robbierzz schreef op vrijdag 12 maart 2021 @ 08:24:
[...]
Wellicht de belangrijkste reden om niet te kiezen voor DS Notes is dat er weinig technische informatie is te vinden over het product zelf. Als het package het - om welke reden dan ook - niet doet is debuggen dus moeilijk en ben je afhankelijk van Synology Support.
Afgelopen week resulteerde de (handmatige) upgrade naar de meest recente DSM bij mij in een falende Synology Drive, Moments en Synology Application Service. Support had binnen 1,5 dag er in ieder geval voor gezorgd dat eea weer 'functioneerde'. Nadeel: de hele Moments database is verloren gegaan... En nee we kunnen het niet terughalen van een backup, er is een feature request ingediend bij R&D was het antwoord van support. Gelukkig was ik 'net' begonnen Moments actief te gebruiken als verzamelplek van foto's etc.
Hier exact hetzelfde; de progresSQL database was corrupt geraakt door de één-na-laatste update (25554) en de laatste update (25556) heeft dat niet verholpen. Resultaat: alle packages die de media index gebruiken plus een sloot interne zaken werken niet meer. Denk aan Download, Audio, Video, Moments, Photo, en dus ook Note maar ook MailPlus en wat specifieke andere tooling.
Ticket aangemaakt, 12 uur later geverifieerd, 36 uur na ticket-aanmaak hebben ze de DB verwijderd en is alles opnieuw aan het indexeren. Dat gaat wel even duren, maar het werkt straks weer. Aandachtspuntje: voor o.a. Note Station betekent dit data loss, tenzij ze dit los back-uppen op een niet nader genoemde manier.
Dikke pluim voor Synology Support.
Edit: Vanuit de support ticket:
Packages:
• Audio Station (mediaserver) (Songs need to be re-indexed)
• Calendar (calendar)
• Download Station (download) (Download tasks and Temp files will be removed)
• Media Server (mediaserver) (Media files need to be re-indexed)
• Moments (synophoto) (Photos need to be re-indexed)
• Note Station (notestation)
• Photo Station (photo) (Photos need to be re-indexed)
• Synology Application Service (ong)
• Video Station (video_metadata) (Videos need to be re-indexed)
• CardDAV contacts (caldav)
• Mail Station contacts (roundcubemail)
• Resource Monitor history data (synosnmp)
• OpenERP 7 (OPENERP7)
• Odoo 8 (ODOO8)
Bij gebruik van Note Station/Mail Server/CardDAV/Calendar moet er een aparte back-up worden gemaakt door support.
[
Voor 20% gewijzigd door
AtomicWing op 12-03-2021 13:32
]
"Als je concurrentievoordeel afhankelijk is van mensen die iets waardevols of unieks moeten maken, dan mag je geen normaal personeel hebben" (Daniel M. Cable)