Scherp! Die moeten we ook in de gaten houden. Kan je met IDEAL en PayPal betalen?
Als de Vega56 naar ongeveer €450 zou dalen dan zou ik het overwegen als het een jaar geleden gebeurde, voor mijn gevoel is het nu te laat, de generatie is 2 jaar oud (Vega niet maar de GTX 1070 en 1080 en Polaris wel) en naar verluidt krijgen we eind 2018 of uiterlijk begin 2019 de opvolger, dat kan er ook nog wel bij.
offtopic:
Ik ben benieuwd of dat ik een gamingrecord vestig hier op Tweakers, ik heb straks een 10 jaar oude CPU en een 7 jaar oude grafische kaart. En toch kan ik nog alle spellen tot een paar jaar oud met hoge instellingen en minstens 45 FPS spelen, zolang ik de AA laag zet. Bovendien, Borderlands2, Deus Ex Human Revolution (naar verluidt leuker dan Mankind Divided), Dishonored of simpele spelletjes (qua hardwarevereisten) zoals FTL en Cuphead...genoeg leuke spellen die je er prima mee kan spelen met (veel) meer dan 60 FPS en hoge instellingen. Ook veel Mass Effect 1-3 gespeeld met alle mogelijke scenario's. Als iemand hier graag nog af en toe Borderlands2 speelt, laat maar weten (voor de moeilijkste gevechten in de arena's en de raid-bosses). Ik kan straks voor een appel en een ei Rise of the Tomb Raider, The Witcher 3 (met DLC's), Doom etc. kopen. Het heeft ook voordelen dus ik klaag niet.
Dat de prijzen nog schandalig (dat mag je rustig zo formuleren

) hoog zijn is geen probleem. Het loutere feit dat ze weer geleverd kunnen worden is positief, dat betekent dat er veel minder kaarten worden verkocht aan miners, het is dan een kwestie van enkele weken tot hooguit een paar maanden - indien de mining-zeepbel niet opnieuw wordt opgeblazen - voordat de prijzen weer normaal worden. Met de kanttekening dat normaal nu zo'n €30-40 hoger kan zijn voor een RX 580 dan normaal aangezien het geheugen duur is. Hierbij speelt ook mee dat de retailer een vast winstpercentage hanteert en de BTW hoger wordt (1,21*1,1*prijsverhoging geheugen).
Aan de andere kant, als er straks veel tweedehandskaarten verkrijgbaar zijn dan kan dat de winstmarges bij de retailers drukken. Even afwachten maar het dure geheugen blijft in ieder geval tot minstens ergens in 2019 een probleem. Met later een toenemende productie bij Samsung en Hynix, de opkomst van GDDR6 en DDR5 en het volwassen worden van HBM (denk ook aan de packaging) zal die prijs tussen nu en 2020 vast wel weer sterk dalen, mogelijk is het in het eerste semester van 2019 alweer veel beter. Even geduld hebben.
Inderdaad, winkels zullen zich vast nog een beetje verzetten tegen de verandering en ze wachten zo lang mogelijk met de prijs te verlagen maar zo gauw eentje de prijs verlaagt volgt de rest en dan neemt een anderte winkel weer eens het initiatief etc.
Als jouw prijs lager ligt terwijl de winkel een vergelijkbare reputatie etc. heeft...
Help!!!! schreef op maandag 16 april 2018 @ 10:57:
Op basis van de huidige geruchten lijkt AMD nu bij Navi voor low hanging fruit te kiezen en meer te kijken naar hoe het huidige ontwerp gemaakt is en waar ze winst kunnen vinden om clocks te verhogen dan architectuur zelf.
Dat is precies wat ze met Zen deden en doen, dus dat zou erg logisch zijn gezien de geruchten en wat Suzanne Plummer (?) vertelde in die video. Ik weet niet hoe jij dit duidt, ik vind het een positieve ontwikkeling voor AMD, ik kan me voorstellen dat daar meer winst mee te behalen valt dan met weer wilde architectuurwijzigingen die al dan niet goed uitpakken. Begrijp me niet verkeerd, ik vind het geweldig dat AMD vooruitstrevend is maar het zijn het relatief hoge vermogen en de relatief lage klokfrequentie die het zo moeilijk voor AMD.
Ja, AMD komt ook wel weer terug bij de grafische kaarten, ze hebben de goede weg ingezet.
[
Voor 67% gewijzigd door
Verwijderd op 16-04-2018 18:06
]