Nadeel van het nieuwe XP systeem is dat je eerst Zilver moet worden, daarna Gold en daarna pas Plat, je kan dus niet in 1x doorstoten. Voordeel is dat als je eenmaal Plat of Gold bent, het makkelijk is om bij te houden.
Gold = 180XP
Met neme een AMEX Plat. Hiervoor krijg je na een maand 60XP. Je mag daarna de creditcard direct weer opzeggen. Totale kosten van 1.5 maand = 45,- (houd hem een maand langer, boek de tickets ermee, krijg je ook nog eens 20.000 miles bonus + miles voor ticketuitgave)
Dan boek je 2 business class retouren via CDG. Bijvoorbeeld:
09.00 AMS-CDG
11.00 CDG-BHX
14.00 BHX-CDG
16.00 CDG-AMS
Dit kost grofweg 400,- en levert je 60XP op (4* 15XP). Doe dat 2x en je bent Gold.
Heb je helemaal geen status nog, zou je dus eerst Zilver moeten worden. Maar again, als je het eenmaal bent, is het makkelijk vol te houden.
Plat voordeel is in principe alleen vrije stoelkeuze. Dus als je status wilt hebben, is Gold genoeg voor Sky Prio + Lounge toegang.
Ik haalde Plat gewoon met mijn normale reizen voor de zaak. Maar stel dat ik eens een maand voor einde mijn Gold zou dreigen te verliezen, zou ik het wel overwegen. Het maakt het reizen erg dragelijk als je (met iemand die je ook nog eens mee mag nemen), rustig in een lounge zit voor een vlucht.
Moet je niet maandagochtend om 08.00 op AMS doen, dan is het meer een kroeg op zaterdagavond qua mensen
[
Voor 19% gewijzigd door
PWM op 14-09-2018 16:22
]