Wie van jullie kent het principe woonbeton?
Volgende maand willen we de afwerkvloer in onze woning gaan leggen. Hiervoor willen we een betonlook uitstraling op de vloer, dus zonder tegels verder. Echter merken we dat er nogal wat cowboys op de markt zijn die inspringen op de hype van het moment en ondoenlijke prijzen per m2 vragen.
Kan iemand wat zeggen over de samenstelling van deze vloeren? Ik lees verhalen over bijzondere mineralen, maar volgens mij is dat allemaal marketing praat... Ik zie niemand specifiek de materialen noemen die zij gebruiken.
Ik zie vooral dat het gaat om zandcementvloer, beton en daarover heen een impregneermiddel, of een PU coating. De laatste verandert alleen het uiterlijk van de vloer, en geeft teveel glans. Deze sealt de vloer wel volledig, maar maakt het ook meteen erg duur.
Impregneer daarentegen is voor 80 euro per 5 liter te krijgen en daar doe je de hele oppervlakte van (70m2).
Wat ik daar alleen over lees is dat er eerst een bescherm coating van de vloer moet worden geschrobd, de zogeheten curing laag. Heeft iemand binnen het topic ervaring met dergelijke werkzaamheden? Is het zelf uit te voeren?
De prijsverschillen zijn erg groot, 1500 euro voor een zandcementdekvloer samen met 250 eu impregneren, VS "woonbetonvloer" a 50-75 per m2. De laatste wordt overigens dan wel uitgevoerd door een vakman.
[
Voor 8% gewijzigd door
YaaD op 23-05-2018 18:32
]