DutchWalnut schreef op woensdag 23 januari 2019 @ 09:27:
Na een lange, lange, lange tijd heb ik Star Citizen weer eens op de SSD gezet. Ben toch wel benieuwd naar de progressie in het spel. Nadat ik even hier door het topic zat te scrollen, zag ik bij Case_C staan dat de MISC Freelancer DUR was gelanceerd in de Alpha. Heb dan toch maar besloten even een kijkje te nemen.
Man, wat is er veel veranderd. De Freelancer ziet er goed uit, en de besturing is met Tobo+muis nog steeds goed te doen. Geen crash van het spel gehad, een missie met succes uit kunnen voeren en geland op een planeet.
Ik was er huiverig voor en was eigenlijk niet meer te porren voor deze Alpha. Maar moet zeggen dat na een hele lange tijd, het er bijzonder goed uit ziet. Natuurlijk zijn er punten voor verbetering. (Alpha, duh).
Heb er een beetje hoop van gekregen.

Het is nu inderdaad gewoon prettiger om te spelen, alles draait stabiel met hier en daar de gebruikelijke bugs. Content in de vorm van game-mechanics, en focus op samenspelen (middels ingame systemen) zou het nog leuker maken. Er is al veel gesproken over missies als groep doen, dus ben benieuwd wanneer we dat zien. Maakt het ook wat makkelijker als iedereen in de groep wat kan verdienen in UEC/reputatie.
Sebben schreef op donderdag 24 januari 2019 @ 10:17:
[...]
Focus is wel een goed idee. Ik had gehoopt dat de ontwikkeling wat meer zou lijken op Empyrion of Subnautica. Games waarbij de basisfunctionaliteit goed werkte en daarna gameplay en visuele verbetering toegevoegd werd. Ik vind Chris Roberts een goede vent en ik ben blij dat hij nu de resources heeft om de game te maken waar hij van droomt, maar hij heeft met de ontwikkeling van Freelancer (toffe game) wel laten zien dat hij kan verzanden in de details en een ontwikkeltijd zonder einde. Ik hoopte echt een functionele reclaimer te hebben dit kwartaal

Een functionele Reclaimer had inderdaad mooi geweest, alleen is dat nog wel lastig qua besturing. Als je dan een wrak hebt gevonden, zijn er zo'n stuk of 3 á 4 taken die toch wel tegelijk gedaan moeten worden, wil je geen sitting duck zijn. Maar die coordinatie op je schip zou het wel een mooie gameplay loop moeten maken, zorgt erook voor dat zo'n schip een home away from home word.
Persoonlijk zie ik het liefst ook al die mechanics ingame komen, maar dan alsnog heb je weer een berg rand-mechanics die de gameplay ervaring op de langere termijn prettig moeten maken... bijvoorbeeld:
- AI-NPC
- Group-missions en crew-opties (dat medespelers op je schip het niet voor nop hoeven doen.)
Voor 3.6 staat refueling nog wel op, dus dat zou dan weer gameplay voor de Starfarer kunnen betekenen? Zou wel grappig zijn als Starfarers rond Crusader fuel zouden kunnen harvesten, om te verkopen, maar wellicht werken ze dat ook verder uit met die refinery's die voor dit jaar opstaan.
Het schijnt dat het sommige mensen nog lukt een refund te krijgen. Ik heb het overwogen zeker omdat ik als zzp-er niet elk moment over even veel geld beschik, maar ondanks dat ik wat skeptisch ben, wil ik de uitkomst van dit avontuur wel meemaken.
[...]
Cool. Ik zal weer eens kijken. Ik zal een bescheidener schip proberen, wellicht is de reclaimer nog wat te optimistisch. Waar vlieg jij het liefst mee?
Kleine/middelgrote (Avenger/Freelancer/Cutlass) schepen zijn wel prettig voor "vlug" te reizen rond een planeet, dus short range trade of missies. Wel is het verstandig om voor QT tussen de 2 planeten een zo groot mogelijk schip te pakken. (Constelation oid) Reclaimer is wel vlug met QT, maar een hel om te landen op bijvoorbeeld Hurston... Reclaimer is bedoeld om vooral in space te blijven, landen kan maar het is een hel met die grotere schepen.
Voor 2019 zou ik even de nieuwe roadmap voor alle kwartalen afwachten, daar zal vast het een en ander instaan en op missen. Maar hopelijk zien we dan uiteindelijk Salvaging, Refueling, Repair etc
Tracy en Bender zijn weer terug voor een AtV

, hoop ze dit jaar weer eens te ontmoeten op CitCon. Altijd gezellig om met een biertje ze te horen ratelen over hun werk

.
En patch 3.4.3 is live, vanavond even checken of er niet weer een wipe is

.
https://robertsspaceindus...-live-1049749-patch-notesShip AI can appear immobile and in a bad state.
VOIP is currently off by default and will need to be enabled on the Comms section of the mobiGlas by clicking the bell icon.
"Failed to decompress" errors may occur if there are issues during download. W/A: Be sure you are using the most up to date launcher.
[
Voor 8% gewijzigd door
Case_C op 25-01-2019 09:34
]