Vandaag hier op het Tweakers-forum al 1 probleem opgelost dus ik ga hier proberen om nog een 'probleem' op te lossen.
Doel: Op verschillende manieren audio realiseren voor diverse activiteiten.
In onderstaande afbeelding de situatie zoals die zich bij ons thuis voordoet. Een Denon AV-Receiver (AVR-X2000), een Nvidia Shield 2017, een Ziggo Mediabox XL en een LG OLED 55C9PLA. En dan ligt er op tafel een Logitech Harmony Elite afstandsbediening (met HUB).
Nu zou ik graag het volgende willen creëren:
- Een activiteit "TV Kijken vrouw" waarbij mijn vrouw tv kan kijken met alleen de LG en de Ziggo-box aan zodat het geluid via de televisie wordt afgespeeld. Ze vind het niet fijn als het geluid via de Denon wordt afgespeeld.
- Een activiteit "TV Kijken man" waarbij ik tv kan kijken met de LG, Ziggo EN de Denon zodat het geluid via mijn 5.1 speakers wordt afgespeeld. Ik vind het namelijk WEL fijn als het geluid via de Denon wordt afgespeeld.
- Een activiteit "Films Kijken". Geen vrouw of man erachter? Nee, want mijn vrouw kijkt nooit films ;-) Waarbij dus de LG, de Denon en de Shield aangezet worden zodat ik heerlijk films kan kijken vanaf mijn Shield met het geluid via de Denon over mijn 5.1 speakers.
Nu weet ik inmiddels wel hoe ik de apparaten en activiteiten kan toevoegen op de Harmony, maar ik kom een probleem tegen waar ik niet uit kom. Heb alle kabels en aansluitmogelijkheden en instellingen al geprobeerd maar ik krijg het niet voor elkaar. Het kan dus best zijn dat het niet mogelijk is wat ik wil, maar dat lijkt me toch sterk.
Nu zullen er mensen zijn die wel een oplossing zien in: "Andere vrouw zoeken", maar dat gaat me toch te ver. Ik wil eerst proberen om het op een andere manier op te lossen ;-)
Het probleem is als volgt:
Als ik de LG en de Ziggo aanzet moet ik bij de "Geluidsuitgang" van de LG kiezen voor "Interne Speakers" wil ik geluid horen uit de televisie. Kies ik daar voor HDMI ARC dan komt er geen geluid uit de televisie. Echter, als ik tv wil kijken dan wil ik dus de Denon gebruiken als geluidsbron en dan wordt automatisch HDMI ARC geactiveerd (ook al heb ik bij het toewijzen van de Denon de optie "Simplink" uitgeschakeld". Op het moment dat ik via Plex een film via de Shield wil afspelen met de Denon aan komt er ook in beeld te staan "Simplink wordt geactiveerd".
En wordt dus de "Geluidsuitgang" op HDMI 2 ARC gezet waardoor het niet meer mogelijk is om op de LG televisie te kijken met alleen maar gebruik van de interne speakers.
Iemand?