GoeiedagEem schreef op zaterdag 29 februari 2020 @ 20:48:
Ik ga voor mijn werk een een Ducky One 2 SF 65% met Cherry MX brown bestellen denk ik. Heb veel reviews bekeken en die lijkt me echt top.
Ik reis nogal veel en ik heb de laptop altijd in een standaard te staan + extern toetsenbord en het wordt nu tijd voor een echt toetsenbord ipv dan scissor switches geneuzel

Het 65% concept spreekt me aan, alleen ben ik bang dat ik het numerieke deel toch een beetje ga missen bij het invoeren van IP adressen etc.
Helaas is het toetsenbord momenteel nergens leverbaar in het zwart, kan nog tot een maand duren volgens Alternate... voorpret zullen we maar zeggen!
Laptop + high-end keyboard & comfy muis erbij is naar mijn mening nog steeds dé werkplek oplossing. Of een desktop natuurlijk, afhankelijk van functie zeg maar.
Invoeren via de nummer rij went snel genoeg. En ik durf zelfs te stellen dat ik het nu sneller doe tussen andere werkzaamheden door, omdat het gewoon blindtypen is geworden, iets wat ik met numpad nooit deed, en ik sneller weer onderweg ben met de rest van het typewerk. Wennen is het zeker, maar waarschijnlijk ben je binnen een maand om. 40% layout (dus zonder nummer rij) kan ik dan wel weer afraden, dat ging mij persoonlijk dan toch weer te ver... (FN-t of y voor de 5 of 6 was de druppel)
Ducky is Taiwan en tja, Nieuwjaar en andere situaties zeg maar. De SF was al een tijdje slecht te verkrijgen daarvoor. 65% én Ducky zijn "gateway drugs" zeg maar. Zo van, ik wil iets beters dan de mainstream mediamarkt gamer merken, maar een €400+ custom board is me nog een brug te ver.
De inschatting dat het nog rustig een maand gaat duren lijkt mij niet incorrect eerlijk gezegd. Alternate heeft inderdaad ongeveer een lead-time van 3-4 weken op Ducky spul, net als veel andere leveranciers. En de komende week gaat er nog helemaal niets geproduceerd worden.
Zou even bij de andere Europese retailers kijken wat er nog wel te krijgen is vanaf de plank, als je nog iets dit kwartaal wilt gaan gebruiken.
Pssst, misschien een Vortex Cypher MX Brown?
Oh, en de nog de verplichte "Bleh, MX Brown".
Amanoo schreef op zaterdag 29 februari 2020 @ 20:54:
Ik heb zelf een hele slechte ervaring met Cherry MX Brown. [...] en het actuatiepunt lag naar mijn idee erg ver onder de tactile bump. Dusdanig dat ik zonder overdrijven de helft van mijn toetsaanslagen mistte. Het kan zijn dat ik een wat lichte typer ben, maar ik was er heel snel klaar mee.
Momenteel heb ik MX Reds. Geen tactile bump, dus geen problemen met actuatiepunten die daaronder liggen.
Dit dus, o.a.
Heb diverse bordjes gehad met MX Brown, sinds 2011 ofzo, en mijn klachten zijn:
* Actuatie een eind onder de bump.
* Bump voelt niet in iedere switch consistent, na een maand of 2 gebruik (inslijten)
* Combinatie van de vorige punten maakt dat het inconsistent typt als je gelijkmatig licht en snel typt.
* Wobble van hier tot Tokio. Het gebrek aan weerstand helemaal bovenin voelt niet goed.
* (Meetbaar) verschil in aanslag gewicht tussen switches
* Tactile bump is niet mooi rond te noemen en ook niet erg aanwezig, voelt daarmee eigenlijk als een middelmatige rubber dome
Snap nooit zo erg dat mensen MX Red te licht zouden vinden maar Brown niet. Het is hetzelfde naar mijn mening, buiten dat de Browns een irritant inconsistente hobbel extra hebben. Ik vind in dat opzicht de ook niet perfecte MX Reds een upgrade over Browns. Reds worden als je oude hebt (2014-2015?) ook alleen maar beter over de tijd, hoewel niet zo als Legacy Blacks.
Hierdoor dacht ik tot een jaar geleden dat Tactile niet voor mij was, tot ik een maandje Zealio V2's ging gebruiken en ontdekte dat dit wel prettig was. Hoewel ik Aliaz ook niet verkeerd vond.
Gateron Browns vind ik daarnaast ook al iets heel anders en sterk te verkiezen. Of Box Browns, of de speeds (Silver? kleurtje vergeten) van Kailh.
[
Voor 28% gewijzigd door
djunicron op 01-03-2020 04:16
]