIT:+€ 5 vezendkosten bij Kruis = € 11 verschil.
Ik twijfel ook; 8 nM = 15 procent koppel minder dan de 482
Ik vraag me af of brushless dit verschil compenseert?
Mastertools is prima. Volgens mij ook officieel Makita dealer. Niet alle .nl shops zijn dat, dus let op!
De 484 is uit de nieuwe serie en brushless. Werkt dus ook een stuk langer op een lading.
Die laatste paar nm koppel zijn niet boeiend. Makita heeft echt wel een mooie indeling gemaakt in klassen van machines: Een goedkope budgetmachine als prijsaanjager (de 483), een goede middenklasser, die nauwelijks duurder is (de 484) en een zware machine (de 481).

Ik heb de 484 en ben er tevreden over. Afgelopen weekend de 481 van mijn vader nog ff vastgehad en ik ben blij dat ik die niet heb. Veel te zwaar om lekker een hele dag mee door te kunnen werken.




Gekke situatie: Ik heb ook nog wel belang bij een extra accu, maar weet serieus geen machine te bedenken die ik de moeite (en de meerprijs ten opzicht van een losse accu) waard vind om nog aan te schaffen om voor die gratis accu in aanmerking te komen.
Dat is nieuw :D

Ik wil nog wel graag een steelstofzuiger en lamp op 18V, maar daar krijg je dan weer geen accu bij.

[ Voor 47% gewijzigd door Raymond op 03-01-2019 13:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • linp
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 03-06 19:27
@Nivado
De "Z" uitvoeringen doen niet mee met de gratis accu actie! Enkel de "ZJ" en "RTJ
Had ik dus gemist idd € 122.75 is de prijs, dat is bijna € 29 verschil.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • linp
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 03-06 19:27
De 484 is uit de nieuwe serie en brushless. Werkt dus ook een stuk langer op een lading.
Nu breng je me weer aan het twijfelen :) is dit mij € 30 meer waard?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tobias
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 03-06 22:47
Glenfiddich schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 11:00:
Even terugkomend op mijn bericht van een tijdje terug:

Ik had hem bijna vorige week voor 250 besteld, maar iets hield me tegen.

Nu hield niets me meer tegen. Zojuist besteld voor € 189,33 :P
Als ik op Amazon kijk, zie ik dat die € 259,- kost. Hoe kom jij op het bedrag van € 189,33?

"So long, coffin stuffers!" (Bender wrecks his car) "Eeeh, could one of you coffin stuffers please carry me?"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rob Z
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 03-06 09:33
linp schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:29:
@Nivado
[...]

Had ik dus gemist idd € 122.75 is de prijs, dat is bijna € 29 verschil.
Makita types met "Z" i.p.v. "ZJ" is hier vaak niet officieel te koop (is zonder koffer)

[ Voor 6% gewijzigd door Rob Z op 03-01-2019 16:05 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
linp schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:41:
[...]

Nu breng je me weer aan het twijfelen :) is dit mij € 30 meer waard?
Gewoon bestellen en morgen genieten van je nieuwe machine. Die €30 ben je vanmiddag nog weer vergeten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B152
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 09-05 11:01
killercow schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:21:
[...]


Ik heb de DCD795D2 via ebay.co.uk gekocht als losse unit. Heb er china accu's bij gescoord (Wederom via ebay), en een ladertje. Dat scheelt ongeveer de helft. de 20v-max apparatuur en accu's zijn de 18v versies maar dan rebranded.

Het gaat allemaal helemaal prima. Boor regelmatig in baksteen, en ook beton gaat prima (kanaalplaat), maar ook dragende muren op de klop stand.
Als ik een 15mm boor in een houten balk zet moet ik op vol vermogen goed oppassen dat hij niet m'n pols verdraaid. Door 6cm hardhout kost met een 10mm boor een seconde of 3.
thanks voor de info, is wel een goede om daar inderdaad ook nog even te kijken. Ik denk dat het toch maar de DCD796 moet worden dan. Toch wel handig als je eens een schilderijtje moet ophangen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Avvd
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Een jaar geleden heb ik een bosch gsr 12V gekocht, een erg fijne lichte machine maar af en toe merk ik dat de machine kracht te kort komt bij bijvoorbeeld het boren in hout met een vlinderboor.

Nu heb ik een aantal 18V apparaten van Makita en ben ik aan het denken om er een DHP481 of DHP484 bij te kopen. Voor zover ik zie zijn ze even groot echter is de DHP481 een stuk zwaarder maar wel aanzienlijk krachtiger. Nu heb ik liever een lichter apparaat (DHP484) echter ben ik bang dat deze qua kracht te dicht bij de GSR zit waardoor het wellicht zonde is. Heeft iemand van jullie ervaring met de GSR & de DHP481/484?

[ Voor 3% gewijzigd door Avvd op 03-01-2019 14:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Glenfiddich
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 11:31
Tobias schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:45:
[...]


Als ik op Amazon kijk, zie ik dat die € 259,- kost. Hoe kom jij op het bedrag van € 189,33?
Hij was destijds (cyber monday week) in de aanbieding.

Catch a smile out there!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Raymond schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:23:
Gekke situatie: Ik heb ook nog wel belang bij een extra accu, maar weet serieus geen machine te bedenken die ik de moeite (en de meerprijs ten opzicht van een losse accu) waard vind om nog aan te schaffen om voor die gratis accu in aanmerking te komen.
Dat is nieuw :D
Dat is geen enkel probleem. De meeste apparaten zijn zelfs met de actie duurder in NL dan het losse apparaat met een losse accu in Duitsland. De schroeftolletjes zijn de uitzondering.

Ik ben op zoek naar een schaaf. Met deze actie leek het me wel leuk om voor de DKP180ZJ te gaan. Goedkoopste met gratis accu is echter €193 in NL. Dezelfde schaaf zonder koffer is voor €118 verkrijgbaar bij Amazon DE.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raymond
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 03-06 19:30
Blueone schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 14:21:
Een jaar geleden heb ik een bosch gsr 12V gekocht, een erg fijne lichte machine maar af en toe merk ik dat de machine kracht te kort komt bij bijvoorbeeld het boren in hout met een vlinderboor.

Nu heb ik een aantal 18V apparaten van Makita en ben ik aan het denken om er een DHP481 of DHP484 bij te kopen. Voor zover ik zie zijn ze even groot echter is de DHP481 een stuk zwaarder maar wel aanzienlijk krachtiger. Nu heb ik liever een lichter apparaat (DHP484) echter ben ik bang dat deze qua kracht te dicht bij de GSR zit waardoor het wellicht zonde is. Heeft iemand van jullie ervaring met de GSR & de DHP481/484?
Ik heb er ervaring mee. De doorhaalkracht van de 484 is een stuk groter dan van de 12V bosch. De 481 is echt een lomp zware/sterke machine.
Het hangt van je gebruik af: Als je 90% van je werk al met die bosch kan doen en je af en toe echt zwaar werk hebt, dan is die 481 wel een goede keuze. Die pak je dan voor het zware werk. Als je verwacht ook veel met de 18V te gaan werken, pak dan de 484. Die is een stuk lichter en handelbaarder.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nivado
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11:21
Blueone schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 14:21:
Nu heb ik een aantal 18V apparaten van Makita en ben ik aan het denken om er een DHP481 of DHP484 bij te kopen.
Waarom een DHP? Heb je de klopboor functie nodig? Zo ja doen, zo nee, neem een DDF481/484. Dit topic staat vol met discussies over de voor en nadelen van een klopboor functie.
Verder sluit ik me aan bij @Raymond.
linp schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:41:
[...]

Nu breng je me weer aan het twijfelen :) is dit mij € 30 meer waard?
Brushless is inderdaad zuiniger, echter als dit meer dan 5% scheelt eet ik mijn schoen op. Sowieso knappe jongen die een 5Ah accu met zo'n machine in een dag leegkrijgt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Avvd
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Raymond schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 14:26:
[...]


Ik heb er ervaring mee. De doorhaalkracht van de 484 is een stuk groter dan van de 12V bosch. De 481 is echt een lomp zware/sterke machine.
Het hangt van je gebruik af: Als je 90% van je werk al met die bosch kan doen en je af en toe echt zwaar werk hebt, dan is die 481 wel een goede keuze. Die pak je dan voor het zware werk. Als je verwacht ook veel met de 18V te gaan werken, pak dan de 484. Die is een stuk lichter en handelbaarder.
Bedankt, hier kan ik wat mee, de GSR is voor 90% van de gevallen voldoende, ik mis af en toe de kracht en de klopboor functie (mijn boorhamer is weer af en toe te zwaar voor wat simpele bakstenen)

Ik ga er nog eens over nadenken :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eusebius
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Tobias schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:45:
[...]


Als ik op Amazon kijk, zie ik dat die € 259,- kost. Hoe kom jij op het bedrag van € 189,33?
Als je iets goedkoop wilt en het heeft geen haast, kun je voor Amazon-deals het beste https://camelcamelcamel.com/ instellen. Die houdt voor jou de prijs in de gaten. Had ook een alert op de PDB40 (of PBD ..) en toen die onder de 200,- zakte heb ik hem gekocht.
En met dank aan @Glenfiddich die me attendeerde op de cashback bij de Luxemburgse Amazon ;-)

==
hoi


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • linp
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 03-06 19:27
Raymond schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 13:47:
[...]


Gewoon bestellen en morgen genieten van je nieuwe machine. Die €30 ben je vanmiddag nog weer vergeten.
Ik zeg dit inderdaad zelf vaak m.b.t. gereedschap, heb de 484 besteld bij de lokale shop.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • streamnl
  • Registratie: November 2009
  • Niet online
Wat mij niet helemaal duidelijk is...
Ik wil op Amazon.de de Bosch PSR 18 LI-2 kopen.
Klik
Winkel is Amazon zelf.

Komen er hier extra kosten bij of is het bedrag wat ik daar zie, het bedrag wat ik ga betalen?

Ik heb wel vaak bij Alie besteld maar nog nooit bij Amazon en ik wat ik hier lees, hebben jullie er wél ervaring mee.

Alvast bedankt voor de reactie!

Meer dan ik dacht...


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nivado
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11:21
@streamnl De prijs die je op Amazon.de ziet is inclusief Duitse BTW (19%), die moet je omrekenen naar NL BTW (21%) Effectief houdt dit in dat de prijs met 1.68% omhoog gaat.

Daarnaast kan je voor dat geld waarschijnlijk (veel) beter voor een 10.8/12V blauwe bosch/makita/metabo etc set kiezen. Die hebben meerdere standen, zijn meestal degelijker, lichter en uitbreidbaar. Als je bijvoorbeeld later nog eens een decoupeerzaag of multitool wilt, zijn die beschikbaar op het zelfde accu systeem.
Ik ben zelf niet heel erg thuis in het 10.8/12V spul, maar in dit topic is er genoeg over te vinden.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • MaxDamage
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 24-05 22:32
@streamnl Voor minder geld heb je ook een blauwe.

https://www.toolstation.nl/shop/p56791

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • streamnl
  • Registratie: November 2009
  • Niet online
Thanks!

De reden dat ik de groene wil, is dat ik de accu uiteindelijk ook voor andere doeleinden (huis en tuin) wil gebruiken. Dan heb ik liever iets meer dan 1,5Ah.

Meer dan ik dacht...


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 03-06 22:08
streamnl schreef op donderdag 3 januari 2019 @ 21:37:
Thanks!

De reden dat ik de groene wil, is dat ik de accu uiteindelijk ook voor andere doeleinden (huis en tuin) wil gebruiken. Dan heb ik liever iets meer dan 1,5Ah.
Als je de keus hebt ga je voor groen? Niet doen joh.

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer

Pagina: 1 ... 73 ... 103 Laatste

Dit topic is gesloten.