Your Friendly Neighborhood Moderator
Ik heb dat met als ik dolby atmos wil kijken, dan moest ik de tv en receiver steeds cec aanzetten terwijl ik voor normaal tv gebruik dat niet aan wil hebben, omdat ik de receiver dan niet aan wil hebben.Scidd0w schreef op vrijdag 8 december 2017 @ 18:42:
[...]
Ik heb dus exact hetzelfde probleem! Maar dan met een Denon AVR-1713 uit dezelfde periode. Ik zie dus ook dat dit een bekend probleem (ziet genoeg hits erover op google) zou zijn en dat ze dit opgelost zouden moeten hebben met een nieuwe firmware die ik er al op heb staan.
Ik heb echter ook aleen nog maar een 7 jaar oude HDMI kabel geprobeert, ik weet niet waarom maar kan me niet voorstellen dat die kabel het issue is.
Mijn voorlopige oplossing is om als ik via Netflix kijk de audio via optische kabel te laten lopen (door hdmi-cec/simplink op off te zetten). Dan converteerd de tv het signaal naar DD en heb ik iig 5.1.
Echter vind ik dit wel een gedoe om elke keer aan en uit te zetten. Alle andere signalen werken wel goed via HDMI.
Ik sta op het punt is met Denon te bellen/mailen trouwens...
Ik heb een Harmony Touche die ik daarvoor de opdrachten heb gegeven en nu gaat alles dus automatisch.
Puur kijkend naar de kwaliteit van het signaal zelf zit er geen verschil in. Pas bij 10> meter kan er verschil zijn omdat dan de kwaliteit echt op de proef wordt gesteld. Maar zelfs dan zit er weer praktisch geen verschil in een kabel van 30 euro of een kabel van 300 euro.
Maar ik stel voor deze discussie verder te zetten in: zilveren HIFI-kabels gesmeed door elfen bij maanlicht # 6
MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y
Zoja, dan zal er een nieuwe ac router moeten komen. Welke is adviseerbaar voor een apple fan boy? Alternatief die even goed is als de Airport?
Ik probeer het via verschillende tutorials, maar tevergeefs. Waarschijnlijk vergeet ik iets over het hoofd.
Correct maar toch heb ik al 4-5 hdmi high speed kabels getest op mijn hdmi poort 2 (arc) van oled65b7d en niets geeft correct door naar de AVR (denon x3300w).Jorgen schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 11:55:
Neem gewoon een high speed hdmi kabel van de juiste lengte. Dat moet probleemloos werken. Er zit geen verschil tussen 1 van Audio Quest of het huismerk van de Action - behalve een verschil in prijs.
Op hdmi poort 3 (non arc) alles in orde!
Dus maw moet toch wel aan de hdmi kabel liggen via poort 2 ARC?
Daarom dat ik ook dan naar een duurdere zou gaan maja ....
SPiET
Zojuist een "premium" hi speed HDMI kabel geprobeerd: geen enkel verschil. Begint toch op een Denonprobleem te lijkenScidd0w schreef op vrijdag 8 december 2017 @ 18:42:
Ik heb echter ook aleen nog maar een 7 jaar oude HDMI kabel geprobeert, ik weet niet waarom maar kan me niet voorstellen dat die kabel het issue is.
Zal proberen een tijdelijke andere versterker te lenen, eens zien of het dan wel werkt.
Weten jullie of er nog iets te doen is aan de ondertiteling grootte van XPlay? Ik heb in de instellingen daar het al op 'Extra Klein' gezet, maar nog steeds vind ik de ondertiteling aan de grote kant. Het neemt zo'n 20% van het scherm in lijkt het.
Na 5 HDMI kabels testen ligt het toch juist NIET aan de kabel..? Lijkt me eerder een probleem van de versterker, tv of iets qua instellingen. Ik lees hier helaas heel vaak over Denon versterkers die problemen geven met ARC of CEC op een (LG) OLED tv.spietie schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 15:24:
[...]
Correct maar toch heb ik al 4-5 hdmi high speed kabels getest op mijn hdmi poort 2 (arc) van oled65b7d en niets geeft correct door naar de AVR (denon x3300w).
Op hdmi poort 3 (non arc) alles in orde!
Dus maw moet toch wel aan de hdmi kabel liggen via poort 2 ARC?
Daarom dat ik ook dan naar een duurdere zou gaan maja ....
De instellingen van ondertiteling in XPlay hebben alleen effect op externe ondertitels (SRT). De LG WebOS player die XPlay gebruikt heeft helaas geen API om de ingebakken ondertiteling aan te passen. Als je dus zorgt dat je (ook) externe SRT ondertiteling hebt en deze selecteert, dan kun je deze wel kleiner maken.Thermometer schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 16:17:
Bedankt voor jullie tips om XPlay te proberen voor content. Heerlijke kwaliteit en 0 lag om Planet Earth 2 te kijken met 4K HDR
![]()
Weten jullie of er nog iets te doen is aan de ondertiteling grootte van XPlay? Ik heb in de instellingen daar het al op 'Extra Klein' gezet, maar nog steeds vind ik de ondertiteling aan de grote kant. Het neemt zo'n 20% van het scherm in lijkt het.
Arrived anxious, left bored
Ik heb een 55C7 met ARC op een Denon 4300 met ook een premium HDMI kabel en die werkt goed. Inderdaad andere TV of receiver proberen om uit te sluiten.Joepla schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 15:53:
[...]
Zojuist een "premium" hi speed HDMI kabel geprobeerd: geen enkel verschil. Begint toch op een Denonprobleem te lijken
Zal proberen een tijdelijke andere versterker te lenen, eens zien of het dan wel werkt.
Top, dank voor je reactiePuck schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 18:23:
[...]
De instellingen van ondertiteling in XPlay hebben alleen effect op externe ondertitels (SRT). De LG WebOS player die XPlay gebruikt heeft helaas geen API om de ingebakken ondertiteling aan te passen. Als je dus zorgt dat je (ook) externe SRT ondertiteling hebt en deze selecteert, dan kun je deze wel kleiner maken.
Jammer dat je bij LG dat niet kunt aanpassen, maar dat is een prima workaround.
Waar staat je receiver op ingesteld dan? Had hetzelfde probleem en ooit alle input kanalen die ik niet gebruikte uitgeschakeld. De TV audio dus ook en dat was juist degene die je voor arc dus nodig hebt.stin00 schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 16:40:
[...]
Na 5 HDMI kabels testen ligt het toch juist NIET aan de kabel..? Lijkt me eerder een probleem van de versterker, tv of iets qua instellingen. Ik lees hier helaas heel vaak over Denon versterkers die problemen geven met ARC of CEC op een (LG) OLED tv.
¯\_(ツ)_/¯
Doe even normaal hey
Heb je al gelezen wat ze in die test doen met je tv? Zeker ook in het begin toen de TV niet eens een compensation cycle kon doen
Lichtpuntje...
It's Tricky to rock a rhyme, to rock a rhyme that's right on time, It's Tricky... Tricky
Hier werkt het wel met een CI+ module en 320GB HDD aan de TV.Barryvdh schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 23:00:
Werkt bij jullie pauzeren van live tv? (Ziggo ci+ kaart)? Opnemen gaat Wel, maar live playback geeft hij aan dat apparaat noet geschikt is. Henk gewoon een 64gb usb3.0 stick, wat met opnamen dus wel gaat. Of is dat gewoon nog niet klaar?
ik een x3300w, welke premium heb je?Mayet193 schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 19:19:
[...]
Ik heb een 55C7 met ARC op een Denon 4300 met ook een premium HDMI kabel en die werkt goed. Inderdaad andere TV of receiver proberen om uit te sluiten.
SPiET
De handleiding vermeldt bij LivePlayback dat je geen USB flash station kunt gebruiken en dat de HDD minimaal 80gb moet zijn.Barryvdh schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 23:00:
Werkt bij jullie pauzeren van live tv? (Ziggo ci+ kaart)? Opnemen gaat Wel, maar live playback geeft hij aan dat apparaat noet geschikt is. Henk gewoon een 64gb usb3.0 stick, wat met opnamen dus wel gaat. Of is dat gewoon nog niet klaar?
Ik heb deze kabel https://www.allekabels.nl...-kabel-professioneel.html
Het is duur in vergelijking met een Action kabel maar aan de andere kant mag het ook best wat kosten als je zulke dure apparatuur gebruikt.
Wel ik ging ook zo ene kopen (wel 3 meter maar maakt niet uit denk ik) maar was nog niet zeker of ie wel werkte. Dus werkt 100% met een Denon met ARC?Mayet193 schreef op zondag 10 december 2017 @ 09:32:
[...]
Ik heb deze kabel https://www.allekabels.nl...-kabel-professioneel.html
Het is duur in vergelijking met een Action kabel maar aan de andere kant mag het ook best wat kosten als je zulke dure apparatuur gebruikt.
Welke instellingen heb je dan staan in TV en receiver?
SPiET
Ik heb een Marantz SR7011 in combinatie met een 65C7V en gebruik al tijden een HDMI kabel van de Action zonder issues (en Softwarematig zijn de Denons en Marantz Receivers volgens mij gelijk) . Ook als ik YouTube opzet schakelt de Receiver automatisch om naar de juiste Input, dus CEC werkt ook goed. In de Setup van de Marantz heb ik "HDMI Control" en "TV Audio Switching" op "On" staan. De rest zoals "Power Off Control" en "Power Saving" heb ik op "Off" staan.spietie schreef op zondag 10 december 2017 @ 11:24:
[...]
Wel ik ging ook zo ene kopen (wel 3 meter maar maakt niet uit denk ik) maar was nog niet zeker of ie wel werkte. Dus werkt 100% met een Denon met ARC?
Welke instellingen heb je dan staan in TV en receiver?
Ik ga hem ophangen aan de muur en de 2x USB 2.0 zijn na ophangen dus niet meer normaal bereikbaar.
vraag 1)
De eerste harddisk is voor LiveTV pauzes en voor opnames.
Volgens https://www.wdc.com/produ...-storage/my-passport.html is een 'WD My Passport 4TB' USB 2.0 compatible, kan ik deze ook gebruiken voor livetv en opnames aangesloten op een van de USB 2.0 poorten ?
Deze eerste harddisk werk ik bij voorkeur weg in mijn tv meubel met een kabel van 2 of 3 meter, maar kan ik indien nodig ook eventueel weg werken achter de tv met de standaard lengte 30cm kabel.
Zijn voor live opnames, externe harddisk beschikbaar die hier speciaal voor gemaakt zijn (24/7) en werken met de usb 2.0 aansluiting ?
vraag 2)
De tweede harddisk is voor fotos en videos (1TB-4TB) waar ik bestanden af en toe vanaf mijn pc op zet.
De tweede harddisk wil ik aansluiten op de USB 3.0 poort op 5 meter afstand met een actieve USB kabel (eigenlijk dus een usb hub met eigen voeding met maar 1 poort) zoals:
€24,99 DeLOCK actieve USB naar USB verlengkabel - USB3.0 - 5 meter
https://www.onlinekabelsh...ieve-verlengkabel-5-meter
+
€12,99 Voedingsadapter 5V / 2A / 10W - 3,5mm x 1,35mm
https://www.onlinekabelsh...3-5mm-connector-1-5-meter
Alternatief zou een normale pasieve usb 3.0 kabel zijn van 3 meter, maar ik weet niet of de usb bus voeding voldoende is om de harddisk dan te voeden over die lengte.
Of een normale pasieve usb 3.0 kabel van 3 meter aangesloten op een normale hub met meerdere poorten en eigen voeding, waar ik dan alleen de harddisk op aansluit.
vraag 3)
Zit de USB 3.0 poort alleen op de TV voor de extra stroom 500mA 2.5Volt versus 900mA 5Volt geloof ik ?
de 480 Mbps van USB 2.0 is toch snel genoeg voor alle data die naar een TV gaat ?
Of is die 480 Mbps een max afhankelijk van de kabel lengte en heb je dus altijd een USB 3.0 met 5 Gbps nodig voor een harddisk ?
Volgens google is een externe harddisk zoals een WD My Passport ook 5 volt, hoe kan je deze dan op een usb 2.0 poort aansluiten die maar 2.5 volt is ?
Testing, one, two ...
Ik open mijn server direct via de TV via bronnen en kijk buiten xplay/plex om. Werkt ook feilloos. Gewoon via netwerkThermometer schreef op zaterdag 9 december 2017 @ 16:17:
Bedankt voor jullie tips om XPlay te proberen voor content. Heerlijke kwaliteit en 0 lag om Planet Earth 2 te kijken met 4K HDR
![]()
Weten jullie of er nog iets te doen is aan de ondertiteling grootte van XPlay? Ik heb in de instellingen daar het al op 'Extra Klein' gezet, maar nog steeds vind ik de ondertiteling aan de grote kant. Het neemt zo'n 20% van het scherm in lijkt het.
Therefore I must know what I am doing. Maybe.
Meest logische ja, ik ben via google denk ik op een paar noob sites terecht gekomenhardware-lover schreef op zondag 10 december 2017 @ 18:51:
@P.A.T.R.I.C.K volgens mij geeft een USB2 poort ook 5V af en geen 2.5V.
hoe heet dat server programma ?Mu.siQ schreef op zondag 10 december 2017 @ 18:54:
[...]
Ik open mijn server direct via de TV via bronnen en kijk buiten xplay/plex om. Werkt ook feilloos. Gewoon via netwerk
ik heb een gedeelde map op een van mijn pcs, die ik op al mjin andere pcs zie, maar op de tv zie ik hem niet, dat is toch ook dlna ?
ik had 'windows media player' disabled, daarom kreeg ik de media streaming optie niet, werkt prima nu:
https://answers.microsoft...-9939-571637f7de7c?auth=1
Setting your PC as a DLNA server and controller (Windows 7)
http://helpguide.sony.net...ontents/TP0000302309.html
[ Voor 52% gewijzigd door P.A.T.R.I.C.K op 10-12-2017 20:17 ]
Elke DLNA server will do.
Arrived anxious, left bored
Behalve dat er gewoon geen verschil is tussen een dure en goedkope kabel voor thuis gebruik. Je moet het dan echt doen voor de looks of voor je eigen gevoel. Gevoel is ook wat waard, voor de een meer dan voor de ander.Mayet193 schreef op zondag 10 december 2017 @ 09:32:
[...]
Ik heb deze kabel https://www.allekabels.nl...-kabel-professioneel.html
Het is duur in vergelijking met een Action kabel maar aan de andere kant mag het ook best wat kosten als je zulke dure apparatuur gebruikt.
LG OLED C3 65" | Marantz SR5010 | Focal Aria 926 | Focal Aria CC900 | Boston Acoustics A25 | SVS PB-1000 | Nvidia Shield 2017 | Playstation 5 | Playstation Portal | Xbox Series X |
Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.
[small]Horende bij deze review[/url]
Lid van de Tweakers Kenwood TTM-312 club.
“bet your technical analysis didn’t see this sh*t coming”
Verwijderd
[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 11-12-2017 14:44 ]
Inkomende signaal...zwembroek schreef op maandag 11 december 2017 @ 14:42:
Even een vraagje. Sinds ik ben overgestapt van Ziggo naar T mobile thuis zie ik tijdens tv kijken als ik met de pointer op hdmi1 links bovenin klik 1080i staan. Moet dit niet 4k zijn? Volgens mij was dit eerst wel zo. Of staat daar altijd het binnenkomende signaal?
Testing, one, two ...
Ik weet dat ik hem vd site kan downloaden!
Dank! Scheelt mij prutsen.
“bet your technical analysis didn’t see this sh*t coming”
Voor welke TV? En waarom wachten op een OTA als de officiële update online staat? Is 2 minuten werk.MilesD. schreef op maandag 11 december 2017 @ 15:19:
Al iemand een spontane OTA onvangen van de nwe firmware..
Ik weet dat ik hem vd site kan downloaden!

Ik moet sowieso de coax, UTP en optische audio gebruiken, dus ik kom niet weg met de HDMI aansluitingen aan de zijkant. Ik wou de televisie graag zo strak mogelijk tegen de muur plaatsen.
Het is jammer dat LG niet het model van Samsung volgt, zodat je de electronica apart hebt. Dat maakt wandmontage toch wel een heel stuk prettiger. Ik kan werkelijk niet begrijpen waarom LG een belangrijk voordeel van OLED panelen zo weggeeft...
The miracle isn't that I finished. The miracle is that I had the courage to start.
Paar uur later werkte alles weer.
Firmware versie 05.30.03. Via ARC aangesloten op de Denon 2300-W waarvan ik ook update had gehad afgelopen week.
Iemand ook zoiets meegemaakt ?
Op de 55E7 zitten tenminste alle 3 usb en alle 4 hdmi aansluitingen op de zijkantBugBoy schreef op maandag 11 december 2017 @ 16:21:
Ik overweeg de aanschaf van de LG OLED 65C7V, maar tot mijn verbazing zie ik dat de aansluitingen naar achteren zijn gericht:
en zit de hoofdtelefoon en optische toslink rechts van de LAN, dat is handiger met haakse stekkers.
De E7 zal sowiezo nooit echt tegen de muur komen, aangezien de soundbar aan de achterkant 1cm uitsteekt.
Benieuw of uberhaupt nog ruimte is met de ophangbeugel die ik heb gekozen om alle kabels hier nog achterdoor te krijgen. 11 stuks in totaal: stroom, utp, coax, hooftelefoon, 3x usb, 4x hdmi
Alle backsides van OLEDs op internet zien er anders uit, hilarische.
Het valt allemaal wel mee. Een VESA-montageframe is ook niet zo plat als een dubbeltje, dus waar de connectoren zitten heb je genoeg diepte om alles aan te sluiten. Ik heb een Hirschmann coax-connector (standaard haaks) en een TOSLINK kabel aangesloten, naast 2 HDMI kabels. UTP is er ook, maar via wifi (5GHz) is alles zo snel en stabiel dat het eigenlijk overbodig is.BugBoy schreef op maandag 11 december 2017 @ 16:21:
Ik overweeg de aanschaf van de LG OLED 65C7V, maar tot mijn verbazing zie ik dat de aansluitingen naar achteren zijn gericht:
[afbeelding]
Ik moet sowieso de coax, UTP en optische audio gebruiken, dus ik kom niet weg met de HDMI aansluitingen aan de zijkant. Ik wou de televisie graag zo strak mogelijk tegen de muur plaatsen.
Het is jammer dat LG niet het model van Samsung volgt, zodat je de electronica apart hebt. Dat maakt wandmontage toch wel een heel stuk prettiger. Ik kan werkelijk niet begrijpen waarom LG een belangrijk voordeel van OLED panelen zo weggeeft...
"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein
Enkel via de AVR .
Bijv als je nu s avonds rustig niet te luid wilt kijken zonder 5.1 dan moet je opnieuw in de geluidsettings gaan en veranderen naar "gelijktijdig TV luidspreker en optisch"?
SPiET
Nee hoor zodra ik de receiver uit zet, nemen de tv speakers het over.spietie schreef op maandag 11 december 2017 @ 18:17:
Als je in geluid de optie HDMI ARC / Optisch neemt en simplink aan legt, dit is verbonden met je AVR, dan heb je zowieso GEEN optie op via geluid TV te werken?
Enkel via de AVR .
Bijv als je nu s avonds rustig niet te luid wilt kijken zonder 5.1 dan moet je opnieuw in de geluidsettings gaan en veranderen naar "gelijktijdig TV luidspreker en optisch"?
SPiET
Receiver aan/uitspietie schreef op maandag 11 december 2017 @ 18:31:
@marmasb wat staat er dan in je geluids settings? hdmi arc/optisch? daar helemaal bovenaan?


Zonder dat ik iets aan de tv verander
Ik kwam hier achter, nét voordat ik me suf ging zoeken naar een ultraplatte beugel...BugBoy schreef op maandag 11 december 2017 @ 16:21:
... Ik kan werkelijk niet begrijpen waarom LG een belangrijk voordeel van OLED panelen zo weggeeft...
Dat heeft dus weinig zin. Sowieso ontgaat het nut me een beetje van een superdunne tv met een dik stuk plastic onderin (ik begrijp best dat ergens de elektronica in moet, maar het dikste deel van je tv bepaald de afstand tot de muur tenslotte). Moet ik dan een stuk uit mijn muur hakken ofzo?
Zo, dat is eruit, verder ben ik nog steeds zéér blij met mijn LG
Ik heb voor de ethernetkabel een haaks type gekocht bij Ali, kost 3 euro dacht ik. Opgelost. Wellicht bestaat er ook zoiets voor Toslink?
Het gaat erom dat in het midden van het scherm het beeld wordt samen geknepen. Het valt vooral op bij gezichten ze zijn smaller. En 15 cm van de linker en rechter kant wordt het beeld weer uitgerekt. Het is niet zo dat alles 2x zo breed wordt maar dat er een vervorming in zit daar kan je niet omheen.
Is dit een bekend probleem en valt dit onder de garantie?
Je zit in het verkeerde topic...Jirure1984 schreef op maandag 11 december 2017 @ 20:51:
Ongeveer 2 mnd in het bezit van de philips 9002. Zou graag willen zeggen dat ik tevreden ben. Maar er zit een vervelende vervorming in het beeld waarop mijn aandacht is gevallen enkele weken geleden. Je zou zeggen dat het erger wordt maar dat lijkt mij sterk. Hierdoor is mijn kijkplezier weg omdat ik er continu op let.
Het gaat erom dat in het midden van het scherm het beeld wordt samen geknepen. Het valt vooral op bij gezichten ze zijn smaller. En 15 cm van de linker en rechter kant wordt het beeld weer uitgerekt. Het is niet zo dat alles 2x zo breed wordt maar dat er een vervorming in zit daar kan je niet omheen.
Is dit een bekend probleem en valt dit onder de garantie?
Maar ik heb zelf Philips TV’s gehad en wat jij beschrijft klinkt als “smart zoom” om het beeld altijd naar 16:9 op te rekken.
[ Voor 8% gewijzigd door Exirion op 11-12-2017 20:57 ]
"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein
En dan wordt deze steeds belachelijk gemaaktP.A.T.R.I.C.K schreef op maandag 11 december 2017 @ 17:29:
[...]
Op de 55E7 zitten tenminste alle 3 usb en alle 4 hdmi aansluitingen op de zijkant
en zit de hoofdtelefoon en optische toslink rechts van de LAN, dat is handiger met haakse stekkers.
De E7 zal sowiezo nooit echt tegen de muur komen, aangezien de soundbar aan de achterkant 1cm uitsteekt.
Benieuw of uberhaupt nog ruimte is met de ophangbeugel die ik heb gekozen om alle kabels hier nog achterdoor te krijgen. 11 stuks in totaal: stroom, utp, coax, hooftelefoon, 3x usb, 4x hdmi
Alle backsides van OLEDs op internet zien er anders uit, hilarische.


[ Voor 19% gewijzigd door apis29 op 11-12-2017 22:15 ]
Ik zie het, LG heeft zijn eigen topic. Maar je tip heeft het wel opgelost. Bij de geavanceerde beeld instellingen was een optie 'ongedaan maken'. Het beeld zag je verspringen en alles oogt weer normaal. Er zit weer een tevreden persoon op de bank. Erg bedankt.Exirion schreef op maandag 11 december 2017 @ 20:56:
[...]
Je zit in het verkeerde topic...
Maar ik heb zelf Philips TV’s gehad en wat jij beschrijft klinkt als “smart zoom” om het beeld altijd naar 16:9 op te rekken.
Gebruik kanaal 36, 52 of 149
Bij een ander kanaal kakt de performance schijnbaar compleet in (lees: 2% van de bandbreedte). Ik heb geen idee waarom dit zo is en heb deze informatie van avsforum. Gisterenavond had ik zelf wifi problemen en besloot uiteindelijk maar voor 2.4 GHz te gaan. Heb 5GHz zojuist op kanaal 52 getest en haal weer een stuk hogere snelheid.
MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y
Ik heb nu nog een 40" 1080P TV met mooi beeld, maar heb m'n ogen op C7V
Intel i5 13600K | ASUS ROG RTX 4080 | ASUS ROG Z790-E | Corsair DDR5 32GB 6000Mhz | WD SN850X 1TB | ASUS ROG Helios | 27" 4K 60Hz | 27" ROG QD-OLED 360Hz | ASUS ROG Scope Deluxe | ASUS ROG Delta S | ASUS ROG Chakram X | 16ProMax | WatchUltra 2 zw
Ok thanks en hoe staan je instellingen op avr dan en hoe aangesloten?marmasb schreef op maandag 11 december 2017 @ 18:50:
[...]
Receiver aan/uit
[afbeelding] [afbeelding]
Zonder dat ik iets aan de tv verander
SPiET
Beeld is goed... heb zelf een E7. Echter beste kan je de Mediabox/Horizon dan onder hdmi instelling op 1080P zetten. Had hiervoor een Sony 46 LCD. Slecht bron materiaal is wel duidelijk zichtbaar op een OLED.SuperVeloce schreef op maandag 11 december 2017 @ 21:38:
Hoe is het beeld, bij 1080i als bron? Met bijv een Horizon/Mediabox XL van Ziggo?
Ik heb nu nog een 40" 1080P TV met mooi beeld, maar heb m'n ogen op C7V
Maar persoonlijk vind ik het ZIGGO bron materiaal zeer goed op de bekende meest gebruikte zenders.
LG is niet zo sterk met 1080i weergave, gelukkig kan je de mediabox instellen op 1080P. Mediabox zet dan 1080i om in 1080P en geeft dat door aan je TV als 1080P en TV upscaled dan naar 4K
Heb ook een Humax decoder. Beeld van de mediabox/horizon is iets beter.
Beeld van Netflix TV APP is zeer goed (HDR en dolbi vision), APPLE TV 4K is ook een aanrader op deze TV i.v.m. aanbod Itunes 4K movies
[ Voor 8% gewijzigd door Peter711 op 11-12-2017 22:40 ]
Gewoon via HDMI op een Onkyo RZ900, Dus HDMI poort 2 (ARC) op de LG oled, naar de display poort op de receiver.spietie schreef op maandag 11 december 2017 @ 22:14:
[...]
Ok thanks en hoe staan je instellingen op avr dan en hoe aangesloten?
Op de Onkyo verder niets ingesteld
[ Voor 5% gewijzigd door marmasb op 11-12-2017 23:25 ]
Toslink adapter haaks:Joepla schreef op maandag 11 december 2017 @ 19:13:
[...]
Ik heb voor de ethernetkabel een haaks type gekocht bij Ali, kost 3 euro dacht ik. Opgelost. Wellicht bestaat er ook zoiets voor Toslink?
https://www.onlinekabelsh...nelijk-toslink-vrouwelijk
UTP haaks naar boven / 180 graden draaibaar:
https://www.onlinekabelsh...or=35&kleur=13&lengte=105
COAX haaks:
https://www.onlinekabelsh...e-proof-coaxkabel-3-meter
USB A haaks
https://www.onlinekabelsh...&lengte=105&verloop=13243
Easy USB kabels hebben een PCB met aan beide kanten contacten (links/rechts of boven/onder)
USB A haakse adapters:
https://www.onlinekabelsh...tor=35kleur%3D13&soort=34
HDMI haaks (naar boven/beneden/rechts/links/180 graden draaibaar):
https://www.onlinekabelsh...i?connector=35&lengte=105
HDMI haakse adapters:
https://www.onlinekabelsh...dmi?connector=35&soort=34
Of een LG OLED G7 kopen:

[ Voor 13% gewijzigd door P.A.T.R.I.C.K op 11-12-2017 23:38 ]
Is dit voor de 6 serie of 7 serie?MazeWing schreef op maandag 11 december 2017 @ 21:31:
Voor de mensen met waardeloze Wifi snelheid (5GHz);
Gebruik kanaal 36, 52 of 149
Bij een ander kanaal kakt de performance schijnbaar compleet in (lees: 2% van de bandbreedte). Ik heb geen idee waarom dit zo is en heb deze informatie van avsforum. Gisterenavond had ik zelf wifi problemen en besloot uiteindelijk maar voor 2.4 GHz te gaan. Heb 5GHz zojuist op kanaal 52 getest en haal weer een stuk hogere snelheid.
Dit vanaf een R7000, enkel het probleem is dat bij een stream die tegen de 60Mbps loopt
op de tv via xplay super loopt, ik klachten krijg van andere gebruikers
Vast een setting die ik moet doen op de netgear.
Ik heb verder niet de lokale snelheid getest.
[ Voor 8% gewijzigd door ppeterr op 12-12-2017 07:04 ]
Verwijderd
Ik kwam dit vergelijkingsfilmpje tegen.
YouTube: (Side by Side) 2017 SONY 930E vs. LG C7 OLED
Bij het beeld van de c7 lijkt het net of je een zonnebril op hebt: die is gewoon verkeerd afgesteld toch? Vooraf excuses voor de belachelijke intro..
Bij de Sony moet je juist een zonnebril opzetten!Verwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 10:48:
Vraagje voor de oled bezitters
Ik kwam dit vergelijkingsfilmpje tegen.
YouTube: (Side by Side) 2017 SONY 930E vs. LG C7 OLED
Bij het beeld van de c7 lijkt het net of je een zonnebril op hebt: die is gewoon verkeerd afgesteld toch? Vooraf excuses voor de belachelijke intro..
Maar je kunt het zo afstellen naar wens dit filmpje zegt echt niets!
Stay hungry, stay foolish!
W7 kopen.BugBoy schreef op maandag 11 december 2017 @ 16:21:
Het is jammer dat LG niet het model van Samsung volgt, zodat je de electronica apart hebt. Dat maakt wandmontage toch wel een heel stuk prettiger. Ik kan werkelijk niet begrijpen waarom LG een belangrijk voordeel van OLED panelen zo weggeeft...
Verwijderd
Maar is dat in die specifieke situatie niet juist realistischer gezien die felle woestijn zon in het filmpjeRBN026 schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 10:56:
[...]
Bij de Sony moet je juist een zonnebril opzetten!
Dit is een goed voorbeeld, van een onzin filmpjeVerwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 10:48:
Vraagje voor de oled bezitters
Ik kwam dit vergelijkingsfilmpje tegen.
YouTube: (Side by Side) 2017 SONY 930E vs. LG C7 OLED
Bij het beeld van de c7 lijkt het net of je een zonnebril op hebt: die is gewoon verkeerd afgesteld toch? Vooraf excuses voor de belachelijke intro..
Bedankt voor de tip. Nu van 20Mbit naar 190 MbitMazeWing schreef op maandag 11 december 2017 @ 21:31:
Voor de mensen met waardeloze Wifi snelheid (5GHz);
Gebruik kanaal 36, 52 of 149
Bij een ander kanaal kakt de performance schijnbaar compleet in (lees: 2% van de bandbreedte). Ik heb geen idee waarom dit zo is en heb deze informatie van avsforum. Gisterenavond had ik zelf wifi problemen en besloot uiteindelijk maar voor 2.4 GHz te gaan. Heb 5GHz zojuist op kanaal 52 getest en haal weer een stuk hogere snelheid.
Precies! De Sony staat op cinema home met de instellingen behoorlijk goed en de LG staat op vivid met zo'n beetje alle instellingen zo ingesteld dat het beeld extreem waardeloos wordt.ppeterr schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 11:20:
[...]
Dit is een goed voorbeeld, van een onzin filmpje
Los van dit alles is het geen geheim dat de Sony een stuk helderder kan worden. De peak luminance is meer dan dubbel zo hoog. De LG is dan weer veel en veel beter in zwart waardoor alles veel meer diepte krijgt en het er simpelweg een stuk mooier uitziet
MacBook Pro 16” M4 Pro | PC (Ryzen 58000X / RTX5070 Ti) | PS5 Pro | Switch 2 | LG 77G2 | B&W 700 S2 | Nikon Z8 + 14-30, 24-120, 100-400 | iPhone 16 Pro Max | Tesla Model Y
Verwijderd
Ah dus als het beeld van je oled zo was als op het filmpje zou je dit slecht vinden... dan ligt het niet aan mij.MazeWing schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 11:25:
[...]
Precies! De Sony staat op cinema home met de instellingen behoorlijk goed en de LG staat op vivid met zo'n beetje alle instellingen zo ingesteld dat het beeld extreem waardeloos wordt.
Goed in ieder geval om te horen dat de
instellingen van de c7 op het filmpje verziekt zijn en het een onzin filmpje is.
MazeWing schreef op maandag 11 december 2017 @ 21:31:
Voor de mensen met waardeloze Wifi snelheid (5GHz);
Gebruik kanaal 36, 52 of 149
Bij een ander kanaal kakt de performance schijnbaar compleet in (lees: 2% van de bandbreedte). Ik heb geen idee waarom dit zo is en heb deze informatie van avsforum. Gisterenavond had ik zelf wifi problemen en besloot uiteindelijk maar voor 2.4 GHz te gaan. Heb 5GHz zojuist op kanaal 52 getest en haal weer een stuk hogere snelheid.
Ik heb dus ook na het vastzetten van mijn 5ghz wifi op een kanaal (36) nog steeds last dat mijn snelheid terug zakt van 120MBps naar ~15-20MBps vanuit stand-by. Gisterenavond alles nog super snel vannochtend bij het aanzetten van de tv weer langzaam.Peter711 schreef op woensdag 22 november 2017 @ 12:30:
[...]
Heb gemerkt dat mijn TV de max WIFI snelheid op TV aankan. Kan aan mij liggen maar had NETFLIX APP op TV ook niet een test voor snelheid netwerk. Nu niet meer lijkt het na een update APP?
Had sinds een paar dagen toch weer een probleem op 5G Wifi. Punisher Netflix vaak 480P en haalde maar maxinaal 1440P zakte dan weer terug naar 720P. Maar weer eens mijn LG E7 van stroom gehaald en daarna vandaag weer wel een goede verbinding met WIFI 5G.Gebruik wel de TV standby stand. Begreep dat als je die standby niet gebruikt bij uitzetten ook de pixel refresh niet loopt (om de 4 uur, heb ik overigens gewijzgd naar 2 uur in setup menu). Vandaar die standby stand aan. Misschien zorgt die standby stand toch na een tijd voor WIFI issues....
Het hierboven beschreven uit zetten van de quickstart heb ik echter nog niet geprobeerd. Weet iemand of het echt klopt dat dan de automatische pixel refresh niet loopt? Ik dacht dat dit alleen was als je het stroom van de tv af haalt...
Quick Start+
[ Voor 14% gewijzigd door Scidd0w op 12-12-2017 13:49 ]
De camera past zich aan de lichtintensiteit. De C7 heeft gewoon minder nits, dus ja hij lijkt dimmer in de video. Zoiets zal je in het echt ook alleen maar waarnemen als je side by side kijkt.Verwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 10:48:
Vraagje voor de oled bezitters
Ik kwam dit vergelijkingsfilmpje tegen.
YouTube: (Side by Side) 2017 SONY 930E vs. LG C7 OLED
Bij het beeld van de c7 lijkt het net of je een zonnebril op hebt: die is gewoon verkeerd afgesteld toch? Vooraf excuses voor de belachelijke intro..
Kan gewoon uit, ik heb het ook al een jaar uitstaan. Heeft geen input op cleaning cycles. Is in het afgelopen jaar al meerdere malen gebleken dat het uitschakelen van Quickstart+ veel problemen oplost (zie search).Scidd0w schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 11:58:
[...]
[...]
Ik heb dus ook na het vastzetten van mijn 5ghz wifi op een kanaal (36) nog steeds last dat mijn snelheid terug zakt van 120MBps naar ~15-20MBps vanuit stand-by. Gisterenavond alles nog super snel vannochtend bij het aanzetten van de tv weer langzaam.
Het hierboven beschreven uit zetten van de quickstart heb ik echter nog niet geprobeert. Weet iemand of het echt klopt dat dan de automatische pixel refresh niet loopt? Ik dacht dat dit alleen was als je het stroom van de tv af haalt...
Quick Start+
Arrived anxious, left bored
Dat was met streams zo tussen de 40 en 60 Mbps.
Vandaag de lat hoger gelegd, en een remux geprobeerd die piekt naar 120Mbps.
En dat gaat niet lekker.....de bottleneck in deze is het wifi op de pc vermoed ik.
Die connect op 433Mbps. Terwijl het cijfermatig wel zou moeten werken, stopt
de boel zo om de paar minuten.
Gelijk maar even wat besteld
https://www.coolblue.nl/p...gear-nighthawk-a7000.html
wie weet
Ik denk dat het verkeerde zuinigheid is van LG om geen gigabit adapter in die TV's te proppen. Los van het feit dat ik niet in een magnetron wil wonen, is er niets stabielers dan een kabel.
Ja en nee; ik vind het eerder verkeerde zuinigheid van de consument om te verwachten dat je jouw tv als volwaardige mediaplayer kunt gebruikenRaziel schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 15:01:
[...]
Ik denk dat het verkeerde zuinigheid is van LG om geen gigabit adapter in die TV's te proppen. Los van het feit dat ik niet in een magnetron wil wonen, is er niets stabielers dan een kabel.
Dat ben ik met je eens, het is tweeledig hier. Ik benut niet de bandbreedte op de pc,StealthyPeanut schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 15:05:
[...]
Ja en nee; ik vind het eerder verkeerde zuinigheid van de consument om te verwachten dat je jouw tv als volwaardige mediaplayer kunt gebruiken![]()
. Tuurlijk leuk dat het erop zit, maar het blijft altijd behelpen imho.
dus dat kan wel eens een verbetering gebuiken. En het zou fijn zijn als "het extra" mediaplayer
gebeuren hiermee geholpen is.
Jaren terug, uren bezig geweest met een htpc met Mediaportal erop...
harstikke leuk, teveel tijd, en teveel werk voor nu.
Dan maar de out of the box oplossing toch.
Hmm raar, ik heb wel een optische kabel ook in de tv aangesloten naar een optische splitter, zou dit de reden kunnen zijn dat ie optisch voorneemt ipv de hdmi arc?marmasb schreef op maandag 11 december 2017 @ 18:50:
[...]
Receiver aan/uit
[afbeelding] [afbeelding]
Zonder dat ik iets aan de tv verander
SPiET
Offtopic:ppeterr schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 15:25:
[...]
Dat ben ik met je eens, het is tweeledig hier. Ik benut niet de bandbreedte op de pc,
dus dat kan wel eens een verbetering gebuiken. En het zou fijn zijn als "het extra" mediaplayer
gebeuren hiermee geholpen is.
Jaren terug, uren bezig geweest met een htpc met Mediaportal erop...
harstikke leuk, teveel tijd, en teveel werk voor nu.![]()
Dan maar de out of the box oplossing toch.
Stap dan over naar LibreElec of OpenElec en Kodi. Heb je amper onderhoud aan, speelt (bijna) alles af ...
Mijn mediaplayer (s905x) heeft overigens ook maar een 100mbit aansluiting, dus die heeft eigenlijk hetzelfde probleem. Ik heb een aantal 4K demos die de 100mbit overstijgen en die doen het inderdaad niet goed op de TV, maar ook niet op de mediaplayer. Opgelost met een usb 'gigabit' adapter. Die tikt de 400mbit aan en daarmee lopen die demo's wel goed. Dat is overigens de enige content waarbij ik problemen ervaarde.
Ja joh, thx voor het advies. Ik ga hier gewoon even mee aan de gang, met de middelen
zoals ze zijn. Met her en der kleine aanpassingen.
Maar goed mijzelf kennende, na het opzoeken van de limieten van mijn huidige setup,
staat er hier over een jaar weer een htpc plus dolby atmos de boel leuk te draaien
Xplay en dan niet de 70+gig remuxes werken voor nu goed - morgen misschien de rest ook
met een ietwat beter wifi!
Ja zeker, maar dat is zooooooooooooo 2017!Scidd0w schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 17:53:
En anders mocht er een 70+gig remux voorbij komen kan je die altijd nog op een usb stick zetten. Werkt bij mij prima...

[ Voor 2% gewijzigd door ppeterr op 12-12-2017 18:02 . Reden: extra 0000000's toegevoegd ]
Ik heb jaren een Samsung UE60F7000 gehad, en daar komt een enorme bak licht vanaf als je die op volle helderheid zet. Ik heb 'm al die tijd op stand 10 a 12 (max is 20) gebruikt, en dat is in onze woonkamer het maximale dat je wilt gebruiken. De LG C7 gebruik ik op 70 (max is 100) en dat komt overeen met wat de Samsung doet. Ergo, de helderheid van de OLED panels is meer dan genoeg voor een gemiddelde huiskamer.Verwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 10:48:
Vraagje voor de oled bezitters
Ik kwam dit vergelijkingsfilmpje tegen.
YouTube: (Side by Side) 2017 SONY 930E vs. LG C7 OLED
Bij het beeld van de c7 lijkt het net of je een zonnebril op hebt: die is gewoon verkeerd afgesteld toch? Vooraf excuses voor de belachelijke intro..
Als ik foto's of video schiet van de 2 TV's op volle helderheid naast elkaar, zal de OLED het zonder meer afleggen tegen de LCD. Maar je gaat een TV nooit op dat soort standen in je woonkamer gebruiken, tenzij er iets aan je ogen mankeert. Ik was eigenlijk wel blij verrast met de helderheid van de C7. Tel dat op bij het ongekende contrast, de perfecte kleurweergave, de snelheid, de bijna onbeperkte kijkhoek, en je ziet dat helderheid eigenlijk het enige is waarop een LCD kan concurreren met een OLED panel. Op alle andere vlakken wint de OLED ruimschoots.
"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein
Verwijderd
Als je deze kijkt vanaf dan ziet het er prima uit met de helderheidExirion schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 18:14:
[...]
Ik heb jaren een Samsung UE60F7000 gehad, en daar komt een enorme bak licht vanaf als je die op volle helderheid zet. Ik heb 'm al die tijd op stand 10 a 12 (max is 20) gebruikt, en dat is in onze woonkamer het maximale dat je wilt gebruiken. De LG C7 gebruik ik op 70 (max is 100) en dat komt overeen met wat de Samsung doet. Ergo, de helderheid van de OLED panels is meer dan genoeg voor een gemiddelde huiskamer.
Als ik foto's of video schiet van de 2 TV's op volle helderheid naast elkaar, zal de OLED het zonder meer afleggen tegen de LCD. Maar je gaat een TV nooit op dat soort standen in je woonkamer gebruiken, tenzij er iets aan je ogen mankeert. Ik was eigenlijk wel blij verrast met de helderheid van de C7. Tel dat op bij het ongekende contrast, de perfecte kleurweergave, de snelheid, de bijna onbeperkte kijkhoek, en je ziet dat helderheid eigenlijk het enige is waarop een LCD kan concurreren met een OLED panel. Op alle andere vlakken wint de OLED ruimschoots.
YouTube: Oled VS Qled Shootout! \[4k]
En je ziet dat het contrast veel beter. Alles op de lcd ziet er vaal en verwassen uit vergeleken met de oled. Dit is wat ik ervan verwacht.
Zulke filmpjes voegen daadwerkelijks niks toe.Verwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 18:47:
[...]
Als je deze kijkt vanaf dan ziet het er prima uit met de helderheid
YouTube: Oled VS Qled Shootout! \[4k]
En je ziet dat het contrast veel beter. Alles op de lcd ziet er vaal en verwassen uit vergeleken met de oled. Dit is wat ik ervan verwacht.
1. Televisies zijn niet gekalibreerd
2. Televisies staan in een hoek
3. Een matige camera die het beeld weer opneemt
4. Compressie van het filmpje
5. Je kijkt het waarschijnlijk op een niet gakalibreerd scherm.
Verwijderd
Is er dan überhaupt wel een manier om met eigen ogen een goede vergelijking te kunnen maken voor je tot aanschaf over gaat?ionn schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 18:59:
[...]
Zulke filmpjes voegen daadwerkelijks niks toe.
1. Televisies zijn niet gekalibreerd
2. Televisies staan in een hoek
3. Een matige camera die het beeld weer opneemt
4. Compressie van het filmpje
5. Je kijkt het waarschijnlijk op een niet gakalibreerd scherm.
Ik heb begrepen dat in de winkel gaan kijken ook weinig zin heeft vanwege punt 1.
Heb nergens last van, alleen op rtings wordt aanbevolen om die functie aan te zetten.
Wat een beeld echt genieten
It's Tricky to rock a rhyme, to rock a rhyme that's right on time, It's Tricky... Tricky
Een winkel is natuurlijk altijd beter dan Youtube... Als zo’n TV onder de stadionverlichting van de Media Markt fel genoeg is, dan is ie dat thuis zeker. En zelfs met dat licht zie je dat het zwart van OLED’s veel dieper is dan dat van LCD’s. Zeker als je er niet helemaal recht voor staat.Verwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 19:26:
Is er dan überhaupt wel een manier om met eigen ogen een goede vergelijking te kunnen maken voor je tot aanschaf over gaat?
Ik heb begrepen dat in de winkel gaan kijken ook weinig zin heeft vanwege punt 1.
"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein
Dus je hebt je huis met lood bekleed en geen elektriciteit?Raziel schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 15:01:
Ik denk dat het verkeerde zuinigheid is van LG om geen gigabit adapter in die TV's te proppen. Los van het feit dat ik niet in een magnetron wil wonen, is er niets stabielers dan een kabel.
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Die gebruik je niet zelf (de manuele functie die een uur duurt kan ik je afraden te gebruiken tenzij je problemen hebt). De tv doet dit automatisch in standby en je moet er dus voor zorgen dat deze niet van het stroom af gaat.Amaze86 schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 20:18:
Hoe gebruiken jullie pixelrefresher? Dagelijks of alleen als het nodig is bij optreding van image burn in?
Heb nergens last van, alleen op rtings wordt aanbevolen om die functie aan te zetten.
Wat een beeld echt genietenook al had ik een samsung 3 jaar oud uit het topsegment, maar dit is echt andere klasse vind ik zelf.
Arrived anxious, left bored
Laatst keek ik een film, vond hem wat flets. De zwarte balken om de film waren prachtig mooi zwart en dan zie je wat zwart in de film moet voorstellen ernaast. Dat is dan gewoon donkergrijs, zo zonde.
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8
Your Friendly Neighborhood Moderator
Verwijderd
Ik ben straks van plan smits te bellen om daar eens te kijken. Heb een goed gevoel over die zaak en misschien willen die ook andere content opzetten ipv alleen de demo. Hoop dat hun daarvoor in zijn, zolang het niet Xrated isExirion schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 20:19:
[...]
Een winkel is natuurlijk altijd beter dan Youtube... Als zo’n TV onder de stadionverlichting van de Media Markt fel genoeg is, dan is ie dat thuis zeker. En zelfs met dat licht zie je dat het zwart van OLED’s veel dieper is dan dat van LCD’s. Zeker als je er niet helemaal recht voor staat.
Iemand ervaring met een B7?
Vooral naar de winkel gaat helpt en vraag om de afstandsbediening en stel de tv's in met goede instellingen en vergelijk ze dan.Verwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 19:26:
[...]
Is er dan überhaupt wel een manier om met eigen ogen een goede vergelijking te kunnen maken voor je tot aanschaf over gaat?
Ik heb begrepen dat in de winkel gaan kijken ook weinig zin heeft vanwege punt 1.
Daarnaast reviews die veel diepgang bieden door van alles te meten als uitgangspunt te gebruiken, is uiteraard nog beter.
oled heeft ook andere nadelen. banding in donkere scenes, slechte uniformiteit qua wit (gele tint verspreid over scherm, vaak links), color shift als je van ene kijkhoek naar andere gaat en de motion handling is ook niet altijd prima. en je moet toch een beetje opletten met retentie ook. schitterend beeld als alles prima zit maar jammer genoeg is dit zeker bij de grotere formaten niet altijd het geval. gewoon ter duiding.Exirion schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 18:14:
[...]
Ik heb jaren een Samsung UE60F7000 gehad, en daar komt een enorme bak licht vanaf als je die op volle helderheid zet. Ik heb 'm al die tijd op stand 10 a 12 (max is 20) gebruikt, en dat is in onze woonkamer het maximale dat je wilt gebruiken. De LG C7 gebruik ik op 70 (max is 100) en dat komt overeen met wat de Samsung doet. Ergo, de helderheid van de OLED panels is meer dan genoeg voor een gemiddelde huiskamer.
Als ik foto's of video schiet van de 2 TV's op volle helderheid naast elkaar, zal de OLED het zonder meer afleggen tegen de LCD. Maar je gaat een TV nooit op dat soort standen in je woonkamer gebruiken, tenzij er iets aan je ogen mankeert. Ik was eigenlijk wel blij verrast met de helderheid van de C7. Tel dat op bij het ongekende contrast, de perfecte kleurweergave, de snelheid, de bijna onbeperkte kijkhoek, en je ziet dat helderheid eigenlijk het enige is waarop een LCD kan concurreren met een OLED panel. Op alle andere vlakken wint de OLED ruimschoots.
Ik heb met Smits gebeld en een aanbod voor een Sony A1 gehad. Werd uitgenodigd om alles in de winkel te komen vergelijken, en desgewenst zelf met eigen materiaal te testen. Op dat moment konden zij de C7 niet leveren en uiteindelijk heb ik die zonder bezoek aan de winkel elders gekocht. Smits leek me een prima zaak, en ik zou er zeker gekocht hebben als ik er was geweest.Verwijderd schreef op dinsdag 12 december 2017 @ 21:36:
Ik ben straks van plan smits te bellen om daar eens te kijken. Heb een goed gevoel over die zaak en misschien willen die ook andere content opzetten ipv alleen de demo. Hoop dat hun daarvoor in zijn, zolang het niet Xrated is
"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein
Indien je vragen hebt over inbranden bij OLED televisies, gebruik dan eerst even de zoekfunctie. Dit onderwerp is namelijk al regelmatig uitgebreid besproken.
Zie ook D vd V in "[LG OLED] Ervaringen & Discussie" Datzelfde geldt voor vragen over stekkers.
🔍 Inbranden: [LG OLED] Ervaringen & Discussie
🔎 Stekkers: [LG OLED] Ervaringen & Discussie
Goede aanbieding gezien of nodig? Check OLED Televisies aanbiedingen- & kortingscodetopic
Vragen/opmerkingen over de LG Cashback Actie? Daarvoor kan je terecht in [LG OLED] cashback topic
Discussies over welke (HDMI)-kabels te gebruiken kan in Zilveren HIFI-kabels gesmeed door elfen bij maanlicht #6.