Hebben hier mensen tips met betrekking tot het speculeren op de bitcoin soft/hard fork?
Ik ben long term bitcoin hodler met paar K euro huidige prijs in Bitcoin. Ik overweeg of dit een goed moment is om in te stappen met een paar K extra. Zowel het bedrag wat er nu al in zit en wat ik er nu in will duwen zou ik kunnen missen, rest van mijn stash zit veiliger in een extreem brede ETF.
Wat ik zelf verwacht / hoop is dat de koers gaat zakken in de loop naar de BIP148 activatie op 1 augustus. Zeg naar e1.5K, e1K of zelfs e0.5K. En daarna terug bounced in de komende maanden naar 2K of meer, zodra duidelijk is welke fork dominant gaat zijn. Potentieel rendement 2X of 4X de inleg.
Begrijp ik goed dat het niet uitmaakt welke fork dominant gaat worden, zolang ik maar voor de BIP148 activatie gekocht heb (i.e. voor 1 augustus)? Na die BIP148 activatie weet je niet of je transacties in de winnende fork terecht komen. Is de volg orde van events in onderstaand overzicht is betrouwbaar?
Als risico zie is dat ik mijn paar K euro nog op een exchange moet krijgen (kraken), dat kan een paar dagen duren. En ik weet niet of kraken online / betrouwbaar blijft in de dagen voor en na de BIP148 activatie.
Aankoop denk ik te doen via een dollor cost avereging strategie, vanaf dat de prijs door de 1500 euro zakt, dagelijks tot aan 1 of 2 dagen voor de BIP148 activatie. Alternatief overweeg ik vooraf buy orders in te plaatsen op steeds lagere koersen.
De bitcoins maak ik gelijk na aankoop over naar een paper cold storage. Als de koers boven de e1.5K blijft dan maak ik mijjn (resterende) euros terug over van kraken naar mijn bank.
Bitcoins uitcashen doe ik niet (worst case), snel als ik mijn inleg er als fractie uit kan halen(best case) of over paar jaar / decennium met goed rendement (ook goed).
Klinkt dit als een redelijke strategie? Tips zijn welkom. Bedankt.