- precies, wat betreft sleepmode van HDD is het wat ik net hoor, heb nog geen onderzoek gedaan zelfsweetdude schreef op maandag 6 februari 2023 @ 09:47:
[...]
Echt hard bewijs heb ik er niet voor. Heb het zelf nu zo ingericht op mijn ds1817+
Daar heb ik nu 4x 8TB ironwolf draaien, toen deze vol raakten, 2x 16TB exos erbij gestoken. en ik had als experiment 2 oude SSD's als cache in de laatste 2 bays gedaan. Maar de cache zat met mijn gebruik meer in de weg dan dat ik er voordeel uit had.
Met name door de energie prijzen en eerdere discussie hier in deze draad over stroomverbruik eens gaan kijken wat ik kon doen. Toen heb ik de SSD's als 2de volume aangemaakt en surveillance-station (ss) als opslag daar toegewezen. Maar ik merkte aan het geratel dat de andere schijven niet rustig werden. Daarom SS verwijderd en opnieuw geïnstalleerd, maar nu op volume 2. Nu is het hele ding een stuk stiller.
Als schijven in hibernate zetten echt zo slecht zou zijn waarom bouwen schijf fabrikanten dan de optie in, ook voor de nterprise schijven met 5milioen uren MTBF? Ook Synology heeft het in de software staan en ondersteunt het. Dus ik kan mij zelf slecht voorstellen dat het echt zo slecht is als veel mensen erover doen.
We hebben ook jaren met zijn alle de pc netjes afgesloten zonder dat de disken iedere keer kapot waren, dus ik twijfel of het wel zo enorm slecht is.
- de 3x 8TB, maakt het nog wat uit of dit SMR of CMR schijven zijn?
|| Solar 7.4kwp oostwest + 850wp zuid + Deye 12K-SG04LP3-EU + 50kWh LiFePo4 || EHVX08S23EJ9W + ERGA06EAV3H ||