stfnz schreef op donderdag 11 januari 2024 @ 17:34:
Zojuist zet ik mijn CX aan (gekocht midden 2020) en ik zie allemaal dode pixels in de linker bovenhelft een soort cluster, en aan de bovenrand enkele losse. Nu weet ik natuurlijk niet hoe lang dit al zo is maar het viel me vandaag voor het eerst op.
Ik gebruik deze TV niet heel erg vaak maar dat valt me natuurlijk erg tegen. Zo oud is hij zeker niet. Ik heb er nog een Service Pakket bij gekocht van 5 jaar (bij PlatteTV) maar ik heb geen idee of ik daar nu iets aan ga hebben...
[Afbeelding]
Heb een paar weken precies hetzelfde gehad op mijn 65GX. Bij Smits gekocht en kreeg advies zelf bij CE Repair een aanvraag te doen. Na aanvankelijk een reparatie onder coulance aangeboden, kreeg ik deze week het volgende bericht:
Geachte heer/mevrouw,
Graag willen wij u informeren over uw LG TV 65" OLED65GX6LA met ordernummer xxxxx, externe referentie: . Uw TV 65" OLED65GX6LA zal niet worden gerepareerd, LG heeft besloten om over te gaan tot creditering of mogelijk omruiling, met RMA nummer xxxxx.
Voorgaande geschiedt (veelal) op basis van afschrijving en gebruiksduur. Na creditering of omruiling zal het product eigendom worden van LG.
Uw leverancier, waar u het product heeft gekocht, neemt binnenkort contact met u op of kunt u desgewenst zelf met hen in contact treden. Zij zullen e.e.a. verder met u afhandelen.
CE Repair Services heeft als serviceorganisatie geen invloed op de verdere afhandeling, aangezien dit een aangelegenheid is tussen LG en uw leverancier.
Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd,
Met vriendelijke groet,
CE Repair Services.
Hopelijk heb je hier wat aan als Platte TV niet mee wil werken.