Na een ardige tijd meekijken zal ik hier ook maar een iets posten!
Het uiteindelijke plan is om een tuintafel met metalen onderstel en betonnen blad te maken. Maar voor het zover is ben ik begonnen met een bijzet tafeltje als test.
Het onderstel is een kubus van 49 X 49 X 29 cm. Het blad is 50 X 50 X +/- 5 cm
Foto is niet al te best maar bij meer resultaat zal ik een betere foto maken:
Ik ben nog wat aan het testen met het blad. Ik het al 3 X een blad gestort. 2 X met zandcement en 1 X met betonmortel (allebei van merk q-mix)
1e keer met zandcement: de bekisting afgekit en laten drogen. Toen gestort. Maar 2 hoeken braken af bij weghalen bekisting. De beton was ook poreuzer aan de randen waar de kit in de mal zat.
2e keer met zandcement: bekisting afgekit, ingespoten met bekistingsolie en daarna meteen gestort zonder kit te laten drogen. Blad als geheel beter maar naar de hoeken toe minder mooi als de eerste keer. Nu ook 3 hoekijzertjes in gedaan als bewaping maar je ziet in het blad waar ze zitten (niet de hoekijzers zelf maar de beton is daar dichter).
3e keer met betonmortel: Bekisting niet afgekit wel olijfolie in gedaan (niet hetzelfde als de bekistingsolie maar had even niks anders, weet het effect niet echt) geen bewapening.
De bekisting heb ik tot nu toe gemaakt van meubelpaneel. De grote mal voor de tafel wil ik straks van gelamineerd spaanplaat of evenuteel betonplex (als er meer gegadigde zijn voor zon blad)
Ik ben overgestapt op betonmortel omdat iemand die met beton werkt me vertelde dat het voor een grote tafel ( 200 X 100 ) steviger is. Maar ik zelf wil de bladen ook nog schuren (ik heb 3 diamant schuursponsen, 80, 200 en 400 geloof ik) en bij de betonmortel komen bij het schuren de steentjes aan het oppervlak en is het heel oneven. De zandcement kan ik mooi glad schuren.
Om de beton te behandelen ben ik aan het kijken naar zoiets als dit:
https://www.greensealsolutions.com/nl/sealer-oplossingen/cement-sealer/#toggle-id-3 Dit voeg je toe voor het storten.
of dit:
http://www.123vochtbestrijding.nl/zelf-beton-waterdicht-maken/#toggle-id-3 Hiermee behandel je het blad als het verder klaar is.
Iemand tips voor een betonnen blad? Ik wil het dus graag glad schuren. Welke beton kan ik het beste gebruiken (en waarom)?
En is er iemand bekend met de beton sealers?