haarbal schreef op woensdag 16 augustus 2017 @ 13:26:
[...]
Hoe gaan economische theorieen helpen? Nvidia heeft een product dat met een kleinere chip en minder memorybandbreedte (dus lagere productiekosten) hetzelfde presteert met lager verbruik.
Nu met de mining gekte verkoopt alles, maar als dat keldert is amd weer afhankelijk van nvidia, als die de prijzen hoog houdt kan amd winst maken op gpu's, anders niet.
Zoek eens product differentiatie op en hoe je daarmee een groter deel van de markt mee kan berijken + meer inkomsten/winst meer kan genereren (win win dus)
Kan je enkel doen in een kleine markt met een vaste vraag en weinig aanbieders (klinkt herkenbaar huh

)
Als AMD nu z'n "gamers" kaarten fysiek had gelimiteerd zodat mining erop héél slecht ging en deze dan als echte gamers kaarten verkocht kan je azo je aandeel in de game markt behouden en hierop proberen zoveel mogelijk winst mee te maken.
In samenhang breng je dan een 2de reeks kaarten uit die je fysiek beperkt in het gamen maar zo goed mogelijk optimaliseerd voor mining (en andere taken) en goede koeling gericht op mining rigs ipv desktop gebruik. Verkoop die zo duur mogelijk daar de vraag toch het aanbod overtreft (dus stukken duurder dan dat ze nu hun "pro" verkopen).
Hiermee krijg je nog het mooie effect dat 1-maal mining niet meer intressant is dat die oude mining kaarten je gaming markt gaat overspoelen en nog eens je merk naam naar de vaantjes helpt betreffende failures ..
In feite gewoon doen wat ze anders altijd deden (en hun concurrent). nVidia: Quadro <> gewone kaarten, Ati had firePro ofzoiets, sorry enkel met een paar quadro kaarten gewerkt(zelf gegamed ging daadwerkelijk slechter dan hun gamers variant ook al gebruikte je de gaming drivers, maar nog altijd deftig daar niet van .. )
Juist door druk van AMD zijn er nu "goedkope" titan kaarten enzo in omloop en "goedkope" pro kaarten. Dat is jezelf als firma in de voet schieten.
Akkoord je doet je concurrent pijn (vrije markt werking) maar uiteindelijk als kleinste van de twee deel je vooral schade aanjezelf toe zonder enige echt goede reden. (In een beperkte innovatieve markt hebben alle aanbieders namelijk dezelfde "vaste" kosten: de R&D, dus als je niet genoeg inkomen hebt om die kosten te dekken moet je niet % winsten afnemen van alle aanbieders inclusief jezelf).
Hence de reden dus dat de beslissing nemers gewoon eens een basis cursus economie zouden moeten volgen.
De hardware is er (Polaris is super voor minig bv) en het kost echt niet veel geld om met een laser aan de slag te gaan om sommige zaken te disablen op je "mining" range en op je "gamers" range
De ingreep zal niet populair geweest zijn voor de hobby miners maar AMD had daardoor wel veel gamers content gemaakt in het laatste jaar en hun productie zo goed mogelijk volle bak draaien zonder schrik van een krimpende gaming markt het volgende jaar na een mining-implosie/crash/energie prijs piek/...