Hangt een beetje af van wat je zelf belangrijk vindt in een keyboard... Leopold maakt gewoon wel goede borden, dus dat wordt misschien wat lastig als je heel goedkoop wilt bouwen. Maar iets beters bouwen dan een Ducky is bijzonder haalbaar.Miki schreef op dinsdag 9 februari 2021 @ 23:45:
[...]
Het kriebelt wel nu je het zo expliciet maakt. Ik was er over uit om een Leopold FC660M te bestellen maar de specifieke combinatie van kleuren en toetsen die ik zoek is overal uitverkocht.
Hoe reeel is het om te verwachten dat ik een vergelijkbare kwaliteit kan benaderen zoals de Leopold of bijvoorbeeld een Ducky bordje voor €159 met losse onderdelen? Ik heb van Epomaker wat DIY kits gezien maar is dat echt kwalitatief goed spul of zit je dan toch niet meer in het specialistische spul met dito prijskaartje?
Uiteindelijk is het alleen even goed zoeken;
- Case & plate - kies is wat je voorkeurslayout heeft. Alu is een veilige keuze, maar Polycarb is kwa type ervaring en geluid eigenlijk vaak prettiger. Een alu plate is redelijk standaard maar ook een veilige keuze. Niet iedereen vind messing prettig, het is harder en kan heel rijk klinken, maar komt eigenlijk vooral bij duurdere borden tot z'n recht. Kijk vooral naar Alu en FR4 of wederom PC, allemaal goedkoop en bijzonder prettig en premium aanvoelend.
- Stabilizatoren - Hier besparen is gewoon niet handig. Er zijn zeker prettig aanvoelende budget / namaak opties, maar als je één keuze mag maken voor de komende jaren, neem dan gewoon Durock PCB mount stabs (v2). Kost je 21 a 23 € in de EU maar dan heb je gewoon optimaal spul.
En dan kan je verder eigenlijk doen wat je wilt. Hotswap of niet, premium switches luben, simpele gat browns erin, wat je maar wilt.
Als je voor de maximale doe het zelf wilt gaan kan je natuurlijk een kit zoals deze pakken: https://dreamkeebs.com/products/drakon60
Dit is van de vele borden die ik heb gebouwd gek genoeg één van de best typende: Stepped case, FR4 leafspring plate, gat yellows met lube en Durock V2 stabs.
Maar ook iets als een Portico is ook gewoon een goed bord. Of de novelkeys NK65 entry.
De al eerder besproken ID80v2 / Crystal zijn ook prima aanvoelende borden, al dan niet met wat kleine mods.
Epomaker zou ik zelf niet zo heel snel naar uitwijken. Net als KPRepublic spul, wat prima kan zijn, (epo doet heel veel rebranded KPR) is het misschien niet helemaal de kwaliteit waar je op hoopt. En als je dan plate mount stabs erbij krijgt en je enkel bij tray mount uit kunt komen dan is dat toch misschien wat zonde. Al het Akko spul wat je trouwens ziet is letterlijk Ducky. De twee merken werken veel samen. Het is niet verkeerd, maar je kunt met een tikje hoger budget en wat meer research op een beter bord uitkomen...