Tarz schreef op zaterdag 20 januari 2018 @ 10:24:
[...]
Maar dat helpt de wifi niet. Beetje zonde dat de Draytek maximaal 50mbit doorgeeft van je 750mbit abbo en geen 5ghz heeft. Dat wil gelijk mee oplossen. Dan is een router ertussen een betere oplossing....toch?
Ik zie nu dat ik een van je posts gemist had. Als router is de Draytek, tenzij je bijzondere wensen/eisen hebt capabel om te doen wat ie moet doen, de ingebouwde wifi is echter om te huilen. Ik zou dan ook alleen dat deel van je netwerk vervangen/upgraden waar je problemen mee hebt, namelijk de wifi. 2 routers achter elkaar zou ik je niet aanraden en het is in dit geval ook niet nodig. Daar komt vaak nog bij dat bij de meeste mensen de glas-aansluiting (en dus je router) in de meterkast zit. Dit is zelden tot nooit de beste plek voor goede wifi.
Ik weet niet exact hoe de indeling er in je huis uit ziet en hoe alle kabels lopen, maar als je de mogelijkheid hebt:
Draytek Router: Wifi schakel je uit, tv's sluit je gewoon direct aan op poort 3 en 4. Poort 1 gaat naar een switch.
Switch: Elk gigabit model met voldoende poorten voldoet. Deze bijvoorbeeld:
pricewatch: TP-Link TL-SG108E-Gigabit (8-poorts)
Vanaf hier trek je kabels naar alle apparaten die je bekabeld aangesloten wilt hebben. Mocht je 1 kabel naar de 1e verdieping hebben kun je daar ook eventueel een switch plaatsen.
Accespoints: Dit is een beetje afhankelijk van je wensen en budget. KPN verkoopt (ook voor niet KPN klanten) een 'extra wifi punt' voor €49,- Deze heeft meteen een ingebouwde switch.
https://apparatuurvoorthu...&utm_campaign=wifiservice hier te bestellen. Afhankelijk van je dekking plaats je er meer (bijvoorbeeld 1 per verdieping. Geef ze allemaal hetzelfde SSID, Zelfde wachtwoord en zelfde beveiliging, dan kiezen je clients automatisch de beste verbinding. Als je te veel overlap hebt kun je eventueel nog de zendsterkte naar beneden aanpassen (vaak wel aan te raden).
Wil je een centraal beheerde oplossing ga dan bijvoorbeeld voor een
product: Ubiquiti UniFi AP-AC LITE per verdieping. Deze stel je centraal in een controller in en vormen dan met z'n allen 1 groot draadloos netwerk. Ook hier zul je met de hand het zendvermogen (naar beneden) moeten bijstellen.