i7 12700K,GB WindForce RTX4090,32GB KF436C16RB1K2/32,Gigabyte Z690 UD DDR4,Corsair RM1000x,WD Black SN850 2TB,Phanteks Eclipse P360A,Quest 3 VR Headset,Corsair iCUE H100i RGB Pro XT 240mm
Het lijkt er op dat ze toch iets met Nederlands doen. Ik gaf net mijn gebruikelijke routine commando "Goodnight" en de home zei (Met Nederlandse stem): Welterusten Martijn.Verwijderd schreef op dinsdag 18 december 2018 @ 15:51:
Vandaag is de routines functie uitgerold naar alle landen behalve Nederland, Denemarken, Noorwegen en Zweden...
https://www.androidpolice...denmark-norway-or-sweden/
De rest van de routine werd niet uitgevoerd.
De tweede keer deed hij gewoon wat hij moest doen (lampen en Sonos uit)
Update: vanavond heb ik ineens wèl routines, hoera!eddemans schreef op woensdag 19 december 2018 @ 10:21:
[...] bij mij dus geen routines. Ook niet na 24 uur. [...]
Ik ben gelijk aan het experimenteren geslagen. Via Siri/Homekit heb ik een opdracht die mijn woonkamerverlichting ineens precies goed zet (deze op 75% en "amber", die op 100%, die op 50%...) maar omdat ik Google Home beter vind werken heb ik dit nu nageprutst als routine en... het werkt!
... behalve dat dit een halve minuut duurt omdat mevr. Google Home elke subopdracht voorleest en dan uitvoert. Welke gek leek dàt een goed idee?

Dat het kreng zowiezo antwoord geeft als hij een opdracht uitvoert. Zeg je in de nacht als je beneden komt dat het licht aan moet (zeg je heel zachtjes) Roept het ding door huis dat hij dat gaat doen omdat het volume nog op 80% staat van de avond ervoor radio luisteren.eddemans schreef op woensdag 19 december 2018 @ 22:21:
[...]
... behalve dat dit een halve minuut duurt omdat mevr. Google Home elke subopdracht voorleest en dan uitvoert. Welke gek leek dàt een goed idee?
dat je dat niet uit kunt zetten, verschrikkelijk.
Afgelopen week is er in dit topic nog gesproken over de nachtsmodus. Misschien moet je die eens gaan instellen. Kan je perfect het volume aanpassen tussen verschillende tijdenmaartend schreef op donderdag 20 december 2018 @ 08:36:
[...]
dat je dat niet uit kunt zetten, verschrikkelijk.
https://support.google.com/googlehome/answer/7426381?hl=nl
Aha, beetje gemist door zeer druk zijn. Thnx manTripleQ schreef op donderdag 20 december 2018 @ 08:39:
[...]
Afgelopen week is er in dit topic nog gesproken over de nachtsmodus. Misschien moet je die eens gaan instellen. Kan je perfect het volume aanpassen tussen verschillende tijden
https://support.google.com/googlehome/answer/7426381?hl=nl
Google heeft een nieuwe commercial uitgebracht
Try SCE to Aux
Verwijderd
Oh nice dat het werkt! Hoe staan je instellingen nu dan? Ik heb al een aantal dagen de taal én regio van m'n iphone op English (US) staan, de Assistent-taal primair op Engels (US) staan, de tweede taal als Nederlands staan en zie nog steeds 'My day' in plaats van 'Routines'. Ook wijzigen van bestaande routines via het knopje in de Home app gaat niet.eddemans schreef op woensdag 19 december 2018 @ 22:21:
[...]
Update: vanavond heb ik ineens wèl routines, hoera!
Ik ben gelijk aan het experimenteren geslagen. Via Siri/Homekit heb ik een opdracht die mijn woonkamerverlichting ineens precies goed zet (deze op 75% en "amber", die op 100%, die op 50%...) maar omdat ik Google Home beter vind werken heb ik dit nu nageprutst als routine en... het werkt!
... behalve dat dit een halve minuut duurt omdat mevr. Google Home elke subopdracht voorleest en dan uitvoert. Welke gek leek dàt een goed idee?
Verder jammer dat de Google Home op het commando 'zet alles uit' wel mijn lampen via smart plugs uitzet maar niet de TV via chromecast.
Ik heb hue lampen, en kan gewoon zeggen "maak de lampen in de keuken blauw"san.okk schreef op woensdag 19 december 2018 @ 19:41:
Weet iemand hier waarom ik in de Google home app de Hue lampen alleen kan aan/uitzetten/dimmen maar geen kleuren kan instellen?
Dat klopt, maar in de app zelf kon je -tot de laatste update- geen kleur kiezen, alleen aan/uit en de brightness. Gisteren zag ik het ineens wel.pirke schreef op donderdag 20 december 2018 @ 12:51:
[...]
Ik heb hue lampen, en kan gewoon zeggen "maak de lampen in de keuken blauw"
Ik wou dat ik het je kon vertellen. Maar ik deed precies hetzelfde als jij en verder niets speciaals. Ineens was het er.Verwijderd schreef op donderdag 20 december 2018 @ 12:35:
[...]
Oh nice dat het werkt! Hoe staan je instellingen nu dan?
[ Voor 30% gewijzigd door eddemans op 20-12-2018 13:07 ]
Ik heb een uurtje geleden deze Onkyo G3 binnengekregen. Zonder enige problemen geïnstalleerd, alle Nederlandse commando's die ik ook gebruik op mijn 2 Home Mini's, werken ook op deze Onkyo G3.maartend schreef op maandag 17 december 2018 @ 17:45:
[...]
Alleen 1 probleem. Het is niet Google die er nieuwe software opkiepert, maar Onkyo zelf. En naar verluid gaan die Nederlands niet onwtwikkelen verder. Ds enkel aan te sturen in Engels op een goede manier.
Blij mee, en voor relatief weinig geld gekocht via IBood.
O ja, heb contact gehad met Onkyo, zij vertelden mij dat zij, indien nodig, tot 4 jaar nieuwe firmware leveren.
[ Voor 8% gewijzigd door kruila op 20-12-2018 13:12 ]
Neem het leven niet te serieus; je overleeft het toch niet!
Verwijderd
Toevallig, nu staan ze er bij mij ook tussen!eddemans schreef op donderdag 20 december 2018 @ 13:06:
[...]
Ik wou dat ik het je kon vertellen. Maar ik deed precies hetzelfde als jij en verder niets speciaals. Ineens was het er.
Hier ook binnen en even snel geïnstalleerd en geprobeerd (eerste slimme speaker). Het werkt echt goed, geluid is helemaal top en zelfs de vrouw ziet ineens het handige wel in van zo'n ding.kruila schreef op donderdag 20 december 2018 @ 13:11:
[...]
Ik heb een uurtje geleden deze Onkyo G3 binnengekregen. Zonder enige problemen geïnstalleerd, alle Nederlandse commando's die ik ook gebruik op mijn 2 Home Mini's, werken ook op deze Onkyo G3.
Blij mee, en voor relatief weinig geld gekocht via IBood.
O ja, heb contact gehad met Onkyo, zij vertelden mij dat zij, indien nodig, tot 4 jaar nieuwe firmware leveren.
Volgende stap wordt wat slimme verlichting denk ik... En natuurlijk de toon thermostaat zodra die hangt, hopelijk werkt dat ook prima.
Ik wil graag iets van een commando geven "Hey Google filmavond" En dat dan bijvoorbeeld lampen op een bepaalde setting gaan en dat Netflix wordt gestart.
Ik weet dat dit wel in de Engelse versie beschikbaar is, maar kan het nergens vinden in het Nederlands.
[Edit] Kort antwoord, nee het is er nog niet in het Nederlands, Maar er is wel een omweg (Klik hier)
[ Voor 24% gewijzigd door Wachten... op 20-12-2018 21:31 ]
Als je dit kunt lezen, dan werkt mij Signature!
Tip ; doe een zoekopdracht in dit topic.ivootjuh schreef op donderdag 20 december 2018 @ 21:02:
Is er iemand die weet of routines al werken in het Nederlands, en zo ja waar ik die kan vinden?
Heb gezocht maar kom tot de conclusie dat het dus nog niet in het Nederlands bestaat, of ik moet echt iets over het hoofd hebben gezien.maartend schreef op donderdag 20 december 2018 @ 21:08:
[...]
Tip ; doe een zoekopdracht in dit topic.
[Edit] Gevonden, zie mijn eerdere post!
[ Voor 6% gewijzigd door Wachten... op 20-12-2018 21:32 ]
Als je dit kunt lezen, dan werkt mij Signature!
Ik heb een Yamaha YSP5400. Die is gekoppeld aan mijn Harmony remote + hub en ik kan zonder probleem tegen GH zeggen start de TV op. Echter niet zeker of het ook gaat zonder die hub..
Iemand die misschien meer info heeft wanneer google home hub nederlands gaat ondersteunen ?
Start de TV op klinkt heel wat beter dan Schakelaar TV aan.Sphinkx schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 08:59:
@thajohnny
Ik heb een Yamaha YSP5400. Die is gekoppeld aan mijn Harmony remote + hub en ik kan zonder probleem tegen GH zeggen start de TV op. Echter niet zeker of het ook gaat zonder die hub..
Welk commando gebruik je om de TV activity weer uit te zetten?
GHmini, HK citation, GH hub, Xiaomi + Harmony hub
Nee, dit is niet mogelijk.console schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 12:29:
Ik probeer mijn vriendin toe te voegen aan GH, maar ik kan haar niet uitnodigen omdat ik niet voldoende rechten hebt? Ik heb zelf een GSuite account met als rol beheerder etc. Weet iemand een oplossing hiervoor?
Zie deze thread waar al honderden mensen klagen.
https://support.google.com/googlehome/thread/426784?hl=en
En zoals ook al eerder in dit topic besproken. kan je dus met een gsuite account niemand uitnodigen, of uitgenodigd worden.
Hmm. Dat heb ik eigenlijk nog nooit gedaan... Gezien ik de remote toch altijd bij mij heb om oa van kanaal te veranderen of andere zaken te doen heb ik altijd al uitgezet via mijn AB. Zal ik eens testen.Ax05 schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 12:44:
[...]
Start de TV op klinkt heel wat beter dan Schakelaar TV aan.
Welk commando gebruik je om de TV activity weer uit te zetten?
Ben ik ook benieuwd naar aanzetten in ned werkt maar uitzetten is een probleem in ned nogAx05 schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 12:44:
[...]
Start de TV op klinkt heel wat beter dan Schakelaar TV aan.
Welk commando gebruik je om de TV activity weer uit te zetten?
Ik heb ook niet echt ergens een ned woordenlijst (commandoos) voor de harmonyhub kunnen vinden
"Beautiful Clean Coal"
Ik heb dat opgelost met een broadlink RM mini 3 (11 dollar).. is universal remote die te koppelen is met google home. Je kan simpel scenes maken, en die komen als switches in je google home app binnen.leekers schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 15:27:
[...]
Ben ik ook benieuwd naar aanzetten in ned werkt maar uitzetten is een probleem in ned nog
Ik heb ook niet echt ergens een ned woordenlijst (commandoos) voor de harmonyhub kunnen vinden
"zet TV uit/aan" werkt perfect met een scene die de powerknop simuleert.
Dit kan ook met een logitech hub denk ik, maar die is in aanschaf iets duurder.
automation fanboy
Die waren ook online niet meer leverbaar. Vervolgens ben ik bij een andere AH geweest en daar hadden ze ze nog wel
Wel jammer dat IFTTT nog niet in het nederlands werkt. Gelukkig pakt die Engels wel gewoon, ook al spreekt ze nederlands. Het is wel een heel traject (praten > reactie > pushbullet > domoticz/pi > RFXCOM > lampen uit), maar het werkt prima. Nog een keer investeren in Chromecast Audio en klaar
Controlicz wel eens geprobeerd ?SilentScreamer schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 17:08:
[...]
Die waren ook online niet meer leverbaar. Vervolgens ben ik bij een andere AH geweest en daar hadden ze ze nog wel
Wel jammer dat IFTTT nog niet in het nederlands werkt. Gelukkig pakt die Engels wel gewoon, ook al spreekt ze nederlands. Het is wel een heel traject (praten > reactie > pushbullet > domoticz/pi > RFXCOM > lampen uit), maar het werkt prima. Nog een keer investeren in Chromecast Audio en klaar
Its'nice 2be important, but it's more important 2be nice
Verwijderd
Ik bedoel als ik de app installeer na een reset kan ik niet eens meer de Nederlandse taal selecteren. Kent iemand deze wijziging?
Ik zit op iOS 121.2 met de update van vandaag
#Edit. Never mind, na een tijdje ging dit dus wel.
[ Voor 9% gewijzigd door Verwijderd op 21-12-2018 23:19 ]
Juist om die reden ben ik overgestapt op OpenHAB 2. Rfxcom aanspreken via google home. Is ook helemaal gratisSilentScreamer schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 17:08:
[...]
Die waren ook online niet meer leverbaar. Vervolgens ben ik bij een andere AH geweest en daar hadden ze ze nog wel
Wel jammer dat IFTTT nog niet in het nederlands werkt. Gelukkig pakt die Engels wel gewoon, ook al spreekt ze nederlands. Het is wel een heel traject (praten > reactie > pushbullet > domoticz/pi > RFXCOM > lampen uit), maar het werkt prima. Nog een keer investeren in Chromecast Audio en klaar
automation fanboy
Sorry, ik kan Netflix nog niet afspelen op Android TV.
Is er een manier om dit wel voor elkaar te krijgen?
Daar snapte ik geen hout van. Ik kreeg het in ieder geval niet werkend.
Kan dat parallel naast elkaar bestaan? Want dat zou echt geweldig zijn!Punkbuster schreef op zaterdag 22 december 2018 @ 08:07:
[...]
Juist om die reden ben ik overgestapt op OpenHAB 2. Rfxcom aanspreken via google home. Is ook helemaal gratis
Je bedoeld domoticz en OpenHAB? Dat kan gewoon, maar eenmaal OpenHAB, is domoticz wel minder spannend hahaSilentScreamer schreef op zaterdag 22 december 2018 @ 15:00:
[...]
Daar snapte ik geen hout van. Ik kreeg het in ieder geval niet werkend.
[...]
Kan dat parallel naast elkaar bestaan? Want dat zou echt geweldig zijn!
.
automation fanboy
Die optie werkt bij mij sinds vorige week ineens niet meer. Google verteld vriendelijk dat de TV uitgezet wordt, maar vervolgens stopt alleen de video en blijft de TV zelf aan. Mijn chromecast heet overigens gewoon 'TV'. Iemand soortgelijke problemen?
Wat ik nu mooi zou vinden is dat ik tegen Google zeg: ok google wij gaan met vakantie, en dat hij dan die memory schakeling op 4 zet.
Kan dat???
Mijn Chromecast heet "Televisie" en dat gaat prima.Vullisbak schreef op zaterdag 22 december 2018 @ 15:42:
[...]
Die optie werkt bij mij sinds vorige week ineens niet meer. Google verteld vriendelijk dat de TV uitgezet wordt, maar vervolgens stopt alleen de video en blijft de TV zelf aan. Mijn chromecast heet overigens gewoon 'TV'. Iemand soortgelijke problemen?
"Hey Google speel The Crown af op de televisie"
"Hey Google zet de televisie uit"
Ik heb bepaalde acties ingesteld voor de routine bedtime maar iedere keer als ik die routine aanroep doet ze heel iets anders namelijk;
ze vraagt of ik een alarm wil zetten en start daarna bosgeluiden.
Beide acties staan bij mij uitgevinkt! De acties die wel aangevinkt staan voert ze niet uit.
Iemand een idee hoe ik dit weer recht kan breien?
Edit: cache van de Google home app legen was de oplossing
[ Voor 8% gewijzigd door Medione1210 op 22-12-2018 22:06 ]
Iemand dit al gelukt?
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Whahaha, zo simpel. Ik maakte duidelijk de zin te lang.eettjjuuhh schreef op zondag 23 december 2018 @ 13:58:
"Hey google radio 10" werkt bij mij.
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Gekke is wel dat, als ik de app naar devices laat zoeken, ik de melding krijg dat er multiple devices gevonden zijn. Maar zie vervolgens geen devices om aan te klikken en te configureren.
[ Voor 25% gewijzigd door Stormtrooper op 23-12-2018 16:06 ]
Stormtroopers toys: Asus Strix 16, Samsung S24 Ultra, HP Z4 G4.
Ik roep: "Oke Google, speel radio 10 op x "Serena schreef op zondag 23 december 2018 @ 13:38:
Ik krijg het niet voor elkaar om Radio 10 af te spelen middels spraakbesturing. Heb al alles geprobeerd (NL, Nederland, Gold erachter).
Iemand dit al gelukt?
Neem het leven niet te serieus; je overleeft het toch niet!
Je apparaten moeten wel een manier hebben om te kunnen communiceren met de GH. Een Chromecast of via domotica software(OpenHAB, Domoticz, HASS etc.). Of apparaten die out of the box kunnen communiceren met de GH. Bij slimpen lampen bijvoorbeeld Hue en Tradfri of Yeelight.Stormtrooper schreef op zondag 23 december 2018 @ 16:01:
Hier sinds enkele dagen ook een GH in huis. Nog maar heel even mee kunnen spelen. GH app vind helaas geen andere apparaten op mijn netwerk, dus toch maar eens uitzoeken hoe ik dat ding toch kan laten babbelen met mijn KODI box, mijn oude Tv en liefst nog met de home cinema set.
Gekke is wel dat, als ik de app naar devices laat zoeken, ik de melding krijg dat er multiple devices gevonden zijn. Maar zie vervolgens geen devices om aan te klikken en te configureren.
Voor je oude TV aan en uit te zetten en voor je Home Cinema Set(heeft die IR?) zou je een Harmony Hub kunnen gebruiken of de 11 tot 16 euro kostende Broadlink RM Mini3(doe even research naar hoe en wat met dit apparaat, TV's worden goed ondersteund, maar de Horizon Box van Ziggo en in Belgie de Orange Decoder worden niet goed ondersteund).
Wil je op je oude TV bijvoorbeeld Netflix streamen, dan een Chromecast voor je TV(die kan je TV ook aan en uitzetten).
[ Voor 6% gewijzigd door Troetelbeer op 24-12-2018 07:22 ]
Believe. Imagine. Create.
Als je de tv wilt kunnen aan/uit zetten met de Chromecast moet deze toch een HDMI cec kanaal hebben? Dat hebben oudere TVe vaak niet.Troetelbeer schreef op maandag 24 december 2018 @ 07:20:
[...]
Wil je op je oude TV bijvoorbeeld Netflix streamen, dan een Chromecast voor je TV(die kan je TV ook aan en uitzetten).
Of zie ik iets over het hoofd? Ik kreeg het op een oude TV niet werkend.
Nu ik de standaard muziekspeler op de Home Mini heb ingesteld, speelt de GH nu ook bij mij weer de nieuws-casts af als ik erom vraag.kruila schreef op woensdag 28 november 2018 @ 10:29:
[...]
Had ik ook ooit, bleek dat de standaard muziekspeler stond ingesteld op mijn receiver, het nieuws werd dus wel degelijk opgelezen maar op een apparaat dat op dat moment niet aanstond, waardoor het lijkt of er geen nieuws wordt voorgelezen.
Controleren of wijzigen gaat zo:
Nieuws standaard oplezen via home mini:
• Home app
• Account (symbool rechtsonder)
• Lokale apparaten
• Naam die google home (mini) hebt gegeven
• Instellingen (tandwiel)
Standaard muziekspeler: Google home (mini)
Maar eigenlijk wíl ik 'gewoon' mijn home-theater als standaard muziekspeler aangezien die 'gewoon' automatisch inschakelt als ernaar gecast wordt.
Nieuws is geen muziek dus zou er een 'Standaard nieuws-speler'-feature moeten zijn.
Ik vind het raar trouwens dat dit nu alleen zo werkt aangezien de GH toen ik heb net had (begin november) zonder problemen het nieuws afspeelde terwijl mijn HT als standaard muziekspeler ingesteld stond.
Hopelijk is dit een dingetje wat met de komst van routines opgelost gaat worden.
Klopt, maar een broadlink kan je toch nooit gebruiken samen met een remote... Het mooie van een Logitech harmony, is dat als je een activiteit start vanaf Google bv, dat je remote ook in sync is met die activiteit, dat heb je nooit met een broadlink, welke remote moet je dan aankopen? Denk dat harmony hier een beetje uniek in isPunkbuster schreef op vrijdag 21 december 2018 @ 15:44:
[...]
Ik heb dat opgelost met een broadlink RM mini 3 (11 dollar).. is universal remote die te koppelen is met google home. Je kan simpel scenes maken, en die komen als switches in je google home app binnen.
"zet TV uit/aan" werkt perfect met een scene die de powerknop simuleert.
Dit kan ook met een logitech hub denk ik, maar die is in aanschaf iets duurder.
Klopt, de Broadlink heeft geen aparte remote erbij, alleen in de app.NoFate schreef op maandag 24 december 2018 @ 15:52:
[...]
Klopt, maar een broadlink kan je toch nooit gebruiken samen met een remote... Het mooie van een Logitech harmony, is dat als je een activiteit start vanaf Google bv, dat je remote ook in sync is met die activiteit, dat heb je nooit met een broadlink, welke remote moet je dan aankopen? Denk dat harmony hier een beetje uniek in is
Believe. Imagine. Create.
Ja moet je wel HDMI cec hebben inderdaad. Had ik er even bij moeten zetten.Medione1210 schreef op maandag 24 december 2018 @ 08:15:
[...]
Als je de tv wilt kunnen aan/uit zetten met de Chromecast moet deze toch een HDMI cec kanaal hebben? Dat hebben oudere TVe vaak niet.
Of zie ik iets over het hoofd? Ik kreeg het op een oude TV niet werkend.
Believe. Imagine. Create.
Dat is idd de reden dat ik geen broadlink koop, anders had ik het direct gedaan... Je moet toch ook altijd nog een kaske hebben in je hand, je wilt toch niet altijd met een app werken.... Beetje jammer dat broadlink dit niet heeftTroetelbeer schreef op maandag 24 december 2018 @ 16:09:
[...]
Klopt, de Broadlink heeft geen aparte remote erbij, alleen in de app.
Omelette du fromage!
Echter als ik tegen Google Home roep "Hé Google , TV kijken!" dan reageert die dat die niet weet wat te doen en adviseert een en ander opnieuw in te stellen o.i.d.. Hoe krijg ik het voor elkaar dat GH, activiteiten uitvoert. Uiteraard is de Harmony gekoppeld aan GH.
De harmony hub wordt alleen in het engels ondersteund... Probeer eens een engelse naam voor je activiteit aan te maken en die te gebruiken (naam kan je in de google home app zelf aanpassen). En dacht dat het alleen werkte icm "Turn on" en "Turn off"wbree schreef op maandag 24 december 2018 @ 20:54:
Ik heb de Logitech Harmony Hub waarop ik de activiteit "TV kijken" heb staan die er voor zorgt dat mij Samsung TV aan gaat en op de juiste HDMI ingang zet en de Ziggo Horizon settopbox aan zet.
Echter als ik tegen Google Home roep "Hé Google , TV kijken!" dan reageert die dat die niet weet wat te doen en adviseert een en ander opnieuw in te stellen o.i.d.. Hoe krijg ik het voor elkaar dat GH, activiteiten uitvoert. Uiteraard is de Harmony gekoppeld aan GH.
Ik zeg dus "Hey google, turn on smart tv" waarbij mijn activiteit 'smart tv' heet (receiver aan, tv aan, hdmi ingang goed)
Klopt niet helemaal de harmony hub begint ook in nederlands dingen te doen probeer maar eens "Start de TV op "m0ridin schreef op maandag 24 december 2018 @ 21:42:
[...]
De harmony hub wordt alleen in het engels ondersteund... Probeer eens een engelse naam voor je activiteit aan te maken en die te gebruiken (naam kan je in de google home app zelf aanpassen). En dacht dat het alleen werkte icm "Turn on" en "Turn off"
Ik zeg dus "Hey google, turn on smart tv" waarbij mijn activiteit 'smart tv' heet (receiver aan, tv aan, hdmi ingang goed)
Ik ben al tijdje op zoek naar wat er nu precies in het nederlands al kan met de harmony hub maar kan er nog geen lijst met commandoos van vinden van logitech .
"Beautiful Clean Coal"
"Speel artiest" werkt goed. "Speel artiest op naam-speakergroep" werkt niet.
Casten vanaf m'n telefoon naar de groep gaat natuurlijk wel, maar het zou leuk zijn als je het ook met voice kan starten.
Ik heb wel het idee dat korte duidelijke groepen beter werkt dat lange termen, misschien kan je met de naam van je groepen experimenteren.
Sinds een paar dagen een GHmini met Chromecast Audio. Via je Google home kun je de default speakers of groep instellen voor muziek. Op deze manier selecteerd die automatisch die groep, zonder de speaker groep te noemen. Voor de Top 2000 zeg ik b.v. " ok, google, speel radio 2".djiedjee schreef op dinsdag 25 december 2018 @ 10:01:
Wie gebruikt ook Multiroom met een GH en een Chromecast? Ik krijg dat vanaf de GH niet gestart.
"Speel artiest" werkt goed. "Speel artiest op naam-speakergroep" werkt niet.
Casten vanaf m'n telefoon naar de groep gaat natuurlijk wel, maar het zou leuk zijn als je het ook met voice kan starten.
Ik vind alleen het volume bedienen irritant. Kan alleen via je stem of telefoon. Zet volume van "groep" lager / ...%. maar niet door m'n mini aan te raken.
Ik stuur al jaren via de Hub IR commando's naar de IR receiver van m'n domotica (lichten keuken aan bijv.).
Echter, voor Google Home integratie heb ik een Activiteit hiervoor moeten maken.
Probleem is als ik de activiteit "Radio Luisteren" actief heb, dan staat m'n Yamaha amp aan etc. Ik heb de Power Setting aangepast voor de amp naar "I want to keep this device on when switching activities and only turn it off when I press the Off button" want anders ging de amp uit als ik zei "ok google, turn lights kitchen on".
Werkt nu ok, na bovenstaande commando wordt de activiteit "lights kitchen" geactiveerd die enkel 1 IR commando stuurt die de domotica kent voor licht aan.
Alleen als ik "light kitchen OFF" zeg, dan schakelt ie TOCH de amp uit (ik druk toch niet op de Off knop van de remote??).
Als ik de power settings naar "I want to leave this device powered on all the time" verander, dan kan ik de amp niet meer afzetten.
Iemand een oplossing??
Ik dacht een reeks te koppelen aan de Off-button van de remote, maar dat lukt me niet. Een schermknop "power off" is voor de wederhelft onaanvaardbaar.
Bijkomstig probleem is dat wanneer de activiteit "lights kitchen" actief is, ik het volume via GH van de amp niet kan verhogen (wss omdat die activiteit "radio luisteren" niet meer actief is?). Ze zegt dan "actually"???
Hoe doen jullie dit? Met dank! Merry X-mas
Ik weet niet hoe het komt, maar nu vraagt hij ook bij mij of ik over de groep wil afspelen. Dat werkt dus.
Zelf de groepsnaam noemen werkt nog steeds niet. Hij denkt dan dat ik iets naar de tv wil casten, of zo.
Standaard groep instellen is ook mogelijk, maar ik wil niet altijd over alle speakers casten.
Nu start ik dit door: “Hey Google, speel ontspannende geluiden af van een hardvuur” o.i.d. en daarna: “Hey Google, stop over 60min”.
Werkt prima maar ik zou het graag ook zonder spraak willen kunnen doen. Mijn vriendin ligt soms al (half) te slapen en dan moet ik gaan praten naast haar.
Heb me suf gezocht maar dit lijkt niet mogelijk, iemand tips?!
Stormtroopers toys: Asus Strix 16, Samsung S24 Ultra, HP Z4 G4.
Dit kun je gewoon intypen in de Google app op je telefoon: open de app en klik op het toetsenbord (rechtsonder)remzor schreef op dinsdag 25 december 2018 @ 12:44:
Ik gebruik heel graag de “relaxing sounds” van de Mini op mijn nachtkastje, met name het haardvuur vind ik erg fijn.
Nu start ik dit door: “Hey Google, speel ontspannende geluiden af van een hardvuur” o.i.d. en daarna: “Hey Google, stop over 60min”.
Werkt prima maar ik zou het graag ook zonder spraak willen kunnen doen. Mijn vriendin ligt soms al (half) te slapen en dan moet ik gaan praten naast haar.
Heb me suf gezocht maar dit lijkt niet mogelijk, iemand tips?!
Omelette du fromage!
Nog tips?
IK gebruik de Logitech Elite Harmony Hub i.c.m. Google Home.
Wilco
"Ok google, switch on the TV" of "Ok google, turn on the TV" is voldoende.wbree schreef op maandag 24 december 2018 @ 20:54:
Ik heb de Logitech Harmony Hub waarop ik de activiteit "TV kijken" heb staan die er voor zorgt dat mij Samsung TV aan gaat en op de juiste HDMI ingang zet en de Ziggo Horizon settopbox aan zet.
Echter als ik tegen Google Home roep "Hé Google , TV kijken!" dan reageert die dat die niet weet wat te doen en adviseert een en ander opnieuw in te stellen o.i.d.. Hoe krijg ik het voor elkaar dat GH, activiteiten uitvoert. Uiteraard is de Harmony gekoppeld aan GH.
Toen je de logitech aan google home koppelde, heb je als het goed is een email gekregen van logitech met wat voorbeelden:
(anders even opnieuw koppelen en wel op de nieuwe recente manier)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
| TV Kijken ... turn on the TV ... turn on the Television ... turn on TV Kijken ... go to Npo 1 on the TV ... go to Npo 2 on the TV ... go to channel one hundred & sixty-two ... turn up the volume on the TV ... turn up the volume by 10 on the TV ... mute the TV ... pause the TV ... resume the TV ... fast forward the TV MEDIAPORTAL ... turn on MediaPortal PS3 ... turn on PS3 WII ... turn on Wii TV + HT ... turn on TV HT RADIO LUISTEREN ... turn on Stereo ... turn on AVR ... turn on Speakers CD'S LUISTEREN ... turn on CDs Luisteren ... turn on CD Player |
Zonder ... zijn mijn activiteiten.
Alles moet in het engels dus met NL activiteiten gaat het niet helemaal lekker altijd.
Het zal aan mij liggen, maar kan dat echt niet vinden in de iOs app. Rechtsonder staat het poppetje en kun je bij je instellingen enzo. Typen gaat niet, ook niet als ik een speaker selecteer (zie dan alleen de volume boog).dxta schreef op dinsdag 25 december 2018 @ 13:25:
[...]
Dit kun je gewoon intypen in de Google app op je telefoon: open de app en klik op het toetsenbord (rechtsonder)
Ik probeer het met een chromescast 1 (met de preview optie aangevinkt) maar hij staat er niet tussen zodat ik 'm kan aanvinken
Ik gok dat je de assistent app moet gebruikenremzor schreef op dinsdag 25 december 2018 @ 22:27:
[...]
Het zal aan mij liggen, maar kan dat echt niet vinden in de iOs app. Rechtsonder staat het poppetje en kun je bij je instellingen enzo. Typen gaat niet, ook niet als ik een speaker selecteer (zie dan alleen de volume boog).
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Leen Bakker schreef op woensdag 26 december 2018 @ 07:15:
Lukt dat toevoegen aan een speakergroep ook met de alleroudste chromecast.
Ik probeer het met een chromescast 1 (met de preview optie aangevinkt) maar hij staat er niet tussen zodat ik 'm kan aanvinken
Ik heb de test app via actions by Google al gedeeld met haar email account maar ook dat helpt niet.
Iemand enig idee?
He who laughs last thinks slowest! | ▶️ Youtube | 🌐 TechJunky.nl | ☀️ 3000Wp PV
Moet het niet een soort gepubliceerd worden? Dat het anders alleen werkt op jouw account en dus door voice match, alleen jouw stem?martinvdm schreef op woensdag 26 december 2018 @ 10:46:
Iemand een idee met mijn Google Home mini. Ik heb in de Google app mijn vrouw uitgenodigd en dit werkt prima. Zij heeft ook voice match doorlopen en geen probleem. Ik heb echter een test app via Actions on google. Ook dit werkt prima, maar alleen voor het hoofdaccount. Mijn vrouw ziet netjes de testapp in haar Google app maar bij spraak commando’s richting de test app herkent ie haar niet en bij mij wel; daar gaat the WAF
Ik heb de test app via actions by Google al gedeeld met haar email account maar ook dat helpt niet.
Iemand enig idee?
Ah, die is ook nog natuurlijk. Weer een app erbijSt@m schreef op woensdag 26 december 2018 @ 08:13:
[...]
Ik gok dat je de assistent app moet gebruiken

Bedankt voor de tip!
Ik heb het idd gedeeld via Actions by Google, de test app staat ook in de app, maar helaas werkt het niet.Kid_Stevie schreef op woensdag 26 december 2018 @ 11:39:
[...]
Moet het niet een soort gepubliceerd worden? Dat het anders alleen werkt op jouw account en dus door voice match, alleen jouw stem?
He who laughs last thinks slowest! | ▶️ Youtube | 🌐 TechJunky.nl | ☀️ 3000Wp PV
kijk hier eens rond: https://support.google.com/googlehome/answer/7130274?hl=nlCanonsvogel schreef op woensdag 26 december 2018 @ 14:07:
Ik heb dus ook een google home mini maar ik weet er niet veel van. Ik probeerde eerst muziek via spotify met de mini naar de onkyo receiver te sturen maar werkt niet. vervolgens op shield geproberd maar daar werkt het weer niet met spotify en maakt alleen gebruik van youtube? Netflix via shield werkt ook weer niet via die google home? is dit normaal of doe ik iets verkeerd?
Neem het leven niet te serieus; je overleeft het toch niet!
blader eens terug in dit forum, er staan oplossingen en tips voor veel problemenRicmaniac schreef op woensdag 26 december 2018 @ 20:53:
Google home mini voor kerst gekregen. zullen wel meer mensen nu komen die dat hebben hahaMaar mensen die de google home met sonos hebben kunnen laten werken ? Ik heb wel gevonden dat je het in combinatie met Yonomi kan doen (andere app) die app ziet gelijk me sonos speakers enzo en kan ik via dat bedienen maar snap niet hoe ik vervolgens google home kan laten communiceren op de manier dat die snapt dat het via die app aangestuurd wordt.
Neem het leven niet te serieus; je overleeft het toch niet!
Hmmbob schreef op dinsdag 18 december 2018 @ 20:03:
Er waren hier ook gebruikers die hun G-Suite calendar wilden koppelen aan de Google Home, toch?
Wacht niet langer:
[...]
Gezegd Wat is mijn volgende afspraak
Ik kan nog geen toegang krijgen tot je G Suite-agenda.
Maar ik leer elke dag nieuwe dingen
Enkel in de US beschikbaar veronderstel ik?
Verwijderd
Ik stuur er op dit moment 12 philips hue lampen mee aan in 4 kamers, de nest thermostaat, een tp-link wifi stekker voor sfeerhaard. De volgende stap is de logitech harmony hub voor aansturen tv met glasvezel (verwachte ontvangstdatum 28 12 2018) en de google home mini in de keuken voor een archos hello 10. Dan staan er 4 google home producten in verbinding met elkaar en die gaan samen werken met google wifi triple pack.Verwijderd schreef op dinsdag 28 november 2017 @ 07:38:
Ik heb zelf op dit moment 4 Google home’s in huis staan en ben wel erg benieuwd met welke apparaten jullie ze gebruiken.
Ikzelf heb Philips hue, yeelight, Logitech harmony en nog een paar apparaten die ik er mee bedien.
Waar gebruiken jullie hem voor?
[mbr]*knip*, niet nodig om mensen naar je eigen clubje te lokken voor tips 'n tricks. Kan prima hier op het forum, dat is immers waar een forum voor bedoeld is[/mbr]
Daarna kwestie van op gemak uitbreiden naar volledig spraak gestuurde woning en wachten op sonos tot deze ook erop werkt.
Dat doe ik in ieder geval door te zeggen: "Activeer [scenenaam] [kamer]Hurricane schreef op donderdag 27 december 2018 @ 13:55:
Weet iemand toevallig hoe ik via een stemcommando op de Google home een specifieke scene kan starten in een kamer op Philips Hue?
in mijn geval: "Activeer Film", omdat de scene 'film' alleen beneden beschikbaar is.
[ Voor 6% gewijzigd door CRpt3r55 op 27-12-2018 14:06 ]
Etuuuuuh!
Als je niet de moeite neemt je post in net Nederlands te schrijven, neem ik de moeite niet hem te lezen.
Ik heb al meerdere keren mijn standaard-speaker voor het afspelen van muziek gewijzigd naar mijn soundbar (Samsung HW-J450). Wanneer ik dat doe wordt er gewoon verbinding gemaakt, maar de volgende keer dat ik bijvoorbeeld Spotify aanzet, is het over met de pret en wordt de muziek afgespeeld via de Home zelf.
Weet iemand hoe dit komt en hoe ik dit kan fixen? Heb op het forum niets duidelijks kunnen vinden hierover.
Ik heb als standaard muziekspeler de mini ingesteld, en als ik als ik muziek wil horen via receiver met chromecast (heeft als naam "audio") dan zeg ik "ok google, speel npo2 op audio" , moet wel natuurlijk de receiver aan zetten van te voren.daveswart schreef op donderdag 27 december 2018 @ 16:46:
Ik heb sinds kort een Google Home Mini in huis. Prima ding, werkt verder ook goed, op 1 punt na.
Ik heb al meerdere keren mijn standaard-speaker voor het afspelen van muziek gewijzigd naar mijn soundbar (Samsung HW-J450). Wanneer ik dat doe wordt er gewoon verbinding gemaakt, maar de volgende keer dat ik bijvoorbeeld Spotify aanzet, is het over met de pret en wordt de muziek afgespeeld via de Home zelf.
Weet iemand hoe dit komt en hoe ik dit kan fixen? Heb op het forum niets duidelijks kunnen vinden hierover.
Neem het leven niet te serieus; je overleeft het toch niet!
Heb de Broadlink RM mini 3 binnen en aangesloten. Het nodige gesodemieter voordat de app de RM mini kon vinden maar daarna was het vrij eenvoudig. (gebruik overigens niet de EU app want die kreeg ik niet aan de praat).
Heb het volgende gedaan:
- RM Mini geinstalleerd via de app
- mijn versterker toegevoegd in de app als lamp met de naam "stereo"
- in google home app broadlink smart home als service toegevoegd. De stereo verscheen als device in google home
- stereo in aparte "fake room" gestopt omdat het geen lamp is en ik niet wil dat hij mee aan gat als ik de lampen aan doe in de woonkamer.
- de chromecast die in de versterker zit samen met een google home toegevoegd aan de audio groep living room
- de default music speaker van de google home veranderd naar de audio groep living room
Ik kan nu muziek afspelen op de living room home. Als ik beter geluid wil roep ik tevens "turn on stereo". Dit kan ik weer uitzetten met "turn off stereo".
Begin inmiddels een aardige verzameling devices op te bouwen, tel een stuk of 44 nu in de google home app :-) Leuke hobby.
"Ok Google, synchroniseer al mijn apparaten".martinvdm schreef op woensdag 26 december 2018 @ 12:33:
[...]
Ik heb het idd gedeeld via Actions by Google, de test app staat ook in de app, maar helaas werkt het niet.
Tenminste, dat doe ik om de zoveel tijd zodat alles weer geüpdate is met de laatst toegevoegde apparaten in huis.
Zo moest ik dat ook doen toen mijn vrouw Home Assistant met haar Google Assistant wou kunnen bedienen
Het Google, zet bluetooth aan.daveswart schreef op donderdag 27 december 2018 @ 18:43:
Thanks kruila. Mijn setup is helaas net iets anders, want de verbinding verloopt niet via een Chromecast maar direct via bluetooth. Dat zou opzich kunnen via mijn TV, maar dan staat de TV altijd aan voor alleen muziek en dat is natuurlijk zonde. Een ander alternatief is om er nog een Chromecast Audio aan te hangen, maar dat zou niet nodig moeten zijn toch? Of vergis ik me in de mogelijkheden van de Home Mini?
Hey Google, speel Pietje Puk op Spotify.
http://serenacloos.nl - HomeKit & Domotica Tips
Eerst het goede nieuws. Sonos werkt nog steeds aan de GA integratie :-)Ricmaniac schreef op woensdag 26 december 2018 @ 20:53:
Google home mini voor kerst gekregen. zullen wel meer mensen nu komen die dat hebben hahaMaar mensen die de google home met sonos hebben kunnen laten werken ? Ik heb wel gevonden dat je het in combinatie met Yonomi kan doen (andere app) die app ziet gelijk me sonos speakers enzo en kan ik via dat bedienen maar snap niet hoe ik vervolgens google home kan laten communiceren op de manier dat die snapt dat het via die app aangestuurd wordt.
Yonomi vind ik maar bleh, je kan sinds kort gewoon je Sonos bedienen via IFTTT (if this then that). Tip: stel je favorieten goed in de Sonos app voor je hier aan begint want je kan alleen die streamen (de google I feel lucky stream van Google Play Muziek is de favoriet die ik het meest gebruik.
Verder gebruik ik een start Sonos en stop Sonos commando, een commando voor radiostation Roxx en één voor Studio Brussel. En dan een recept met een nummer voor het juist zetten van het volume.
Nog een laatste tip, zet "stuur bericht bij het runnen van dit recept" of zoiets af in IFTTT (scherrm komt iedere keer als laatste als je een nieuw recept aanmaakt. Is leuk de 2 eerste keren, nadien ben je dat snel beu. Je ervaart vanzelf wel als het niet werkt. En dan kan je het desgewenst weer even aanzetten voor test doeleinden.
Opstarten in het Engels best.wbree schreef op maandag 24 december 2018 @ 20:54:
Ik heb de Logitech Harmony Hub waarop ik de activiteit "TV kijken" heb staan die er voor zorgt dat mij Samsung TV aan gaat en op de juiste HDMI ingang zet en de Ziggo Horizon settopbox aan zet.
Echter als ik tegen Google Home roep "Hé Google , TV kijken!" dan reageert die dat die niet weet wat te doen en adviseert een en ander opnieuw in te stellen o.i.d.. Hoe krijg ik het voor elkaar dat GH, activiteiten uitvoert. Uiteraard is de Harmony gekoppeld aan GH.
Kies een naam die niet teveel lijkt op TV of uit twee delen bestaat. dat is vragen om problemen.
Nadien kan je met ga naar kanaal + nummer zappen.
Maar al bij al blijft het een gebrekkige integratie die niet echt vlotjes werkt (als je bv. lange tijd tussen het zappen laat omdat je iets aan het bekijken bent, mag je die ga naar kanaal integratie ook vergeten). Via HA gaat het beter (als in steeds werkend), maar daar hang je af van api's en die durft Logitech dus al eens wijzigen zoals de voorbije weken bewezen werd :-) Ik zet mijn geld op de nieuwe Telenet decoders met spraakondersteuning voor tv besturing via Horizon 4 software. Sonos gaat ondertussen met IFTTT, dus binnenkort verschijnt hier een te koop: Logitech Harmony Hub wegens niet meer nodig :-)
Aangezien Ziggo dezelfde eigenaar heeft als Telenet, liberty global, komt dit ook naar Nederland.
https://radiovisie.eu/nie...wordt-neusje-van-de-zalm/
Ik zit met een vreemd probleem.
Ik probeer mijn Hue lampen aan te sturen via de Google Home Mini.
Na het koppelen zie ik de melding dat de accounts zijn gekoppeld en in het Hue account staat Google bij de geautoriseerde apps.
Echter de lampen/ruimtes verschijnen niet in de Google Home app.
Het volgende heb ik geprobeerd:
Google Home Mini gereset, maar volgens mij is de Mini niet het probleem.
App opnieuw installeren.
Hue account verwijderd (met dank aan de AVG), opnieuw aangemaakt en vervolgens opnieuw gekoppeld.
Hue Bride gereboot,
Enig idee wat er aan de hand is.
Iemand nog tips?
Roep eens naar je mini: "Synchroniseer mijn apparaten" of "sync my devices"Carbon schreef op vrijdag 28 december 2018 @ 12:21:
Excuus voor de crosspost,
Ik zit met een vreemd probleem.
Ik probeer mijn Hue lampen aan te sturen via de Google Home Mini.
Na het koppelen zie ik de melding dat de accounts zijn gekoppeld en in het Hue account staat Google bij de geautoriseerde apps.
Echter de lampen/ruimtes verschijnen niet in de Google Home app.
Het volgende heb ik geprobeerd:
Google Home Mini gereset, maar volgens mij is de Mini niet het probleem.
App opnieuw installeren.
Hue account verwijderd (met dank aan de AVG), opnieuw aangemaakt en vervolgens opnieuw gekoppeld.
Hue Bride gereboot,
Enig idee wat er aan de hand is.
Iemand nog tips?
Neem het leven niet te serieus; je overleeft het toch niet!
Bingo!kruila schreef op vrijdag 28 december 2018 @ 12:33:
[...]
Roep eens naar je mini: "Synchroniseer mijn apparaten" of "sync my devices"
De lampen zijn nu zichtbaar
Ga ik vanavond testen. Hoop toch niet dat de oplossing zo simpel isSerena schreef op vrijdag 28 december 2018 @ 08:17:
[...]
Het Google, zet bluetooth aan.
Hey Google, speel Pietje Puk op Spotify.

Heb net m'n Spotify account gekoppeld en ja het is echt zo simpeldaveswart schreef op vrijdag 28 december 2018 @ 15:14:
[...]
Ga ik vanavond testen. Hoop toch niet dat de oplossing zo simpel is
Nu nog kijken hoe ik de Mini voor muziek kan koppelen met de BT ingang van de receiver
Koppelen lukt zonder probleem bij mij. Maar als ik GH vraag om Spotify af te spelen is het automatisch via die speaker. Pas als ik zelf de receiver opzet begint hij te spelen via installatie. Dus automatisme om mijn Yamaha op te starten is er nog niet.. Ook al zit die routine wel in mijn Harmony hub.Carbon schreef op vrijdag 28 december 2018 @ 17:34:
[...]
Heb net m'n Spotify account gekoppeld en ja het is echt zo simpel
Nu nog kijken hoe ik de Mini voor muziek kan koppelen met de BT ingang van de receiver
Dit topic is gesloten.
quickreply uitgeschakeld ivm slowchat posts...