All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
altijd leuk met een vliegtuig vol met domestic passengers die geen geduld kennen. proppen voorin het vliegtuig wachten bij een deur die niet opengaat
[ Voor 8% gewijzigd door Kenzi op 05-09-2017 05:28 ]
Verwijderd
7 september dusVerwijderd schreef op woensdag 30 augustus 2017 @ 15:46:
Iemand een idee wanneer de Werelddealweken beginnen.
In de expositieruimte van het Rijksmuseum kunnen passagiers met tijd over straks een Oude Meester bewonderen, bij de NEMO-dependance voeren jonge reizigers zelf wetenschappelijke experimenten uit. Donderdag opent Schiphol de vernieuwde Holland Boulevard. De passage met restaurants, museumwinkels, een bibliotheek en rustruimtes moet een toonbeeld worden van het vernieuwde winkelaanbod op Schiphol.
Dat is nodig, want reizigers besteden steeds minder in de ruim tweehonderd winkels op de luchthaven. Passagiers geven meer uit aan eten en drinken, maar de bestedingen per passagier aan elektronica, boeken en parfum dalen gestaag. De retail-inkomsten tonen sinds 2012 een jaarlijkse daling van 2% tot 4%. De magische formule 'see, buy and fly' lijkt uitgewerkt.
'Retail heeft het lastig, ook op Schiphol', zegt André van den Berg, chief commercial officer (CCO) van Royal Schiphol Group tijdens een rondleiding langs de vernieuwde passage.
Vernieuwing van het winkelaanbod en grootschalige renovatie van de vertreklounges moet de trend keren. Een grote hangende roodwitblauwe porseleinen koe van bloemenwinkel Aviflora trekt de aandacht in de vorig jaar vernieuwde Lounge 2, waar veel overstappende passagiers komen. In het 'Johnnie Walker House' staat speciale Dutch label whiskey voor €583 per Delfts blauwe fles. Het is precies de innovatie die Van den Berg zoekt. 'Deze winkels bieden echt iets bijzonders. En ze maken duidelijk waar je bent.'
Schiphol heeft de inkomsten hard nodig. Bijna de helft van het bedrijfsresultaat van de luchthaven is afkomstig uit parkeergelden en inkomsten uit de ruim 300 winkels en horeca-gelegenheden die het verpacht. Zonder deze inkomsten is de luchthaven niet zelfstandig financierbaar en is er niet genoeg risicospreiding, stelt Schiphol. De luchthaven heeft zelf ook een belang van 40% in acht drank- en tabakswinkels die het uitbaat met de Heinemann-groep, een specialist op het gebied van luchthavenretail.
De teruglopende winkelbestedingen worden deels veroorzaakt door tijdelijke ontwikkelingen: Britse passagiers gaven door de waardedaling van hun pond de afgelopen jaren gemiddeld 10% minder uit op de luchthaven. Big spenders onder de Chinese en Russische reizigers hebben minder uit te geven door economische ontwikkelingen in hun thuisland. Rijen in het afgelopen voorjaar drukten de verkoop eveneens. 'Een gestreste reiziger is een reiziger die niet koopt', zegt Van den Berg.
Op de lange termijn spelen meerdere trends. Vliegen is minder uniek geworden, net als de winkelbeleving op luchthavens. Belastingvrij inslaan van sloffen sigaretten, cognac en parfummetjes kan door verandering van de Europese wetgeving sinds 1999 niet meer binnen de EU. Speciale luxemerken waren vroeger alleen te vinden op het vliegveld. Dat is al lang niet meer het geval. Reizigers brengen meer tijd door op hun mobiel terwijl ze op hun vlucht wachten en zijn minder geneigd tot winkelen.
'Consumenten vragen zich vaker af waarom ze iets moeten kopen waar ze geen behoefte aan hebben en wat ze ook niet cadeau willen geven', zegt Johan Schölvinck van Market Square Consult, dat luchthavens adviseert over hun retail. 'We zien vooral versobering bij westerse passagiers. Daar heeft Schiphol er veel van.'
Vooral passagiers van prijsvechters gaan liever wat eten of drinken dan winkelen, precies het segment waarin Schiphol de afgelopen jaren hard is gegroeid.
Anti-corruptie
Chinezen, Arabieren en Russen zijn de beste luchthavenshoppers. ‘Dat zijn de doelgroepen waar alle grote luchthavens zich op concentreren’, zegt luchthavenretailconsultant Johan Schölvinck van adviesbureau Market Square Consult. ‘Vooral de Aziaten zijn interessant.’
Chinese reizigers besteden echter aanzienlijk minder sinds het aantreden van de Chinese president Xi Jinping, die een streng anticorruptiebeleid voert. Chinese zakenreizigers en partijleden kunnen niet meer ongestraft thuiskomen met kostbare drank en parfum.
Schiphol doet veel moeite om de uitgaves onder Chinese reizigers op peil te houden. De luchthaven heeft speciaal een Chinese medewerker ingehuurd om de lucratieve markt te bedienen. ‘Chinezen vinden het bijvoorbeeld heel interessant om hier in de winkel van Gassan Diamonds live een diamant geslepen te zien worden. Daarvoor benaderen we ze al via WeChat’, vertelt André van den Berg, chief commercial officer van Royal Schiphol Group. Geïnteresseerde groepen worden in het Chinees aan de gate ontvangen, waarna ze worden rondgeleid in winkels waar de artikelen in het Chinees worden geadverteerd en geprijsd. Met succes: in het afgelopen jaar steeg de omzet onder Chinese reizigers met 20%.
Schiphol is niet de enige luchthaven die deze ontwikkeling angstvallig volgt. Wereldwijd draait driekwart van de luchthavens met verlies. Goedlopende retail is van levensbelang, zeker omdat er ook een afvlakking verwacht wordt van de parkeerinkomsten - op korte termijn door de opkomst van deelauto's en taxidiensten als Uber waardoor consumenten minder op luchthavens parkeren. De komst van de zelfrijdende auto zal langparkeren definitief overbodig maken.
De oplossing? Van den Berg erkent dat Schiphol nog zoekende is. 'Het antwoord is niet eenduidig, daar wil ik eerlijk in zijn.' Luchthaven Frankfurt kiest ervoor om een belangrijke shoppingbestemming op internet te worden. Schiphol niet, zegt Van den Berg. 'Waarom zal een passagier als hij hier is wel op Schiphol.nl kijken en niet op Amazon of Bol.com?'
De toenemende digitalisering betekent wel dat de luchthaven straks veel meer weet over de reis van zijn passagier. Dat biedt kansen om producten aan te bieden. 'Je leert de passagier echt kennen. Als een reiziger parkeert weten we al wat hij wil', zegt Van den Berg. Een passagier die eerder al flessen whiskey heeft gekocht van een bepaald merk kan weer een aanbieding krijgen als hij de luchthaven betreedt. Met beleid, benadrukt Van den Berg. 'Zo'n aanbieding moet wel zorgvuldig en relevant zijn. Niet iedereen wil drank of parfum. We gaan reizigers niets in de maag splitsen.'
Van den Berg verwacht meer variatie in het winkelaanbod. Voor sommige bedrijven zal Schiphol meer gaan dienen als showroom, waarbij winkeliers Schiphol gaan betalen voor de bezoekersstromen die de luchthaven oplevert. De klassieke indeling met winkels voor tabak, elektronica en parfum maakt plaats voor winkels afgestemd op specifieke behoeftes. Van den Berg: 'Een reiziger op zonvakantie zoekt zonnecrème, maar ook een nieuwe luidspreker. Dat is een andere vraag dan de zakelijke reiziger.'
Of het genoeg zal zijn? Consultant Schölvinck is optimistisch. 'Zo lang mensen vliegen, blijft er een vraag naar winkelen. Reizigers zijn impulsief. We willen de stress van het reizen vergeten met een mooie das, of onszelf belonen met een goed glas champagne. Winkelen op luchthavens blijft nog wel even big business.'
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
De reiziger wordt ook steeds beter in het vergelijken van prijzen en heeft ondertussen door dat het tax-free winkelen dan misschien wel belastingvrij is (voor bestemmingen buiten Europa) maar de prijzen nog steeds hoger liggen dan het product kopen met belasting in een winkel buiten Schiphol.
Toen ik laatst naar de UK vloog met een prijsvechter vertrok ik juist van 1 pier met maar 1 of 2 winkeltjes. Dan ben je ook snel uitgekeken.
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Dat is de H/M pier en die is expres zo sober mogelijk ingericht omdat de LCC's dat wilden, om daarmee a) de kosten te drukken en b) te zorgen voor een hogere BoB-omzet.LordSinclair schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 12:17:
[...]
Toen ik laatst naar de UK vloog met een prijsvechter vertrok ik juist van 1 pier met maar 1 of 2 winkeltjes. Dan ben je ook snel uitgekeken.
Overigens is de (non-Schengen) H-pier verbonden met de G-pier en vanaf daar kun je gewoon naar de genoemde holland boulevard en andere winkels; is alleen wel een eindje lopen. In de (Schengen) M-pier echter zit je vast tot je aan boord bent.
[ Voor 6% gewijzigd door CyBeR op 05-09-2017 12:25 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Dus als jij tijd over hebt, ga jij ineens wel overpriced electronica kopenFreee!! schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 12:17:
De oplossing is vrij eenvoudig: Zorg dat de passagier niet hoeft te wachten voor security (toch al een schijnvertoning) en paspoortcontrole, dan heeft diezelfde passagier daarna veel meer tijd over om zijn geld uit te geven voordat hij/zij aan boord van het vliegtuig kan.
Waarom niet gewoon soberder inrichten zodat je ook minder personeel nodig hebt en je de kosten kunt drukken? Ik heb geen behoefte aan een "shopping experience" (

Aan mensen die me ipv mijn gebruiken: hebben jullie in het echt ook zo'n spraakgebrek?
Lekker!
Ik niet, maar op dit moment heeft de gemiddelde reiziger niet eens tijd meer om geld uit te geven na die lange wachtrijen.Metalfreak schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 12:51:
[...]
Dus als jij tijd over hebt, ga jij ineens wel overpriced electronica kopenIk snap die winkels met dure producten op luchthavens sowieso al nooit.
Ook nog een idee.Waarom niet gewoon soberder inrichten zodat je ook minder personeel nodig hebt en je de kosten kunt drukken? Ik heb geen behoefte aan een "shopping experience" () als ik ga vliegen.
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Bovendien, het hebben van winkels e.d. op zich is een plus voor een luchthaven voor wat betreft passagiers. Die willen graag wat te doen hebben namelijk. Als je dat niet hebt vermijden met name transferpax je luchthaven en laat Schiphol daar nou juist heel groot in zijn.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Als transferpax hecht ik meer waarde aan een stoel en wifi. Ook is het prettig om even naar buiten te kunnen, zoals in Zürich.
Mensen in de vakantiesfeer zijn eerder geneigd om geld uit te geven. Zeker als dat in een omgeving van enige allure is. Het idee dat het 'taxfree' is en dus een 'niet te missen deal', schijnt de hebberigheid op te wekken Maar goed, dat werkt niet bij iedereen.Metalfreak schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 12:51:
[...]
Dus als jij tijd over hebt, ga jij ineens wel overpriced electronica kopenIk snap die winkels met dure producten op luchthavens sowieso al nooit.
Dat. En zakelijke reizigers die nog een cadeau nodig hebben voor hun minnavrouw, dat soort dingen.zeef schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 13:48:
[...]
Mensen in de vakantiesfeer zijn eerder geneigd om geld uit te geven.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Eerlijk gezegd heb ik volgens mij nog nooit zaken als dure electronica zien kopen. Nou nou, wat een aanbieding, die camera voor 600 euro die normaal slechts 350 euro kost buiten het vliegveld... Alleen parfum en sterke drank wordt volgens mij nog wel flink verkocht.zeef schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 13:48:
[...]
Mensen in de vakantiesfeer zijn eerder geneigd om geld uit te geven. Zeker als dat in een omgeving van enige allure is. Het idee dat het 'taxfree' is en dus een 'niet te missen deal', schijnt de hebberigheid op te wekken Maar goed, dat werkt niet bij iedereen.
Ook die kledingwinkels met jassen van 500 euro e.d. Nog nooit iemand iets zien kopen. Hetzelfde vraag ik me af van kofferwinkels na de securitycheck: alsof je je dan ineens bedenkt dat je een koffer nodig hebt als je al ingecheckt hebt

Aan mensen die me ipv mijn gebruiken: hebben jullie in het echt ook zo'n spraakgebrek?
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Verkeerde tijd, verkeerde plek. Als ze niks verdienen, dan sluit de tent vanzelf.Metalfreak schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 14:13:
[...]
Eerlijk gezegd heb ik volgens mij nog nooit zaken als dure electronica zien kopen. Nou nou, wat een aanbieding, die camera voor 600 euro die normaal slechts 350 euro kost buiten het vliegveld... Alleen parfum en sterke drank wordt volgens mij nog wel flink verkocht.
Ook die kledingwinkels met jassen van 500 euro e.d. Nog nooit iemand iets zien kopen. Hetzelfde vraag ik me af van kofferwinkels na de securitycheck: alsof je je dan ineens bedenkt dat je een koffer nodig hebt als je al ingecheckt hebt
Ik ben een beetje aan het rommelen op https://matrix.itasoftware.com. Op 21/09 naar Las Vegas en 01/10 weer terug zijn. Goedkoopste premium economy die ik kan vinden is €1535 met Air Canada via Toronto. In het kader van: langer vliegen met meer comfort is beter dan korter & opgevouwen. Of mis ik nog iets?
[ Voor 4% gewijzigd door zeef op 05-09-2017 14:41 ]
20 uur onderweg (incl. layovers) is wel lang. Je kunt er zo'n zeven uur vanaf halen door met DL (eco) te vliegen. Met BA kun je dat ook doen in premium economy, maar dan kost het je 2.8K.zeef schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 14:40:
[...]
Ik ben een beetje aan het rommelen op https://matrix.itasoftware.com. Op 21/09 naar Las Vegas en 01/10 weer terug zijn. Goedkoopste premium economy die ik kan vinden is €1535 met Air Canada via Toronto. In het kader van: langer vliegen met meer comfort is beter dan korter & opgevouwen. Of mis ik nog iets?
Ik zou met DL gaan, dan bespaar je 700 EUR en doe je er 7 uur minder lang over. Of iemand moet een betere PE deal vinden op die precieze data
Anders kopieer je even vrijwel het hele artikel. Zit wel gewoon copyright op, dit is niet echt een citaat.
Hij linked toch naar het origineel, snap je opmerking niet helemaal.PolarBear schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 15:48:
[...]
Anders kopieer je even vrijwel het hele artikel. Zit wel gewoon copyright op, dit is niet echt een citaat.
De laatste keer dat ik met KLM vloog is een aantal jaar geleden, toen had je een raamstoel op rij 42 of iets in die richting waar je net iets meer beenruimte had omdat het vliegtuig daar iets smaller werd en dus de stoel iets versprong. Dat was een mooi plekje.
De terugvlucht is een nachtvlucht, is dan de Economy Comfort Seat de 130 euro waard? Met mijn 170cm heb ik niet heel veel ruimte nodig maar dat de rugleuning iets verder naar achter kan is misschien wel gunstig.
Overigens belachelijk dat je 20 euro moet betalen om een normale stoel te kiezen. Vanaf 30u voor de vlucht kun je inchecken en gratis een stoel kiezen heb ik begrepen.
Read the badge, Bitch!
1A.Zeeuw schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 16:01:
Binnenkort vlieg ik met KLM in een Boeing 777-300ER. Welke stoel is aan te raden?
Oh, Economy. Dan geen idee, maar je idee van een aantal jaar geleden werkt niet meer want in de tussentijd zijn de cabines compleet vervangen.De laatste keer dat ik met KLM vloog is een aantal jaar geleden, toen had je een raamstoel op rij 42 of iets in die richting waar je net iets meer beenruimte had omdat het vliegtuig daar iets smaller werd en dus de stoel iets versprong. Dat was een mooi plekje.
Die is 't voor mij dat sowieso wel waard.De terugvlucht is een nachtvlucht, is dan de Economy Comfort Seat de 130 euro waard? Met mijn 170cm heb ik niet heel veel ruimte nodig maar dat de rugleuning iets verder naar achter kan is misschien wel gunstig.
Dat doen ze zodat niet al maanden voor de vlucht 't onmogelijk is voor mensen die samen reizen (m.n. families) om stoelen bij elkaar te kiezen. Families en groepen krijgen die mogelijkheid namelijk gratis. (En dat 't wat extra geld oplevert is mooi meegenomen natuurlijk.)Overigens belachelijk dat je 20 euro moet betalen om een normale stoel te kiezen. Vanaf 30u voor de vlucht kun je inchecken en gratis een stoel kiezen heb ik begrepen.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Ken je www.seatguru.com al? Staan plattegronden van vliegtuigen op, met op/aanmerkingen per stoel.Zeeuw schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 16:01:
Binnenkort vlieg ik met KLM in een Boeing 777-300ER. Welke stoel is aan te raden?
De laatste keer dat ik met KLM vloog is een aantal jaar geleden, toen had je een raamstoel op rij 42 of iets in die richting waar je net iets meer beenruimte had omdat het vliegtuig daar iets smaller werd en dus de stoel iets versprong. Dat was een mooi plekje.
De terugvlucht is een nachtvlucht, is dan de Economy Comfort Seat de 130 euro waard? Met mijn 170cm heb ik niet heel veel ruimte nodig maar dat de rugleuning iets verder naar achter kan is misschien wel gunstig.
Overigens belachelijk dat je 20 euro moet betalen om een normale stoel te kiezen. Vanaf 30u voor de vlucht kun je inchecken en gratis een stoel kiezen heb ik begrepen.

Je komt binnen, er zijn 2 vertrekhallen: A-B en C-D. Je checkt de monitors om te kijken welke hal je airline heeft. De monitors zitten op dit drukke tijdstip vol met de vluchten voor de komende anderhalf uur. Scrollen doen ze niet. Gevolg: alles wat na de komende anderhalf uur een vlucht heeft (iedereen moet nog inchecken, dus: 90 procent heeft vlucht over +2 uur) zoekt iemand die ze kan vertellen welke hal te nemen. Dat moet toch met een kleine fix een stuk beter kunnen?
Het idee is leuk, maar de informatie is dermate verouderd dat de site onbruikbaar is.ShitHappens schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 16:38:
[...]
Ken je www.seatguru.com al? Staan plattegronden van vliegtuigen op, met op/aanmerkingen per stoel.
Verwijderd
Goeie stoelen uitzoeken op die site en dan naast het toilet eindigen.ShitHappens schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 16:38:
[...]
Ken je www.seatguru.com al? Staan plattegronden van vliegtuigen op, met op/aanmerkingen per stoel.
Er wordt omgeroepen dat er straks ingestapt kan worden op basis van je zone nummer op de instap kaart. Of je alsjeblieft goed wil opletten op de omroep berichten.
Wat roepen ze vijf minuten later om: alle zones mogen tegelijkertijd komen. Totale chaos, toestel staat helemaal vast en nog meer vertraging.

Ik heb wel eens een koptelefoon gekocht op een luchthaven, maar duurder doe ik niet.Metalfreak schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 12:51:
[...]
Dus als jij tijd over hebt, ga jij ineens wel overpriced electronica kopenIk snap die winkels met dure producten op luchthavens sowieso al nooit.
Waarom niet gewoon soberder inrichten zodat je ook minder personeel nodig hebt en je de kosten kunt drukken? Ik heb geen behoefte aan een "shopping experience" () als ik ga vliegen.
Security impact is al genoemd, maar speciaal voor Schiphol is de centrale security een impact. Mensen hebben toch het gevoel dat ze optijd bij de gate moeten zijn, maar vroeger moest men daar nog door de security, de tijd die men bij security door brengt gaat gewoon van de shopping af.
prijs vergelijken heeft tegenwoordig ook een impact, iedereen heeft tegenwoordig een telefoon waarmee je kan kijken wat het thuis kost.
Voor de KLM toestellen klopt het volgens mij, staat alleen ook nog de oude indeling van de 773 op (je moet V2 hebben)GlowMouse schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 16:41:
[...]
Het idee is leuk, maar de informatie is dermate verouderd dat de site onbruikbaar is.
Tnx! Kreeg net de mail van KLM dat de WDW over twee dagen start... Die wachten we nog even af.oohh schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 15:19:
[...]
20 uur onderweg (incl. layovers) is wel lang. Je kunt er zo'n zeven uur vanaf halen door met DL (eco) te vliegen. Met BA kun je dat ook doen in premium economy, maar dan kost het je 2.8K.
Ik zou met DL gaan, dan bespaar je 700 EUR en doe je er 7 uur minder lang over. Of iemand moet een betere PE deal vinden op die precieze data
KL vliegt alleen niet naar LAS, dus ik denk niet dat het je veel gaat opleveren. Maar die twee dagen kun je vast nog wel wachtenzeef schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 18:50:
[...]
Tnx! Kreeg net de mail van KLM dat de WDW over twee dagen start... Die wachten we nog even af.
DL wel en daar wil ook nog wel 's een aanbieding bij komen.
Overigens als zeef wat eerder geboekt had, had 'ie via KL voor €1500 Delta One/KL WBC kunnen vliegen.
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Sometimes you need to plan for coincidence
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
oohh schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 18:54:
[...]
KL vliegt alleen niet naar LAS, dus ik denk niet dat het je veel gaat opleveren. Maar die twee dagen kun je vast nog wel wachten
DL had net fares om vanuit AMS voor 1400EUR en nog wat in Delta One/First naar LAS te vliegen. Laatste dag 6 September, dan gaan denk ik de prijzen weer terug naar het oude niveau, WDW of niet. Met OW/AA/BA etc was ook mogelijk in business/First voor die prijzen. Dus ik snap eerlijk gezegd al die WDW hype en het wachten erop niet echt..zeef schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 18:50:
[...]
Tnx! Kreeg net de mail van KLM dat de WDW over twee dagen start... Die wachten we nog even af.
A cavalry general should be a master of practical science, know the value of seconds, despise life and not trust to chance.
Kan je niet in november gaan bijvoorbeeld? Je kan dan met KLM (operated by DL) voor minder dan €1.800 business class retour naar LV. Toevallig gezien voor een vriend die dan van AMS naar LAS vliegt (ik vlieg vanuit Azie naar LAS)zeef schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 14:40:
[...]
Verkeerde tijd, verkeerde plek. Als ze niks verdienen, dan sluit de tent vanzelf.
Ik ben een beetje aan het rommelen op https://matrix.itasoftware.com. Op 21/09 naar Las Vegas en 01/10 weer terug zijn. Goedkoopste premium economy die ik kan vinden is €1535 met Air Canada via Toronto. In het kader van: langer vliegen met meer comfort is beter dan korter & opgevouwen. Of mis ik nog iets?
Ik kwam, ik zag, ik ging er keihard vandoor
Bij de Mythbusters hebben ze verschillende boarding technieken getest en de chaos techniek was de een na snelste. De snelste was gelijk ook de ingewikkeldste met 9 zone's in het vliegtuig. Eerste achter, daarna midden en daarna voor werkt ook niet goed omdat er simpelweg geen plek is om iedereen tegelijk in een deel van het vliegtuig te hebben.BounceCloud schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 18:10:
Boarding home wrong... Toestel heeft vertraging. Je zou verwachten dat je het boarden vervolgens zo efficiënt mogelijk wil laten verlopen.
Er wordt omgeroepen dat er straks ingestapt kan worden op basis van je zone nummer op de instap kaart. Of je alsjeblieft goed wil opletten op de omroep berichten.
Wat roepen ze vijf minuten later om: alle zones mogen tegelijkertijd komen. Totale chaos, toestel staat helemaal vast en nog meer vertraging.
De snelste was versimpeld (1, 2, 3 is de lengte van het vliegtuig in 3 zone's)
Zone 1 stoelen A B C _ D E F
Zone 2 stoelen A B C _ D E F
Zone 3 stoelen A B C _ D E F
Eerst 3 A en F
Daarna 3 B en E & 2 A en F
Daarna 3 C en D & 2 B en E & 1 A en F
Daarna 2 C en D & 1 B en E
Daarna 1 C en D
Een groot nadeel van deze techniek is dat samenreizende (gezinnen) niet tegelijk kunnen boarden.
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
Verwijderd
- inchecken van een koffer kost €25 (ipv €35)
- alleen als je priority boarding of plus hebt geboekt, mag je carry on de cabine in
- normale passagiers mogen alleen met een kleine tas de cabine in; de carry on wordt bij de gate alsnog (gratis) ingecheckt
Deze ontwikkeling was te verwachten. Jammer dat het inchecken pas bij de gate gebeurt, want dit zorgt voor onnodige vertraging bij de security.
Beide vluchten waren comfortabel. Op de terugweg was er wat Griekse hectiek op de luchthaven bij het inchecken. Op de nachtelijke terugvlucht ging de gewone verlichting uit zodat veel passagiers lekker konden slapen waaronder ik zelf.
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Intercontinentaal heb je geen keuze, maar binnen Europa vertrek ik na 08.00 en kom voor 22.00 aan. Moet wel leuk blijven he
Als je voor je werk elke week 10 keer in het vliegtuig zit vind ik het een ander verhaal hoor, maar dat kleinzerige gedoe als je even wat krapper zit of tussen twee mensen in... Lees een boek, kijk een film/serie, slaap een paar uurtjes en je bent er.
Terugvlucht 's nachts heb ik ook binnen Europa niet zoveel problemen mee, heb je na thuiskomst gewoon nog een hele dag. Het enige nadeel is de tijd tussen check-out van het hotel en check-in van het vliegtuig. Dat is zeker met kleine kinderen soms wat minder.PWM schreef op woensdag 6 september 2017 @ 11:13:
Het feit alleen al dat het een nachtvlucht is voor een intra-Europese vlucht, zou voor mij betekenen dat ik hem niet zou nemen.
Intercontinentaal heb je geen keuze, maar binnen Europa vertrek ik na 08.00 en kom voor 22.00 aan. Moet wel leuk blijven he
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Dat is op zich toch niet zo bijzonder?Willem30 schreef op woensdag 6 september 2017 @ 10:55:
Op de nachtelijke terugvlucht ging de gewone verlichting uit zodat veel passagiers lekker konden slapen waaronder ik zelf.
Mja, ik geeft graag 100-200-300 euro extra uit om op fijnere tijden te vliegen, een betere stoel te hebben of een keer minder over te stappen. Ik zou niet weten waarom ik mijn vakantie met minder comfort moet beginnen of eindigen.Michielgb schreef op woensdag 6 september 2017 @ 11:18:
Wat is dat toch met vliegen dat mensen zo ontzettend kieskeurig maakt. Mijn moeder ook, die kan weken van tevoren enorm opzien tegen vliegen. Dan slaap je toch even een nachtje wat minder en moet je 15 uur stil zitten, who bloody cares, je gaat op vakantie.
Als je voor je werk elke week 10 keer in het vliegtuig zit vind ik het een ander verhaal hoor, maar dat kleinzerige gedoe als je even wat krapper zit of tussen twee mensen in... Lees een boek, kijk een film/serie, slaap een paar uurtjes en je bent er.
Ik heb een vlucht geboekt voor 1 november, waarbij ik bij heb betaald voor stoelen met extra beenruimte op het main deck. Nu heeft de voorste rij in de economy sectie van het upper deck ook extra beenruimte en die stoelen heb ik liever. Echter zijn deze stoelen, samen met de meeste econ stoelen op het upper deck niet beschikbaar op de seat map. Dit was al zo toen ik in mei de tickets boekte en een aantal andere vluchten hadden exact dezelfde stoelen niet beschikbaar, dus de stoelen zijn niet simpelweg al bezet.
Ooit gaan deze stoelen vrijgegeven worden en kan ik mogelijk van plaats wisselen (als de plekken nog vrij zijn). Maar de vraag is wanneer? Pas bij het online inchecken of eerder al? Iemand een idee?
|| Vierkant voor Wiskunde ||
Iemand anders hier ervaringen mee? Of een alternatieve log met de aankomsttijd op BCN?
[ Voor 5% gewijzigd door denuz op 06-09-2017 13:56 ]
Ik heb een maand terug de normale upper deck eco stoelen wel kunnen kiezen voor mijn vlucht begin januari. Dus ze zijn denk ik toch op of de regels zijn anders met de extra beenruimte stoelen. Kijk of je op expertflyer een melding kan instellen.Rannasha schreef op woensdag 6 september 2017 @ 13:55:
Weet iemand wanneer Lufthansa de betere stoelen op het upper deck van de economy class in de A380 vrijgeeft voor gewone stervelingen (geen FF status)?
Ik heb een vlucht geboekt voor 1 november, waarbij ik bij heb betaald voor stoelen met extra beenruimte op het main deck. Nu heeft de voorste rij in de economy sectie van het upper deck ook extra beenruimte en die stoelen heb ik liever. Echter zijn deze stoelen, samen met de meeste econ stoelen op het upper deck niet beschikbaar op de seat map. Dit was al zo toen ik in mei de tickets boekte en een aantal andere vluchten hadden exact dezelfde stoelen niet beschikbaar, dus de stoelen zijn niet simpelweg al bezet.
Ooit gaan deze stoelen vrijgegeven worden en kan ik mogelijk van plaats wisselen (als de plekken nog vrij zijn). Maar de vraag is wanneer? Pas bij het online inchecken of eerder al? Iemand een idee?
[ Voor 3% gewijzigd door menzo op 06-09-2017 14:04 ]
Hier het tegendeel. Ik vertrek binnen Europa vóór 8:00 en kom ná 22:00 aan, zeg maar de "pyjama flights". Op die manier verblijf ik 1 tot 2 nachten minder in het buitenland en zie ik mijn familie ook nog af en toe. Vlucht is meestal daardoor wat duurder want gewild, maar goed daar staan weer geringere hotelkosten tegenover. Ieder wat ie zelf wil natuurlijkPWM schreef op woensdag 6 september 2017 @ 11:13:
Het feit alleen al dat het een nachtvlucht is voor een intra-Europese vlucht, zou voor mij betekenen dat ik hem niet zou nemen.
Intercontinentaal heb je geen keuze, maar binnen Europa vertrek ik na 08.00 en kom voor 22.00 aan. Moet wel leuk blijven he
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Ook op de voorste rij? Er waren wel wat upper deck plaatsen beschikbaar, maar alleen in het middenstuk en de achterste rijen.menzo schreef op woensdag 6 september 2017 @ 14:03:
[...]
Ik heb een maand terug de normale upper deck eco stoelen wel kunnen kiezen voor mijn vlucht begin januari. Dus ze zijn denk ik toch op of de regels zijn anders met de extra beenruimte stoelen. Kijk of je op expertflyer een melding kan instellen.
Als ik op ExpertFlyer kijk, dan zijn de stoelen die ik het liefst wil hebben "blocked", dus die worden waarschijnlijk op een later tijdstip vrijgegeven.
|| Vierkant voor Wiskunde ||
München is vrij groot, wel redelijk efficient, maar met een beetje pech te groot. 40 minuten haal je alleen als je vlucht echt punctueel landt. Beide vluchten met Lufthansa?Boinkie schreef op woensdag 6 september 2017 @ 14:14:
Iemand ervaring met de overstap van München? In november naar Zuid Afrika en een overstap met Lufthansa van AMS naar CPT. De lay over is echter 40 min. Is dat voldoende met alleen handbagage?
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Nog belangrijker: één ticketGaryu schreef op woensdag 6 september 2017 @ 14:23:
[...]
München is vrij groot, wel redelijk efficient, maar met een beetje pech te groot. 40 minuten haal je alleen als je vlucht echt punctueel landt. Beide vluchten met Lufthansa?
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Nja, daar ging ik maar even vanuit. Als het beide met Lufthansa is, blijf je in principe in Terminal 2. Als je met KLM (onwaarschijnlijk, geen Star Alliance) of iets dergelijks aankomt kom je binnen op Terminal 1 en wordt het wel heel krap.
Binnen Terminal 2 moet je alsnog door de paspoort-controle, maar vziw geen security meer.
Maar ook binnen terminal 2 heb je de Terminal 2-Satellite (gates K en L) waar je met een treintje (elke 2-5 minuten, maar toch) eerst weer naar de hoofdterminal moet. Moeilijk te zeggen van te voren waar je aankomt, meestal op G of K.
Aangezien Lufthansa het zelf aanbiedt gaan ze er vanuit dat het wel goed gaat komen. Heel ruim is het echter niet. Mocht het niet goed gaan, dan zetten ze je gratis op de volgende vlucht en moeten eventueel jou extra geld betalen voor vertraging (meer dan 3u heb je snel, zoveel vluchten zijn er niet naar Kaapstad). Dus dat doen ze niet graag.
[ Voor 19% gewijzigd door Garyu op 06-09-2017 14:35 ]
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
Lijkt me sterk dat dat bij flightradar wordt aangepast. De hoogte en snelheid graphs zijn wel beschikbaar.denuz schreef op woensdag 6 september 2017 @ 13:55:
Een vriend van mij heeft onlangs (31 aug) IBZ BCN gedaan met vlucht VY3531. Naar eigen zeggen had de vlucht net iets meer dan 3 uur vertraging(op aankomst). Ik kijk net op flightradar, daar wordt aangegeven dat de vlucht 2 uur 58 minuten te laat was. Het vreemde is, de playback is voor deze specifieke vlucht niet beschikbaar. Wij hebben het idee dat de aankomsttijd achteraf een klein beetje is aangepast ( in het voordeel van de maatschappij).
Iemand anders hier ervaringen mee? Of een alternatieve log met de aankomsttijd op BCN?
En als ik verder zoek kom ik via deze site bij flightaware en daar zie ik gelijke tijden.
We may be humans, but we are still animals.
We are immortal for a limited time.
Zou er maar niet vanuit gaan dat de eerste rij echt meer beenruimte biedt, zit daar geen wand? Dan heb je wellicht meer afstand tussen wand en stoel maar je kunt je benen niet goed strekken. Iets om rekening mee te houden. Veelal worden deze pas vrij gegeven bij inchecken omdat de kans ook nog eens bestaat dat dit bassinet seats zijn ( voor baby's ) daar wil je niet graag tussen zitten met je duurder betaalde eco seat.Rannasha schreef op woensdag 6 september 2017 @ 14:21:
[...]
Ook op de voorste rij? Er waren wel wat upper deck plaatsen beschikbaar, maar alleen in het middenstuk en de achterste rijen.
Als ik op ExpertFlyer kijk, dan zijn de stoelen die ik het liefst wil hebben "blocked", dus die worden waarschijnlijk op een later tijdstip vrijgegeven.
Een paar weken geleden heb ik BOS-MUC-DUS gevlogen (ook Lufthanse), ook met een overstap van 40 min. Het was stevig doorstappen, maar uiteindelijk met een paar minuten over gewoon de aansluitende vlucht netjes gehaald. Wij wel, de bagage niet. Die kwam een uurtje later met de volgende lijnvlucht meeBoinkie schreef op woensdag 6 september 2017 @ 14:14:
Iemand ervaring met de overstap van München? In november naar Zuid Afrika en een overstap met Lufthansa van AMS naar CPT. De lay over is echter 40 min. Is dat voldoende met alleen handbagage?
Maar naar Kaapstad is de volgende lijnvlucht waarschijnlijk pas de volgende dag.Koppensneller schreef op woensdag 6 september 2017 @ 15:27:
[...]
Een paar weken geleden heb ik BOS-MUC-DUS gevlogen (ook Lufthanse), ook met een overstap van 40 min. Het was stevig doorstappen, maar uiteindelijk met een paar minuten over gewoon de aansluitende vlucht netjes gehaald. Wij wel, de bagage niet. Die kwam een uurtje later met de volgende lijnvlucht mee
The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long
GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT
Geen probleem op MUC. Vaak heb je daar een busgate en bij een krappe overstap gaat er een busje rechtstreeks naar je aansluitende vluchtBoinkie schreef op woensdag 6 september 2017 @ 14:34:
Ja, beide Lufthansa en Lufthansa biedt dit ticket ook aan. Dus dan mag je er vanuit gaan dat het goed moet komen?
Ik ga meteen mijn auto op Marktplaats zetten!
Daarom dus ook mijn vraag. Ik ken de nieuwe indeling niet. Waarom is het voor jou die 130 euro wel waard? Misschien hebben mensen de ervaring dat de rugleuning een beetje verder naar achter geen verschil maakt. Of dat het juist irritant is omdat de stoel voor je dat ook kan waardoor jouw ruimte beperkt is. Misschien juist niet de laatste rij van de Economy Comfort nemen want de rijen erachter zijn normale stoelen dus waarschijnlijk wordt hun beenruimte nog kleiner en krijg je sneller de knieën van de passagier achter je in de leuning gedrukt.[...]
Oh, Economy. Dan geen idee, maar je idee van een aantal jaar geleden werkt niet meer want in de tussentijd zijn de cabines compleet vervangen.
[...]
Die is 't voor mij dat sowieso wel waard.
Duidelijk en begrijpelijk. Ik zie op de plattegrond inderdaad al veel rijen bezet en niet echt 1 losse stoel. Misschien de gok nemen en voor 20 euro een stoel in het midden boeken en hopen dat de stoel links en rechts vrij blijft....[...]
Dat doen ze zodat niet al maanden voor de vlucht 't onmogelijk is voor mensen die samen reizen (m.n. families) om stoelen bij elkaar te kiezen. Families en groepen krijgen die mogelijkheid namelijk gratis. (En dat 't wat extra geld oplevert is mooi meegenomen natuurlijk.)
Is mij bekend. Zo ben ik een aantal jaren geleden ook aan die ene stoel gekomen met net iets meer beenruimte.ShitHappens schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 16:38:
[...]
Ken je www.seatguru.com al? Staan plattegronden van vliegtuigen op, met op/aanmerkingen per stoel.
Ik vind alleen de review comment sectie zo klein op die site dat je nog niet echt een goed overzicht hebt. Bovendien moet je maar net geluk hebben dat de review wel over die plattegrond gaat. Zullen genoeg mensen zijn die met KLM gevolgen hebben in 3-4-3 en denken dan zal het wel deze layout zijn....blijkt het de 777-200.
Read the badge, Bitch!
Om de beenruimte. Dat de stoel verder naar achter kan, kan me redelijk gestolen worden. De beenruimte is waar 't om gaat en die is heel merkbaar ruimer in EC. Voor een vluchtje van een uur binnen Europa neem ik niet altijd de moeite om dat te nemen maar langer over 't algemeen wel. Ligt er ook aan wat beschikbaar is -- ik zit liever gangpad op een normale stoel dan midden in EC.Zeeuw schreef op woensdag 6 september 2017 @ 15:51:
[...]
Daarom dus ook mijn vraag. Ik ken de nieuwe indeling niet. Waarom is het voor jou die 130 euro wel waard?
Dat is een uitstekende tactiek om tussen twee mensen in te komen te zitten. Zou ik niet doen als ik jou was.Misschien de gok nemen en voor 20 euro een stoel in het midden boeken en hopen dat de stoel links en rechts vrij blijft....
Ten eerste, KLM is heel duidelijk over precies welk model vliegtuig je vliegt. Dat staat altijd netjes in je overzicht: 777-200ER of 777-300ER. Als jij dan de verkeerde plattegrond gaat zitten bekijken is dat jouw probleem. Verder: zowel de 772 als de 77W zijn tegenwoordig 3-4-3. Daarom dat je eerdere ervaring niet meer van toepassing is; de cabines zijn compleet veranderd.Zullen genoeg mensen zijn die met KLM gevolgen hebben in 3-4-3 en denken dan zal het wel deze layout zijn....blijkt het de 777-200.
[ Voor 3% gewijzigd door CyBeR op 06-09-2017 16:00 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Geldt dat voor elke maatschappij?eggda schreef op woensdag 6 september 2017 @ 15:35:
[...]
Geen probleem op MUC. Vaak heb je daar een busgate en bij een krappe overstap gaat er een busje rechtstreeks naar je aansluitende vlucht
Ik heb best al wat reizigers gehad die hun 40' niet haalden in MUC... En op de volgende aansluiting gezet werden.
Got Leenucks? | Debian Bookworm x86_64 / ARM | OpenWrt: Empower your router | Blogje
De keren dat ik een korte overstap had op Munchen (<40 min of korter) heb ik het altijd gehaald. In alle gevallen opgepikt uit het vliegtuig bij de slurf, in een busje gepropt, langs apart hokje voor immigratie, direct naar het volgende vliegtuig.Borromini schreef op woensdag 6 september 2017 @ 16:08:
[...]
Geldt dat voor elke maatschappij?
Ik heb best al wat reizigers gehad die hun 40' niet haalden in MUC... En op de volgende aansluiting gezet werden.
Balls have got to be one of the oldest toys. They've been round for a long time.
Gloria patri furnituribus In nomine IKEA!
Bedankt. Het gaat om een vlucht van ongeveer 12u van AMS naar GRU. Toch de moeite waard.CyBeR schreef op woensdag 6 september 2017 @ 15:59:
[...]
Om de beenruimte. Dat de stoel verder naar achter kan, kan me redelijk gestolen worden. De beenruimte is waar 't om gaat en die is heel merkbaar ruimer in EC. Voor een vluchtje van een uur binnen Europa neem ik niet altijd de moeite om dat te nemen maar langer over 't algemeen wel. Ligt er ook aan wat beschikbaar is -- ik zit liever gangpad op een normale stoel dan midden in EC.
[...]
Dat is een uitstekende tactiek om tussen twee mensen in te komen te zitten. Zou ik niet doen als ik jou was.
[...]
Ten eerste, KLM is heel duidelijk over precies welk model vliegtuig je vliegt. Dat staat altijd netjes in je overzicht: 777-200ER of 777-300ER. Als jij dan de verkeerde plattegrond gaat zitten bekijken is dat jouw probleem. Verder: zowel de 772 als de 77W zijn tegenwoordig 3-4-3. Daarom dat je eerdere ervaring niet meer van toepassing is; de cabines zijn compleet veranderd.
KLM is inderdaad duidelijk, het ging me meer over diegene die de review schrijft niet goed oplet over welk toestel het gaat. En dan zit ik bij de juiste plattegrond de verkeerde review te lezen
Read the badge, Bitch!
Het was voor mij de eerste keer dat ik 's nachts vloog dus had dit nog niet mee gemaakt.PolarBear schreef op woensdag 6 september 2017 @ 13:48:
[...]
Dat is op zich toch niet zo bijzonder?
Verder vond ik dat totaal niet erg.
heb het zelf afgelopen maand in minder dan 1 uur gedaan van gate tot gate en dat was incl extra security check voor de VS. Was op dat tijdstip (10:30) redelijk druk bij emigratie.Boinkie schreef op woensdag 6 september 2017 @ 14:14:
Iemand ervaring met de overstap van München? In november naar Zuid Afrika en een overstap met Lufthansa van AMS naar CPT. De lay over is echter 40 min. Is dat voldoende met alleen handbagage?
De aankomsttijd is het moment waarop de eerste deur open gaat (HvJ EU 4 september 2014, Germanwings GmbH / Ronny Henning, C-452/13). De geplande aankomsttijd was 12:55. Volgens flightaware was de landing om 3:49, en was het vliegtuig bij de terminal om 3:53. Dat betekent niet dat de deuren toen direct open konden. Het tijdstip waarop de deuren opengingen is bij de luchtvaartmaatschappij wel bekend, maar die informatie is niet zomaar beschikbaar. Het is daarom lastig te zeggen of je vriend recht heeft op compensatie.denuz schreef op woensdag 6 september 2017 @ 13:55:
Een vriend van mij heeft onlangs (31 aug) IBZ BCN gedaan met vlucht VY3531. Naar eigen zeggen had de vlucht net iets meer dan 3 uur vertraging(op aankomst). Ik kijk net op flightradar, daar wordt aangegeven dat de vlucht 2 uur 58 minuten te laat was. Het vreemde is, de playback is voor deze specifieke vlucht niet beschikbaar. Wij hebben het idee dat de aankomsttijd achteraf een klein beetje is aangepast ( in het voordeel van de maatschappij).
Iemand anders hier ervaringen mee? Of een alternatieve log met de aankomsttijd op BCN?







Op vrijdag 8 september openen wij voor onze Privium Plus leden een tweede lounge op Schiphol: de voorlopige Privium Airside Lounge op de Holland Boulevard na de security.
In de Privium Airside Lounge kunt u nog even werken, ontspannen of genieten van ons food and beverage assortiment. De Privium Airside Lounge is open van maandag tot en met vrijdag van 6:00 tot 20:30 uur. De lounge is gesloten in de weekenden, u bent dan van harte welkom in de ClubLounge.
Wel zo relaxed geen extra tijd in te hoeven plannen voor eventuele vertragingen bij security/paspoort controle en zodoende kan je de lounge pas op het allerlaatste moment verlaten
A cavalry general should be a master of practical science, know the value of seconds, despise life and not trust to chance.
Holy shit dat is echt belachelijk.Piet91 schreef op woensdag 6 september 2017 @ 19:42:
Op Sint Maarten is het een ravage. Ook op de luchthaven:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Er zijn ook aardig wat stukken strand over de landingsbaan gewaaid:
Je kunt voor 1288 pp vanaf Brussel met Air Canada via Montreal, maar de terugweg is dan wel een uitdaging met tussenstops in Vancouver en Montreal waarbij die laatste maar 45 minuten tijd geeft - dan weet je in ieder geval vrijwel zeker dat je koffer niet mee komt.zeef schreef op dinsdag 5 september 2017 @ 14:40:
[...]
Ik ben een beetje aan het rommelen op https://matrix.itasoftware.com. Op 21/09 naar Las Vegas en 01/10 weer terug zijn. Goedkoopste premium economy die ik kan vinden is €1535 met Air Canada via Toronto. In het kader van: langer vliegen met meer comfort is beter dan korter & opgevouwen. Of mis ik nog iets?
Je kunt voor 1319 euro vanaf Amsterdam met BA via Philadelphia, vlucht wordt uitgevoerd door American. Ik kan die combi op de site van BA niet direct vinden (die willen dat je eerst naar Londen vliegt) waardoor je op de terugweg altijd twee stops hebt.
We may be humans, but we are still animals.
We are immortal for a limited time.
Collega had begin volgende week een vlucht+vakantie geplanned staan naar SXM, en had vandaag KLM gebeld, Die meldden aan hem dat ze gewoon nog op SXM vliegen, annuleren of omboeken was dus ook niet mogelijk zonder kosten.
Virussen? Scan ze hier!
Niet echt, je kan geselecteerd worden bij de gate voor een uitgebreide inspectie. Da's aardig nieuw voor de EU carriers, bijvoorbeeld een KLM, bij Delta had je dat al jaren.TheZoo schreef op donderdag 7 september 2017 @ 12:14:
Ik moet morgen weer via Schiphol richting de VS, nog veel geneuzel met laptops bij de security checks?
A cavalry general should be a master of practical science, know the value of seconds, despise life and not trust to chance.
Wtf is dit nou weer voor hyperactieve shit

[ Voor 52% gewijzigd door CyBeR op 07-09-2017 16:26 ]
All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.
Heb je de foto's een paar posts boven je gezien? De schade is aanzienlijk, er wordt met man en macht gewerkt om first-aid vliegtuigen te kunnen ontvangen. Denk dat reguliere airliners nog wel een paar dagen mogen wachten.wildhagen schreef op donderdag 7 september 2017 @ 12:38:
Kennelijk is de schade op SXM nog te overzien, want KLM schijnt nog steeds op Sint Maarten te vliegen naar eigen zeggen.
Ik vond het ook al opvallend ja gezien de foto's. Maargoed, wellicht heeft KLM meer info dan wij, en oordelen zij dat het voor hun wel gewoon mogelijk is.bacardicoconut schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:02:
[...]
Heb je de foto's een paar posts boven je gezien? De schade is aanzienlijk, er wordt met man en macht gewerkt om first-aid vliegtuigen te kunnen ontvangen. Denk dat reguliere airliners nog wel een paar dagen mogen wachten.
Ik neem althans aan dat ze niet hun klanten voor gaan liegen door te zeggen dat ze er nog steeds op vliegen, als men dat niet ook daadwerkelijk doet, of als men het niet zeker weet.
Virussen? Scan ze hier!
Jawel.wildhagen schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:04:
[...]
Ik neem althans aan dat ze niet hun klanten voor gaan liegen door te zeggen dat ze er nog steeds op vliegen, als men dat niet ook daadwerkelijk doet, of als men het niet zeker weet.
KL 729? Die gaat morgen ook, eens kijken of die vertrekt. Maar als hij volgende week vrijdag vertrekt dan kan er nog veel gebeuren. Een week van te voren gaan ze nooit zeggen dat ze niet zullen vliegen, met het risico dat ze geld terug moeten geven terwijl ze wel kunnen vliegen. Desnoods wijken ze uit.
KL 730 is dinsdag via Curacao teruggevlogen. Dat is ook niet de standaard route.
Signatures zijn voor boomers.
Vluchtnummer weet ik ff niet. Zijn vlucht zou a.s. maandag vertrekken, en volgens KLM (telefoondesk vanochtend) is dat nog steeds het geval.Maasluip schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:30:
[...]
Jawel.
KL 729? Die gaat morgen ook, eens kijken of die vertrekt. Maar als hij volgende week vrijdag vertrekt dan kan er nog veel gebeuren. Een week van te voren gaan ze nooit zeggen dat ze niet zullen vliegen, met het risico dat ze geld terug moeten geven terwijl ze wel kunnen vliegen. Desnoods wijken ze uit.
KL 730 is dinsdag via Curacao teruggevlogen. Dat is ook niet de standaard route.
Virussen? Scan ze hier!
De bewoners zijn geheel van de buitenwereld afgesloten. Op Saba en Sint-Eustatius heeft Irma in ieder geval geen slachtoffers gemaakt.wildhagen schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:04:
[...]
Ik vond het ook al opvallend ja gezien de foto's. Maargoed, wellicht heeft KLM meer info dan wij, en oordelen zij dat het voor hun wel gewoon mogelijk is.
Ik neem althans aan dat ze niet hun klanten voor gaan liegen door te zeggen dat ze er nog steeds op vliegen, als men dat niet ook daadwerkelijk doet, of als men het niet zeker weet.
"Ons Koninkrijk is zwaar getroffen en de materiële schade is zeer groot. Er is een grote behoefte aan voedsel en water. Helaas is het eiland nog niet bereikbaar vanwege de verwoesting van de luchthaven en de haven", aldus Rutte.
Bron: http://www.nu.nl/binnenla...toffers-sint-maarten.html
Tenzij KLM in plaats van passagiers hulpmiddelen gaat brengen zie ik ze nog niet op Sint Maarten vliegen de aankomende dagen. Familie van mij zit daar en hebben gelukkig contact kunnen hebben, foto's zeggen meer dan woorden maar het is een bende!
Signatures zijn voor boomers.
Vreemd als er om een omboeking is gevraagd, gaat namelijk tegen de informatie in op de site van KLM zelf.wildhagen schreef op donderdag 7 september 2017 @ 12:38:
Kennelijk is de schade op SXM nog te overzien, want KLM schijnt nog steeds op Sint Maarten te vliegen naar eigen zeggen.
Collega had begin volgende week een vlucht+vakantie geplanned staan naar SXM, en had vandaag KLM gebeld, Die meldden aan hem dat ze gewoon nog op SXM vliegen, annuleren of omboeken was dus ook niet mogelijk zonder kosten.
https://www.klm.com/trave...light_update/index.htm#p2
Omboeken kan dus sowieso, annuleren pas wanneer de vlucht door de KLM ook is geannuleerd.
Aangezien de vlucht nog niet geannuleerd is (maar waarschijnlijk gaat worden, al is die informatie er natuurlijk nog niet), kan de passagier niet zomaar het geld terug krijgen.
[ Voor 3% gewijzigd door Fly-guy op 07-09-2017 13:45 ]
Waarom sturen we eigenlijk een KDC-10 transportvliegtuig wat daar nu niet kan landen, terwijl er in Eindhoven ook 2 C-130 Hercules vliegtuigen staan die in zo ongeveer elke rotzooi kunnen landen ??bacardicoconut schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:02:
[...]
Heb je de foto's een paar posts boven je gezien? De schade is aanzienlijk, er wordt met man en macht gewerkt om first-aid vliegtuigen te kunnen ontvangen. Denk dat reguliere airliners nog wel een paar dagen mogen wachten.
WEES BLIJ !!! Hier had uw advertentie kunnen staan...
Landen zal binnen afzienbare tijd vast wel kunnen, tarmac zal niet blijvend beschadigd zijn.(aanname)Oekiejoekie schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:53:
[...]
Waarom sturen we eigenlijk een KDC-10 transportvliegtuig wat daar nu niet kan landen, terwijl er in Eindhoven ook 2 C-130 Hercules vliegtuigen staan die in zo ongeveer elke rotzooi kunnen landen ??
Het veilig ontvangen van passagiers zal niet kunnen op dit moment nog denk ik.
Het lijkt me stug dat het "asfalt" van de baan zelf flink beschadigd is, het zal meer zijn dat er tonnen aan troep op de baan ligt. En daar kan een hercules ook niet op/in landen.Oekiejoekie schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:53:
[...]
Waarom sturen we eigenlijk een KDC-10 transportvliegtuig wat daar nu niet kan landen, terwijl er in Eindhoven ook 2 C-130 Hercules vliegtuigen staan die in zo ongeveer elke rotzooi kunnen landen ??
Dus die baan moet toch leeg geruimd worden en dan kan er net zo goed een DC10 met tig meer inhoud komen.
Nee, maar dan neem je wel aan dat het materieel om een vrachtvliegtuig te laden/lossen nog allemaal heel is. Een Hercules heeft dan het voordeel dat je via de laadklep aan de achterkant alles zonder hulpmiddelen kunt lossen ?Fly-guy schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:58:
[...]
Het lijkt me stug dat het "asfalt" van de baan zelf flink beschadigd is, het zal meer zijn dat er tonnen aan troep op de baan ligt. En daar kan een hercules ook niet op/in landen.
Dus die baan moet toch leeg geruimd worden en dan kan er net zo goed een DC10 met tig meer inhoud komen.
WEES BLIJ !!! Hier had uw advertentie kunnen staan...
Hmm eigenaardig, wellicht dat die site nieuwer is dan de info van de telefoondienst ofzo.Fly-guy schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:43:
[...]
Vreemd als er om een omboeking is gevraagd, gaat namelijk tegen de informatie in op de site van KLM zelf.
https://www.klm.com/trave...light_update/index.htm#p2
Anyway, ik geef deze link door aan mijn collega, mag hij het verder uitzoeken allemaal
Virussen? Scan ze hier!
Een C-130 zal een aantal tussenstops moeten maken terwijl een KDC-10 er waarschijnlijk in één keer naar toe kan vliegen, afstand is immers toch iets van 6000km. Hoewel ook die met volle lading misschien niet ineens gaat vliegen. Maar zoals gezegd, de runway moet sowieso gepoetst worden, en dan maakt het qua landen niet zoveel uit. Ook een KDC-10 kan met de hand gelost worden trouwens.Oekiejoekie schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:53:
[...]
Waarom sturen we eigenlijk een KDC-10 transportvliegtuig wat daar nu niet kan landen, terwijl er in Eindhoven ook 2 C-130 Hercules vliegtuigen staan die in zo ongeveer elke rotzooi kunnen landen ??
It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future
live debat over uitbreiding naar Lelystad met alle grote Nederlandse maatschappijen.
ze sturen beide http://www.telegraaf.nl/b..._naar_Sint-Maarten__.htmlOekiejoekie schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:53:
[...]
Waarom sturen we eigenlijk een KDC-10 transportvliegtuig wat daar nu niet kan landen, terwijl er in Eindhoven ook 2 C-130 Hercules vliegtuigen staan die in zo ongeveer elke rotzooi kunnen landen ??
"De KDC-10 en de Hercules van de Koninklijke Luchtmacht vliegen naar Curaçao. Vanwege de schade aan het vliegveld op Sint Maarten wordt de C-130 ingezet om de goederen tussen het getroffen gebied en Curaçao te vervoeren."
slim zo
euhmmmm
Apparatuur zal het probleem niet zijn, zo breekbaar is dat nu ook weer niet en anders heeft een ander eiland wel een leenapparaat.Oekiejoekie schreef op donderdag 7 september 2017 @ 14:17:
[...]
Nee, maar dan neem je wel aan dat het materieel om een vrachtvliegtuig te laden/lossen nog allemaal heel is. Een Hercules heeft dan het voordeel dat je via de laadklep aan de achterkant alles zonder hulpmiddelen kunt lossen ?
Ah oke, dus toch... Alle berichten die ik tot nu toe las, was alleen de KDC-10, die uit moest wijken naar Curacao.cactusman schreef op donderdag 7 september 2017 @ 14:30:
[...]
ze sturen beide http://www.telegraaf.nl/b..._naar_Sint-Maarten__.html
"De KDC-10 en de Hercules van de Koninklijke Luchtmacht vliegen naar Curaçao. Vanwege de schade aan het vliegveld op Sint Maarten wordt de C-130 ingezet om de goederen tussen het getroffen gebied en Curaçao te vervoeren."
slim zo
Met tussenstops zal het wel meevallen voor de Hercules. Als ik de info op Wikipedia bekijk, is dat één stop op de Canarische Eilanden of zo, volgens de info op defensie.nl zou hij het zelfs non-stop moeten kunnen vliegen...
WEES BLIJ !!! Hier had uw advertentie kunnen staan...
CyBeR schreef op donderdag 7 september 2017 @ 01:19:
Holy shit dat is echt belachelijk.
Hier het verdwenen strand (Maho Beach):Daniel schreef op donderdag 7 september 2017 @ 07:52:
Ja, 't is een goed zooitje. Een vriendin van mij woont op SXM en is (puur toevallig) nu in NL - ze zou zondag terugvliegen maar ik zie dat nog niet zo 1-2-3 gebeuren.
Er zijn ook aardig wat stukken strand over de landingsbaan gewaaid:
[afbeelding]

Komt omdat ze toen van baan 10 is vertrokken in plaats van 28 (richting strand) en zoals @Fly-guy hier eens goed uiteen heeft gezet heeft dat zo zo'n consequenties; m.a.w.: bijtanken op Curaçao.Maasluip schreef op donderdag 7 september 2017 @ 13:30:
KL 730 is dinsdag via Curacao teruggevlogen. Dat is ook niet de standaard route.
Fire!

http://avherald.com/h?article=4adfd699&opt=0A British Airways Boeing 777-200, registration G-VIIH performing flight BAW-82GD from London Heathrow,EN (UK) to Athens (Greece), was in the initial climb out of Heathrow's runway 27L when the crew received a number of fault messages for the right hand engine's (GE90) FADEC. The crew shut the engine down, stopped the climb at 6000 feet and returned to Heathrow for a safe landing on runway 27R about one hour after departure.
En waar Emirates succesvol gevestigde airliners aanviel wordt het nu aangevallen door long-haul LCC's.
Tim Clark oppert nu het idee om A380's te gaan rondvliegen met all-economy op beide verdiepingen; economy kan mogelijk uit 4 verschillende klasses gaan bestaan.
Dat zullen volle toestellen worden...
[ Voor 10% gewijzigd door Piet91 op 07-09-2017 16:07 ]
Als ik op de boekingssite van KLM kijk kan ik tot en met volgende week woensdag in ieder geval geen tickets boeken voor naar SXM. Nu nog volhouden dat er gewoon gevlogen wordt is een gevalletje alternative facts van de klantenservicewildhagen schreef op donderdag 7 september 2017 @ 12:38:
Kennelijk is de schade op SXM nog te overzien, want KLM schijnt nog steeds op Sint Maarten te vliegen naar eigen zeggen.
Collega had begin volgende week een vlucht+vakantie geplanned staan naar SXM, en had vandaag KLM gebeld, Die meldden aan hem dat ze gewoon nog op SXM vliegen, annuleren of omboeken was dus ook niet mogelijk zonder kosten.
Ik denk eerder dat ze het proces volgen: totdat de vlucht formeel wordt geannuleerd is het standpunt dat hij gewoon gaat, ook al ligt de bestemming volledig in puin.
Gezien wat ik tot nu toe heb gezien lijkt het me uitgesloten dat de komende weken het reguliere vliegverkeer wordt hervat. Op dit moment is het al een heel avontuur om er een militair transportvliegtuig te laten landen.
De schade aan de landingsbaan zelf zal meevallen maar alle omliggende installaties moeten gecontroleerd en gerepareerd worden, nog even los van de enorme schade aan de terminal zelf en het feit dat het personeel waarschijnlijk drukker is met voedsel en water vinden dan naar werk te komen. Bovendien wordt voor dit weekend nog een zware storm verwacht - hoewel op zichzelf minder heftig dan Irma is de verwachting dat die ook weer de nodige nieuwe schade zal opleveren.
Ik gok http://www.telegraaf.nl/b...arten_lastige_klus__.htmlDaniel schreef op donderdag 7 september 2017 @ 15:10:
[...]
Waar heb je deze vandaan? Wil graag alle beelden zo veel mogelijk doorsturen naar de mensen die zich zorgen maken over wat ze thuis aantreffen
[ Voor 48% gewijzigd door XWB op 07-09-2017 15:13 ]
In dit topic staan veel vliegvelden afgekort tot hun IATA code. Om nieuwskomers en incidentele bezoekers op weg te helpen, raden wij de volgende extensie en/of pagina aan:
Chrome Extensie
Wikipedia: List of airports by IATA code: A
Wat betreft de inhoud van posts
Er is gebleken, naar aanleiding van aardig wat feedback, dat het delen van ervaringen met een hoog 'Lief Dagboek' gehalte, als vervelend worden ervaren en derhalve geen plek hebben in dit centrale topic. Deel dus niet elke miniscuul detail, tijdstip, stofdeeltje etc. bij het delen van ervaringen.
Als je behoefte hebt een reisverslag te delen waarin dit wél een plek heeft, kan je een eigen topic starten of uitwijken naar een blog format buiten GoT.
Voor meer achtergrondinformatie en techniek over vliegen: Vliegen, Techniek en achtergrond - deel 2